ATRIX Bootloader Unlock Rehberi

Türkiye'de satılan cihazlar için

« Older   Newer »

Share  
.
  1. negoryekta
        Like  

.

User deleted

Öncelikle anlatım için teşekkürler. Cihazımı garantiye göndermeden önce bu rehber sayesinde başarıyla root ve bootloader unlock yapmıştım. Sonra garantiye göndereceğim için rsd ile orjinal romu flashladım. Hiçbir sorun çıkmadan tamir ettiler cihazımı(anlaşılır mı diye korkanlar için söylüyorum).

Gelelim soruma, bildiğim kadarıyla orjinal rom flashlayınca bootloader tekrar kitlenmiyo. Şimdi benim tekrar custom rom yükleyebilmem için bootloader unlock işlemi yapmadan, sadece root yapmam ve cwm recovery yüklemem yeterli mi?

Edited by negoryekta - 27/3/2013, 16:41

.
  2.     Like  

.

Android Man

Group
    Moderatör

Status
    Merhaba negoryekta,
    Öncelikle cihazının sağ salim dönüşüne sevindim. Bootloader unlock yapmadan önce indirdiğin IHOP_bell.rar dosyasının içinden çıkan intl-fix-try.sbf dosyasını RSD Lite ile flashlayacaksın. Sonrasında Unlocked yazısı ekrana tekrardan gelecek ve CWM yüklenebilir hale gelecek cihazın. Sonrası zaten daha önce yaptığın gibi :)

.
  3. hopsera
        Like  

.

User deleted

Kolay gelsin. Atriximi root ettim. Performans ve batarya kullanim suresini artirmak icin hangi prog. Kullanmam lazim ve hangi cekidek uygulamalarini dondurmam lazim. Tesekkurler.

.
  4.     Like  

.

Android Man

Group
    Moderatör

Status
    QUOTE (hopsera @ 28/3/2013, 13:36) 
    Kolay gelsin. Atriximi root ettim. Performans ve batarya kullanim suresini artirmak icin hangi prog. Kullanmam lazim ve hangi cekidek uygulamalarini dondurmam lazim. Tesekkurler.

Merhaba hopsera,
    Öncelikle hayırlı olsun. Sadece Root yetkisi mi aldın yoksa Bootloader Unlock da yaptın mı?

.
  5. hopsera
        Like  

.

User deleted

Saol. Sadecr root yetkisi aldim romu ilerleyen zamanlarda dusunuyom

.
  6.     Like  

.

Android Man

Group
    Moderatör

Status
    QUOTE (hopsera @ 28/3/2013, 14:44) 
    Saol. Sadecr root yetkisi aldim romu ilerleyen zamanlarda dusunuyom

Battery Fix adında bir programımız var. Malum Atrix'in batarya göstergesi biraz sorun çıkarıyor Stock ROM'la bu programla akış içinden hızla kaybedilmiş bataryayı geri kazandığımızı söyleyebiliriz. Bir de SetCPU var, bunun yardımıyla da profiller oluşturarak batarya tasarrufu sağlayabilirsin. Bir de AdFree ya da AdAway var, bildirim çubuğuna düşen reklamları engellemek için.

.
  7. hopsera
        Like  

.

User deleted

batarya fix kurulumu nasıl olcak biraz araştırdım kafam karıştı :D

.
  8.     Like  

.

Android Man

Group
    Moderatör

Status
    apk indirip kuruyorsun :D

.
  9. hopsera
        Like  

.

User deleted

programi kurdum , run the fix ve fix battd var 2 sinide yaptım rebootladım.

Setting de nasıl bir ayar yapayım .Teşekkürler !!!smnfrkn!!!

.
  10.     Like  

.

Android Man

Group
    Moderatör

Status
    QUOTE (hopsera @ 29/3/2013, 11:06) 
    programi kurdum , run the fix ve fix battd var 2 sinide yaptım rebootladım.

Setting de nasıl bir ayar yapayım .Teşekkürler !!!smnfrkn!!!

Rica ederim. Ben o kısmını açmamışım bile. Zaten programın kendini de pek kullanmıyorum. Şimdi baktım ne varmış diye, aynı kalabilir bir sakıncası yok.

.
  11. khramn
        Like  

.

User deleted

Her şeyi harfiyen yaptım. En sonunda kırmızı yazılar çıkıyor sadece beyaz olan " Device is now unlocked" yazısı çıkmıyor. Ayrıca dir komutunu verdiğimde sürücü harfi ve" data" yazan bilgi listelenmiyor. düşüncem sürücüye ulaşılanamıyor. Sorunu nasıl çözerim ?

.
  12. hopsera
        Like  

.

User deleted

ben h.b. sitesinden aldım atriximi şimdi kardeşimede alıcam ama bir sürü yazı çıktı atrix satınal diyince kafam karıştı . ( özelliklede donanımhaber forumunda yazan Motorola Atrix ALMAYIN başlıgı )
    atrixi nerden alayım ? İstanbulda oturuyorum. teşekkürler.

.
  13. bbecit
        Like  

.

