[XT910/XT912] Verizon JB ROOT

« Older   Newer »

Share  
.
  1. doktor42
        Like  

.

User deleted

4.2.2 Olarak cm 10.1 var hemde stabil onu yükleyebilirsin...4.3 olarakta eclips 4.3 Var....şemseddin hocam ana sayfada paylaştı...orada indirme linkleride mevcut....ben şu an bunu kullanıyorum...Ufak tefek aksaklıkları olsada akıcı çalışıyor...onlada zamana halledilir...
    Root yptıysan playdan bmm yi indir ve tıkla tıklayınca install a tıkla ve yüklensin sonra managera gir ve orada external storage yi seç....sonra programdan çık ve indirdiğin zip dosyalarını external sd kartına at ve tekrar bmm ye tıkla reboota tıkla ve çıkan ekranda tekrar reboota tıkla telefon tekrar açılırken yeşil ayıcık çıkar ve yeşil ayıcığın üzerine tıkla gelen ekranda sırayla settings / system2 / partition setup / activate tıkla ve active etmesini bekle....sonra 2 adım geriye gelerek recoverye tıkla.....recoverye girdikten sonra switch systeme tıkla oradada system2 ye tıkla....gelen ekranda önce wipe ye gir ve battery hariç wipe leri yap sonra install zip e tıkla ve external storageye tıkla orada sd kartındaki dosyalar gelir önce rom un üzerine gel ve power tuşu ile seçip eveti tıkla sonra aynısını google uygulamaları için yap....yüklemeler bittikten sonra isteğe bağlı tekrar wipe cache ve wipe dalvik tekrar yapabilirsin....sonrada reboot systeme tıkla ve reboot to system 2 ye tıkla ve çılmasını bekle....eğer olurda system1 ile açlırsa açıldıktan sonra tekrar bmm den reboot a tıkla ve reboot to ya tıkla...sonrada reboot to system2 ye tıkla bu sefer inşallah açılır......
    QUOTE (mfcsy @ 22/10/2013, 14:51) 
    dediğiniz şekilde root attım.şimdi jb4.2.2 veya 4.3 yüklemek istiyorum hangisini tavsiye edersiniz.zahmet olmazsa nasıl yüklendiğini anlatırsanız adım adım sevinirim.

Edited by doktor42 - 24/10/2013, 07:38

.
  2. mfcsy
        Like  

.

User deleted

açıldıda sim kartı görmüyor ve bir çok program eksik.mesela googleplay yok.ayarlar kısmında ingilizce türkçe karışık.tel kapatınca normal jb4.1.2 de açılıyor.bmm ile system2 seçince 4.3 açılıyor.bir yerde bir anormallik var çözemedim.yardım lütfen.

.
  3. doktor42
        Like  

.

User deleted

hocam anormallik yok.....google uygulamalarınıda aynı şekilde yüklemen gerek....gapps.zip diye bir dosya olacak....eğer eclipsi yüklediysen linki aşşağıda...birde bunlar stock rom olmadığı için orijinal türkçe değil o yüzden bazı tarafları ingilizce olabilir....

birde yukarıda sonradan farkettim yanlış yazmışım.....bmm den yüklemeyi yaptıktan sonra tekrar wipe yaparsan sadece wipe cache ve wipe dalvik yapıyorsun.....sonrada reboot to system2 aynı şekilde.....kolay gelsin...

www.androidfilehost.com/?fid=23060877490004900

QUOTE (mfcsy @ 23/10/2013, 14:07) 
    açıldıda sim kartı görmüyor ve bir çok program eksik.mesela googleplay yok.ayarlar kısmında ingilizce türkçe karışık.tel kapatınca normal jb4.1.2 de açılıyor.bmm ile system2 seçince 4.3 açılıyor.bir yerde bir anormallik var çözemedim.yardım lütfen.

.
  4. mfcsy
        Like  

.

User deleted

peki hem 4.3 hemde 4.2.2 system 2 ve system3 de kurulabilirmi.

.
  5. doktor42
        Like  

.

User deleted

kurulabilir....
    QUOTE (mfcsy @ 24/10/2013, 09:02) 

ama system 3 biraz farklı....ondada aynen yeşil ayıcığa tıkladıktan sonra gelen ekranda settings---partition setup---sonra system.img, data.img, ve cache.img diye 3 seçenek geliyor....sırayla hepsine tıklıyoruz sonra create ye tıklıyoruz ve oradan boyut seçip dosyayı oluşturmasını bekliyoruz( ben eclipsi buraya kurdum ve 3 ündede 500mb yi seçtim)-----üçünüde aynı şekilde yaptıktan sonra geriye dönerek recovery e tıklayıp aynen switch system den system3 ü seçerek devam ediyoruz......

QUOTE (doktor42 @ 24/10/2013, 09:22) 
    kurulabilir....
    QUOTE (mfcsy @ 24/10/2013, 09:02) 

.
  6. mfcsy
        Like  

.

User deleted

hocam razr xt910 da tuşa tanımlı arama yokmu .biraz konu dışı ama merak ettim.varsa nasıl oluyor.

.
  7. doktor42
        Like  

.

