[ROM] Android 4.4 CM 11

JBX kernelli stabil bir 4.4 rom

« Older   Newer »

Share  
.
  1. anticor
        Like  

.

User deleted

Konuyu bugün tekrar ( 07-12-2013 ) düzenledim. Nedeni ise ORJİNAL CM sitesinde CM 11 test sürümleri başlamış dtrial1 veya dhacker in değil ve JBX kernel ile sorunlar düzeltilmeye devam ediyor (Yeni kernel 4.4 e göre ayarlanmış Ve 720 P video kayıt var. )

Kurulum:

1-Önce JBX kernelini ve Rom dosyasını UMTS SPYDER Veya ORJİNAL CM İNDİRME SİTESİ ve ek olarak GAPPS indirme linki tıkla
    2-BMM veya safestrap ile ( Ben BMM ile 2. slota kurdum diğerlerini bilmiyorum çalışır mı diye ) öncelikli olarak JBX 4.4 kurun. Kurarken 4.3 ve4.2.2 den farklı bir JBX kernel kurulumu yapacaksınız. Hiçbirşeye dokunmadan ileri install gibi kurun.
    3-Ardından CM 11 romunu kurun ve wipe cache/dalvik cache/ factory reset yapın.
    4-GAPPS 4.4 kurun ve yine wiipe cache/dalvik cache yapın.
    5- Telefonunuzu tekrar başlatın ve hazır.

EK: @sene1983' e teşekkürler bu sorunun cevabını bulduğu için
    Sorun da CRT screen animasyon efektini kapatmanın çözümü:(isteyenler için :) )
    Romu kurduktan sonra gelen Xposed Installer uygulamasına girilir FrameWork yüklenir, Modules'den download kısmına girilir, oradan XBlast Tools download edilir. Uygulama kurulur.
    Xblast Tools açılır, Visual Tweaks, CRT screen off effect'den başka bir efekt seçilerek kurtulunur

Not: 4.4 kitkat launcher üzerinde var. Orjinal romda yani. Ve size 1 tane CM için tema koyacağım. istediğinizi kurun veya orjinal hali ile kullanın ama ben Xperia Z1 teması kurdum ve gerçekten güzel görüntü veriyor.

(Xperia Z1 teması: Buradan indirebilirsiniz )

Bataryayı test edemedim. Daha yeni yüklerim 5-6 saat önce. İleride onu da eklerim.

Ek: Ram olarak 300-400 kullanıyor bende.

ROmun orjinal konusu
    JBX Orjinal konusu

Ekran görüntüsü ( Orjinal launcher ile ve orjinal duvar kağdı ile ama Xperia Z temasını ben kurdum )

uy3fc uy3lj

uy3v0 uy3vf

Bunlar da orjinal ekran görüntüleri official siteden indirilen CM 11 TEST sürümünün: @Semseddin ustaya teşekkürler ekran görüntüleri için..
    6if8970ymg8ifmcbfq1lpngq4t8

Son olarak elimden geldiğince güncel tutmaya çalışacağım. Zaten vaktimin çoğu bilgisayar başında geçiyor

:woot:

Değiştirme sebebi : Yeni bir ROm gelmiş daha denemedim. Adı Gummy-2.0-12-01-13-UNOFFICIAL-umts.zip

03-12-2013 değiştirme nedeni: CM 11 in dtrail1 tarafından yeni sürümü ve yeni kernel 02-12-2013 tarihli.

7-12-2013 değiştirme nedeni : CM 11 in orjinal sitesinde test sürümleri (dtrial1 veya dhacker in değil orjşnal geliştiricilerin ) yayınlanması

9-12-2013 değiştirme sebebi : CRT screen efektinin JBX kernelde kronik sorunu olduğu için onu kapatma yolunun eklenmesi :)

Edited by anticor - 9/12/2013, 21:15

.
  2. By.TRabZonLu™
        Like  

.

User deleted

ben kurmustum değişik bise yok sadece android sürümnde 4.4 yaziyor. RAM harcamasi stabilligi vs hatalari herşeyi önceki cm sürümüyle ayni

.
  3. draltus
        Like  

.

User deleted

ben bmm slot 3 ve 1 e kurmayı denedim. ama her ikisindede internal sd ve external sd kart hatası aldım. ne yaptıysamda olmadı.

bu konuda bir fikri olan var mı acaba

.
  4. Semseddin
        Like  

.

User deleted

BMM ile System3'e kurdum, system 1gb, data 650mb, cache 300mb. 2 dakikalık ilk açılış süresinden sonra çalışmayan birşey bulamadım video kamera haricinde. sdcard ve sdcard-ext sorunsuz bağlı burada.

.
  5. By.TRabZonLu™
        Like  

.

User deleted

sinan abi ekranda titreme olmuyor mu kapatirken açarken ekran görüntüsünü de tuhaf kaydediyor

.
  6. Semseddin
        Like  

.

User deleted

Ekran açıp kapatırken titremeye raslamadım fakat günlük kullanılacak durumda değil. RAZR'da android 4.4 nasıl olabilir fikir vermesi açısından iyi.SS alırken gözüken artifact'ler hayra alamet değil, bu rom'u uzun süreli kullanmayın derim.

.
  7. By.TRabZonLu™
        Like  

.

