Motorola ATRIX 4G Mod Rehberi

Bootloader unlock,root,radio rom ve diğer atrix rehberli paylaşımlar

« Older   Newer »

Share  
.
  1. oricalcus
        Like  

.

User deleted

Çok teşekkür Sinan Abi..

.
  2. xottoman
        Like  

.

User deleted

Mesaj düzeltildi.

Edited by xottoman - 13/3/2012, 12:14

.
  3. t_01
        Like  

.

User deleted

Cm7yi yüklemeyi denedim recoveryden unlock filan herşeyi yaptım fakat yükledikten sonra cihaz başlangıçta öylece bekliyor sorun ne anlamadım açılmıyor bi türlü :(

.
  4. beefytr
        Like  

.

User deleted

QUOTE (t_01 @ 4/4/2012, 22:00) 
    Cm7yi yüklemeyi denedim recoveryden unlock filan herşeyi yaptım fakat yükledikten sonra cihaz başlangıçta öylece bekliyor sorun ne anlamadım açılmıyor bi türlü :(

komutları yememiştir, yeniden deneyin...
    nasıl olsa CWM'den modlama yaparken brick etme durumu yok...

.
  5. t_01
        Like  

.

User deleted

QUOTE (beefytr @ 5/4/2012, 15:22) 
    QUOTE (t_01 @ 4/4/2012, 22:00) 

komutları yememiştir, yeniden deneyin...
    nasıl olsa CWM'den modlama yaparken brick etme durumu yok...

Hocam komut yememe durumu yok 5-6kez denemisimdir her seferinde baslarken cihaz motorola ambleminde takili kaliyor backup almistim ona geri doneyim dedim restore ettikten sonra cihaz baslarken ilk amblemi geciyor ikinci motorola ambleminde etrafinda kirmizi donerken ekran yanip yanip sonuyor orayida gecmiyordu bende orjinal romu flashladim tekrar bu sefer rom manageri kurarak rom atmayi denedim recoveryi flashladim simdide recoverye girerken Failed to boot 2 Starting RSD mode diyor anlamadim gitti :/

Edited by t_01 - 5/4/2012, 19:44

.
  6. beefytr
        Like  

.

User deleted

birincisi, her zaman için CWM'den yükleme yapın; böylece brick etmezsiniz telefonu...
    aynı şey, yani ilk "Kırmızı Moto, Dual Core Tecknology" ekranından sonra gelen "oynayan kırmızı Moto" logosunda biraz kaldıktan sonra ekran kendini açıp kapatmaya başladı.
    demek istediğim, ekran açılıp kapanıyordu moto logosu orada öylece dururken...

sorunu söyle çözdüm:

RSD ile (yani fastboot ekranına girip ses kapama tuşu ile RSD'yi bulup, ses kapama tuşu ile seçerek) resmi gingerbread yazılımını - 2.3.4 - kurdum.

bu işlemden sonra cihazın açılışındaki "unlocked" yazısı uçtu. ancak bu cihazın "unlocked" olduğu gerçeğini değiştirmiyor.
    neyse, cihaz normale döndü...

eğer "unlock" yazısının tekrar gelmesini istiyorsanız, sanki ilk defa bootloader kilidini açıyormuş gibi devam edin, yazı yeniden yerine gelecektir.

.
  7. t_01
        Like  

.

User deleted

QUOTE (beefytr @ 6/4/2012, 12:58) 
    birincisi, her zaman için CWM'den yükleme yapın; böylece brick etmezsiniz telefonu...
    aynı şey, yani ilk "Kırmızı Moto, Dual Core Tecknology" ekranından sonra gelen "oynayan kırmızı Moto" logosunda biraz kaldıktan sonra ekran kendini açıp kapatmaya başladı.
    demek istediğim, ekran açılıp kapanıyordu moto logosu orada öylece dururken...

sorunu söyle çözdüm:

RSD ile (yani fastboot ekranına girip ses kapama tuşu ile RSD'yi bulup, ses kapama tuşu ile seçerek) resmi gingerbread yazılımını - 2.3.4 - kurdum.

bu işlemden sonra cihazın açılışındaki "unlocked" yazısı uçtu. ancak bu cihazın "unlocked" olduğu gerçeğini değiştirmiyor.
    neyse, cihaz normale döndü...

eğer "unlock" yazısının tekrar gelmesini istiyorsanız, sanki ilk defa bootloader kilidini açıyormuş gibi devam edin, yazı yeniden yerine gelecektir.