User deleted

bilmiyorum gerçekten...ilk defa sen sorunca benimde aklıma geldi ama sanırım yok...belki onu yapacak uygulamalar google playde vardır...
    QUOTE (mfcsy @ 24/10/2013, 12:00) 
    hocam razr xt910 da tuşa tanımlı arama yokmu .biraz konu dışı ama merak ettim.varsa nasıl oluyor.

.
  8. mfcsy
        Like  

.

User deleted

ben bu 4.3 den memnun kalmadım.4.2.2 daha stabl senin düşüncen nedir.

.
  9. doktor42
        Like  

.

User deleted

Ben arada çok fark göremedim ama 4.2.2 daha stabil çalışıyor....cm10.2 de 4.3 ama nightly daha yani stabil değil.....biraz daha sabredersek oda yakında inşallah stabil olur o zaman yüklenebilir.....ama yinede istiyorsan onuda ayarlar---hakkında----güncellemeler adımından en son 4.3 güncellemesini indirip yükleyebilirsin.....
    QUOTE (mfcsy @ 24/10/2013, 12:50) 
    ben bu 4.3 den memnun kalmadım.4.2.2 daha stabl senin düşüncen nedir.

.
  10. mfcsy
        Like  

.

User deleted

birşeylekarşılaştım.system 1 de au412 vardı.system2 ye 422 yi kurdum system 3 4.3 kurdum.hepsine geçebiliyordum.bu sabah telefonu kapatıp açtım syt2 de 422 yi açıyor hemde yaptığım ayarlarla.sys1 de 4.3 sys3 4.3 sys4 4.3 ile açılıyor.bizim orjinal rom buhar oldu.birde 4.3 yaptığım ayarlarla değilde kurulum şekliyle açılıyor. sorun nedir. au412 yi nasıl açarım.

.
  11. doktor42
        Like  

.

User deleted

sorun ne olabilir tam bilemeyeceğim ama bmm den system1 e girip wipe ları yapıp tekrar reboot de açılır inşallah ki tabi romu silmediysen eğer...4.3 için ise ondada wipe ları yapıp baştan install edebilirsin...
    QUOTE (mfcsy @ 25/10/2013, 08:28) 
    birşeylekarşılaştım.system 1 de au412 vardı.system2 ye 422 yi kurdum system 3 4.3 kurdum.hepsine geçebiliyordum.bu sabah telefonu kapatıp açtım syt2 de 422 yi açıyor hemde yaptığım ayarlarla.sys1 de 4.3 sys3 4.3 sys4 4.3 ile açılıyor.bizim orjinal rom buhar oldu.birde 4.3 yaptığım ayarlarla değilde kurulum şekliyle açılıyor. sorun nedir. au412 yi nasıl açarım.

.
  12. mfcsy
        Like  

.

User deleted

wipe yapmayı anlamadım

.
  13. doktor42
        Like  

.

User deleted

hocam sen bmm den romları yüklerken öncelikle wipe data factory / wipe cache / wipe dalvic yapmadınmı.....eğer yapmadıysan belki ondan dolayıda rom sağlıklı çalışmıyor olabilir...yukarıda yazmıştım...o sıra ile tekrar romları yükle istersen...romu ve eğer gerekiyorsa google uygulamalarını install ettikten sonra tekrar wipe cache ve wipe dalvic i yaparak öyle reboot de daha iyi olur....
    QUOTE (mfcsy @ 25/10/2013, 10:43) 
    wipe yapmayı anlamadım

.
  14. mfcsy
        Like  

.

User deleted

selamlar.
    arkadaşlar bende razrxt910 var. önce 4.0.4au room yükledim daha sonra 4.1.2 ye güncelledim.
    bootmm yükleyip 4.2.2 sys1 2 ye kurdum.4.3 de sys3 kurdum.önce hepsini çalıştırabiliyordum.au 4.1.2 room gitti. bugün 4.3 de iken tel kapattım tel açılmıyor.
    açılış ekranında CUSTOVE ID error Bot to Susyend/TCWD gib bir yazı çıkıyor sonra siyah ekran.tekrar resetletınce aynı şey oluyor.ACİL YARDIM !!!! tel suz kaldım.

.
  15. doktor42
        Like  

.

User deleted

hocam sen cid silmişsin galiba....bmm de erase cid diye bir şey yaptın mı hiç......silmene gerek yoktu niye öyle bir şey yaptın ki....silmeden önce yedeğini almışmıydın.....eğer almadıysan durum vahim....acaba unbrick ile geri dönebilir mi bilemiyorum....üstadlardan cevap bekle.....

QUOTE (mfcsy @ 26/10/2013, 09:30) 
    selamlar.
    arkadaşlar bende razrxt910 var. önce 4.0.4au room yükledim daha sonra 4.1.2 ye güncelledim.
    bootmm yükleyip 4.2.2 sys1 2 ye kurdum.4.3 de sys3 kurdum.önce hepsini çalıştırabiliyordum.au 4.1.2 room gitti. bugün 4.3 de iken tel kapattım tel açılmıyor.
    açılış ekranında CUSTOVE ID error Bot to Susyend/TCWD gib bir yazı çıkıyor sonra siyah ekran.tekrar resetletınce aynı şey oluyor.ACİL YARDIM !!!! tel suz kaldım.

.
106 replies since 28/1/2013, 15:58   5458 views
  Share  
.