[ROM][4.0.4]AtrICS v2.0 - Güncel + Webtop

07.01.2014

« Older   Newer »

Share  
.
  1. mert5126
        Like  

.

User deleted

hocam üzerinde gelen kernelin dışında bir kernel yüklemedim ama yinede flashla dediğiniz kerneli flasladım.
    ama yine olmadı ApnTurkeyi indirdim ama 4.0.3 sürümlerde apk dosyasını data/app den alıp system/app ye yüklememizi istiyor es file explorer ile bu işlemi tamamladıktan sonra apnturkeyi kullanabilirsiniz diyor ama ana dizinde ne öyle bir dosya görebiliyorum nede kurulmuş olan apk dosyasını bulabiliyorum. :(

.
  2. Mert38
        Like  

.

User deleted

CITAZIONE (mert5126 @ 6/3/2014, 12:11) 
    hocam üzerinde gelen kernelin dışında bir kernel yüklemedim ama yinede flashla dediğiniz kerneli flasladım.
    ama yine olmadı ApnTurkeyi indirdim ama 4.0.3 sürümlerde apk dosyasını data/app den alıp system/app ye yüklememizi istiyor es file explorer ile bu işlemi tamamladıktan sonra apnturkeyi kullanabilirsiniz diyor ama ana dizinde ne öyle bir dosya görebiliyorum nede kurulmuş olan apk dosyasını bulabiliyorum. :(

Buyur Apk ' sı : http://www.mustafaozcan.net/tr/file.axd?fi...2fAPNTurkey.apk

.
  3. mert5126
        Like  

.

User deleted

yok hocam, sonunda apn turkey uygulamasını ile ayarları yapmasını sağladım ama yine internete bağlanmıyor mobil ağ üzerinden artık ayarlarla ilgili şüphemde kalmadı sanırım romdan yada eklentilerinden kaynaklanan bir sıkıntı var yeniden birkez daha kurmayı deniycem bakalım en başından.

.
  4. Mert38
        Like  

.

User deleted

CITAZIONE (mert5126 @ 6/3/2014, 15:58) 
    yok hocam, sonunda apn turkey uygulamasını ile ayarları yapmasını sağladım ama yine internete bağlanmıyor mobil ağ üzerinden artık ayarlarla ilgili şüphemde kalmadı sanırım romdan yada eklentilerinden kaynaklanan bir sıkıntı var yeniden birkez daha kurmayı deniycem bakalım en başından.

Heryere baktım ama bu romdan dolayı sadece wi-fisi sorun çıkaran varmış :)

.
  5. mert5126
        Like  

.

User deleted

aslında bu konu başlığında bir kaç arkadaşta yazmış mobil ağ çalışmıyor diye bende orada benim gibi sıkıntı çekenlerde varmış diye okudum ama?

.
  6. Mert38
        Like  

.

User deleted

CITAZIONE (mert5126 @ 6/3/2014, 19:28) 
    aslında bu konu başlığında bir kaç arkadaşta yazmış mobil ağ çalışmıyor diye bende orada benim gibi sıkıntı çekenlerde varmış diye okudum ama?

Onlar 36p radio rom ile veya apnturkey ile çözmüştü .

.
  7. mert5126
        Like  

.

User deleted

Ya bende yükledim bu radio rom'u. Neyse ben lapdock gelinceye kadar sizin 4.1.2 yi bi deneyim bakayım olmazsa lapdock gelince tekrar bunu bi kez daha denerim :)

.
  8. rexxar13
        Like  

.

User deleted

başta wifi sorunu bende de olmuştu, sonra ilk mesajda anlatıldığı şekilde kurulum yaptım ve 3.1.10 kernel flashladım, wifi sorunu çözüldü. Ama ne yaptıysam mobil data sorunun çözemedim (ilk başta 38p radio yüklüydü):

-36P radio flashladım olmadı,
    -APN Turkey kurdum olmadı,
    -Uluslararası mobil datayı açtım olmadı,
    -3.1.10 kernellerinin farklı sürümlerini denedim olmadı.

Bir de atrics v2.0'ın stock kerneli benle aşırı lag'lı çalışıyor, tepkimeleri çok geç, bişeye basıyorum 3-4 sny sonra işlem yapıyor vs. 3.1.10 kernelle ise aşırı akıcı, bu telefonu daha önce hiç bu kadar akıcı kullanmamıştım. Tek sorunu mobil data.

.
  9. Mert38
        Like  

.

User deleted

CITAZIONE (rexxar13 @ 18/3/2014, 19:59) 
    başta wifi sorunu bende de olmuştu, sonra ilk mesajda anlatıldığı şekilde kurulum yaptım ve 3.1.10 kernel flashladım, wifi sorunu çözüldü. Ama ne yaptıysam mobil data sorunun çözemedim (ilk başta 38p radio yüklüydü):

-36P radio flashladım olmadı,
    -APN Turkey kurdum olmadı,
    -Uluslararası mobil datayı açtım olmadı,
    -3.1.10 kernellerinin farklı sürümlerini denedim olmadı.

