YENİ ATRIX SAHİPLERİ HEPİNİZ BURAYA

Cihazla ilgili tüm GENEL sorularınızı burada sorun

« Older   Newer »

Share  
.
  1. Semseddin
        Like  

.

User deleted

QUOTE (bonussimo23 @ 11/4/2012, 12:15) 
    Merhaba arkadaşlar,

3 hafta önce HB'dan Motorola Atrix MB860 ürünü aldım. Üründe herhangi bir problem yoktu, daha sonra go launcher ve birkaç uygulamasını ve 2-3 tane oyun kurdum. Yine bir sorun yoktu gayet sağlıklı çalışıyordu.

3 gün önce dahili hafızasını biçimlendirdim. Bu işlemden sonra ekran kilidini açarken (sürgülü kilit) 1-2 sn. bekledikten sonra açılma, arada kilit takılı kalıp 1-2 dk. sonra açılma, bunların dışında market uygulama indiremiyorum, youtube dan video izleyemiyorum (wi-fi ve 3g bağlantı ile) ve uygulamalara, ayaralara vs. yerlere girerken donma oluyor. Ayrıca kapatmaya zorla, bekle uyarıları çıkıyor.

Bu durum düzelir diye 2 kere 1gün arayla hard reset attım cihaza ama yinede düzelmedi. Bu sorunu düzeltebilirmiyim yoksa direkt servise mi yollıyım cihazı. Konu hakkında yardımlarınızı bekliyorum. Şimdiden tüm arkadaşlara teşşekkür ederim.

Selamlar, foruma hoşgeldin öncelikle.

Tarif ettiğim gibi dene, cihazda bir sorun yoksa düzelecektir. Cihaz kapalıyken ses kapama tuşuna basılı tut ve power tuşuna basın. Ekranda fastboot yazısını görünce elinizi power'dan çekin ve ses kapama tuşuyla android recovery seçeneğine gelin, ardından ses açma tuşuyla seçim yapın. Recovery'e giriş ekranında üçgen görünce SES KAPAMA ve AÇMA tuşlarına aynı anda basın, recovery'e gireceksiniz. Wipe data factory reset üzerine gelip, power'a basın. Ardından wipe cache üzerinde power'a basın. Böylece cihaz komple sıfırlanacak.

Bu işlemlerin ardından reboot yapın, yine aynı sorunlar devam ederse orjinal TR yazılımıı flashlayın.Düzelmezse iade...

.
  2. Batuhanguvenn
        Like  

.

User deleted

Arkadaşlar bu sabah Atrix'imi aldım ve geldiğimde şarja taktım. Hala daha telefon açılmıyor, hiç bir yaşam belirtisi yok. Sorun nedir acaba ?

.
  3. dogangoxel
        Like  

.

User deleted

Batuhanguvenn merhaba foruma hoşgeldin ,

Cihazınız şarj oluyormu ? Bunu anlamak için , ekranın sağ üstteki bildirim ışığı yanıyorsa şarj oluyordur.Cihazı başka bir prizde şarj etmeyi deneyin.Bataryayı çıkartıp tekrar takın.

.
  4. Batuhanguvenn
        Like  

.

User deleted

Hoşbulduk, ben de Motorola ailesine katıldım.

Farklı prizlerde denedim, ışık falan da yok. Bataryayı çıkarıp takmadım ama. Onu da deniyim.

.
  5. Semseddin
        Like  

.

User deleted

Selam batuhan 1 saat hiç ellemeden şarjda bırak, batarya komple boş olmalı.

.
  6. Batuhanguvenn
        Like  

.

User deleted

Teşekkürler arkadaşlar, sorun çözüldü :)

.
  7. dogangoxel
        Like  

.

User deleted

QUOTE (Batuhanguvenn @ 11/4/2012, 19:34) 
    Teşekkürler arkadaşlar, sorun çözüldü :)

Sorunu nasıl çözdüğünü yazarsan , aynı sorunlar karşılaşan arkadaşlarada yardımcı olmuş olursun :thumb_yello.gif:

.
  8. bonussimo23
        Like  

.

User deleted

QUOTE (Semseddin @ 11/4/2012, 16:41) 
    QUOTE (bonussimo23 @ 11/4/2012, 12:15) 
    Merhaba arkadaşlar,

3 hafta önce HB'dan Motorola Atrix MB860 ürünü aldım. Üründe herhangi bir problem yoktu, daha sonra go launcher ve birkaç uygulamasını ve 2-3 tane oyun kurdum. Yine bir sorun yoktu gayet sağlıklı çalışıyordu.

3 gün önce dahili hafızasını biçimlendirdim. Bu işlemden sonra ekran kilidini açarken (sürgülü kilit) 1-2 sn. bekledikten sonra açılma, arada kilit takılı kalıp 1-2 dk. sonra açılma, bunların dışında market uygulama indiremiyorum, youtube dan video izleyemiyorum (wi-fi ve 3g bağlantı ile) ve uygulamalara, ayaralara vs. yerlere girerken donma oluyor. Ayrıca kapatmaya zorla, bekle uyarıları çıkıyor.

