Open recovery & ROOT

For Android user

« Older   Newer »

Share  
.
  1. polattmy
        Like  

.

User deleted

Sinan abi E:can't open /cache/recovery/ comand hatası alıyorum recovery menüsünde ve apply sdcart:update.zip yükliyemiyorum.

.
  2. Semseddin
        Like  

.

User deleted

Murat'ın yazdığı rehberi takip et, daha basit ve detaylı anlatımı mevcut.

https://motomodtr.forumcommunity.net/?t=48639623

.
  3. mahferer
        Like  

.

User deleted

QUOTE (dogangoxel @ 27/2/2011, 13:18) 
    Recovery modda ... fabrika ayarlarınıza dönebilir...siniz.

Merhaba,
    Ben orjinal ROM'dayım, Teknosa'dan aldım ancak Androot ile root ettim ve örneğin browser.apk, gesture.apk, hareketli masaüstü ekranı, MotoNavigasyon gibi 9-10 Rom uygulamasını sildim. Şimdi fabrika ayarlarına dönsem bunlar geri gelir mi?

.
  4. dogangoxel
        Like  

.

User deleted

QUOTE (mahferer @ 24/12/2011, 11:48) 
    QUOTE (dogangoxel @ 27/2/2011, 13:18) 
    Recovery modda ... fabrika ayarlarınıza dönebilir...siniz.

Merhaba,
    Ben orjinal ROM'dayım, Teknosa'dan aldım ancak Androot ile root ettim ve örneğin browser.apk, gesture.apk, hareketli masaüstü ekranı, MotoNavigasyon gibi 9-10 Rom uygulamasını sildim. Şimdi fabrika ayarlarına dönsem bunlar geri gelir mi?

Fabrika ayarlarına dönersen , cihazını ilk aldığın günkü haline geri döner.Uygulamalar geri gelir yani :thumb_yello.gif:

.
  5. karacellad
        Like  

.

User deleted

hocam bu adımları takıp eddıgımde yenı cynageon mod tarzı modları yuklıyebılırmıym

.
  6. dogangoxel
        Like  

.

User deleted

QUOTE (karacellad @ 13/3/2012, 13:50) 
    hocam bu adımları takıp eddıgımde yenı cynageon mod tarzı modları yuklıyebılırmıym

Bu adimlari izleyerek custom romlar yukleyebilirsin.(Cyanogen mod,muimui mod vs.) ilk olarak root edeceksin sonra recovery yukledikten sonra romu yukleyebilirsin.Cyanogen mod icin ,

https://motomodtr.forumcommunity.net/?t=46255919

.
  7. mkant34
        Like  

.

User deleted

Merhaba arkadaşlar bir haftadır uğraşıyorum recovery moda giremedim.

Telefonum Motorola Milestone a853

Şuan orjinal rom yüklü 2.2.1

İlk olarak superuser ile root yaptım

Belki olmamıştır diye bir de SuperOneClick ile root ettim.Başarılı oldu.

Daha sonra vulnerable_recovery.sbf dosyasını rsd ile telefona attım Pass yazdı buda başarılı geçti.

Arkasında şu işlemleri yaptım..

((1))
    indirdiğim dosyalar
    OpenRecovery_v1_46_SHOLS.zip
    update-cm-9.0.0-RC0-3.3.12-Milestone-KANG-signed.zip
    gapps-ics-4.0.3-20120302.zip

((2))
    ilk olarak (OpenRecovery_v1_46_SHOLS.zip) dosyasını hafıza kartının ana dizinine çıkarttım
    ardından (update-cm-9.0.0-RC0-3.3.12-Milestone-KANG-signed.zip) ve (gapps-ics-4.0.3-20120302.zip) dosyalarınızı I:\OpenRecovery\updates dizinine kopyaladım.

((3))
    telefon kapalıyken x tuşuna basırı tutarak on-off butonuna bastım.ilk önce motorola amblemi ardından ünlem işaretli telefon simgesi çıkıyor.Daha sonra Volume+ ve Kamera tuşlarına aynı anda basıyorum ama herhangi bir değişiklik olmuyor.

Yani recovery moda girmiyor.

Kamera ve ses açma tuşu çalışıyor.sorun yok.Hatta aynı anda basıldığında çalışmadığında şüphelendim.Kamarayı açtım ve zum yaparken resim çekebildim.Tuşlarda da sorun yok yani..

Sorun nerededir acaba?youtube da seyrettim birkaç denemede hemen giriyor recovery menüsüne..

Lütfen yardım edin . Kafayı yiycem

.
  8.     Like  

.

Android Man

Group
    Moderatör

Status
    Ses açma tuşuna önce basıp, onu basılı tutarken kamera tuşua bas. Daha sonra apply update zip secenegini sececeksin.

.
  9. mkant34
        Like  

.

User deleted

onu da denedim değişen birşey yok

.
  10. Blackwingbs
        Like  

.

User deleted

programı telefona kurdum fakat root işlemini yapması için başlattığımda No ! Failed diyor :S

.
24 replies since 27/2/2011, 12:18   2381 views
  Share  
.