ATRIX Bootloader Unlock Rehberi

Türkiye'de satılan cihazlar için

« Older   Newer »

Share  
.
  1. rechtrak
        Like  

.

User deleted

arkadaşlar hepinize teşekkürler çok aydınlatıcı bir form ben Türkiye'de satılan atrix mb860 model cihazı yeni satın almış bir kullanıcısıyım benim sorum şu telefonumu webtop olarak lcd ekran tv ye bağlamak istiyorum formda anlatmış oldunuz 4g modellerine yapılan işlemi bu cihaza yapsam uyumlu olur mu işe yarar mı? başka bir şekilde mi yapmalıyım

.
  2. OrangeKing
        Like  

.

User deleted

Arkadaşlar TR Atrixim var bootloader unlock etmeden atabileceğim stabil bir room var mı?
    Cihazım rootlu yardımcı olursanız sevinirim :)

.
  3. dedebekri
        Like  

.

User deleted

QUOTE (OrangeKing @ 16/8/2012, 03:26) 
    Arkadaşlar TR Atrixim var bootloader unlock etmeden atabileceğim stabil bir room var mı?

Bootloader açılmadan (unlock) ROM atamazsınız.

.
  4. OrangeKing
        Like  

.

User deleted

QUOTE (dedebekri @ 16/8/2012, 08:21) 
    QUOTE (OrangeKing @ 16/8/2012, 03:26) 

Peki tesekkur ederim hocam. Ingiltere icin yayinlanan 2.3.6 orjinal romu biz flash layabiliyor muyuz? Ingilizce olmasi sorun degil. Kronik bir arizam var. Teknik servisede yazdim cevap alamadim. Arandigimi tel gostermiyo ve ben arizayi ne zaman verdigini anlamiyorum reset atinca duzeliyor ama arizayi anlamak sorun donanimsalmi yazilimsalmi anlamadim acikcasi :blink:

.
  5. dedebekri
        Like  

.

User deleted

QUOTE (OrangeKing @ 16/8/2012, 15:24) 
    QUOTE (dedebekri @ 16/8/2012, 08:21) 

Peki tesekkur ederim hocam. Ingiltere icin yayinlanan 2.3.6 orjinal romu biz flash layabiliyor muyuz? Ingilizce olmasi sorun degil. Kronik bir arizam var. Teknik servisede yazdim cevap alamadim. Arandigimi tel gostermiyo ve ben arizayi ne zaman verdigini anlamiyorum reset atinca duzeliyor ama arizayi anlamak sorun donanimsalmi yazilimsalmi anlamadim acikcasi :blink:

Kendiniz de RSD ile Türkiye'de satılan Atrix'ler için verilen dosyayı flaşlayabilirsiniz, forumda nasıl yapılacağını anlatan konu mevcut. Ancak unutmayın ki bu işlemi kendi bilgisayarınızla yapmak her zaman için risklidir. Sağlamcı olmak istiyorsanız, problemi anlatan bir notla birlikte telefonu servise gönderin, bırakın onlar yazılım atsın.

Ama önce root'u kaldırmayı (unroot etmeyi) unutmayın!

.
  6. OrangeKing
        Like  

.

User deleted

QUOTE (dedebekri @ 16/8/2012, 15:40) 
    QUOTE (OrangeKing @ 16/8/2012, 15:24) 

Kendiniz de RSD ile Türkiye'de satılan Atrix'ler için verilen dosyayı flaşlayabilirsiniz, forumda nasıl yapılacağını anlatan konu mevcut. Ancak unutmayın ki bu işlemi kendi bilgisayarınızla yapmak her zaman için risklidir. Sağlamcı olmak istiyorsanız, problemi anlatan bir notla birlikte telefonu servise gönderin, bırakın onlar yazılım atsın.

Ama önce root'u kaldırmayı (unroot etmeyi) unutmayın!

Zaten orjinal tr rom kullaniyorum. Denemek istedigim mb860 icin yayinlanan baska bi orjinal rom. Mesela ingilterenin 2.3.6 orjinal romunu flaşlasam nasil olur? Brick olur mu cihaz?

.
  7. dedebekri
        Like  

.

User deleted

QUOTE (OrangeKing @ 16/8/2012, 16:40) 
    Brick olur mu cihaz?

Bildiğim kadarıyla cevap veriyorum; EVET!

.
  8.     Like  

.

Uzman Modder

Group
    Moderatör

Status
    Eğer ki örnek veriyim mb860 için yayınlanan orjinal ingiltere romu nu flashlasan herhangi bir sorun olmaz.Büyük ihtimal ağ sorunları yaşayabilirsin yada gps ama buda bir ihtimal.Ama tavsiyem tr romunu flashlaman daha doğru olur yinede seçim senin :)

.
  9. OrangeKing
        Like  

.

