Teknosadan alınan Milestone

Sorular

« Older   Newer »

Share  
.
  1. huzunbaz
        Like  

.

User deleted

root yapmıştım zaten.flash player yüklü tabi ki.ama spb tv flash player istemiyor.çalıştığım yerde birçok wifi var.ben şifre giriyorum sadece.modeme ayar yapmam olmaz.wpa2/wpa2 psk modunda giriyor.ben bir ayar yapmadım.baktım bununla ilgili bir ayara da rastlayamadım zaten.arkadaşımda 5800 var onun girdiği yerden ben bağlanamıyorum.20 metreden fazla pek çekmiyor.rezil bir durum

.
  2. dogangoxel
        Like  

.

User deleted

QUOTE (huzunbaz @ 22/3/2011, 09:16) 
    dogangoxel gene bikaç sorunum var;
    1.olarak telefonun hafıza sorununu nasıl çözeceğiz?çoğu uygulama sd karta atılamıyor.
    2. sbp tv ve cnnturk yükledim canlı tv izlemek için.ama ikisinde de izleyemiyorum.ayrıca dizilerburda diye bir prg yükledim.ondan çok hızlı bir şekilde açıyorum diziyi ses var görüntü yok.
    3.sorun:azıcık uzaktan bağlansam wifi bağlantısı hemen kopuyor .5800 da bile daha iyi bağlanıyordum spb tv.yi sorunsuz izliyordum.
    sorunlar hiç bitmeyecek gibi görünüyor.

1.Yeni çıkan uygulama ve oyunlar atılabiliyor hafıza kartına.Eski uygulamarda yeni updateler ile sd karta yükleme seçeneği veriyorlar.Diğerleri için sd kartı bölme işlemi var ama ben onu denemedim hiç.Pek bir fark olacağını sanmam.
    2.Spb tv ben izliyorum bir sorun yok.Bağlantılarını tekrar bir kontrol et.(Cnn türk denemedim)
    dizilerburda programınıda kullanmadım ama ses var görüntü yoksa programın hatasıdır.
    3. WIRELESS LAN 802.11b/g frekanslarında bağlanır Milestone (Milestone 2 WIRELESS LAN 802.11b/g/n dir) Bende wifi problemi olmadı şimdiye kadar.İnşallah sendede donanımsal değildir.

Edited by dogangoxel - 22/3/2011, 17:48

.
  3. huzunbaz
        Like  

.

User deleted

wifi yi açıyorum.spb tv.ye giriyorum.kanallar ekrana geliyor.anlık resimleriyle.tıkladığımda spb tv for deskop reklamı geliyor kanal açılmıyor.bağlandığımı kanal resimlerinin ekrana gelmesinden anlıyorum.ama görüntü yok.CE froyo atmıştım.UK veya başka birşey yapsam değişiklik olur mu sizce?veya önerebileceğiniz başka birşey var mı?flash yüklü bu arada.ntvspor.netten canlı yayını izleyebiliyorum.tek sorun attığım programlardan izleyemiyorum

.
  4. dogangoxel
        Like  

.

User deleted

QUOTE (huzunbaz @ 22/3/2011, 19:37) 
    wifi yi açıyorum.spb tv.ye giriyorum.kanallar ekrana geliyor.anlık resimleriyle.tıkladığımda spb tv for deskop reklamı geliyor kanal açılmıyor.bağlandığımı kanal resimlerinin ekrana gelmesinden anlıyorum.ama görüntü yok.CE froyo atmıştım.UK veya başka birşey yapsam değişiklik olur mu sizce?veya önerebileceğiniz başka birşey var mı?flash yüklü bu arada.ntvspor.netten canlı yayını izleyebiliyorum.tek sorun attığım programlardan izleyemiyorum

Seçtiğin herhangi bir kanalın yanında bulunan yeşil ikonlu play tuşuna bastığını varsayıyorum ondan sonra yüklemesi bir kaç saniye alır ve kanal ekrana gelir.Flash playerın bununla alakası yok.Ben az önce denedim bende gösteriyor bir sorun yok.Başka bir rom dene istersen.Ya da spb tv kaldır tekrar yükle.

.
  5. huzunbaz
        Like  

.

User deleted

kaldırdım tekrar yükledim olmadı.2.1 versiyonu markette benim kurduğum.netten 1.1 versiyonu indirip denedim onda da aynı sorun oldu.bunun için de romu değiştirmek zor geliyor.başka sorunlar çıkarsa bi ara değiştiririm.tr froyo çıkar mı dersin?802.11b/g frekanslarında bağlanır Milestone demiştin.frekansa bakabileceğim yer var mı peki?

.
  6. dogangoxel
        Like  

.

User deleted

Ay sonuna kadar Tr froyo çıkacak diye bir yazı okudum Facebook Motorola sayfasında bekleyip göreceğiz.Frekansa bakabileceğim yer var mı derken ?

Yazı şu şekilde (facebook Motorola europe )

Thanks for your patience as we roll out Android 2.2 for Motorola Milestone. Many of you have asked when it will arrive in your country and so here is a schedule which lets you know when to expect it.

Froyo is now available for Milestone in: UK, Romania, Singapore, Thailand, South Africa, India, Taiwan, Malaysia, Philippines, Hong Kong, Indonesia and Vietnam.

The following countries can expect to receive Froyo by the middle of next week:

Germany, Austria, Switzerland, France, Spain, Italy, Poland, Hungary, Croatia, Czech, Slovakia, Slovenia, Netherlands, Greece and Canada.

The following countries can expect to receive Froyo by the end of this month: UAE, Nigeria, Kenya, Australia and Turkey.