Bu durum düzelir diye 2 kere 1gün arayla hard reset attım cihaza ama yinede düzelmedi. Bu sorunu düzeltebilirmiyim yoksa direkt servise mi yollıyım cihazı. Konu hakkında yardımlarınızı bekliyorum. Şimdiden tüm arkadaşlara teşşekkür ederim.

Selamlar, foruma hoşgeldin öncelikle.

Tarif ettiğim gibi dene, cihazda bir sorun yoksa düzelecektir. Cihaz kapalıyken ses kapama tuşuna basılı tut ve power tuşuna basın. Ekranda fastboot yazısını görünce elinizi power'dan çekin ve ses kapama tuşuyla android recovery seçeneğine gelin, ardından ses açma tuşuyla seçim yapın. Recovery'e giriş ekranında üçgen görünce SES KAPAMA ve AÇMA tuşlarına aynı anda basın, recovery'e gireceksiniz. Wipe data factory reset üzerine gelip, power'a basın. Ardından wipe cache üzerinde power'a basın. Böylece cihaz komple sıfırlanacak.

Bu işlemlerin ardından reboot yapın, yine aynı sorunlar devam ederse orjinal TR yazılımıı flashlayın.Düzelmezse iade...

Hoşbuldum Semseddin dediğin işlemleri daha öncede yapmıştım. Ama sen dediğin için bir daha yaptım fakat durum aynı. Şu anda orijinal romu indiriyorum. Fakat çok yavaş daha hızlı indirebileceğim bir link varmı birde flashlamayı nasıl yapabilirim?

Yardımın için teşekkür ederim.

.
  9. bonussimo23
        Like  

.

User deleted

Semseddin dediklerini yaptım ama aynı sorunlar devam ediyor. Servis yolu göründü telefona.

.
  10. cafein
        Like  

.

User deleted

QUOTE (bonussimo23 @ 11/4/2012, 21:55) 
    Semseddin dediklerini yaptım ama aynı sorunlar devam ediyor. Servis yolu göründü telefona.

hocam hiç zaman geçirmeden aldığın yere bir iade talep maili yolla sonrasında onlar yönlendiriyorlar ne yapılacaksa .

.
  11. eddl
        Like  

.

User deleted

bu root olayında bir yerlerde okumustum programlar varmı z4 root ve unıversal root diye bunlardan verim alabilirmiyiz acaba?

.
  12. cafein
        Like  

.

User deleted

QUOTE (eddl @ 11/4/2012, 22:31) 
    bu root olayında bir yerlerde okumustum programlar varmı z4 root ve unıversal root diye bunlardan verim alabilirmiyiz acaba?

forumda bir tıklama ile nasıl root edileceği anlatılıyor arkadaşım , servise verecekken de gene tek tıkla unroot işlemi var aynı yazılım sayesinde .

.
  13. CROSSHAIR
        Like  

.

User deleted

Arkadaşlar merhaba bende bir soru soracağım . bu ekran ayarlarında cep algılama diye birşey var. telefonu cebimize koyunca tuş kitliyormuş . bende olmuyor <_<

hiç olan varmı daha doğrusu :P

.
  14. delimiyimben
        Like  

.

User deleted

Hepsiburada.com dan alınma Atrix'imi Root etmeyi düşünüyorum. Daha önce biryerde şöyle bir şey denildiğini duydum, "root ettiğin telefonu unroot edebilirsin ama unroot işleminden sonra tekrar root edilemiyor". Buna benzer birşeydi yanlış hatırlamıyorsam.

Bu doğru mudur? Cihazdaki gereksiz çalışan programları freeze etmek istiyorum ama bu garanti mevzuları biraz korkutuyor.

Bir de modlama/root ile ilgili konuyu okudum ama kafa karıştırıcı göründü. Atrix 4G ile Hepsiburada dan alınma Atrix için ayrı başlıklar olsa nasıl olur diye düşündüm.

.
  15. dedebekri
        Like  

.

User deleted

QUOTE (CROSSHAIR @ 12/4/2012, 10:14) 
    Arkadaşlar merhaba bende bir soru soracağım . bu ekran ayarlarında cep algılama diye birşey var. telefonu cebimize koyunca tuş kitliyormuş . bende olmuyor <_<
    hiç olan varmı daha doğrusu :P

Denedim ama neticeden memnun kalmadım.
    30 sn ekran süresi, bir de ekrana dokunmadıktan sonra hiç problem olmuyor, direk at cebe ^_^ . Bir de bu cep algılama meselesini açınca arkaplanda bir servis çalışıyor, yani ekstradan pil gücü harcıyor demek :D Hiç gerek yok kanımca.

.
908 replies since 6/2/2012, 13:11   55148 views
  Share  
.