XT910 Jelly Bean 4.1.2 OTA, 982.124.14.XT910.Vodafone.en.EU !

« Older   Newer »

Share  
.
  1. Semseddin
        Like  

.

User deleted

Müsteri hizmetleri telefon numarasi: 0 (212) 3755068 , arayıp bombardımana tutmak lazım, güzelce Türkçe gelmesi gerektiği anlatılmalı.

.
  2. kiprit_
        Like  

.

User deleted

selam,

linkte JB OTABlur_Version.672.180.41.XT910.Vodafone.en.EU.zip böyle yazıyor,

sonuçta jelly bean 982.124.14.XT910.Vodafone.en.EU böyle yazıyor,

bunu indirip zipi açıyorsunuz içindeki dosyaların oluşturma tarihleri 01.01.2009,

bu işte bir yanlışklık olmasın.

.
  3. Semseddin
        Like  

.

User deleted

Selam kiprit,

Blur_Version.672.180.41.XT910.Vodafone.en.EU.zip dosyası winzip yada winrarla masaüstünde açılsın diye değil, cihazın stock recovery'sinden flashlansın diye imzalanmış özel bir güncelleme dosyasıdır. Dosyaların oluşturulma tarihi de bu yüzden 2009 diye gözükebilir.

.
  4. linuxis
        Like  

.

User deleted

türkiye'ye JB vermicez dediler o an benim için bittiler :( Ayıp ettin moto ayıp. HTC razrın yarısı özellikli telefomlara JB veriyo motorola bize vermiyo :S

.
  5. emirsaltuk
        Like  

.

User deleted

az önce aradım numarayı karşımdaki kızcağız o kadar kibar ve mahcup konuştuki anlatamam kız bizim derdimizi biliyor ama yapabieceğimiz bir şey yok diyor :)

.
  6. french press
        Like  

.

User deleted

QUOTE (Semseddin @ 14/3/2013, 10:11) 
    NonEfigSRetail.en.EU bölgelerine JB gelmeyecek denildi. O yüzden retail.gb yada retail.de 'den başka seçenek kalmıyor. Dün rom'un deodex edilmiş halini bmm 0.3.4'den yükledim sorunsuz. Geri dönüşüde var kolayca. Fazla kurcalama fırsatım olmadı ama Verizon 4.1.2 'ye benzemiş.

Bu yöntemi anlatabilir misin ?

.
  7. damn2u
        Like  

.

User deleted

Valla Motorola ürünlerinde tasarım mükemmel, kalite mükemmel ama şu yazılımsal desteksizlik ve yeni modellerin ülkemize getirilmemesi iyice antipatik yaptı Motorolayı. İşten anlayan birileri de distribütör olmasa bile ithalatcı garantili getirip satsa yine amenna diyeceğim bu saatten sonra.

.
  8. ZZaFeRr
        Like  

.

User deleted

Merhaba arkadaşlar,

Nickim yeni ama eski üyeyim zaferalm di nickim eski mailimi kullanmadıgım için.Eski nickimin şifresine ulaşamadım.Xda da nickim zaferalm.Bayadır motorola android kullanıcısıyım.Motorola Defy-> Atrix-> Xt910 Razr (şu an kullanıyorum).

Xt910 Razr güncelleme alır diye root ve custom rom işini girmedim.Ama gerçekten Ics canımı sıkmaya başladı ve Tr için jb kısa süre içerisinde gelicek gibi görünmüyor.Forumda gayet yeterli bilgi var root rom yükleme hakkında.Rom yüklemek istiyorum fakat iki rom arasında kaldım.

Verizon JB ve Vodafone JB bu iki rom karşılaştırırsak hangisini tercih etmeliyiz eksileri artıları nelerdir.Bilgilendirseniz sevinirim.

Xda daki kullanıcılar Vodafone u stabil daha az yoran şu an için verizondan daha iyi olduğu konusunda yorumlar yazmışlar.CID silmeye gerek olmaması bu romu Verizondan ayıran artı bi özellik.