User deleted

Selamlar,
    Arkadaşlar bir seneye yakın Atrix'i kullanıyorum. Artık root ve unlock bootloader zamanı geldi. Garantiyi bozmak istemediğimden ve windows bilgisayar kullanmadığımdan denemek istememiştim. Ama kararımı verdim. Konuyu baştan sona okumaya gayret ettim, işlemlerin nasıl hangi sırayla yapılacağına dair yeterli bilgi sahibi oldum sanıyorum. Ancak bir iki sorum var
    İnternet araştırmalarımda bir kaç yerde bu işlemleriyaparken sim kart ve sd kartın çıkartılması gerektiği yazıyordu.
    -Bu konuda böyle bir şeye rastlamadım. root ve unlock bootloader yaparken sim kart ve sd kart çıkacak mı?
    -RSD Lite kurmadan önce mi usb sürücüleri kurulacak, önce sonra fark eder mi?
    - RSD Lite ile flashlama yapınca RSD Lite programı telefonda neyi düzenliyor, daha doğrusu flashlama ne işe yarıyor
    -RSD ile orjinal rom flash lamak demek konuda anlatılan RSD Lite ile unlock yaparken yaptığımız işlem gibi mi yapılıyor. CWM ile rom yükleme arasında nefark var? CWM ile orjinal rom yüklenmiyor mu?

.
  14.     Like  

.

Android Man

Group
    Moderatör

Status
    Merhaba bbecit,

1- Önemi yok.
    2- Fark etmiyor.
    3- Yazılım yüklüyorsun Windows kurmak gibi ama bu işlem sırasında yaptığımız şey korsan sistemi cracklemek gibi.
    4- RSD Lite'ın 3 tuşu var zaten; Seçme, Start ve Cancel :) Kullanımı basit yani. CWM zip uzantılı dosyaları yüklüyor RSD Lite sbf uzantılı dosyaları yüklüyor. zip uzantılı stock ROM bulursan yüklersin :)

.
  15. bbecit
        Like  

.

User deleted

Başlıkta anlatılanları uygulayarak hafta sonu Atrix'imi root ve unlock bootloader yapmak istedim. Ama sonuçlandıramadım. Kullanıcılara lazım olur diye uygulamamı kısaca anlatmak istiyorum.
    1-Başlıkta belirtilen USB sürücülerine ulaşma linki kırık, onun için motorolanın kendi sitesinden Windows 7 için olan sürücüleri indirdim ve kurdum.
    2-Root için gerekli programı başlıktan tıklayarak indirdim (resimde belirtilen root seçeneği resim silindiğinden görünmüyor ama zaten belli root my phone) ve anlatılan şekilde telefonu root etmeyi başardım.
    Bootloader Unlock için
    1-Başlıktaki dosyayı indirdim. RSD Lite ile flashlamak için RSD Lite programını bulmak için çok uğraştım. Forumdaki RSD Lite ile ilgili başlıktaki linklerde kırık çıktı, son sürüm RSD Lite indiremedim. 5.7 ve 5.8 i internetten bulup indirdim. Ancak bu sürümlerde Windows 7 ye kurulmadı hata verdi. RSD Lite 4.6 buldum onu kurabildim.
    2-Bu noktadan sonra flashlama işleminde başarılı olamadım. İşlemi Şu şekilde uyguladım.
    "Önce RSD Lite çalıştırdım. Sonra sbf. doyasını seçtim. Sonra telefonumu tarif edildiği gibi RSD moduna getirdim ve bilgisayara bağladım. RSD Lite telefonumu gördü. Bende telefonun bulunduğu satırı seçip başlatı tıkladım. Telefon kapandı RSD Lite da telefonun olduğu satır bir iki kez %100 e varan yükleme işlemi yaptı ve sonra en sağda PASS geleceği yerde FAİL yazısı geldi. Telefon açılış logosunda takıldı kaldı. FAil yazısının yanındaki uyarı ingilizce ancak anladığım kadarı ile sürücü ile ilgili bir hata söz konusu.
    Sonra telefonun pilini çıkartıp recovery modden wipe data yaptım. Telefon açıldı.
    Yukardaki işlemleri tekrarlamadan önce bilgisayarı açıp kapattım.
    sbf dosyasını C'nin altına atıp RST Lite ile flashlama işlemini tekrar denedim. Yine aynı sonuç. Telefon kilitlendi flashlama işlemi bitmedi. Bende recovery den tekrar wipe data yapıp bu flashlama işinden vaz geçtim.

Nerede hata yapmış olabilirim, yada ne eksik olabilir? Her an yanımda Windows olmadığından tavsiyeleriniz olursa bile hemen deneyemeyeceğim ancak hafta sonu deneyebileceğim. Ama Ubuntu için flashlama yöndemi varsa onu denerim.

Ayrıca telefonum şu anda rootlu. Rootlu telefon için tavsiye edeceğiniz uygulamalar yada kullanım incelikleri varsa paylaşırsanız sevinirim.
    Okuyana da ilgilenene de şimdiden teşekkür ediyorum.

.
266 replies since 8/2/2012, 15:17   50368 views
  Share  
.