[XT910 4.1.2 Leak] 672.384.801.XT910.ChinaRetail.en.CN

RESMİ ÇİN SIZMA 4.1.2 ROM DAYANIKLI, AKILLI ve HIZLI !

« Older   Newer »

Share  
.
  1. zupper
        Like  

.

User deleted

QUOTE (Semseddin @ 1/3/2013, 21:35) 
    QUOTE (zupper @ 1/3/2013, 22:02) 
    Ben telefonu servise gönderdim. Bakalım telefon rootlu diye garantiyi iptal edeceklermi merak içerisindeyim. Şahsen ben ics ilede telefonu seviyordum. Türkçe olmayınca yağ gibide olsa olmuyor. Yurtdışsından kaçak telefon almış gibi hissediyosun kendini. Tabi bu benim kanataim. Menun olanlara saygı duyarım. Servis tekrar ics yükleyip gönderirse rahatlayacağım.

Telefon gingerbread ve ics sürümlerinde de kendine göre güzeldi fakat Jelly Bean ile yazılım+donanım birleşiyor,farklı bir cihaz oluyor. Çin jb ota rom'u ile güzel bir kullanımı var XT910 ile Optimus G'yi yanyana getirdim, ekranıyla kalitesi ile önde bir cihaz xt910. Optimus G'nin ekranı daha yüksek çözünürlük olsada RAZR'ın verdiği canlılığı veremiyor. Görsel olarak Çin rom'da Pentile'da minimum seviyede, kullanılan font yeni,pentile ekranın içine girmedikçe Çin rom'un en güzel yanı cihaza istediğin kadar stresli iş yaptır, bataryayı fazla harcamıyor, dengeli bir batarya yönetimi var çin kernelinde. Bu da normal bir kullanım ile Razr'dan 24 saat çıkarmak demektir,24saat düz RAZR'dan. İlk gün'ünden beri Razr kullanıyorum. Bir ara bootloader kilidinden dolayı Razr'a küsüp satmıştım sıfır ATRIX ile devam ettim, sonra yeniden XT910 aldım. Güzel bir razr xt910 cihaz buldum kendime. Ekranı temiz. Son zamanlarda çok düşürdüm özellikle son zamanlarda, sadece üst köşede bir belirsiz iz var. O düşüşünde sağlam düşmüştü, zıpladı resmen cihaz ICS ve GB'de bu durum tam tersiydi. Jelly Bean sürümü henüz Türkçe değil, ingiltere yada farklı orjinal 4.1.2 avrupa romlar içerisinde Türkçe olacağını düşünüyorum, az sabır. Bu tarz bir cihazı ingilizce orjinal dilinde kullanmak bir handikap değil, işletim sistemi için bir artıdır.

Cihazını erken bırakmışsın servise. Burada çözebilirdin. Bataryan boş gözüküyor önce factory cable yapıp orjinal 4.0.4 rom'u flashlayacaktın. Ardından cid flashlardın. Neyse olan olmuş, en kısa zamanda cihazına kavuşmanı dilerim.

Teşekkürler. Evet olan sabırsızlığımdan oldu zaten. Telefona tam alışamadan hakim olmadan rom yükleme olaylarına girmemek lazım. Ben gerçi merak ediyodum sızma jely'i yüklediğim için pişman değilim. Yükleyip performansına baktım merakım gitti. Yoksa çatlardım :)

Telefonu servise gönderecek durumada sokmazdım ama iş yerinden gelirken yolda can sıkıntısından cid i silip ics ye döneyim dedim. Eve geldiğimde laptopun üstüne su dökmüşler laptop bozulunca bizim iş yalan oldu :) internet cafede filanda yapamadım. Uğraşırkende şarj bitti üstüne kaymak oldu :(

Neyse servis yapmazsa aynen dediğin gbi yaparız yine üstad.

.
  2. oguzpasa
        Like  

.

User deleted

QUOTE (zupper @ 2/3/2013, 17:50) 
    QUOTE (Semseddin @ 1/3/2013, 21:35) 
    Telefon gingerbread ve ics sürümlerinde de kendine göre güzeldi fakat Jelly Bean ile yazılım+donanım birleşiyor,farklı bir cihaz oluyor. Çin jb ota rom'u ile güzel bir kullanımı var XT910 ile Optimus G'yi yanyana getirdim, ekranıyla kalitesi ile önde bir cihaz xt910. Optimus G'nin ekranı daha yüksek çözünürlük olsada RAZR'ın verdiği canlılığı veremiyor. Görsel olarak Çin rom'da Pentile'da minimum seviyede, kullanılan font yeni,pentile ekranın içine girmedikçe Çin rom'un en güzel yanı cihaza istediğin kadar stresli iş yaptır, bataryayı fazla harcamıyor, dengeli bir batarya yönetimi var çin kernelinde. Bu da normal bir kullanım ile Razr'dan 24 saat çıkarmak demektir,24saat düz RAZR'dan. İlk gün'ünden beri Razr kullanıyorum. Bir ara bootloader kilidinden dolayı Razr'a küsüp satmıştım sıfır ATRIX ile devam ettim, sonra yeniden XT910 aldım. Güzel bir razr xt910 cihaz buldum kendime. Ekranı temiz. Son zamanlarda çok düşürdüm özellikle son zamanlarda, sadece üst köşede bir belirsiz iz var. O düşüşünde sağlam düşmüştü, zıpladı resmen cihaz ICS ve GB'de bu durum tam tersiydi. Jelly Bean sürümü henüz Türkçe değil, ingiltere yada farklı orjinal 4.1.2 avrupa romlar içerisinde Türkçe olacağını düşünüyorum, az sabır. Bu tarz bir cihazı ingilizce orjinal dilinde kullanmak bir handikap değil, işletim sistemi için bir artıdır.

