[XT910/XT912] Verizon JB ROOT

« Older   Newer »

Share  
.
  1. By.TRabZonLu™
        Like  

.

User deleted

QUOTE (border force @ 12/4/2013, 14:26) 
    yapmamız gereken şey cid silip cdma jb yılbaşı leak kerneli kurup boot ettirmek (official verizon jbnin kerneli boot ettirmez diye düşünüyorum) bu konudaki root ardından cid restore ve orjinal o2 kernel flashlamak. olucak diye birşey iddia etmedim, kimse yalan yanlış konuşuyorsun falan demesin bana, cihazda sorun olursada ben bilmem. önceden bazı konuları okuyup işe başlayabilirsin, hayırlısı. ;)

cid yedeği bizde var nasıl olsa cid hatası versede sorun yok geri yükleyebiliriz diye düşünüyorum? nasıl yapacağımı detaylı anlat da başlayayım :)

.
  2. By.TRabZonLu™
        Like  

.

User deleted

QUOTE (border force @ 12/4/2013, 13:47) 
    Aslında bende bir çözüm var ama cihazda bir sorun olursa beni ilgilendirmez. ;)
    Olup olmayacağınıda bilmiyorum ama eğer olursa dünyada tektir herhalde, denemekten zarar gelmez, XT910'um olsa kesin denerdim.

sizi bekliyorum anlatın biraz nasıl yapılacağını da başlayayım

.
  3. border force
        Like  

.

User deleted

konularda yazıyor trabzonlu, fastboot komut şekilleri hangi fastboot dosyasını indireceğin vb. leak kernel kernel konusunda var mesela. bilinen şeyleri yazmaktan sıkıldım hep, biraz forum araştırılsın istiyorum.

fastboot erase cid
    fastboot flash boot (leak kernel adi).img
    hata vermez ise
    fastboot reboot-bootloader yap bu konuyla rootla.
    ama eğer hata verip yüklemezse cihazın açılmaya bilir açılmazsa o2 romunu rsd ile flashlarsın

hadi kolay gelsin

.
  4. By.TRabZonLu™
        Like  

.

User deleted

QUOTE (border force @ 12/4/2013, 15:00) 
    konularda yazıyor trabzonlu, fastboot komut şekilleri hangi fastboot dosyasını indireceğin vb. leak kernel kernel konusunda var mesela. bilinen şeyleri yazmaktan sıkıldım hep, biraz forum araştırılsın istiyorum.

fastboot erase cid
    fastboot flash boot (leak kernel adi).img
    hata vermez ise
    fastboot reboot-bootloader yap bu konuyla rootla.
    ama eğer hata verip yüklemezse cihazın açılmaya bilir açılmazsa o2 romunu rsd ile flashlarsın

hadi kolay gelsin

hocam sen hep bi şeyden yakınıyorsun, benimde internetim yok inan zar zor giriyorum sayfalara, onların linkinide atsan bana bende hemen ulaşıp başlayayım

.
  5. border force
        Like  

.

User deleted

bu zamana kadar hiçbişeyden yakınmadım diye düşünüyorum, uzatmayalım
    linkleri veriyorum
    https://motomodtr.forumcommunity.net/?t=53025750
    https://motomodtr.forumcommunity.net/?t=49714059
    https://motomodtr.forumcommunity.net/?t=53855516
    o2 kernel

cid yedeğinin olduğundan emin olup başla
    fastboot erase cid
    fastboot flash boot (leakkerneladi).img
    fastboot reboot-bootloader
    baktın hata vermiyor devam olucak diye birşey yok zaten
    fastboot reboot
    bu konuyla root et
    ap fastboota gir
    fastboot restore cid (ciddosyasiadi).img
    fastboot flash boot (o2kerneladi).img
    fastboot reboot

fazlasıyla konu dışına çıkıldı :D pmden görüşelim

.
  6. By.TRabZonLu™
        Like  

.

User deleted

Jelly Bean KERNELLER ( Sadece fastboot 'dan flashlanır )

Yapı tarihi : 11 Ocak, 672.384.801.XT910.ChinaRetail.en.CN içinden çıkarılmış.
    Yapı tarihi : 11 Aralık, 98.72.8.Verizon.en.US Leak içinden çıkarılmış. [XT912]
    Yapı tarihi : 1 Şubat, 98.72.16.Verizon.en.US Official içinden çıkarılmış. [XT912]
    Yapı tarihi : 28 Şubat, 982.124.14.XT910.Vodafone.en.EU içinden çıkarılmış.

burdan xt912 -11 Aralık burdaki kerneli mi yüklicez usta. bi de kernelin adını boot.img olarak değiştirecekmiyim.