User deleted

Telefonu unlock ettim sonunda. Rehberi hazırlayan kardeşimin eline sağlık. Yalnız rehberde eksiklik var bilmeyenler için sorun olabilir. Başlat-çalıştır-cmd(sağ tıklayıp yönetici olarak çalıştırın her ihtimale karşı)
    Sonra cd c:\ yapın rehberi takip edin. bı kısım eksik yazılmış değiştirilebilinirse pc kullanmayı çok bilmeyen kullanıcılar için iyi olur. :thumb_yello.gif:

Şöyle bir sorun yaşadım. Unlocked yazısı çıktıktan sonra telefonu yeniden başlatamadım. Power tuşuna defalarca basmama, ses açma kapama tuşlarına ayrı ayrı, beraber basmama ve bu tür kombinasyonların hepsini denememe rağmen telefon tepki vermedi. Bende doğal olarak bataryayı çıkardım :) Telefonu yeniden başlattım 5dk sonra telefon zar zor açıldı birde ne göreyim tüm uygulamalarım gitmiş :( Rehber uçmuş vs. Telefon orj. romu sıfırdan yüklemiş. Nasip artık bazı numaralar gitti tabi. Rehberi hazırlayan arkadaşa teşekkür ederim. İşlem bittikten sonra telefonu nasıl resetleyeceğimizi rehbere ekleyebilirse çok iyi olur. :)

.
  10. delimiyimben
        Like  

.

User deleted

Ben de unlock sonrası fabrika ayarlarına döndüğünü bilmiyordum, bazı oyunlardaki savelerim gitti sadece :)

Hesaplardan gmail hesabı eklerseniz tüm rehmeri mailinize yedekliyor, ondan sonra numara kaybetme derdi kalmıyor. Mutlaka yapılmalı.

.
  11. OrangeKing
        Like  

.

User deleted

QUOTE (delimiyimben @ 26/8/2012, 12:04) 
    Ben de unlock sonrası fabrika ayarlarına döndüğünü bilmiyordum, bazı oyunlardaki savelerim gitti sadece :)

Hesaplardan gmail hesabı eklerseniz tüm rehmeri mailinize yedekliyor, ondan sonra numara kaybetme derdi kalmıyor. Mutlaka yapılmalı.

Hocam bende rehber icin gmail kullaniyorum ama yeni ekledigim numaralari sync etmeden telefonu unlock edince o numaralar gitti tabi :)

.
  12. sharp
        Like  

.

User deleted

Arkadaşlar root işlemini sanırım yaptım yaptıktan sonra menüye superuser diye bişe geldi nedir bu acaba kusura bakmayın fazla bilgim yok.

.
  13. manager79
        Like  

.

User deleted

QUOTE (sharp @ 9/9/2012, 16:07) 
    Arkadaşlar root işlemini sanırım yaptım yaptıktan sonra menüye superuser diye bişe geldi nedir bu acaba kusura bakmayın fazla bilgim yok.

superuser menuye gelmiş ise, root işlemi başarılıdır.

superuser kısaca, yönetici yetkisi isteyen programlara yetki vermek için kullanılır.

.
  14. QEXEC
        Like  

.

User deleted

Selamın aleyküm arkadaşlar, aranıza yeni katıldım yaklaşık 3-4 aylık Atrix kullanıcısıyım 2 gün evvel bu konuyu takip ederek sorunsuz şekilde Root ve Bootloader Unlock yaptım, Cyanogenmod 7.2 stabil sürüm yükledim hatta bikaç mod yükleyip sildim sonra Cyanogenmodun en iyi mod olduğuna karar verip tekrar yükledim tecrübe ettiğim için gappsnin normal paketinde bana gereksiz gelen uygulamalar vardı bende Neutrino romun Lite gapps paketini yükledim cm 7 tabanlı olduğu için bi sıkıntı yaşamadım bilmediğim bi sıkıntı oluşmaz heralde? anlatım için ve sağlam linkler için teşekkürler dogangoxel emeğine sağlık.

Şu Bootloaderin Unlock edilmemesi can sıkıcı telefonu orjinal haline döndürmek istendiğinde onun aynı kaldığını bilmek bana rahatsızlık verecektir inşallah ileride bi çözüm bulunur. Unlock etmeden sadece Root ederekte cihazı özelleştirmek mümkün Bootloader unlock riskini almak istemeyen kişilerede telefonu Rootlayıp ES File Explorer File Manager (tabi benim tevsiyem bu uygulama) ile uygulama kaldırma münüsünden istediğiniz uygulamaları yedekleyerek silmeniz. (uygulama ayarlarından root erişimini açmanız gerek.) Kolaygelsin.

CM7 nin tadı bi başka arkadaş :D

.
  15. QEXEC
        Like  

.

User deleted

QUOTE (dogangoxel @ 7/5/2012, 00:07) 
    QUOTE (tridinebandim @ 6/5/2012, 22:08) 
    ne yusufladım yaa :D

en son fastboot dan çıkmak için fastboot reboot komutunu veriyoruz...

eksik yazıp kalpten götüreceksiniz adamı.... :)

Foruma hoşgeldin :thumb_yello.gif: Bilgi için teşekkürler.Herşeyi'de bizden beklememek lazım :thumb_yello.gif:

Düzeltmelerin ilk mesaja eklenmesi gerek kanaatindeyim ben mesela bataryayı çıkarmıştım en son o komutu bilmediğim için.

.
266 replies since 8/2/2012, 15:17   50366 views
  Share  
.