Lütfen Yardım. Cihaz açılmıyor

« Older   Newer »

Share  
.
  1. Semseddin
        Like  

.

User deleted

Beefytr ile gorustum, sagolsun kabloyu adresinize kargolayacak.

.
  2. epivep
        Like  

.

User deleted

çok çok teşekkür ederim. inşaallah sorunumu çözebilirim. tekrar gerekirse yardımınıza başvuracağım..

.
  3. beefytr
        Like  

.

User deleted

QUOTE (Semseddin @ 17/8/2011, 18:09) 
    Beefytr ile gorustum, sagolsun kabloyu adresinize kargolayacak.

kabloyu az once kargoladim...
    insallah isinize yarar...
    kolay gelsin...

.
  4. epivep
        Like  

.

User deleted

çok teşekkür ederim. inşaallah çözülür sorun.

.
  5. dogangoxel
        Like  

.

User deleted

İnşallah sorun çözülür engin abi.Komutları verirken dikkat et,bilgisayarda esc basma sakın komut esnasında ;) , Şarj aleti cihaza takılıykende cihazı pc takıp deneme yapabilirsin :thumb_yello.gif: Kolay gelsin

.
  6. epivep
        Like  

.

User deleted

gökselciğim. aleti kabloyla bağladığımda, önce unlock yapıp ardından offical rom kuracağım değil mi cihaza eğer görürse? verdiğin linkten indirmiştim. komutları da vardı.

.
  7. dogangoxel
        Like  

.

User deleted

QUOTE (epivep @ 19/8/2011, 01:09) 
    gökselciğim. aleti kabloyla bağladığımda, önce unlock yapıp ardından offical rom kuracağım değil mi cihaza eğer görürse? verdiğin linkten indirmiştim. komutları da vardı.

Aynen dogru abi :thumb_yello.gif: Insallah duzelir.

.
  8. epivep
        Like  

.

User deleted

kablo elime ulaştı. emeği geçen herkese çok teşekkür ederim. unlock yaptım cihaz fastboot modunda hatasız açıldı.

http://developer.motorola.com/products/software/
    sitesindeki komutlardan fastboot flash boot boot.img komutunu cihaz kabul etti ve yükledi. ancak ikinci komut olan fastboot flash system system.img komutunu bir türlü kabul etmiyor. 5-10 dk bekledikten sonra hata veriyor. verilen hata aşağıda. tools klasöründekileri direk c içine kopyalayarak denedim.. yani adb ve diğerlerinin hepsi c kök dizininde. youtube videosunda öyle tariflenmiş. normal denediğimde ilk komut dahi olmamıştı.

C:\>fastboot flash system system.img
    sending 'system' (262144 KB)...
    FAILED (data transfer failure (Too many links))
    finished. total time: 1121.267s

.
  9. epivep
        Like  

.

User deleted

tekrar denediğimde bu kez

C:\>fastboot flash system system.img
    sending 'system' (262144 KB)...
    FAILED (remote: (00120003))
    finished. total time: 167.693s

hatası verdi. cihazda da kırmızı yazıyla

Failed to process command error (0x120003)

hatası alıyorum.

.
  10. dogangoxel
        Like  

.

User deleted

Komut hatası alıyorsun ama neden ? Recovery menüye giriyorsa “Wipe data/factory reset” yaptıktan sonra dene abi.Bigisayardaki usb portlarını kullanırken kasanın ön yüzündekileri değilde kasanın arka kısmındaki usb portları kullan abi.

Recovery moda girmek için

Cihazı kapatın. Dual Core logosunu gördüğünüzde 1-2 saniye bekleyip SES KISMA tuşuna basın. Android Recovery Modunu görene kadar SES KISMA tuşuna basmaya devam edin. Android Recovery yazısını gördüğünüzde SES AÇMA tuşuna basın (Not: Eğer SES KISMA tuşuna bastığınızda Fastboot Protocol Support yazısını görüyorsanız SES KISMA tuşuna erken basmışsınız demektir. Cihazı yeniden başlatarak tekrar deneyin).

https://motorola-global-en-uk.custhelp.com...tory-data-reset

Edited by dogangoxel - 19/8/2011, 16:58

.
  11. epivep
        Like  

.

User deleted

dediğin şekilde basınca

Fastboot
    RSD
    NvFlash

diye 3 menu geliyor..

.
  12. dogangoxel
        Like  

.

User deleted

Engin abi cihazı kurtardın demek , günün en güzel haberi çok sevindim gerçekten :thumb_yello.gif: Nasıl yaptığınıda yazarsan diğer arkadaşlarada yardımı olur :thumb_yello.gif: Şimdilik root veya 3.1 falan uğraşma abi bir ara hallederiz.En kötü ben gelip yapacam yaw :D

.
  13. epivep
        Like  

.

User deleted

Evet nihayet sorun çözüldü. Emeği geçen herkese çok çok teşekkür ederim.

Driverleri defalarca kaldırdım tekrar kurdum. en sonunda MotoHelper_2.0.49_Driver_5.0.0 driverini tekrar kurduğumda komutları kabul etti

fastboot flash boot boot.img
    fastboot flash system system.img
    fastboot flash recovery recovery.img
    fastboot flash userdata userdata.img
    fastboot erase cache
    fastboot oem lock

komutlarını girdim. ancak cihaz açılmadı. son komutu iptal ederek support modda
    fastboot oem unlock
    komutunu girdikten sonra cihaz reboot ederken tüm kabloları çıkardım ve nihayet cihazım açıldı.

çok mutlu oldum inanın. hakkınızı helal ediniz. çok emeğiniz geçti.

QUOTE (dogangoxel @ 19/8/2011, 17:14) 
    Engin abi cihazı kurtardın demek , günün en güzel haberi çok sevindim gerçekten :thumb_yello.gif: Nasıl yaptığınıda yazarsan diğer arkadaşlarada yardımı olur :thumb_yello.gif: Şimdilik root veya 3.1 falan uğraşma abi bir ara hallederiz.En kötü ben gelip yapacam yaw :D

yok kardeşim ya bir daha elimi sürmem :D

.
  14. Semseddin
        Like  

.

User deleted

Cihazın kurtulmasına sevindim, güzel bir konu ve mutlu bir son oldu. Emeği geçen arkadaşlara teşekkürler. Bu olayda factory cable'ın sadece bataryasız flash atmaya yarayan basit bir kablo olmadığını da tasdikledik.

:)

.
  15. dogangoxel
        Like  

.

User deleted

QUOTE (Semseddin @ 19/8/2011, 19:30) 
    Cihazın kurtulmasına sevindim, güzel bir konu ve mutlu bir son oldu. Emeği geçen arkadaşlara teşekkürler. Bu olayda factory cable'ın sadece bataryasız flash atmaya yarayan basit bir kablo olmadığını da tasdikledik.

:)

Sinan aynen sana katılıyorum :thumb_yello.gif: Motorola'da çalışan arkadaşlara bir ara eğitim verelim forum olarak :P Teşekkürler herkese :thumb_yello.gif:

.
59 replies since 15/8/2011, 12:15   3853 views
  Share  
.