Bu ayın sonunda çıkacak gözüküyor :biggrin2.gif:

.
  7. huzunbaz
        Like  

.

User deleted

wifi 802.11b/g frekansını diyorum değişmez kendi kendine herhalde.tr froyonun bize artısı ne olur sence?market açık kalacak mı?garanti kapsamına girer telefon herhalde tr froyo yapınca.

.
  8. dogangoxel
        Like  

.

User deleted

wifi 802.11b/g frekansları değişmez çünkü cihazın içerisinde bu alıcı mevcut.Tr froyonun bize ne artısı olacağını bekleyip göreceğiz :thumb_yello.gif: Son 9 gün :biggrin2.gif:

.
  9. huzunbaz
        Like  

.

User deleted

verdiğin bilgiler için sağol.sıfırdan girdim bu işe.sayende çok ilerledim

.
  10. cambaz
        Like  

.

User deleted

bende teknosa'dan aldım.ve hala 2.2 yapamadım.nasıl yapılacağını bir kaç yerde okudum ama güvenemedim. kolay bir şekilde sorunsuz olarak 2.2 yapmak istiyorum.telefonun hiç bir özelliği yok.

slide me diye bir siteden bir kaç tane uygulama indirdim ama bu uygulamalardan sonra telefonda sorunlar yaşamaya başladım ve sildim.

lütfen yardım edin.bu başlıkta yazılanların hepsini okudum.son driver güncellemerini indirdim.rsd lite programını da indirdim ama usb kabloyla pc bağladıktan sonra açık bir şekilde yapılması gerekenleri anlamadım. ve eğer başarılı olursam bile qwerty klavyenin de sorunsuz çalışıp çalışmayacağını da bilmiyorum.

.
  11. dogangoxel
        Like  

.

User deleted

QUOTE (cambaz @ 23/3/2011, 07:03) 
    bende teknosa'dan aldım.ve hala 2.2 yapamadım.nasıl yapılacağını bir kaç yerde okudum ama güvenemedim. kolay bir şekilde sorunsuz olarak 2.2 yapmak istiyorum.telefonun hiç bir özelliği yok.

slide me diye bir siteden bir kaç tane uygulama indirdim ama bu uygulamalardan sonra telefonda sorunlar yaşamaya başladım ve sildim.

lütfen yardım edin.bu başlıkta yazılanların hepsini okudum.son driver güncellemerini indirdim.rsd lite programını da indirdim ama usb kabloyla pc bağladıktan sonra açık bir şekilde yapılması gerekenleri anlamadım. ve eğer başarılı olursam bile qwerty klavyenin de sorunsuz çalışıp çalışmayacağını da bilmiyorum.

Usb sürücülerini ve rsd programını indirdiysen cihazı usb kablo ile bootloader modunda bilgisayara bağla (Bootloader modu : cihaz kapalıyken klavyedeki yön tuşlarından yukarı ok tuşuna basılı tut ve açma kapama tuşuna basılı tut ardından siyah ekran gelecek) ve istediğin yazılımı rsd programı ile cihaza yükle.

.
  12. cambaz
        Like  

.

User deleted

yazılanlara bakılırsa froyo bir kaç gün sonra resmi olarak çıkacak galiba?

işlem yapmadan önce beklesek mi arkadaşlar ne diyorsunuz?

.
  13. dogangoxel
        Like  

.

User deleted

QUOTE (cambaz @ 23/3/2011, 10:54) 
    yazılanlara bakılırsa froyo bir kaç gün sonra resmi olarak çıkacak galiba?

Froyo çıktı ama tüm ülkelerde değil :bash.gif: ay sonuna kadar Motorolanın açıkladığı ülkelerdede çıkacak onlarda sorunlar olmaz inşallah.

.
  14. cambaz
        Like  

.

User deleted

şimdi ben rsd lite ve usb driverlarını yükledim ve pc ye kurdum. ama sbf dosyasını bulamadım hiç bir yerde.marketi açmak istiyorum.ürünü teknosa'dan aldım. 2.2 olmasına gerek yok.market açık olsun yeter.
    sbf dosyasını nereden bulabilirim. bulduktan sonra flaslama olayını nasıl yapacağım.

QUOTE (dogangoxel @ 23/3/2011, 09:51) 
    QUOTE (cambaz @ 23/3/2011, 07:03) 

Usb sürücülerini ve rsd programını indirdiysen cihazı usb kablo ile bootloader modunda bilgisayara bağla (Bootloader modu : cihaz kapalıyken klavyedeki yön tuşlarından yukarı ok tuşuna basılı tut ve açma kapama tuşuna basılı tut ardından siyah ekran gelecek) ve istediğin yazılımı rsd programı ile cihaza yükle.

dogangoxel sbf dosyasından bahsediliyor ama onu bulamadım.

.
  15. dogangoxel
        Like  

.

User deleted

@ cambaz merhaba ,

Cihazına 2.1 eclair yüklemek istersen buradan yazılımı http://and-developers.com/sbf:milestone (Sbf dosyası) indirip cihazına kurabilirsin.Market sorunu ortadan kalkar.Froyo 2.2.1 yüklemek istersen http://and-developers.com/sbf:milestone221 bu linki tıkla.Yazılımı indirdikten sonra cihazını usb kablo ile bootloader modunda bilgisayara bağla.(Cihaz kapalıyken Klavyedeki yön tuşlarından yukarı ok tuşuna basılı tutarak açma kapama tuşuna bas siyah ekran gelecek) yazılımı seç ve cihazına yükle :thumb_yello.gif:

.
203 replies since 19/10/2010, 10:53   4096 views
  Share  
.