[ROM] [CM7] ElmasRom

« Older   Newer »

Share  
.
  1. üstad
        Like  

.

User deleted

bazı sorunlarla karşılaştım, çözüm var mıdır?
    1) Bluetooth sorunu yaşıyorum, bloetooth ne widgetlerden ne de ayarlardan açılmıyor, battery fix harici tüm fixleri yaptım(deepsleep,bluesleep,ramfix),
    2) klavye değiştiremiyorum, farklı klavye kurup ayarlardan onu aktif ettim ama sms falan yazarken illa samsung klavyeyi kullanıyor,

iki de sorum var
    1) orjinal romda ekran görüntüsü almanın kısa bir yolu yoktu, cm romlarda kısa bir yol var mı?
    2) rom dosyasını (zip) açtığımda içinde system v.s. klasörler oluyor, system klasörünün içindeki apklarda bir değişiklik yapıp(gereksiz bir ikisini silip) geri zıplayınca(:)) rom dosyası olarak görünmüyor(telefon yemiyor) nasıl zıplamam lazım?

Edited by üstad - 23/12/2013, 01:45

.
  2. emre0144
        Like  

.

User deleted

Elmasromu yükledim ama şöyle bir sıkıntım var ayarlar menüsünde değişiklik yapamıyorum mesela dahili hafızayı seçmek istiyorum ama izin vermiyor neden kaynaklanıyor ilk defa bu romda böyle bir sorunla karşılaştım.

.
  3. Mert38
        Like  

.

User deleted

CITAZIONE (emre0144 @ 4/3/2014, 17:54) 
    Elmasromu yükledim ama şöyle bir sıkıntım var ayarlar menüsünde değişiklik yapamıyorum mesela dahili hafızayı seçmek istiyorum ama izin vermiyor neden kaynaklanıyor ilk defa bu romda böyle bir sorunla karşılaştım.

Romu direk sd cartı çıkarıp dahili hafızaya atıp kurarsanız o zaman dahili hafızayı kullanır :)

.
  4. Vaste
        Like  

.

User deleted

CITAZIONE (Mert38 @ 5/3/2014, 13:53) 
    CITAZIONE (emre0144 @ 4/3/2014, 17:54) 

Romu direk sd cartı çıkarıp dahili hafızaya atıp kurarsanız o zaman dahili hafızayı kullanır :)

bu romun orjinal roma veya mroma göre wifi çekişi arttırılmışmı acaba? yani dahamı iyi çekiyor?

.
  5. Vaste
        Like  

.

User deleted

bu romu yükledim, yüklediğimden beri günde 3-4 kez reset atıyor kendine kendine hiçbişey yokken restart atmış buluyorum acaba sebebini bilen varmıdır? kernelmi değiştirmeliyim ne yapmalıyım?

.
  6. beefytr
        Like  

.

User deleted

QUOTE (Vaste @ 29/10/2014, 03:48)
    QUOTE (Mert38 @ 5/3/2014, 13:53) 

bu romun orjinal roma veya mroma göre wifi çekişi arttırılmışmı acaba? yani dahamı iyi çekiyor?

denemeden bilemeyiz değil mi?

QUOTE (Vaste @ 2/11/2014, 15:09)
    bu romu yükledim, yüklediğimden beri günde 3-4 kez reset atıyor kendine kendine hiçbişey yokken restart atmış buluyorum acaba sebebini bilen varmıdır? kernelmi değiştirmeliyim ne yapmalıyım?

yüklemeden önce tüm wipe'ları yaptınız mı?

.
  7. Vaste
        Like  

.

User deleted

CITAZIONE (beefytr @ 3/11/2014, 10:49) 
    CITAZIONE (Vaste @ 29/10/2014, 03:48)
    CITAZIONE (Mert38 @ 5/3/2014, 13:53) 

denemeden bilemeyiz değil mi?

CITAZIONE (Vaste @ 2/11/2014, 15:09)

yüklemeden önce tüm wipe'ları yaptınız mı?

wifi için geliştirici alan genişletildi yazmış onun daha iyi çekmesi anlamınamı geldiğini sordum aslında.
    ben baktım kayda değer bir fark yok.
    tüm wipe'ları yaptım hatta fastboot tada yaptım.

.
  8. üstad
        Like  

.

User deleted

şu ana kadar 2.3.4orj.+elmasrom+4.2.2 + kitkat rom deneyimlerim oldu, wifi açısından en iyisi 2.3.4 ile kitkat rom olmuştur

.
  9. Vaste
        Like  

.

User deleted

bu fastboot komutlarını yaptım telefon iptal oldu recovery sd kartın boyutunu sıfır görüyor tanımıyor sd kart bilgisayardada okunmuyor hatta biçimlendirilmiyor bile herşeyi yaptım düzelmedi inş telefonun kendi hafızasına bişey olmamıştır son ihtimal rsd ile orjinal romu atmaya çalışıcam inş düzelir.

Edit:Telefona rom yükledim bi sıkıntısı yokmuş ama sd kartı ne yaptıysam ne içindeki verileri kurtarabilmiştim nede biçimlendirebilmiştim daha çok verilere canım sıkılmıştı. bugün ne olduysa taktım çalıştı içindekiler falan hepsi gözüküyor çok şükür. aman siz siz olun sd karta güvenmeyin sd kart telde takılıyken rom atmayın ne olur ne olmaz.

Edited by Vaste - 25/12/2014, 10:28

.
23 replies since 8/12/2013, 23:31   1517 views
  Share  
.