brick olmus motorola xoom u geri getirme.

cihaz ttelekom un verdigi mz 601

« Older   Newer »

Share  
.
  1. eko9
        Like  

.

User deleted

cihazın brick oldugunu nasıl anlıyrz.acılısta kırmızı motorola dual işlemci yazısında 5 dakıkadan fazla beklıyrsa.

bu dosyayı ındırıyrz.c dizinine kuruyrz.C:\SDK_tools
    merak etmeyin buyuk boyutlu bir dosya değil.topu topu 329kb.
    arkasından

adresten türkiyeye ait stock romu ındırıyrz.(yani MZ601 - XOOM with Wi-Fi + UMTS den Build H.6.1-38-11 for Retail Turkey
    MD5 Sum: 92f8017a15c0659c0b776d097550ea2c boyutu 117 mb)
    ve bunu C:\SDK_tools
    klasorunuze cıkarıyrz.boylece klasorumuzde su dosyalar olusuyor.
    adb.exe
    AdbWinApi.dll
    AdbWinUsbApi.dll
    boot.img
    ddms.bat
    fastboot.exe
    recovery.img
    system.img
    userdata.img

sonrasında c dizinde C:\SDK_tools klasorunu secip shipt tusuna basıp tutup mouse un sag tusuna komut pencerisi burada aç diyoruz.
    boylece cmd yani dos açılıyr.sırasıyla asagıdakı komutları giriyoruz.
    fastboot flash boot boot.img
    fastboot flash system system.img
    fastboot flash recovery recovery.img
    fastboot flash userdata userdata.img
    fastboot erase cache
    fastboot reboot

tattatatataa yeniden xoom hayat döndü.

1.adres
    android.net/forum/downloading/67/guest/SDK_tools.zip
    2.adres
    developer.motorola.com/products/software/

.
  2. Semseddin
        Like  

.

User deleted

Eline sağlık eko9, foruma güzel bir giriş yaptın. MotoModTR'ye hoşgeldin. :thumb_yello.gif:

.
  3. eko9
        Like  

.

User deleted

basıma geldi.1 gunum gitti.arkaslar benim gibi ugrasmasinlar diye paylasayim dedim.

.
  4. sat112
        Like  

.

User deleted

Eline sağlık eko9
    https://motomodtr.forumcommunity.net/?t=47265800&st=15

.
  5. snbrk
        Like  

.

User deleted

Oradaki kişi, fastboot'a ulaşırken de sorun yaşıyor ve dolayısıyla bu yöntemi uygulayamıyor maalesef.

.
  6. ozdemir
        Like  

.

User deleted

selam arkadasim verdigin bilgiler icin cok tesekkur ederim bizi servisten kurtardin saygilarimla...

.
  7. snbrk
        Like  

.

User deleted

Bunu ben S.S.S.'a çok önceden eklemiştim, ama böyle de iyi oldu. Herkes direk bu konuya yönelir :)

.
  8.     Like  

.

Uzman Modder

Group
    Moderatör

Status
    Kardeşim ne dediyse yaptım fakat ''sending 'boot' <8192 KB<... FAILED <command write failed <too many link>>finished. total tima:0.001s'' bu hatayı veriyor driverleri defalarca yükledim bi yardım etseniz

.
  9.     Like  

.

Uzman Modder

Group
    Moderatör

Status
    Arkadaşlar ilk boot boot.img yi girdim 5-10 dk boyunca yükledi ama hata verdi tabletin ekranında failed to process command error(0x120003) hatasını verdi ne yapmalıyım yada nerde hata yapıyorum .s

.
  10.     Like  

.

Uzman Modder

Group
    Moderatör

Status
    Oh be yapabildim usb yi pcnin arkasına bağladım ve sorun çözüldü :)

.
  11. A_QUARIU_S
        Like  

.

User deleted

Benim ki 3g li modeli ve H.6.5-17-1 yine aynı dosyalarla mı yapıcam. Bu anlatılan işlem yeniden kurmak mı oluyor? Bu tablet cahil etti beni. Kendimi pc ile ilk tanıştığım günlerdeki gibi hissediyorum.

.
  12. dogangoxel
        Like  

.

User deleted

QUOTE (A_QUARIU_S @ 12/2/2012, 21:44) 
    Benim ki 3g li modeli ve H.6.5-17-1 yine aynı dosyalarla mı yapıcam. Bu anlatılan işlem yeniden kurmak mı oluyor? Bu tablet cahil etti beni. Kendimi pc ile ilk tanıştığım günlerdeki gibi hissediyorum.

A_QUARIU_S foruma hoşgeldin ,

Cihazını ilk aldığın günkü haline getirmek istersen , ilk postta yazılanları uygulayabilirsin :thumb_yello.gif: MZ 601 3g+wifi modeli içindir.Windows'u yeniden kurmak gibi birşey :D

.
  13. A_QUARIU_S
        Like  

.

User deleted

Hoşbuldum. Cevabınız için teşekkürler. Bu sorunun yeri burası değil sanırım amahazır konuya vakıf birisini bulunca hemen sormak istedim. Güncelleme öncesi tabletten tüm banka hesaplarımagirebiliyordum. Tablet güncellemesinden sonra olduğunu tahminediyorum artık bankalara gireceğim zaman cebime iki şifre geliyor. Sanırım tablet istemcimiki kez şifre talep ediyor. Browserı değiştirdim sonuç değişmedi belleği temizledim cookyleri falan olmadı, fabrika ayarlarına döndüm olmadı. Bankalara giremezsem ne işe yararki tablet. Bu sorunu benden başka yaşayanveya çözümünübilen var mı acaba. Bir de seslisozluk.net adresindeki kelime yarışmalarında doğru yaptıklarımı bile yanlış bazı yanlışlara ise doğru diyo. Sorunumla ilgili olduğunu düşünüyorum zirabunların hepsi pcden normal çalışıyor.

.
  14. ContourTR
        Like  

.

User deleted

eko9 Allah senden razı olsun konuyu hortlattım ama mazur görün kesinlikle çalışıyor emeğine sağlık hacı abi :thumb_yello.gif:

.
  15. escalende
        Like  

.

User deleted

oncelıkle paylasım ıcın tesekkurler eko9.xoom brıck oldu dedıgın adımları uyguladım cıhaz 3.0.1 e dondu.cıhazım root lu ıdı normal kendı guncellemesını yaptıgım zaman ıkıncı guncellemeyı yaptıgım da cıhaz reset attık tan sonra motorola yazısında tekrar takılı kalıyor.senın dedıgın ıslemlerı yaptıgımız da cıhazın rootu gıdıyor mu?resmi ics yazılımını yüklemem için ne yapmam gerekiyor?Yardımların için şimdiden teşekkürler.

.
25 replies since 18/8/2011, 09:27   3350 views
  Share  
.