[XT910] RETAIL UK 4.1.2 TÜRKÇE DİL PAKETİ !

Odex Retail UK 4.1.2 Artık Orjinal %100 Türkçe

« Older   Newer »

Share  
.
  1. By.TRabZonLu™
        Like  

.

User deleted

Merhaba Arkadaşlar..

Başlıkta da belirttiğim gibi, RSD Lite ile flashladığımız ya da wifi ile güncellediğimiz Retail UK Sürümünün %100 Türkçe Paketini hazırladım. Bilindiği gibi, jelly bean'a güncelledikten sonra cihazlarımız malesef Türkçe dil desteği gitmişti, Avusturya (en.au) sürümünden alıp tek tek Retail UK sürümündeki programları karşılaştırarak " Odex Türkçe Dil Paketini Hazırladım ".. Bu rom falan değildir, Türkçe dil paketidir. Eğer sizde orjinallikten yanaysanız bu paketi kurup hiç bir eksiklik olmadan, ya da hiç bir fazlalık olmadan, var olan sistemi %100 Türkçe yapmaya yarıyor.

İlk odex sistemi artur588 arkadaşımız hazırlamıştı ve bilindiği gibi telefon her açılışta " Android Yeni Sürüme Geçiyor " diye can sıkıcı bir yazı geliyordu, şahsen ben huylanıyordum :)
    Onun sebebini de buldum PartnerBookmarksProvider.apk, PartnerBookmarksProvider.odex adlı 2 dosyadan kaynaklanıyordu, tabi heh deyince olmadı Cihazı rahat 30 defa kapatıp açtım, o hatayı hangi dosyadan dolayı veriyor diye sonunda buldum buna da Şükür :)

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

RSD ile ingilizce Retail UK flashladıktan sonra, cihazı root yapıp SafeStrap ya da boot menu manager (bmm) programıyla bu paketi kurup herşeyi ile orijinal sistemimiz hazır olacaktır..

Bu yamayı By.TRabZonLu™ Hazırlamıştır. Emeğe saygı lütfen , bir teşekkürü çok görmeyelim.

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Kurulum

● SafeStrap ya da Bmm recovery girin.
    ● Install (ss) ya da Install Zip (bmm) seçeneğinden Odex Retail 4.1.2 Turkce Dil Paketi.zip dosyasını gösterin normal rom kurulumu gibi kurun.
    ● Son olarak Wipe Cache / Dalvik yapın.
    ● Cihazı Yeniden Başlatın.
    ● Cihaz halen ingilizce ise , Settings - Language & input - Language seçenine girerek Türkçe'yi seçin.

Türkçe Dil Paketi İndir.

CODE
    https://www.mediafire.com/?k4368rtq359s5h3

Bağış yapmak isteyen arkadaşlar varsa , özelden hesap numaramı verebilirim, bu öğrenci kardeşinizi sevindirebilirsiniz
    :)

Soru & Cevap

1.Paketi yüklemeden önce telefona format atmamız gerekiyor mu?
    - Hayır Gerekmiyor.

2. Wipe Cache / Dalvik yapınca telefonun internet tarayıcısındaki parolalar silinir mi?
    - Paketi yükleyince telefondaki hiç birşey silinmez.

3. Bu paketi yükledikten sonra telefona sonradan yüklediğimiz programların (facebook, instagram vb.) dilide türkçe oluyor mu?
    -Sistem uygulamaların tümü (Kamera, Mesajlar, Ayarlar vs.) %100 Orj. Türkçe olur. Soruda bahsettiğimiz programlar ve Türkçe dil desteği bulunan tüm programlar Türkçe olur.

4. Telefonu ota yoluyla jeally bean'e güncelledim şu anda Retail.en.fr yazılımı yüklü paketi yükledikten sonra sıkıntı çıkar mı yoksa türkçe dil paketini yüklemeden önce Retatil.uk yazılımını mı flaşlayayım telefona?
    -Denemedim , fakat stock 4.1.2 sürümlerinde hiç bir sorun çıkacağını sanmıyorum.

5. Dil paketini yükledikten sonra telefona format attığımda dil paketi siliniyor mu ? Telefona format atarsam tekrardan dil paketini yüklemem gerekir mi?
    - Hayır kesinlikle silinmez, bu paketin silinmesi için RSD ile rom flashlamanız lazım , ya da var olan sistemin üzerine farklı bir rom kurarsan silinir. Ama sen system-2 ye farklı bir rom kurarsan ,Bu paketin olduğu systemdeki hiç birşey değişmez Türkçe kalır.

Ekran Görüntüleri

v1z4h v1z4w v1z52

v1z5b v1z80 v1z6r

Edited by By.TRabZonLu™ - 4/12/2013, 02:42

.
  2. By.TRabZonLu™
        Like  

.

User deleted

Aslında bu paketi sadece Retail UK değil diger OTA yada RSD ile flashladığımız Stock Romlar için de kullanılabilir.

.
  3. By.TRabZonLu™
        Like  

.

User deleted

İlk Türkçe Orj. Jelly Bean (en.au) çıktığında böyle bir sorun vardı, üstte bahsettiğim konu buydu :)
    O konunun linki; https://motomodtr.forumcommunity.net/?t=53990575

v1zxp

v1zyq

.
  4. Semseddin
        Like  

.

User deleted

Tebrikler kardeşim, önemli bir paylaşım, link ne zaman hazır olursa deneriz.

.
  5. osinte
        Like  

.

User deleted

Teşekkürler, güzel bir çalışma, eline sağlık.

