[XT912/XT910 ROM] Eclipse Razr JB v1.1 - Welcome to the Dark!!

« Older   Newer »

Share  
.
  1. meshood
        Like  

.

User deleted

hocam bana verdiğin script işe yaramıyormu anlamadım ben

.
  2. Semseddin
        Like  

.

User deleted

QUOTE (meshood @ 12/3/2013, 23:21) 
    hocam scripti indirdim ancak açınca devam etmek için bir tuşa basın diyor basıyorum kapanıyor

cihazı ap fastboot modunda pc ye bağla ve script çalıştır.

.
  3. meshood
        Like  

.

User deleted

evet bahsettiğin gibi yapıyorum ancak script direk kapanıyor. batman logosunda devam etmek için bir tuşa basın diyor basıyorum kapanıyor. driverlar yüklü. antivirus vs yok bilg.da.

.
  4. Semseddin
        Like  

.

User deleted

script.bat dosyasını notepad ile açıp yakın görünür bir yere, indirdiğin unbrick dosyasının içeriğini gösteren bir ekran görüntüsü ekle meshood.

.
  5. meshood
        Like  

.

User deleted

bu ilk kısmı scriptin. resim niye ekleyemedim ben şimdi bu mesaja :S

.
  6. meshood
        Like  

.

User deleted

1. kısım
    http://tinypic.com/view.php?pic=2re5pcp&s=6

2. kısım
    http://tinypic.com/view.php?pic=1z34f7l&s=6

.
  7. meshood
        Like  

.

User deleted

bu arada durum indirmeden kaynaklanıyormuş sanırım. tekrar indirdim görevini yaptı. dalvikleri yaptım. jb ota.yı kurdum ancak yine siyah ekranda kalıyor :s

.
  8. meshood
        Like  

.

User deleted

yokmu yardım :s

.
  9. Semseddin
        Like  

.

User deleted

Unbrick scripti başarıyla çalıştırıp ardından stock recovery'den jb ptayı kurduktan sonra stock recovery'den wipeları yap, cihazının açılmaması için sebep kalmıyor.

.
  10. meshood
        Like  

.

User deleted

şimdi bütün işlemleri baştan yapıyorum..

.
  11. meshood
        Like  

.

User deleted

olmuyor...

.
  12. meshood
        Like  

.

User deleted

sinan hocam bir de varsa xt912 türkçe rom paylaşımı yapabilirmisin.

.
  13. By.TRabZonLu™
        Like  

.

User deleted

Romun Kurulumu & Cid Yedek Alma & Silme

İlk olarak Verizon JB kernel dosyasını , Eclipse JB v1.1 ' dosyasını ve Eclipse JB v1.1 GSM PATCH dosyasını indirip telefonu hafızasına ya da hafıza kartına kopyala. Ve sonradan;
    İkinci olarak telefonuna google play'den boot menu manager adlı programı indir. Ardından programı çalıştır ve installer de, gelen superuser uyarısına remember choice forever tıkla. Kurulum bittikten sonra cihazını kapat, ve cihazı tekrar yeniden aç cihaz açılırken yeşil simgeye tıkla ve recover'e tıkla, gelen arayüzde 10 tane menü seçeneği olacak.
    1-Wipe & clean menüsüne tıkla oradaki ilk üç seçeneği wipe data, wipe cache ve wipe dalvik cache, sırasıyla onayla. Ve sağ üstteki geri butonuna bas.
    2-Tekrar 10 tane menüsü olan arayüz gelecek karşımıza, simdi ise firmware flashing menüsüne tıklayın, ve Backup CID seçeneğine tıklayın, ( artık telefon hafızamızda cid yedeğimiz bulunuyor) simdi telefonu kapatıp o yedeği bilgisayarınıza sağlam bi yere kopyalayın.
    - cid yedeğini bilgisayarınıza kopyalamanız için telefonu açmanız gerekiyor, ardından tekrar kapatıp açlırken yeşil simgeye tıkla ve recover'e tıkla, gelen arayüzde 10 tane menü seçeneği çıkacak , simdi yine firmware flashing 'e tıklayın ve Erase CID seçeneğine onay verin. Yine aynı menüde kalın, ilk başta Flash kernel(boot.img) yazan yere tıklayın, ve verizon jb kernel dosyasını gösterip onay verin.
    3- O menüden geri çıkın, ana menüye dönün ikinci seçenekteki Install zip package menüsüne tıklayın, Install zip from stroge seçeneğine tıklayın ve Eclipse JB v1.1 dosyasını gösterip onay verin. Bu seçenekte hafıza kartınızı göremezseniz, Change zip file location'a tıklayarak, External storage (/ext) seçip geri dönüp, terardan install zip from stroge seçeneğine tıklarsanız bu sefer hafıza kartınızın içini görmüş olursunuz, eğer dosyayı telefon hafızasına kopyaladıysanız bu seçeneğin ilk haliyle bırakabilirsiniz.
    4- Son olarak Eclipse JB v1.1 GSM PATCH dosyasını yine aynı menüden (Install zip package menüsüne tıklayın, Install zip from stroge seçeneğine tıklayarak , dosyayı kurabilirsiniz.)

Umarım yararlı olmuştur.

.
  14. proton252
        Like  

.

User deleted

@By.TRabZonLu™
    Razr kullanmıyorum ama konuya bakarken dikkatimi çekti. İkinci adımda "- cid yedeğini bilgisayarınıza kopyalamanız için telefonu açmanız gerekiyor" demişsin ama birinci adımda data, cache ve dalvik wipe işlemi yaptırıyorsun bu durumda cihaz açılabiliyormu ?

.
  15. By.TRabZonLu™
        Like  

.

User deleted

evet açılır. bilgisayara yedek almalarini istedim cnku olasi bi sorunda telefon hafizasi silinirse cid yedigide gidecek o yuzden . aslinda ilk olarak cid yedegini alip ardindan telefonu acip bilgisayara kopyalamalari daha saglikli olur. ve o islemden sonra rom kurmaya baslamalari daha iyi olur wipe data cache yaparak.

.
68 replies since 20/2/2013, 11:03   2602 views
  Share  
.