4.1.2 Orjinal TÜRKÇE XT910 ( bmm ile yüklenir )

982.124.14.XT910.Retail.en.Au

« Older   Newer »

Share  
.
  1. replyme
        Like  

.

User deleted

QUOTE (Semseddin @ 21/3/2013, 20:10) 
    Herhangi bir zararı yada avantajı olmaz, bmm cid silmenin tüm devavantajlarını kaldırıyor. Bu rom'un kullandığı kernel bizim cid ile uyumlu olduğundan silmek gerekmiyor doğrudur fakat cid silenler istediği bölgenin kernel'ini flashlayabilirler malum. Türkçe jb diye herkes heves etti yükledi bakalım kaç kişi 982.124.14 kullanmaya devam edecek :)

sen ne düşünüyorsun rom hakkında usta ?

.
  2. Semseddin
        Like  

.

User deleted

Ben avrupa ve abd rom'larını beğenemedim çin sürümünden sonra. Saman gibi geliyor çin harici sürümler çünkü çin'deki ekstralar bunlarda yok, görünüm ve menü olarakda ics'ye benziyorlar, aksine çin jb'si jb'ye benzer :)

.
  3. Sercan Ç.
        Like  

.

User deleted

QUOTE (border force @ 21/3/2013, 20:12) 
    Çok şanslısınız, XT912'de Cyanogen harici Türkçe görmek imkansız ki zaten Cyanogen stabil çalışmıyor. :(

Bu rom XT912'ye port edilemez mi ki. Port edilse de senin de yüzün gülse keşke ya.

.
  4. kiprit_
        Like  

.

User deleted

Çok şanslısınız, XT912'de Cyanogen harici Türkçe görmek imkansız ki zaten Cyanogen stabil çalışmıyor. :(

E tabii bizde motorolanın vurdumduymazlığının kurbanı oluruz böyle, artur dan bilmemneden medet umarız,(sinan usta yanlış anlama sözüm sana değil motorola ya) ondan sonra bt de çalışmaz motocast da çalışmaz uğraş dur, ya şu htc one x bir görseniz
    sense yeter zaten jelly bean i hiç anlatmıyorum. Arkadaşım 1 ay kadar önce aldı ics yüklü idi üzerinde ertesi gün jb güncellemesi geldi, bir kaç gün sonra bir ufak güncelleme geldi, en son pil için bir güncelleme geldi 3 günü geçiyor ve maili de açık wirelesi de açık 3g side açık gecede kapamıyor, bu vurdumduymazlık motorolada var ne kardeşim o bölge başka bu bölge başka yok cid yok güvenlik, geri sürüme dönülmez, neymiş bilmemnenin güvenlik seviyesini yükseltmişler sanki abd merkez bankası mubarek cihaz neyin güvenliği kardeşim bu, verceksen ver yok leak lar yok sızmalar verceksen ver sitenden kardeşim motorola olarak herkes bağlasın telini pc sine girsin güncelleme programına güncellensin, o kadar güvenlik seviyeni yükseltiyon hesapta ama ota dan başka şekillerde tele yazılım atmanın arka kapısını açık bırakıyorsun, niye o güvenlik seviyesini yükselten yazılımcılarınız tele farklı şekilde rom atmayı engelleyemiyorlar heee bizde yedik, ne kadar çok makina brick olursa adamlar için o kadar iyi, ben xt910 u 10 sene kullanırsam motorola yeni versiyon makinaları kime satçak sora.
    Ama ne olursa olsun
    ben razr umu seviyorum, ve brick etmemek için elimden geleni yapacağım, cid mid silmeyeceğim, almanya vodafon jb yi yükledim ben menunum problemim yok adam gibi RSD ile yüklenecek tam bir orjinal rom gelirse yüklerim yoksa beklerim gerisi boş.
    Son olarak sözlerim cihaza veya buradaki arkadaşlarıma değil tamamen motorolayadır.

.
  5. border force
        Like  

.

