Custom ROM Önerisi

« Older   Newer »

Share  
.
  1. onurcemko
        Like  

.

User deleted

Daha önce hic rom yuklemedim telefona ve bu forumda olup benim gibi olan arkadaslarimiz vardır bence .
    Rom yüklemiş hocalarimizdan ricam romlarin kiyaslamasini içeren bir post yazmalari .
    Su su sebepten dolayı ben su romu oneriyorum" gibi cümlecikler benim gibi acemilerin çok yardimcisi olacaktır :)
    Umarim göz ardi edilmez Yanitlarinizi bekliyorum orjinalden çok fazla sikildim :)
    Benim aradigim özellik sirasi
    -Batarya
    -Stabilite
    -Özelleştirme
    Yardimci olabilecek hocalarima şimdiden teşekkürler
    Hayirli cumalar
    İyi forumlar :)

Edited by »CanERYVZ« - 18/7/2014, 13:25

.
  2. »CanERYVZ«
        Like  

.

User deleted

Açıkçası XT1033 için 4 tane rom denedim ve hepsi hüsranla sonuçlandı. Eğer cihazın XT1032 değilse veya dönüşüm yapmadıysan denenecek rom yok. GPE aralarında en boş olanı, bu şekilde bile batarya performansı tatmin edici değil. Güncelleme gelmesini ve daha fazla iyileştirme yapılmasını beklemeliyiz. Cihazını XT1032 yaptıktan sonra yazdığım sırayla romları denemeni tavsiye ederim. Gapps kurmadan tüm denemelerini yap, beğendiğini kurduktan sonra gapps kur. Bazı romlar sorun çıkarıyor gapps kurduktan sonra. CM üzerile kurulu romlar genelde aynı batarya performansına sahiptir, 2-3 saat oynar en fazla..

***** -> C-RoM
    **** -> PAC-man, EHNDROIX V
    *** -> CrDroid, Omni Rom,
    ** -> XPerience, CM PURITY, Carbon ROM
    * -> LiquidSmooth

.
  3. onurcemko
        Like  

.

User deleted

1033 maalesef Sanirim orjinal le gitmek en güzeli :) Güncellemesi de çok geç oldu ama hala gelmedi bakalim basil olucak hocam alaka için teşekkürler :)

.
  4. Semseddin
        Like  

.

User deleted

Merhaba Onurcemko,
    Moto G'de custom rom'lar için 3 ana seçenek var.

1- Motorola temelli. Bu custom rom'lar orjinal motorola yazılımı üzerine yapılandırılmış. Bunlara örnek Revolution G, Tweaky One.
    2- CM11 temelli. Caner'in üst postta yazdığı rom tür rom'lara güzel örneklerdir.
    3- GPE temelli, Google Play edition XT1032 yazılımı modifiye edilerek elde edilen romlardır. Varsa bir örneğini göremedim.

Tavsiyem, Tweaky One yada Rev G rom'ların android 4.4.4 üzerine temellendirilip çıkarılacak yeni sürümlerini denemendir. Onun dışında CM11 rom'lara ben ısınamadım, restart donma sorunları yaşadım.

.
  5. onurcemko
        Like  

.

User deleted

Elinize sağlık yorum için hocam :)

.
4 replies since 18/7/2014, 10:22   195 views
  Share  
.