Hocam sorunu zaten çözdüm bende rsd ile resmi yazılımı tekrar attım aynen dediğiniz gibi unlocked yazısı kayboldu fakat şimdi hiç bi şekilde fastboot ekranına giriş yapamıyorum recovery flashlamama rağmen.

.
  8. cascade128
        Like  

.

User deleted

Arkadaşlar hiç dikkat ettinizmi bilmiyorum, şu ses kısma tuşu ile fastboot, recovery diye devam edince ''Nvflash'' diye birşey var listede, Nvflash Nvidia Geforce ekran kartlarına bios flaşlamak için kullanılan program, cep telefonunda olması çok ilginç, tamam Geforce Ulp kullanıyor Atrix ama telefonda programın olması çok ilginç geldi bana :unsure:

Cep telefonlarının Nvidia tabanlı grafik çiplerine bios yazacağımız günlerde gelecekmi acaba :B):

.
  9. Semseddin
        Like  

.

User deleted

NVflash , direk çipset üzerinden flash atmaya yarıyor. Bu arabirim üzerinden Optimus 2X gibi tegra2 cihazlar unbrickable denilen (göçmez) yapıdalar. Aslında atrix cihazımızda öyle fakat bizlerde unbrickable olması için gereken flash dosyası *.sbk eksik. Optimus 2X'e ne yaparsanız yapın, nvflash üzerinden kurtarabilirken, atrix'de malesef motorola'nın saçma dijital imzalarını atlatmaya gebeyiz. Geforce2 Mx-200 vga kartımı nvflash ile mx400 yaptığım günleri hatırlattın sağolasun :)

.
  10. cascade128
        Like  

.

User deleted

QUOTE (Semseddin @ 13/5/2012, 01:42) 
    NVflash , direk çipset üzerinden flash atmaya yarıyor. Bu arabirim üzerinden Optimus 2X gibi tegra2 cihazlar unbrickable denilen (göçmez) yapıdalar. Aslında atrix cihazımızda öyle fakat bizlerde unbrickable olması için gereken flash dosyası *.sbk eksik. Optimus 2X'e ne yaparsanız yapın, nvflash üzerinden kurtarabilirken, atrix'de malesef motorola'nın saçma dijital imzalarını atlatmaya gebeyiz. Geforce2 Mx-200 vga kartımı nvflash ile mx400 yaptığım günleri hatırlattın sağolasun :)

Güzel birşeymiş aslında ama tabi Motorolanın saçma dijital imzaları olmasaymış :bash.gif: Ekran kartlarıyla 8-9 senedir hem satış hem kullanım dolayısıyla haşır-neşir olduğum için direk dikkatimi çekti görünce :D Rica ederim ayrıca :thumb_yello.gif:

QUOTE (Semseddin @ 13/5/2012, 01:42) 

Sinan hocam bootloader unlock için şu sonu ty2 olan sbf yi flasladım rsd ile, cihaz açılmıyor şu anda, failed to boot 0x1000 yazıyor ekranda, kabloyu taktım ve yine rsd den at&t nin orjinal 2.3.4 ünü flaşlamaya çalışıyorum rsd de hata veriyor fialed flashing progress diyor, acil yardımınız lazım...

Ok'dir işlem çözüldü :D :D :D

.
  11. cascade128
        Like  

.

User deleted

Arkadaşlar cihaz gitti :sick:

rsd de %99 da kalıyor, Bp moda geç gibi birşey diyor ama cihazda o moda geçmek için ne yapmam gerekiyor anlamadım, mahvoldum...

.
  12. tlp_53
        Like  

.

User deleted

yeni cyanogen rc 2 cıkmıs deneyen arkadasların yorumlarını beklıyorum.http://download.cyanogenmod.com/?type=RC&device=olympus

.
  13. gorgeous
        Like  

.

User deleted

cwm recovery dosyasını indiremiyorum arkadaşlar var mı başka bir yerde

.
  14. beefytr
        Like  

.

User deleted

QUOTE (gorgeous @ 14/5/2012, 21:27) 

forumdaki linkler mi ölü?
    eğer öyleyse admin'e bir mesaj atın, kendisi en kısa sürede ilgilenecektir :rolleyes:

.
  15. Semseddin
        Like  

.

User deleted

QUOTE (gorgeous @ 14/5/2012, 21:27) 

İlk posttaki recovery güncelliğini kaybetti. Aşağııdan recovery indirebilirsin.

https://motomodtr.forumcommunity.net/?t=47156740

.
142 replies since 31/7/2011, 20:40   26237 views
  Share  
.