User deleted

QUOTE (Sercan Ç. @ 21/3/2013, 21:43) 

Bu rom XT912'ye port edilemez mi ki. Port edilse de senin de yüzün gülse keşke ya.

Bilmiyorum, Sinan Abi'ye sormuştum bir önceki konuda, cevap alamadım. Neyse.

.
  6. kiprit_
        Like  

.

User deleted

sinan usta, bu çinliler sanki motoroladan bağımsız çalışıyor, yanılıyormuyum?
    niye hepsi bi yanada çin jb si bi yana diyosun var gördüğün bir şeyler elbet.
    şu benim cihazıda kargo ile yollayım sana, bi çin jb çak, ömrü billah dua ederim sana :)

.
  7. damn2u
        Like  

.

User deleted

Fix yapılmış rom'u tekrar yüklemek için ICS sürümüne geri dönmemize gerek var mı? Yoksa Bluetooth çalışmayan rom üzerine direkt BMM ile yükleyebilir miyiz?

.
  8. Semseddin
        Like  

.

User deleted

@Kiprit,

Tamam motorola'ya kızmış olabilirsin, çoğumuz da motorola'ya kızdık, kızıyoruz ama karşılaştırman doğru değil. ONE X 'inde Jelly Bean güncellemesinde CID engeli vardı, ayrıca one x'i jb güncellemek için hboot güncellemesi gerekiyordu, bu da demektir ki ics'ye geri dönüşü onda da yok. Standart bir kullanıcı için one x ve xt910 jb güncelleme zorluğunu ölçmeye kalksam xt910 5 kere zorken, one x 10 kere zor diyebilirim. Senin işin bir root'a bakıyor, zor değil yani. Hiçbir bootloader locked cihaz bizim gibi rom ve geliştirici çeşitliliğine sahip değil bunu da eklemek lazım.

.
  9. border force
        Like  

.

User deleted

Direkt yükle damn2u. Wipeları yap tabiiki.

.
  10. hernan cortes
        Like  

.

User deleted

bana birazcık karışık geldi, bilmediğim birçok kelime var.

ufaktan bir araştırma yapalım bakalım.

.
  11. Semseddin
        Like  

.

User deleted

QUOTE (border force @ 21/3/2013, 21:47) 
    QUOTE (Sercan Ç. @ 21/3/2013, 21:43) 

Bende bilmiyorum fakat hep bir fikrim olmuştur. Bugüne kadar hiçbir xt910 rom'un xt912'ye port edilememesini xt912'de bulunan karmaşık cdma+lte radio rom'a bağlıyorum. :blink:

.
  12. border force
        Like  

.

User deleted

QUOTE (Semseddin @ 21/3/2013, 21:58) 
    QUOTE (border force @ 21/3/2013, 21:47) 

Bende bilmiyorum fakat hep bir fikrim olmuştur. Bugüne kadar hiçbir xt910 rom'un xt912'ye port edilememesini xt912'de bulunan karmaşık cdma+lte radio rom'a bağlıyorum. :blink:

MotoRIL dosyalarını değiştirip, build.prop dosyasını editlesemmi yarın? Ne dersin abi? Sonra LiveCD boot ile Ubuntu'da *.zip'i imzalayım Slot-1'e flashlayım diyorum. Kafamdaki düşünce %­5 olacağına, %95 olmayacağına gidiyor. Bakalım, hayırlısı.

.
  13. kiprit_
        Like  

.

User deleted

QUOTE (Semseddin @ 21/3/2013, 20:54) 
    @Kiprit,

Tamam motorola'ya kızmış olabilirsin, çoğumuz da motorola'ya kızdık, kızıyoruz ama karşılaştırman doğru değil. ONE X 'inde Jelly Bean güncellemesinde CID engeli vardı, ayrıca one x'i jb güncellemek için hboot güncellemesi gerekiyordu, bu da demektir ki ics'ye geri dönüşü onda da yok. Standart bir kullanıcı için one x ve xt910 jb güncelleme zorluğunu ölçmeye kalksam xt910 5 kere zorken, one x 10 kere zor diyebilirim. