Motorola Xoom S.S.S

-Sık Sorulan Sorular-

« Older   Newer »

Share  
.
  1. snbrk
        Like  

.

User deleted

Bluetooth ile dosya aktarımı ile ilgili bilgiler eklenmiştir ve cevaplar güncellenmiştir.

.
  2. sgaldor
        Like  

.

User deleted

Motorola Xoom 3G'de arama yapabilir miyim ?

call-accept
    Artık mümkün. Elinize aldığınız gibi arama yapamasanız da, belli işlemlerle aktif hale getirebilirsiniz bu özelliği

bu durum nasıl yapılabiliyor ? çağrı atılabiliyor karşı tarah açabiliyor ama ses gidip gelmiyor diye biliyorum. yeni bir çözüm çıkmımı yada yapabilen var mı bu işlemi

.
  3. ilhan78
        Like  

.

User deleted

QUOTE (sgaldor @ 27/12/2011, 14:18) 
    Motorola Xoom 3G'de arama yapabilir miyim ?

call-accept
    Artık mümkün. Elinize aldığınız gibi arama yapamasanız da, belli işlemlerle aktif hale getirebilirsiniz bu özelliği

bu durum nasıl yapılabiliyor ? çağrı atılabiliyor karşı tarah açabiliyor ama ses gidip gelmiyor diye biliyorum. yeni bir çözüm çıkmımı yada yapabilen var mı bu işlemi

çağrı atılabiliyor,henüz çözüm yok ics ile inşallah.

.
  4. keto
        Like  

.

User deleted

xoom dan arama nasıl yapabiliriz ilk defa burada görüyorum

.
  5. ilhan78
        Like  

.

User deleted

3g modelde yapılabiliyor,ama sadece çağrı atılabiliyor,

.
  6. snbrk
        Like  

.

User deleted

arama yapmak simdilik bir cagridan ibaret. sms atmayi biliyorsunuzdur zaten
    .

.
  7. keto
        Like  

.

User deleted

Yok bilmiyorum.Peki çağrı almak mümkün mü konuşamasak bile.

.
  8. ilhan78
        Like  

.

User deleted

evet çağrı atılabiliyor.

.
  9. snbrk
        Like  

.

User deleted

cagri almak konusunda bir bilgim yok fakat bu program her zaman acik olamayacagindan almanin mumkun olacagini zannetmiyorum

.
  10. sgaldor
        Like  

.

User deleted

bir program vasıtası ile değil diye biliyorum. Framework.apk yi değiştirdikten sonra menüde çağrı ayarları aktif oluyor ve sim card da çağrı atma ve alma açık ise çağrı alınabiliyor. ama açıldığı zaman ses gelme veya gitme durumu yapılamıyor. inş bu kısmıda yakın zamanda çözülür. Bu anlattıklarımı android 3.1 de yapmıştım 3.2 de aynı durum ile olmadı açılmadı tablet :D

Birde Türkcell Data hattının çağrı alma ve yapma özelliğini istenildiği durumlarda aktif ediyormu ? bu konuda bilgisi olan var mı

.
  11. uzuncakmak
        Like  

.

User deleted

Paniğe gerek yok. Buraya tıklayarak cihazınıza uygun olan romu indirin. Cihazı Volume up+ kapama tuşu ile kapayıp kapandıktan hemen sonra Volume down+power tuşuna basarak cihazı fastboot moduna alın ve cihazı bilgisayarınıza bağlayın. Android SDK'yı yüklemiş olmanız gerekli. Bu img'leri android sdk'nın ana dizinine, eğer ki yeni indirdiyseniz program files'ten tools'a kopyalayın.
    Daha sonra cmd'ye girip sırasıyla kodları girin, biri bitince diğerini... Önceden unlock etmiş olmanız lazım, bunun için yine cihaz fastboot modundayken cmd'den fastboot oem unlock deyip cihazdan işlemi onaylayın.