.
  7. border force
        Like  

.

User deleted

evet 11 aralık, boot_98.72.8.img yap diğer kernelinle karışmasın veya boot_1.img falan filan yani

.
  8. kiprit_
        Like  

.

User deleted

aha trabzonlu te şuraya yazayım sende bu makinayı bu sefer patlatmazsan harbi trabzonlusun dicem sana dostum. :)

.
  9. By.TRabZonLu™
        Like  

.

User deleted

merhaba :) telefonun içine ettim ama düzeltmesinide yaptım cache falanda yapmadım aynı hersey duruyor. cid sildim sonra verizon kernelini yüklicektim ama hata verdi fail falan yazdı cmd ekranında sonra reboot dedim telefon açılırken cid error üst kısımda biseler yazıyordu , bende madem öyle kafama göre bulduğum kerneli yükledim reboot dedim işe yaramadı ,boot failture hatası verdi, bende cid geri yükledim ardından failture hatası vardı onu hallettim , rsd ile flashladım o2 romu telefon eski ayarlarıyla açıldı. :)

.
  10. kiprit_
        Like  

.

User deleted

QUOTE (By.TRabZonLu™ @ 12/4/2013, 20:11) 
    merhaba :) telefonun içine ettim ama düzeltmesinide yaptım cache falanda yapmadım aynı hersey duruyor. cid sildim sonra verizon kernelini yüklicektim ama hata verdi fail falan yazdı cmd ekranında sonra reboot dedim telefon açılırken cid error üst kısımda biseler yazıyordu , bende madem öyle kafama göre bulduğum kerneli yükledim reboot dedim işe yaramadı ,boot failture hatası verdi, bende cid geri yükledim ardından failture hatası vardı onu hallettim , rsd ile flashladım o2 romu telefon eski ayarlarıyla açıldı. :)

:) uraşma şu telefonla be trabzonlu, telefon bıktı senden, bak seni bi boşarsa yandın ha :). telefon gibi kullan işte ne onu bunu yüklüyon habire makinaya.

aklıma gelmişken illa bişeyler yükliyecem diyosan, final dosyalarını tek tek yüklede millete fikir ver bari.
    bak bi sürü ,cid mid silme yedekleme gerektirmeyen final rom var.

Edited by kiprit_ - 12/4/2013, 20:17

.
  11. By.TRabZonLu™
        Like  

.

User deleted

QUOTE (kiprit_ @ 12/4/2013, 16:14) 
    QUOTE (By.TRabZonLu™ @ 12/4/2013, 20:11) 

:) uraşma şu telefonla be trabzonlu, telefon bıktı senden, bak seni bi boşarsa yandın ha :). telefon gibi kullan işte ne onu bunu yüklüyon habire makinaya.

ama napayım hacım telefonu bi türlü root edemedik, hele şu root için yaptıklarımı görsen dersin ki bu telefon nasıl hayata geri dönüyor :D bu seferde olmadı root , aklımda bise var acaba, o2 xml dosyasındaki orjinal boot dosyasını silsem verizondakini aynı isimle içine koysam, rsd ile yüklesem olmaz mı :)

.
  12. kiprit_
        Like  

.

User deleted

yükle yükle yak makinayı, ondan sonra yetiş sinan usta. :)
    sinan ustam yardım etme bi daha bu trabzonluya. :) adam bu forum yetmezmiş gibi :) xda yı bile karıştırdı millete posta koyuyor ben türkçe yazacam diye :)

.
  13. border force
        Like  

.

User deleted

olsaydı iyi olurdu :D
    sağlık olsun

.
  14. By.TRabZonLu™
        Like  

.

User deleted

napayım kardesim ya millet ingilizce kullanıyor ben telden giriyorum ne diyorlar anlamıyorum:)) sinan ustadan ve öteki arkadaşlardan Allah razı olsun , ilk brick olduğunda ne fena olmuştum ya net yok bise yok otogara git gel yapıyordum :D

QUOTE (border force @ 12/4/2013, 16:23) 
    olsaydı iyi olurdu :D
    sağlık olsun

aklımda bise var acaba, o2 xml dosyasındaki orjinal boot dosyasını silsem verizondakini aynı isimle içine koysam, rsd ile yüklesem olmaz mı :D

Burdaki dosyayı değiştirsem :)

m0gjf

.
  15. kiprit_
        Like  

.

User deleted

ne olacakki onu yapınca..

ha pardon sen verizon yüklemeye çalışıyodun sayi..
    bence olmaz yapma, bak yakacan makinayı :)

.
106 replies since 28/1/2013, 15:58   5458 views
  Share  
.