ATRIX Bootloader Unlock Rehberi

Türkiye'de satılan cihazlar için

« Older   Newer »

Share  
.
  1. ozkanwap
        Like  

.

User deleted

android sdk yı yukledigim halde ( sanırım dogru yukledim ) konsolda komutları giriyorum ama en son ekrandaki telfn unlock gibi uyarıyı almıyorum

http://i46.tinypic.com/23h84ef.jpg

hata nerde olabilir?

( daha önce sdk-adb vs ile işleme ihtiyac duymamıstım, sdk tools u bile aylar sonra yeni kurdum, daha çncede sadece kurulu duruyordu yani kullanmamsıtım. )

.
  2. madmax59
        Like  

.

User deleted

QUOTE (ozkanwap @ 2/10/2012, 13:04) 
    android sdk yı yukledigim halde ( sanırım dogru yukledim ) konsolda komutları giriyorum ama en son ekrandaki telfn unlock gibi uyarıyı almıyorum

hata nerde olabilir?

( daha önce sdk-adb vs ile işleme ihtiyac duymamıstım, sdk tools u bile aylar sonra yeni kurdum, daha çncede sadece kurulu duruyordu yani kullanmamsıtım. )

1. komutta unique id değerini almışsın ama 2. komutta id numarasını yazmamışsın

örnek:

c:\fastboot oem unlock xxxxxxxxxxxxxxxxxx ( xxxxx yazılı yere aldığın kodu yazıcaksın)

.
  3. ozkanwap
        Like  

.

User deleted

QUOTE (madmax59 @ 2/10/2012, 12:57) 
    QUOTE (ozkanwap @ 2/10/2012, 13:04) 

hata nerde olabilir?

1. komutta unique id değerini almışsın ama 2. komutta id numarasını yazmamışsın

örnek:

c:\fastboot oem unlock xxxxxxxxxxxxxxxxxx ( xxxxx yazılı yere aldığın kodu yazıcaksın)

gecenin köründe ya uykusuzluktan görmedim yada yazmıyordu. herneyse tesekkurler, şuan unlock yaptım :thumb_yello.gif:

.
  4. eddl
        Like  

.

User deleted

tesekkür ederim anlatım için harfiyen komutlara uyunca ve bir kaç defa üstünden gecince tek seferde işilemi basardım tekrar tesekkürler :D :D

.
  5. akyakali
        Like  

.

User deleted

arkadaşlar

Bu dosyayı RSD Lite ile flashlayın. demek tam olarak nedir?

tamamdır arkadaşlar motorolanın kendi programıymış :D

Edited by akyakali - 9/10/2012, 23:55

.
  6. remy_
        Like  

.

User deleted

RSD LİTE motorola cihazlara yazılım yukleyebilmek için gerekli olan bir programdır... komutlarla calısır.... gerekli dosyaların elinizde bulunması lazım tabi...

https://motomodtr.forumcommunity.net/?t=29622735 bu linki inceleyebilirsin

.
  7. akyakali
        Like  

.

User deleted

forumda nasıl flaslancak link var mı ayrıca orjinal roma nasıl geri dönüş olcağına dair konu var mı ben hiç göremedim

tşk

saolasın hocam :)

.
  8. akyakali
        Like  

.

User deleted

merhaba arkadaşlar c:\fastboot içine kopyalayın dediği yer tam olarak neresidir. bigisayarın c klasörünün içi midir?

Bu dosyayı RSD Lite ile flashlayın. Ardından cihazı kapatın. Ses kapama tuşuna ve power'a basılı tutun. Ekranda fastboot yazınca power tuşunu bırakın ve ses kapama tuşuyla fastboot'un üstüne gelin, ses açma tuşuyla fastboot mode'u çalıştıracaksınız.Cihazımız artık fastboot modunda.Fastboot komut dosyasını indirin Arşiv içinden çıkan 3 dosyayı c:\fastboot içine kopyalayın.

.
  9. remy_
        Like  

.

User deleted

Ewet c klasorunun icine fastboot klasoru ac... dosyalari ona kaydet. Rsd komut girerken kisa komutlar girmemizi sagliyacaktir bu islem...

.
  10. akyakali
        Like  

.

User deleted

remy hocam saolasın her soruma cevap veriyorsun :) benim tel rsd lite ı görmüyor.Semseddin hocanın dediğinide yaptım ama olmadı o konuda bilgin(iz) var mıdır? yöntem şu;

Cihazı kapatın, Ses KAPAMA tuşuna basılı tutun ve POWER'a basın. Ekranda fastboot yazısını görünce elinizi tuşlardan çekip, SES KAPAMA ile RSD yazısı üzerine gelin, SES AÇMA tuşuna basın. Telefon'u pc'ye bağlayın ve RSD Lite'ı çalıştırın. NS Flash Olympus sürücüsünü bulup yüklemesi için bilgisayara 2 dk. verin, RSD Lite cihazınızı görecek ve yazılımı flashlayabileceksiniz.

.
  11. remy_
        Like  

.

User deleted

neden gormesin ki yazanları aynen yapınca hersey hallolur... motorola suruculerini yukledin mi pc ne??

.
  12. akyakali
        Like  

.

User deleted

eet yükledim hepsi tam nerde hata oldu bilemiom ? bootloader ekranı açık olcak PC den rsd lite açcam dimi ?

yeniden yüklüyorum driverlerı hocam

.
  13. remy_
        Like  

.

User deleted

Cihazı kapatın, Ses KAPAMA tuşuna basılı tutun ve POWER'a basın. Ekranda fastboot yazısını görünce elinizi tuşlardan çekip, SES KAPAMA ile RSD yazısı üzerine gelin, SES AÇMA tuşuna basın.

CİHAZA BUNU UYGULA...

rsd lite programını calıstır... ve cihazı usb den bagla...sonra dosyayı sec flashla

.
  14. akyakali
        Like  

.

User deleted

hocam ALLAH razı olsun connected dedi imei numarası gözükmüyor ama tamamdır dimi şimdi :D

.
  15. remy_
        Like  

.

User deleted

dosyayı flashladı mı??? okeyse tamamdır

.
266 replies since 8/2/2012, 15:17   50366 views
  Share  
.