ATRIX Bootloader Unlock Rehberi

Türkiye'de satılan cihazlar için

« Older   Newer »

Share  
.
  1. delimiyimben
        Like  

.

User deleted

Root olayını hallettim, titantum backup ile önerilen herşeyi dondurdum. PowerAmp Full yükledim şimdilik bu kadar :)

Teşekkürler.

.
  2. aprilia.tr
        Like  

.

User deleted

Arkadaşlar 3 gündür forumu inceliyorum, kafam çok karıştı.

Cihazı root ettim. Fakat açıkçası daha stabil (pil ömrü açısından) ve kullanışlı hale getirmek istiyorum cihazı.

Yapılanlar biraz gözümü korkuttu diyebilirim. Ama cihazı unlock edince tam olarak elime ne geçeceğini anlayamadım.

Kısaca elinizde root edilmiş bir TR Atrix'i var MB860
    Siz olsaydınız bu noktadan itibaren bu cihaza tam olarak ne yapardınız verimli olması açısından. Ben de artık bir an evvel yapayım. Hangi ROM'u yüklemeliyim mesela? Kısaca alın şunu elimden de bi elden geçiriverin Allah aşkına, kafam allak bullak oldu... :(

.
  3. delimiyimben
        Like  

.

User deleted

Ben de gözümü karartıp rom yükleyecekmişim gibi geliyor ama biraz daha bekliyorum. Sadece root ettim ve gereksiz programları dondurdum. Şimdilik güzel, bir tek wireless performansı düşük, o da radio rom güncelemesiyle düzeliyormuş. Onu şimdilik gözardı ettim. Offical ics gelirse onda düzeltirler diye umuyorum, ama yok bundan 3-5 ay sonra ics gelmeyecek denirse o zaman rom olayına girmeyi düşünüyorum. Hem o zamana kadar daha aşina olurum android mevzularına.

.
  4. tridinebandim
        Like  

.

User deleted

ne yusufladım yaa :D

en son fastboot dan çıkmak için fastboot reboot komutunu veriyoruz...

eksik yazıp kalpten götüreceksiniz adamı.... :)

.
  5. dogangoxel
        Like  

.

User deleted

QUOTE (tridinebandim @ 6/5/2012, 22:08) 
    ne yusufladım yaa :D

en son fastboot dan çıkmak için fastboot reboot komutunu veriyoruz...

eksik yazıp kalpten götüreceksiniz adamı.... :)

Foruma hoşgeldin :thumb_yello.gif: Bilgi için teşekkürler.Herşeyi'de bizden beklememek lazım :thumb_yello.gif:

.
  6. damn2u
        Like  

.

User deleted

Arkadaşlar geceleri yatmadan önce data ve senkronizasyon kapalı %100 şarjla bıraksam bile sabaha kadar %10-12 şarj gidiyor, ram temizleme yapılmasına rağmen 390mb altına da düşmüyor, bu gibi durumlar için tam olarak ne önerirsiniz? Bootloader unlock yapmak ram kullanımını azaltıyor deniliyor fakat buna rakam olarak bir örnek verebilir misiniz?

Türkçe klavye/swype desteği yüzünden stock rom dışına çıkmayı istemiyorum, bunuda göz önünde bulundurarak öneride bulunursanız çok sevinirim. Yardım edecek arkadaşlara şimdiden teşekkürler. :)

.
  7. beefytr
        Like  

.

User deleted

QUOTE (damn2u @ 22/5/2012, 12:07) 
    Arkadaşlar geceleri yatmadan önce data ve senkronizasyon kapalı %100 şarjla bıraksam bile sabaha kadar %10-12 şarj gidiyor, ram temizleme yapılmasına rağmen 390mb altına da düşmüyor, bu gibi durumlar için tam olarak ne önerirsiniz? Bootloader unlock yapmak ram kullanımını azaltıyor deniliyor fakat buna rakam olarak bir örnek verebilir misiniz?

Türkçe klavye/swype desteği yüzünden stock rom dışına çıkmayı istemiyorum, bunuda göz önünde bulundurarak öneride bulunursanız çok sevinirim. Yardım edecek arkadaşlara şimdiden teşekkürler. :)

veri hattınızı kapalı tutun kullanmadığınız zamanlarda.
    task killer tarzı bir program yükleyin arka planda çalışan uygulamaları kapatması için.

bootloader kilidini açmanın "custom rom" yüklemekten bir başka faydasını görmedim. bu da brick etme şansınızı sıfırlıyor ki bu göz ardı edilemez bir avantajdır.

akıllı telefonlar çok pil yer çünkü kocaman ekranları var ve bunlar çok pil yiyor :)
    herkes kendi tasarrufunu kendisi yapacak.

en son çare belki pil kalibrasyonu yapmak istersiniz; onun da nasıl yapılacağı forumda mevcut.
    başarılar...

.
  8. frarslan
        Like  

.