.
  9. kiprit_
        Like  

.

User deleted

sevgili admin semseddin,
    tamam masaüstüne açılsın diye değil biliyorum, bizimki kontrol amaçlı nedir ne değildir diye.
    güvenle yükleyebiliriz değilmi bunu cihaza bir zarar gelmez inşallah.
    teşekkür ederim bilgilendirmeniz için..

.
  10. Semseddin
        Like  

.

User deleted

QUOTE (french press @ 14/3/2013, 14:46) 
    QUOTE (Semseddin @ 14/3/2013, 10:11) 
    NonEfigSRetail.en.EU bölgelerine JB gelmeyecek denildi. O yüzden retail.gb yada retail.de 'den başka seçenek kalmıyor. Dün rom'un deodex edilmiş halini bmm 0.3.4'den yükledim sorunsuz. Geri dönüşüde var kolayca. Fazla kurcalama fırsatım olmadı ama Verizon 4.1.2 'ye benzemiş.

Gece 23 gibi paylaşırım.

.
  11. ercuezel
        Like  

.

User deleted

ingilizce kullanan arkadaşlar,
    aşağıda yazdıklarımda sıkıntı var mı?
    *google sesle arama türkçe olarak
    *klavye
    *googleplaystore
    *orjinal türkçe programlar

.
  12. Semseddin
        Like  

.

User deleted

ercüezel,

* Sorun yok
    * Türkçe
    * Türkçe
    * Türkçe içeren programların Türkçe olabilmesi için Marketten locale select indirip, türkçe seçmelisiniz.

.
  13. ZZaFeRr
        Like  

.

User deleted

QUOTE (Semseddin @ 14/3/2013, 17:06) 
    QUOTE (french press @ 14/3/2013, 14:46) 

Gece 23 gibi paylaşırım.

Bekliyoruz anlatımı dayanamıcam artık icsye

.
  14. Semseddin
        Like  

.

User deleted

XT910 cihazınızda cm10,aokp, verizon jb, china jb, orjinal tr,eu ics gibi çeşitli yazılımlar kullanıyor olabilirsiniz. Tüm durumlarda aşağıdaki anlatımı uygulayıp cihaza başarıyla Vodafone Almanya Official 4.1.2 yükleyeceksiniz. İlk postta anlatılanın aksine ICS 4.0.4 'e downgrade mümkün ve çok kolay. Temiz olması için aşağıdaki ICS Vodafone 11.6 rom'u flashlayın. Bu rom'u flashlattırmamın sebebi hem bootloader 0A.74 güncellemesi içermesi hemde iç hafıza dahil herşeyi temizlemesi, ayrıca kulandığı radio rom'da JB'de kullanılan ile aynıdır.

Farklı bir kerneldeyseniz orjinal ics kernele dönmeden önce cid yedeğinizi geri yükleyin. Nasıl yapılırı forumda mevcut.

1- http://sbf.droid-developers.org/umts_spyde..._SIGNED.xml.zip, indirip RSD Lite ile flashlayın.
    2- Cihazı root edin.
    3- Bootmenu manager 0.3.4 kurun.
    4- Bootmenu manager'dan vodafone almanya jb kenreli flashlayın.
    5- 3 Wipe ardından,
    6- Tercihinize göre

ODEX : Orjinal haliyle bırakılmış salt okunur sistem, kullanıcı değişiklik yapamaz.
    DEODEXED : ODEX dosyaları kaldırılıp, okunabilir yazılabilir modlanabilir sistem.

rom dosyasını recovery'den flashlayın ve yeniden başlatın. Jelly Bean 4.1.2 tüm XT910 sahiplerine hayırlı olsun.

.
  15. damn2u
        Like  

.

User deleted

Helal olsun hocam, ellerin dert görmesin, bu şekilde bile yükleyip kullanacak bir çok üye olacaktır. :thumb_yello.gif:

Acaba custom rom yapma işine de mi girsen bizlerin hatrına. :P

.
115 replies since 13/3/2013, 14:31   7740 views
  Share  
.