Motorola ATRIX 4G Mod Rehberi

Bootloader unlock,root,radio rom ve diğer atrix rehberli paylaşımlar

« Older   Newer »

Share  
.
  1. cascade128
        Like  

.

User deleted

QUOTE (fosil @ 17/5/2012, 20:12) 
    Ya benim telefonun dokunmatiği iyi çalışmıyor gökhandeniz07 nickli üyeden satın aldım cihazı rom attım bozuldu pds yükle düzelir dedi ama düzelmiyo mesela sms yazarken a basıyorum q yada z yazıyor.yada 1 basmak istiyorum 4 e basıyo nasıl düzeltcem tamirciye gösterdim dokunmatik arızalı dedi ama onda inanmak istemiyorum olmassa yarın bitane hard birck olmuş sıfır atrıx var onu almaya gitcem 350 liraya onun dokunmatiğini falan kullanayım diye bi yardım edin neolur. çok çaresiz kaldım.

Brick olmuş Atrix bende de var hocam, uygun fiyattan verebilirim istersen :thumb_yello.gif:

.
  2. fosil
        Like  

.

User deleted

pm attım.

.
  3. beefytr
        Like  

.

User deleted

QUOTE (cascade128 @ 17/5/2012, 22:07) 
    QUOTE (fosil @ 17/5/2012, 20:12) 
    Ya benim telefonun dokunmatiği iyi çalışmıyor gökhandeniz07 nickli üyeden satın aldım cihazı rom attım bozuldu pds yükle düzelir dedi ama düzelmiyo mesela sms yazarken a basıyorum q yada z yazıyor.yada 1 basmak istiyorum 4 e basıyo nasıl düzeltcem tamirciye gösterdim dokunmatik arızalı dedi ama onda inanmak istemiyorum olmassa yarın bitane hard birck olmuş sıfır atrıx var onu almaya gitcem 350 liraya onun dokunmatiğini falan kullanayım diye bi yardım edin neolur. çok çaresiz kaldım.

Brick olmuş Atrix bende de var hocam, uygun fiyattan verebilirim istersen :thumb_yello.gif:

ne kadar istiyorsunuz brick telefona?

.
  4. beefytr
        Like  

.

User deleted

üzgünüm sizin de nurtopu gibi bir birck'iniz olmuş gibi gözüküyor.
    RSD ile atıyordunuz sanıyorum.
    fastboot'a girebiliyor musunuz (ki bu sorunun cevabı büyük ihtimalle hayır olacaktır)?

.
  5. fosil
        Like  

.

User deleted

hayır girtemiyorum.

varmı bunu jtag yöntemi?

.
  6. beefytr
        Like  

.

User deleted

bu evrende bunun bir çözümü yok şu anda.
    tek çare, eğer AT&T ise cihazınız Amerika'da değişim.
    onu da nasıl yaparsınız bilemem.
    şayet buradan alınmış bir cihazsa yerinizde olsam servise götürüp aptala yatardım; "akşam kapattım, sabah açılmıyordu" gibisinden.

ya da son çare olarak, yedek parça niyetine satacaksınız telefonu.

.
  7. beefytr
        Like  

.

User deleted

eğer satmayı düşünürseniz fiyatı bilmek isterim.

.
  8. fosil
        Like  

.

User deleted

pm attım.

.
  9. beefytr
        Like  

.

User deleted

QUOTE (fosil @ 23/5/2012, 17:21) 
    pm attım.

mesajınızı aldım, ancak söylediğiniz fiyata almam mğmkün değil.
    yine de teşekkürler.

.
  10. le10
        Like  

.

User deleted

yardımcı olabilicek varmı ?

atrıxım için android versiyonu 2.3.6 system versiyonu 4.5.141

bir türlü root edemedim cihazımı superoneclick, unlockroot. petes motorola root tools gibi programlardan sonuç alamadım. Forumdaki adım adım root işlmelerindede bnm versiyonları bulamadım . Ne önerirsiniz yada neyi gözden kaçırıyorum acaba ? tşklr

.
  11. dogangoxel
        Like  

.

User deleted

QUOTE (le10 @ 25/5/2012, 19:23) 
    yardımcı olabilicek varmı ?

atrıxım için android versiyonu 2.3.6 system versiyonu 4.5.141

bir türlü root edemedim cihazımı superoneclick, unlockroot. petes motorola root tools gibi programlardan sonuç alamadım. Forumdaki adım adım root işlmelerindede bnm versiyonları bulamadım . Ne önerirsiniz yada neyi gözden kaçırıyorum acaba ? tşklr

Usb sürücülerini bilgisayarınıza yükleyin .Root dosyasını indirin Rooting files Bilgisayarınızdaki C sürücüsüne zipli dosyayı "atrix-4g-root" klasörü oluşturarak yükleyin.Cihazı fastboot modunda açın ve bilgisayardan komutları girin ,

◦cd c:atrix-4g-root
    ◦moto-fastboot.exe flash preinstall preinstall.img
    ◦moto-fastboot.exe reboot
    ◦adb shell
    ◦/preinstall/dosu (NOTE: If this command doesn’t work, try /preinstall/su instead.)
    ◦/bin/mount-0 remount,rw /system
    ◦cp /preinstall/su /system/bin/
    ◦chmod 6755 /system/bin/su
    ◦PATH=/system/bin:$PATH pm install /preinstall/Superuser.apk

Cihazınız root oldu :thumb_yello.gif:

Alternatif Super one click programını deneyebilirsiniz ,

Super one Click

.
  12. le10
        Like  

.

User deleted

/bin/mount-0 remount,rw /system komutunda hep hata aliyorum ''Not a directory''

karakter hatasimi yapiyorum acaba die herseyi denedim çozemedim cvp için tsklr

.
  13. dogangoxel
        Like  

.

User deleted

QUOTE (le10 @ 25/5/2012, 20:17) 
    /bin/mount-0 remount,rw /system komutunda hep hata aliyorum ''Not a directory''

karakter hatasimi yapiyorum acaba die herseyi denedim çozemedim cvp için tsklr

/bin/mount -o remount,rw /system seklinde denermisin ?

.
  14. le10
        Like  

.

User deleted

aslında sizin mesajı görmedn önce forumdan bişilr deniyordum https://motomodtr.forumcommunity.net/?t=50904208

bütün işlemler aynı degilmis sizinki ile şimdi fark ettim islemi orda birakip cikmak tehlikeli olurmu sizin yolunuzdan deniyeyim ?

sizinkinden farkı komutları ve indirilen programlarda fastboot yerine moto-fastboot var tam olarak orada takılı kaldım çıkayımmı ?

.
  15. dogangoxel
        Like  

.

User deleted

QUOTE (le10 @ 25/5/2012, 20:25) 
    aslında sizin mesajı görmedn önce forumdan bişilr deniyordum https://motomodtr.forumcommunity.net/?t=50904208

bütün işlemler aynı degilmis sizinki ile şimdi fark ettim islemi orda birakip cikmak tehlikeli olurmu sizin yolunuzdan deniyeyim ?

sizinkinden farkı komutları ve indirilen programlarda fastboot yerine moto-fastboot var tam olarak orada takılı kaldım çıkayımmı ?

Benim verdigim zipli dosyasinin adi o sekilde oldugu icin komutuda ayni adi tasimali :thumb_yello.gif:

.
142 replies since 31/7/2011, 20:40   26237 views
  Share  
.