Bir de atrics v2.0'ın stock kerneli benle aşırı lag'lı çalışıyor, tepkimeleri çok geç, bişeye basıyorum 3-4 sny sonra işlem yapıyor vs. 3.1.10 kernelle ise aşırı akıcı, bu telefonu daha önce hiç bu kadar akıcı kullanmamıştım. Tek sorunu mobil data.

xda da sordum internet olayını sorun ROM ' dan kaynaklanıyormuş 2012.11.14 e dönüp tekrar deneyebilirsiniz diyor.

2012.11.14 linki : http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1957539

Bu arada yeni kerneller çıktı : www.dropbox.com/sh/npbgtozd4w0ahiv/VIA6JjSf4l

.
  10. peninsula
        Like  

.

User deleted

öncelikle herkese tesekkürler stabil bir ics kurmama yardımcı oldunuz. ben de ilk başta mobil internet sorunu yaşamıştım. farklı bir kernelle de webtop sorunu yaşadım. sonra denilen roma geri dönüş yaptım ve kerneli değiştirdim. dock station ile olumlu sonuç aldım ve mobil internetim var. yaptıklarımı anlattığım bir txt dosyası ve kullandığım dosyalar verdiğim linkte var. umarım işinize yarar.

.
  11. üstad
        Like  

.

User deleted

QUOTE (peninsula @ 26/5/2014, 01:20) 
    öncelikle herkese tesekkürler stabil bir ics kurmama yardımcı oldunuz.

şimdi deneyeceğim, bir kaç gün kullanabilirsem kritik yazarım.

ek: şu andaki stock romu yedekledim cwm ile, biraz uzun sürdü, tekrar tlf açıldığında dokunmatik ters çalışıyordu, yani ana ekran veya uygulamalar ekranında sağdaki sayfaya geçmeye çalışınca sola, sola kaydırdığımda sağa kayarak bir korkuya düşürdü beni; servis yolu mu göründü derken, teli kapattım pili,sim kartı, hafıza kartını çıkarıp 1-2 dk bekleyip açtım düzelmişti. bir ohh çektim,her hangi bir sorunda bu yöntem çok defa sıkıntımı giderdi, belirtmek istedim.

Edited by üstad - 27/5/2014, 23:10

.
  12. üstad
        Like  

.

User deleted

dün zaman bulamadım, bugün cwm ile tekrar yedek alarak ( yine dokunmatik sorununu yaşadım) yükledim, bir de ne göreyim farketmediğim bir ayrıntı, rom Türkçe değil!
    bir de ne yaptıysam artık dahili hafızayı kaybettim, geri getirmek için rsd ile 2.3.4 orjinal roma döndüm. yoksa cwm den yedekleri bile yükleyemiyordum. sanırım dahili hafızayı formatlamak için aranırken oldu. "fastboot erase sdcard" falan dediydim, cwmden emmc yi mount edemediğim için.

.
  13. peninsula
        Like  

.

User deleted

QUOTE (peninsula @ 26/5/2014, 00:20) 
    öncelikle herkese tesekkürler stabil bir ics kurmama yardımcı oldunuz. ben de ilk başta mobil internet sorunu yaşamıştım. farklı bir kernelle de webtop sorunu yaşadım. sonra denilen roma geri dönüş yaptım ve kerneli değiştirdim. dock station ile olumlu sonuç aldım ve mobil internetim var. yaptıklarımı anlattığım bir txt dosyası ve kullandığım dosyalar verdiğim linkte var. umarım işinize yarar.

dN6xJzf

İlk başta itiyacım olmadığı için wifi tethering (hotspot) özelliğini denememiştim. denediğimde cihaz at&t göründüğü için bu özelliğin engellendiğini gördüm. ama çözümü kolaymış kısa sürede halledebildim.

"SQlite Editor Pro" programını kurmamız gerekiyor öncelikle. (işimiz bitince kaldırabiliriz durmasına gerek yok)

Sonrasında:

1-Programı açıp "Settings Storage" yazan programa tıklıyoruz. (com.motorola.android.providers.settings)
    p0V1SeK

2-"Setting.db" ye giriyoruz.
    4x8M3lJ

3-Sonra "settings" dosyasına giriyoruz.
    GKwyUyy

4-Son olarak "entitlement_check" ve "usb_entitlement_check" yazan satırları bulup karşısındaki değerleri "disable" yapıyoruz.
    vXfaGuA

5-Bunları yaptıktan sonra kaydederek çıkıyourz. Telefonu yeniden başlatıyoruz. Wifi Hotspot ve USB internet paylaşımı kullanılabilir.

.
87 replies since 8/1/2014, 20:01   6369 views
  Share  
.