Cihazını erken bırakmışsın servise. Burada çözebilirdin. Bataryan boş gözüküyor önce factory cable yapıp orjinal 4.0.4 rom'u flashlayacaktın. Ardından cid flashlardın. Neyse olan olmuş, en kısa zamanda cihazına kavuşmanı dilerim.

Teşekkürler. Evet olan sabırsızlığımdan oldu zaten. Telefona tam alışamadan hakim olmadan rom yükleme olaylarına girmemek lazım. Ben gerçi merak ediyodum sızma jely'i yüklediğim için pişman değilim. Yükleyip performansına baktım merakım gitti. Yoksa çatlardım :)

Telefonu servise gönderecek durumada sokmazdım ama iş yerinden gelirken yolda can sıkıntısından cid i silip ics ye döneyim dedim. Eve geldiğimde laptopun üstüne su dökmüşler laptop bozulunca bizim iş yalan oldu :) internet cafede filanda yapamadım. Uğraşırkende şarj bitti üstüne kaymak oldu :(

Neyse servis yapmazsa aynen dediğin gbi yaparız yine üstad.

hocam servis durumundan bizide haberdar edersen sevinirim. rom atınca garanti kapsamından çıkıp çıkmadığı merak edilne bir konu.

.
  3. onrtrz
        Like  

.

User deleted

Merhaba
    Biraz önce xt910'uma 672.384.801.XT910.ChinaRetail.en.CN kurdum "[XT910 4.1.2 Leak] 672.384.801.XT910.ChinaRetail.en.CN, RESMİ ÇİN SIZMA 4.1.2 ROM DAYANIKLI, AKILLI ve HIZLI !" başlığında tarif ettiğiniz gibi. Ama en son boot menu manager'i kuramadığım için google araçlarını yükleyemedim ve RSD Lite ile tekrar ics 4.0.4'e dönmek için flaşladım. Ama olmadı, işlem tamamlandıktan sonra telefon tam olarak açılmadı. Boot menu manager olmadığı için cid'i de telefona atamadım, hala masaüstünde, belki bunu etkisi olmuş olabilir.

Şu anda fastboot ekranına kadar açabiliyorum telefonu. birkaç kere tekrar denedim ics 4.0.4 kurmayı RSD Lite ile ama olmuyor.

Ne yapmalıyım?

Yardım edebilirseniz çok sevinirim.

.
  4. onrtrz
        Like  

.

User deleted

Acaba cid***.img dosyasını RSD Lite gibi bilgisayar üzerinden çalışan bir programla telefona atmam mümkün olabilir mi? Eğer bu yapılabilirse problem çözülür gibime geldi. Çünkü ilk sayfadaki atladığım adım cid***.img dosyasını tarif edilen şekilde telefona aktarmadan orijinal 4.0.4'e dönmeye çalışmam.

.
  5. onrtrz
        Like  

.

User deleted

Biraz kurcaladım forumu ve bu konunun 4. sayfasında bir başkasının da aynı problemi yaşamış olduğunu gördüm. Telefonu bilgisayara bağladım, tarif edilenleri yaptım ama komut istemine belirtilen komutları yazdıktan sonra komut isteminde FAILED (remote: ) komutuyla bitiyor. Aşağıdaki gibi;

C:fastboot>moto-fastboot.exe flash cid cid.img
    sending'cid' (512 KB)... OKAY [ 0.046s]
    writing 'cid' ... INFOCommand restricted
    FAILED (remote: )

Biryerde birşeyi yanlış mı yapıyorum, eksik mi yapıyorum anlamadım.

Telefonu kapalı tutuyorum bu işlemlerden sonra ama şarjının bitmesinden korkuyorum. Anladığım kadarıyla şarj bittikten sonra işler biraz daha karışacak.

Yardım rica ederim.

.
  6. Semseddin
        Like  

.

User deleted

fastboot flash mbm allow-mbmloader-flashing-mbm.bin
    fastboot reboot-bootloader

son olarak

fastboot flash cid cid.img

Komutlarını vermelisin, yoksa cid flashlanmaz. MBM dosyası için tıkla.

.
  7. onrtrz
        Like  

.

User deleted

Offff sağolasın abicim ya, sonunda cid.img'yi yükledim ve telefon %40 şarjda 4.0.4 ics olarak yeniden açıldı. Dün geceden beri sanki kabus gibiydi. çok sağolasın.