.
  6. By.TRabZonLu™
        Like  

.

User deleted

Testing.

Edited by By.TRabZonLu™ - 1/12/2013, 15:07

.
  7. By.TRabZonLu™
        Like  

.

User deleted

Link ile konu güncellenmistir.

.
  8. osinte
        Like  

.

User deleted

slm,

RSD ile flashladığım T.Mobile 4.1.2 nin üzerine kurdum, Türkçe olmadığı gibi klavye tamamen yok oldu.

Trabzonlu bilgine.

.
  9. By.TRabZonLu™
        Like  

.

User deleted

QUOTE (osinte @ 1/12/2013, 17:28) 
    slm,

RSD ile flashladığım T.Mobile 4.1.2 nin üzerine kurdum, Türkçe olmadığı gibi klavye tamamen yok oldu.

Trabzonlu bilgine.

kötü olmuş, diğer sistemlerde deneme fırsatım olmadı fakat retail uk da denedim. diğer arkadaşlar da yorum yaparsa iyi olur.

Ayarlarda Türkçe dil seçeneği var mı ?

.
  10. osinte
        Like  

.

User deleted

retail en.eu da denedim orda da Türkçe yok ama klavye olarak swype çalışıyor.

Sonuçta her ikisinde de Türkçe dil seçeneği yok ama retail en.eu da klavye swype olarak çalışıyor.

.
  11. By.TRabZonLu™
        Like  

.

User deleted

Odex sistemli rsd ile kurulmuş romda deneyin ve safestrap kullanın, bende ikisi de çalıştı anlam veremedim :S

.
  12. v6_maxx
        Like  

.

User deleted

hemserim emeklerin için çok tşk ederim :thumb_yello.gif:

982.124.14.xt910.Retail.en.FR stok JB ile sorunsuz türkçe oldu sistem :D

yanlız AU yazılımda sistem her açılışta andiroid yeni sürüme geçiyor yazısı vardı normalde,, hemserim bende meraktan 982.124.14.xt910.Retail.en.AU ya senin dil paketini yükledim ne olucak diye açılıştaki andiroid yeni sürümüne geçiyor yazısı gitti diyer 982.124.14.xt910.Retail.en.FR gibi açılmaya başladı bu durumda FR diyilde AU yamı devam etsek ??

hemşerim birde du dosyayı nasıl hazırladın merat ediyorum BMM ile AU nun sistem yedegini alıp onun içindenmi aldın dosyaları nasıl hazırladın bu di paketini ???

emeklerin için tekrar tşk büyüksün Trabzonlu yakında romda hazırlarsın sen.... :biggrin2.gif:

.
  13. doktor42
        Like  

.

User deleted

emeğine sağlık...

.
  14. By.TRabZonLu™
        Like  

.

User deleted

En.fr devam et bence ilk slot da o var galiba :)
    Onceden ilk turkce rom ciktiginda en.au onla alakali rom hazirlamisti artur588 o romu indirdim. System/app ve framework yedegini aldim, bilindigi gibi o rom da her acilista android yeni surume geciyor diyor ben oraya takmistim kafayi. Sonra rsd ile flashladigim en.eu romun app ve framework yedegini aldim, ikisini de bilgisayara kopyaladim. En.eu da olan dosyalari en.au olan dosyalarla karsilastirdim, tek tek dosyalari en.au dan bakarak en.eu klasorune kopyaladim, fazla bir dosya (uygulama) ya da eksik bir uygulamasin diye. Sonra framework kklasorune de aynisini uyguladim. Sonra bunu zip dosyasi haline getirdim fakat kurarken kurulmuyordu zip dosyasi imzali olmasi gerekiyordu galiba bende hazir olan en.eu klasorunu h.kartina attim root explorer ile ilk olarak framework klasorunu degistirdim bazi yerler turkce oldu, ardindan system/app uygulamalarini 5tanesini kopyaladim sonra kapatip actim cihazi, actigimda android yeni surume geciyor yazisi yoktu, bende sonraki 5 tane app dosyasini degistirdim o sekilde surekli kapatip actim android yeni surume geciyor yazisini hangi app den kaynaklandigini bulmak icin P harfine kadar geldim, 5 tane dosya daha kopyaladim bi baktim and.yeni.sur geciyor yazisi geldi sonra o 5 tane dosyayi tek tek kopyaladim sorun ilk postta bahsettigim 2 dosyadan kaynaklaniyordu, o dosyalari ing en.eu dosyalariyla degistirdim artik o yazida kalkmisti, yine 5 er 5 er kopyalamaya devam ettim system/app dizinine belki ilerideki dosyalari kopyalayinca ayni sorunu yapar diye. Oyle bise olmadi 2 dosyadan kaynaklaniyormus. Cihazi 30 defa rahat kapatip actim bulmak icin. System %100 turkce oldu. Simdi bunu sizlere nasil paylasabilirm dusuncesine gittim. Miui deki dil paketini kurdugumuz zip dosyasini aldim zip deki app ve framework klasorunu sildim, benimkileri kopyaladim, ardindan safestrap ile yukledim basarili oldu. Sonra safestrap ile yukleme esnasindaki yazilari degistirmek icin zip dosyasinin icindeki updater-script dosyasini notepad++ ile degistirdim ve rom son halini aldi, ve sizlerle paylastim . Boyle bir seruven

.
  15. v6_maxx
        Like  

.

User deleted

hemşerim resmen pidikopata baglamışsın :biggrin2.gif:

.
53 replies since 1/12/2013, 01:25   7003 views
  Share  
.