V3i Bootloader 0A.52'yi 0A.30'a downgrade yapmak

« Older   Newer »

Share  
.
  1. Semseddin
        Like  

.

User deleted

Merhaba Paşa,

Bu yöntem'in e8 ile alakası yok, işe yaramaz kardeşim. Sen vakit kaybetmeden cihazını servise gönder.

.
  2. hellknight666
        Like  

.

User deleted

telefonda critical error uyarsı alıyorum send loader dedikte sonra. yardım edermisin şemseddin?

.
  3. Semseddin
        Like  

.

User deleted

Selam HellKnight666,

TP yapmamışsın, yeniden dene. Ayrıca kullandığın işletim sistemi XP olsun.

.
  4. hellknight666
        Like  

.

User deleted

QUOTE (Semseddin @ 27/3/2011, 12:05) 
    Selam HellKnight666,

TP yapmamışsın, yeniden dene. Ayrıca kullandığın işletim sistemi XP olsun.

Test point yaptım hatta bootloader sürümüm 0a.30 a düştü ama hala neden flash attıktan sonra boot ekranında kalıyor anlamıyorum

.
  5. Semseddin
        Like  

.

User deleted

Aşağıdaki mp'yi dene.

https://motomodtr.forumcommunity.net/?t=42325142

.
  6. hellknight666
        Like  

.

User deleted

QUOTE (Semseddin @ 27/3/2011, 14:37) 

Allah razı olsun günlerdir uğraşıyordum sonunda açabildim telefonumuçok teşekkür ederim Şemseddin.

son bir sorum olacak bu mp yi yükledim fakat vodafone hattımı görmüyor ve dil ingilizce bunun için ne yapılabilir? Veya tekrar orjinal yazılımı atsam bi sorun olurmu?

.
  7. Semseddin
        Like  

.

User deleted

Rica ederim, bundan sonra cihaza atacağın yazılım sadece R4441D platformda olmalı. Şu anda cihazında olan mp'de Türkçe yok ve Standart Türkçe dil paketleri de bu yazılıma uymaz çünkü Multifont denen bir patch kullanıyor.

.
  8. hellknight666
        Like  

.

User deleted

QUOTE (Semseddin @ 27/3/2011, 16:12) 
    Rica ederim, bundan sonra cihaza atacağın yazılım sadece R4441D platformda olmalı. Şu anda cihazında olan mp'de Türkçe yok ve Standart Türkçe dil paketleri de bu yazılıma uymaz çünkü Multifont denen bir patch kullanıyor.

motorola software update işe yarar mı peki?

.
  9. Semseddin
        Like  

.

User deleted

Malesef yaramaz, MSU cihaz için update ararken içindeki mevcut yazılıma bakar ve ona göre sonuç verir. Cihazındaki yazılım ağır modifiye edildiği için MSU ile update olmaz.

.
  10. hellknight666
        Like  

.

User deleted

QUOTE (Semseddin @ 27/3/2011, 16:45) 
    Malesef yaramaz, MSU cihaz için update ararken içindeki mevcut yazılıma bakar ve ona göre sonuç verir. Cihazındaki yazılım ağır modifiye edildiği için MSU ile update olmaz.

peki çok sağolun tekrar dediğiniz formatta orjinal bi yazılım yüklemeye çalışıyım o zaman çünkü şebeke bulmuyor. Tekrar çok çok sağolun..

.
  11. Semseddin
        Like  

.

User deleted

Aşağıdaki dosya içinde hem fw hemde dil paketi var. Önce fw'yi sonra LP0039 dil paketini flashla.

http://localhost/file/lPXoDFvV/R4441...037_GSVSLQ.html

.
  12. hellknight666
        Like  

.

User deleted

QUOTE (Semseddin @ 27/3/2011, 18:14) 
    Aşağıdaki dosya içinde hem fw hemde dil paketi var. Önce fw'yi sonra LP0039 dil paketini flashla.

www.4shared.com/file/lPXoDFvV/R4441...037_GSVSLQ.html

sağol Şemseddin hemen deniyorum bu arada gerçekten harika bir forum. böyle bir forum varken motorola kullanan bir insanın telefonunun bozuk kalması mümkün değil:)

.
  13. hellknight666
        Like  

.

User deleted

bu arada son verdiğin linkteki fw çalışmıyor flashtan sonra telefon açılmadı sadece boot ekranında açılyor. Bu r4441d sürümüne hiç modlanmamış flash yok mu veya r4441 sürümünü r479 veya r47a ya çevirme şansımız yok mu?

.
  14. Semseddin
        Like  

.

User deleted

Yapma hocam, kusura bakma ben denemedim haliyle. En iyisi eski mp'ye geri dön, bende biraz araştırma yapıp paylaşım yapacağım.

.
  15. hellknight666
        Like  

.

User deleted

QUOTE (Semseddin @ 27/3/2011, 19:27) 
    Yapma hocam, kusura bakma ben denemedim haliyle. En iyisi eski mp'ye geri dön, bende biraz araştırma yapıp paylaşım yapacağım.

İnşallah bir çıkar yol buluruz çok sağol tekrar

.
29 replies since 7/1/2010, 11:14   1213 views
  Share  
.