CODE
    fastboot flash boot boot.img
    fastboot flash system system.img
    fastboot flash recovery recovery.img
    fastboot flash userdata userdata.img
    fastboot erase cache
    fastboot oem lock

Artık yepyeni, sütten çıkmış ak kaşık gibi pırıl pırıl unroot'suz değişik boot'suz custom rom'suz ve sorunsuz çalışan xoom'unuz var. En son işlemle de oem lock yaptık. Artık garantiniz de geçerli hale dönmüştür.

şu kısımda yapılması gereken işlemleri biraz daha sade bir dille anlatabilecek misiniz acaba?
    teşekkürler

.
  12. dogangoxel
        Like  

.

User deleted

QUOTE (uzuncakmak @ 3/1/2012, 23:02) 
    Paniğe gerek yok. Buraya tıklayarak cihazınıza uygun olan romu indirin. Cihazı Volume up+ kapama tuşu ile kapayıp kapandıktan hemen sonra Volume down+power tuşuna basarak cihazı fastboot moduna alın ve cihazı bilgisayarınıza bağlayın. Android SDK'yı yüklemiş olmanız gerekli. Bu img'leri android sdk'nın ana dizinine, eğer ki yeni indirdiyseniz program files'ten tools'a kopyalayın.
    Daha sonra cmd'ye girip sırasıyla kodları girin, biri bitince diğerini... Önceden unlock etmiş olmanız lazım, bunun için yine cihaz fastboot modundayken cmd'den fastboot oem unlock deyip cihazdan işlemi onaylayın.

CODE
    fastboot flash boot boot.img
    fastboot flash system system.img
    fastboot flash recovery recovery.img
    fastboot flash userdata userdata.img
    fastboot erase cache
    fastboot oem lock

Artık yepyeni, sütten çıkmış ak kaşık gibi pırıl pırıl unroot'suz değişik boot'suz custom rom'suz ve sorunsuz çalışan xoom'unuz var. En son işlemle de oem lock yaptık. Artık garantiniz de geçerli hale dönmüştür.

şu kısımda yapılması gereken işlemleri biraz daha sade bir dille anlatabilecek misiniz acaba?
    teşekkürler

Gerekli programları indirdikten sonra , bilgisayarınızdaki başlat - çalıştır kısmına "cmd" yazın çıkan msdos ekranına yukarıdaki komutları sırasıyla girin.

Fastboot nedir ? Nasıl kullanılır ?

https://motomodtr.forumcommunity.net/?t=47033469

.
  13. snbrk
        Like  

.

User deleted

Eğer cevaplanmasını istediğiniz, açıklanması gereken sorular varsa bu hafta buralardayım..

.
  14. caprice
        Like  

.

User deleted

Arkadaşlar xooma custom rom yüklemesi yapıyorum ilk gün herşey normal sonra 1 -2 program yüklüyorum cihaz çok kasıntı yapıyor herhangi bir programa ve ya bir şeye dokunduğumda tepkime bekleyerek geliyor orjinal rom böyle değil, özellikle programlardan mı kaynaklanıyor diye denedim farketmiyor ?

.
  15. dogangoxel
        Like  

.

User deleted

QUOTE (caprice @ 20/4/2012, 18:17) 
    Arkadaşlar xooma custom rom yüklemesi yapıyorum ilk gün herşey normal sonra 1 -2 program yüklüyorum cihaz çok kasıntı yapıyor herhangi bir programa ve ya bir şeye dokunduğumda tepkime bekleyerek geliyor orjinal rom böyle değil, özellikle programlardan mı kaynaklanıyor diye denedim farketmiyor ?

Kullandığın romda sorun olabilir abi , ics tam anlamıyla tüm xoom cihazlara çıksa çok daha iyi halde romlar gelecektir.

.
41 replies since 16/7/2011, 19:26   5086 views
  Share  
.