Birkaç sorum olacak,

1- Öncelikle neden böyle bir .bin dosyasını flashlamak gerekti? Bir süre sonra gene yüklemeyi düşünüyorum çin versiyonunu çünkü kısa süre denemiş olmama rağmen güzel iyileşmeler hemen farkediliyor. O zaman da cid.img'yi flashlamak gerekirse gene bu .bin dosyasını flaşlamam gerekecek mi?

2- Ben cmd komut istemine senin yazdığın komutları "fastboot flash mbm allow-mbmloader-flashing-mbm.bin" şeklinde yazdığım zaman "fastboot tanınmıyor" diyor, "moto-fastboot.exe flash mbm allow-mbmloader-flashing-mbm.bin" şeklinde yazdığım zaman çalışıyor. Diğer komutlar için de geçerli bu durum. Bu neden kaynaklanıyor? "fastboot flash mbm allow-mbmloader-flashing-mbm.bin" şeklindeki komut direkt olarak cmd komut istemine yazılmıyor mu?

Tekrar çok teşekkür ederim, verdiğin bilgilerle ve paylaşımlarınla beni büyük bi dertten (böyle problemler çözülünceye kadar içim içimi yiyiyor) kurtardın ve birsürü şey öğrenmeme vesile oldun.

Varolasın

.
  8. Semseddin
        Like  

.

User deleted

Geçmiş olsun, hallettiğine sevindim onrtz kardeşim. Yardımcı olabildiysek ne mutlu bize. Sorularına cevap vermeli.

1- Aşağıda parantez içerisindeki satırlarda stock motorola fastboot flash dosyasının xml dosyasındaki komutlar var. mbmloader = bootloader. Ne yapmışlar ? MBMLoader flashlamak için cihazı restart etmişler, öncesindede mbm partition'a "allow-mbmloader-flashing-mbm.bin" dosyası flashlanmış. İsmindende anlaşılacağı gibi önemli bölgeler(bootloader ve üzerinde saklanan herşey, örneğin cid) 'e yazmamıza izin(ing:allow) veriyor. Ne zaman cid flashlamak istersen allow-mbmloader flashlamak gerek. Kısa ve temiz iş :)

2- Fastboot uygulamasının adı önemli değil, bilgisayarınızdaki dosyanın adını bilemeyiz ve standart komutları yazmayı yeğliyorum. Sizde standart olsun diye, moto-fastboot.exe ismini fastboot.exe olarak değiştirin.

CODE
    <step operation="flash" partition="mbm" filename="allow-mbmloader-flashing-mbm.bin" />
    <step operation="reboot-bootloader" />
    <step operation="flash" partition="mbmloader" filename="mbmloader.bin" />
    <step operation="flash" partition="mbm" filename="mbm.bin" />

.
  9. overcast
        Like  

.

User deleted

@Semseddin üstad, bu romu sabah denedim ama force close hatalarından yıldım, usandım vallahi.
    Market, gmail falan devamlı force close hatası veriyor.
    Acaba nerde hata yapıyorum, bi türlü bulamadım hocam :(

.
  10. Semseddin
        Like  

.

User deleted

İlk posttaki dosyaları tekrar indir ve hepsini bir klasörde yap, anlatımı harfiyen uygula, sorunsuz yükleyeceksin.

.
  11. overcast
        Like  

.

User deleted

update_gms_jb_spyder_r4 paketini kullansam diyorum? ne dersin sonuç değişebilirmi?

.
  12. overcast
        Like  

.

User deleted

update_gms_jb_spyder_r4 paketi ile denedim. Hiçbir force close hatası almadım. Ne ilk açılışta, nede başka bir zaman. Fakat bu paket çok büyük, nerdeyse rom kadar büyük ve benim hoşlanmadığım birçok şeyide beraberinde getiriyor. (marketteki bütün google uygulamaları, chrome dahil)
    Sistemide biraz şişirdi gibime geldi.

Şimdi gapps ile tekrar deneyecem, sonucu yazarım.

.
  13. overcast
        Like  

.

User deleted

Gapps ilede sıfır kurulum denedim, bu sanki daha hafif oldu.
    ICS'e göre sistemin tepkime süresi çok çok iyi. Mx Player ile 1080p video izlerken kasıyodu, şimdi hiç kasıntı yok.

Gerçektende çok sevdim, EU JB çıkana değiştireceğimi hiç sanmıyorum :)

Tekrar teşekkürler üstad...

.
  14. ercuezel
        Like  

.

User deleted

sinan bey başta olmak üzere herkese merhabalar. Güzel paylaşımlarınız için teşekkür ederim. Sizlerin sayesinde 2 yıllık iphone 4 ümü satıp xt910 aldım. Biraz androide vakıf olduktan sonra bu romu denemek istiyorum. Naçizane önerim benim gibi konuya yeni girenlerin bile anlayabileceği tarzda kurulum videoları çekseniz harika olurdu.

.
  15. bkr89
        Like  

.

User deleted

acil yardım arkadaşlar cid yedeği aldım herşeyi kurdum ancak cihaz cid error verdi öyle kaldı boot menu hiçbirşey açılmıyor :s

.
273 replies since 28/1/2013, 01:26   9869 views
  Share  
.