User deleted

arkadaşlar Türkiye atrixlerinden birini kullanıyyoruum. unlock bootloader yaptım. ram düştü. hangi fix i yüklemem lazım bir türlü bulamadım yardımcı olur musunuz? ayrıca fastboot sırasında yazdğım ikinci komuttan sonra device is already unlocked yazdı kırmızı ile. konunun ilk mesajındaki beyaz yazıyla device is now unlocked yazmadı. bir sıkıntı olur mu? unlock oldu mu benim cihaz?

.
  9. dogangoxel
        Like  

.

User deleted

QUOTE (frarslan @ 26/5/2012, 23:57) 
    arkadaşlar Türkiye atrixlerinden birini kullanıyyoruum. unlock bootloader yaptım. ram düştü. hangi fix i yüklemem lazım bir türlü bulamadım yardımcı olur musunuz? ayrıca fastboot sırasında yazdğım ikinci komuttan sonra device is already unlocked yazdı kırmızı ile. konunun ilk mesajındaki beyaz yazıyla device is now unlocked yazmadı. bir sıkıntı olur mu? unlock oldu mu benim cihaz?

Frarslan foruma hosgeldin ,

Cihazin unlocked olmus zaten :thumb_yello.gif: ramfix icin konuyu okuyabilirsin ,

https://motomodtr.forumcommunity.net/?t=48675066

.
  10. tekilhan
        Like  

.

User deleted

Merhaba bir sorum olacak ben daha önce cihazımı unlock etmiştim bir kaç rom yükledim daha sonra cihazım rom flash edince açılmaması üzerine tr yazılımını RSD ile flashladım. şimdi tekrar rot edip intl-fix-try1.sbf dosyasını flashladım cihazım açıldığında unlocked yazısı çıktı. tekrardan Fastboot komut dosyasını indirip diğer işlemleri yapmam gerekiyormu?

.
  11. beefytr
        Like  

.

User deleted

QUOTE (tekilhan @ 30/5/2012, 13:29) 
    Merhaba bir sorum olacak ben daha önce cihazımı unlock etmiştim bir kaç rom yükledim daha sonra cihazım rom flash edince açılmaması üzerine tr yazılımını RSD ile flashladım. şimdi tekrar rot edip intl-fix-try1.sbf dosyasını flashladım cihazım açıldığında unlocked yazısı çıktı. tekrardan Fastboot komut dosyasını indirip diğer işlemleri yapmam gerekiyormu?

cihazınızın bootloader kilidi zaten açık, o yüzden bir şey yapmanıza gerek yok.
    ama büyük ihtimalle CWM uçmuştur (kontrol edin), yeniden yüklemeniz gerekecektir.

.
  12. tekilhan
        Like  

.

User deleted

QUOTE (beefytr @ 30/5/2012, 13:23) 
    QUOTE (tekilhan @ 30/5/2012, 13:29) 

cihazınızın bootloader kilidi zaten açık, o yüzden bir şey yapmanıza gerek yok.
    ama büyük ihtimalle CWM uçmuştur (kontrol edin), yeniden yüklemeniz gerekecektir.

Tesekkur ederim :)

.
  13. muteveffa
        Like  

.

User deleted

:wacko: Merhaba. laptopa cihaz driverleri kurulu olmasına ve başka usb portlarını da denememe rağmen RSD lite 5.7 ile bağlandığımda cihaza bağlanıyor fakat cihaz bilgilerinde N\A yazıyor. Buna rağmen "intl-fix-try1.sbf" dosyasını flashlayıp bitiriyor. Fakat cmd' de "fastboot oem unlock UIDtelefonimeinumarası" komutunu girmeme rağmen" Unique ID is not valid" hatasını alıyorum. ID numaramı doğru girmeme rağmen. Ne yapabilirim?. Android recovery moduna almaya çalıştığımda da "failed boot mode 2" hatasını alıyorum. Bir çare lütfen. Sıyırmak üzereyim.

.
  14. blttalas
        Like  

.

User deleted

driverı tekrar yükle olmassa başka bir kablo kullan

.
  15. isminivermeyenizleyici
        Like  

.

User deleted

QUOTE (muteveffa @ 11/7/2012, 01:29) 
    :wacko: Merhaba. laptopa cihaz driverleri kurulu olmasına ve başka usb portlarını da denememe rağmen RSD lite 5.7 ile bağlandığımda cihaza bağlanıyor fakat cihaz bilgilerinde N\A yazıyor. Buna rağmen "intl-fix-try1.sbf" dosyasını flashlayıp bitiriyor. Fakat cmd' de "fastboot oem unlock UIDtelefonimeinumarası" komutunu girmeme rağmen" Unique ID is not valid" hatasını alıyorum. ID numaramı doğru girmeme rağmen. Ne yapabilirim?. Android recovery moduna almaya çalıştığımda da "failed boot mode 2" hatasını alıyorum. Bir çare lütfen. Sıyırmak üzereyim.

Orjinal Rom SBF'sini flashlarsan Stock Recovery geri yüklenir böylece sorun çözülür.
    Daha sonrasında bootloader unlcok işlemlerini tekrar edersen sorunun kalmayacak diye tahmin ediyorum.ID'nin yanlış çıkması çok mantıksız.

.
266 replies since 8/2/2012, 15:17   50366 views
  Share  
.