Atrix Batarya Kalibrasyon rehberi

« Older   Newer »

Share  
.
  1. Hanekawa
        Like  

.

User deleted

soruma hala cevap alamadım :/

.
  2. Hanekawa
        Like  

.

User deleted

tahmin ettigim gibi olmus batarya ölmüs telefon kapanıyor sarja soktugumda %­30 dan basladı ...
    sizce kalibrasyon yapmalımıyım? telefonu alısımın 4. günü :'(

.
  3. herld
        Like  

.

User deleted

telefonu root ettim ancak custom recovery nedir android markette bulamadım?

.
  4. isminivermeyenizleyici
        Like  

.

User deleted

Rom Manager olarak aratırsan custom recovery'i kuran programı kurmuş olursun.Bootloader Unlock etmen lazım ayrıca.

.
  5. herld
        Like  

.

User deleted

cwm recoveryi sadece rootlu telefona kurmanın yolu yokmu bazı okuduğum yerlerde rootsuza bile kurulabilir diyor.

.
  6. bone_breaker
        Like  

.

User deleted

Merhabalar,

Yaklaşık 8 aydır atrix kullanıyorum. Batarya kalibrasyon işlemini veya benzeri bir işlemi rootlamadan yapmak mümkün değil midir ?

Bende de son 1-2 haftadır %100 şarj olmama (%90da kalıyor) ve restart edince şarjın artması gibi sorunlar oluyor. Bunları rootlamadan çözemez miyiz ?

.
  7. dogangoxel
        Like  

.

User deleted

QUOTE (bone_breaker @ 17/12/2012, 23:38) 
    Merhabalar,

Yaklaşık 8 aydır atrix kullanıyorum. Batarya kalibrasyon işlemini veya benzeri bir işlemi rootlamadan yapmak mümkün değil midir ?

Bende de son 1-2 haftadır %100 şarj olmama (%90da kalıyor) ve restart edince şarjın artması gibi sorunlar oluyor. Bunları rootlamadan çözemez miyiz ?

Market'den indireceğin Battery Calibration programı root yetkisi istediği için root yapmadan kalibrasyon yapamazsın.Root yapmanın bir sakıncası yoktur,aksine daha fazla yetkiye sahip olursun.

.
  8. bone_breaker
        Like  

.

User deleted

QUOTE (dogangoxel @ 17/12/2012, 22:43) 
    QUOTE (bone_breaker @ 17/12/2012, 23:38) 
    Merhabalar,

Market'den indireceğin Battery Calibration programı root yetkisi istediği için root yapmadan kalibrasyon yapamazsın.Root yapmanın bir sakıncası yoktur,aksine daha fazla yetkiye sahip olursun.

Bu konularda çok bilgim yok. Sadece root edip kalibrasyon programını denemem yeterli olur mu ? Root edip şu anki işletim sistemini kullanmaya devam edebilir miyim ?

.
  9. delimiyimben
        Like  

.

User deleted

Root ettikten sonra hem batarya kalibrasyonu yapabilirsin, üstüne titanyum backup ile gereksiz uygulamaları dondurarak telefonu rahatlatmış da olursun.

Kısaca root yapmak lazım.

Not: Bu işlere girdinmi çıkamazsın, root sonrası unlock da gelecek, farklı rom arayışları da :)

.
  10. ibokozan
        Like  

.

User deleted

bende custom rom yüklü değil ve gün içinde bitiyor şarjı, rootlu değil. yani cihaza sadece playden program yüklendi... bunları yapmama gerek var mı ?

.
  11. emre.a
        Like  

.

User deleted

eline saglık çok paylaşım %100 dogru sonuç mu alıcaz yoksa olumsuz sonuç alma olasılıgı var mı ?

.
  12. herld
        Like  

.

User deleted

ben şarj aletini çıkarmadan %100 olmuş bataryayı çıkarıp taktığımda %­5 gösteriyor 2.5 saat sonra baktım hala %­5 gösteriyor kırmızı ışık yanıyor yani dolmuyor acaba sorunmu var yoksa normalmi?

.
  13. myd0n0se
        Like  

.

User deleted

Arkadaslar benim atrixde %92 ye kadar dolmaya basladi aksamdan sabaha kadar 92 ye kadar aliyor daha basit bir yontem yokmudur arkadaslar ?

.
  14. ykx743
        Like  

.

User deleted

Arkadaslar bende batarya kalibrasyonu yapıcam ancak sarj aletini cikarmadan bataryayi cikariyorum cihaz acilmiyor yani kirmizi motorola logosuna geliyor ve tekrar aynı şekilde motorola logosu geliyor bu sürekli tekrarlanıyor. Bataryayi taktığımda ise ekranda şarj işareti geliyor ancak % li değer gostermiyor onun yerine soru isareti cikiyor ne yapmam lazim 7. Ve 8. Adimlari yapamadim yardim edin.

.
  15. dedebekri
        Like  

.

User deleted

Batarya göstergesi sapıttığında en basit çözüm;
    - Bataryayı çıkarın,
    - Telefonu şarja takın (bilgisayara değil, prizli şarja),
    - Telefonu açın,
    - Motorola simgesi çıkıp sonra da ? 'li pil simgesi çıkana kadar bekleyin,
    - Simge çıkınca bataryayı takın,
    - Eğer piliniz, örneğin en fazla %97'ye kadar doluyorsa, birkaç dakika, eğer daha az gösteriyorsa daha uzun süre şarjda bırakın,
    - Başlangıçta %­5 ile dolum gösterecek, bu doğru bilgi değil ve önemli de değil
    - Telefon şarjdayken telefonu açın ve pil yüzdesini kontrol edin.

%99 garantili ve en basit çözüm yöntemi budur.

.
80 replies since 30/11/2011, 22:35   20904 views
  Share  
.