User deleted

neden ki abi, artifact ne demek oluyor ?

.
  8. anticor
        Like  

.

User deleted

Semsedin hocam Konunun başlığını " [ROM] Android 4.4 CM 11" alt bilgiyi de " JBX kernelli stabil bir 4.4 rom " olarak değiştiriseniz teşekkür ederim. Konuya anlatım ve gerekli linkler ile bir adet xperia Z1 teması ekledim hocam. Ben bugün kurdum ve sorunlar kalkmış sanırım.Kullanılabilir durumda şu anda ve 4-5 saattir kullanıyorum sorunu yok.

Ek: Konuya yeni kernerl eklenmiştir. 720P video kayıt yapabiliyor. Moto X camera ile kullanıldığında iyi sonuç veriyor. CM 11 de 28-11-2013 sürümü var.

Edited by anticor - 28/11/2013, 20:47

.
  9. anticor
        Like  

.

User deleted

QUOTE (draltus @ 22/11/2013, 07:15) 
    ben bmm slot 3 ve 1 e kurmayı denedim. ama her ikisindede internal sd ve external sd kart hatası aldım. ne yaptıysamda olmadı.

bu konuda bir fikri olan var mı acaba

Şu ankini kurabilirsin bende hiçbir sorun kalmadı gibi :D

.
  10. Semseddin
        Like  

.

User deleted

QUOTE (anticor @ 27/11/2013, 20:17) 
    Semsedin hocam Konunun başlığını " [ROM] Android 4.4 CM 11" alt bilgiyi de " JBX kernelli stabil bir 4.4 rom " olarak değiştiriseniz teşekkür ederim. Konuya anlatım ve gerekli linkler ile bir adet xperia Z1 teması ekledim hocam. Ben bugün kurdum ve sorunlar kalkmış sanırım.Kullanılabilir durumda şu anda ve 4-5 saattir kullanıyorum sorunu yok.

Ek: Konuya yeni kernerl eklenmiştir. 720P video kayıt yapabiliyor. Moto X camera ile kullanıldığında iyi sonuç veriyor. CM 11 de 28-11-2013 sürümü var.

konu adı değiştirildi. :thumb_yello.gif:

.
  11. 35grk35
        Like  

.

User deleted

google uygulamalarını kurmaya çalıştığımda aborted diyip hata veriyor siz nereden indirdiniz acaba

.
  12. Semseddin
        Like  

.

User deleted

Rom geliştiricisinin orjinal konusuna link verirseniz, olası karışıklıklar önlenmiş olur. Benin bildiğim bu rom, dhacker26'nın cm11 26-11 tarihli umts_spyder testbuild'i fakat dtrail1, üzerine 3-4 tane kendisinin bile bilmediği modifiye paketinden oluşan kernel dediğini vurmuş ve yedeğini alıp, CM11 Build'im şeklinde satıyor şu anda.

.
  13. anticor
        Like  

.

User deleted

QUOTE (35grk35 @ 28/11/2013, 22:03) 
    google uygulamalarını kurmaya çalıştığımda aborted diyip hata veriyor siz nereden indirdiniz acaba

GAPPS konuya eklendi. verdiğim linkte en altta GAPPS var. Ben onu kurdum. :thumb_yello.gif:

QUOTE (Semseddin @ 28/11/2013, 22:04) 
    Rom geliştiricisinin orjinal konusuna link verirseniz, olası karışıklıklar önlenmiş olur. Benin bildiğim bu rom, dhacker26'nın cm11 26-11 tarihli umts_spyder testbuild'i fakat dtrail1, üzerine 3-4 tane kendisinin bile bilmediği modifiye paketinden oluşan kernel dediğini vurmuş ve yedeğini alıp, CM11 Build'im şeklinde satıyor şu anda.

Hocam aslında sabit bir konu yok xda da veya başkabiryerde benim kurduğum rom ile ilgili. Ben xda daki 2 tane sayfadaki yorumları okuyarak kurdum romu ve kerneli. Onları da konuya ekledim. Konuyu xda daki yorumlardan derlediğim bilgiler ile açtım yani :yes.gif:

.
  14. Semseddin
        Like  

.

User deleted

Rom'u yükledim, şu ana kadar karşıma çıkan hatalar

* bluetooth çalışmıyor.
    * Son uygulamalarda önizlemeler mevcut değil.
    * SS alamadım, hafıza kullanılıyor hatası verdi.

.
  15. anticor
        Like  

.

User deleted

QUOTE (Semseddin @ 29/11/2013, 01:28) 
    Rom'u yükledim, şu ana kadar karşıma çıkan hatalar

* bluetooth çalışmıyor.
    * Son uygulamalarda önizlemeler mevcut değil.
    * SS alamadım, hafıza kullanılıyor hatası verdi.

Bende bluetooth çalışıyor. ( DOsya göndermeyi denemeim ama bilgisayarımı flana görüyor )

Önizleme derken ev tuşuna basılı tutunca çıkan önizlemeler mi? Bende var SS atarım bir ara.

SS de alırken sanki fotoğrafta sorun vargibi ama aldığın SS i açınca sorun yok. Yukardaki şeklideki gibi :)

Çözümünü XDA da araştırmaya çalışırım.

.
69 replies since 22/11/2013, 01:24   5285 views
  Share  
.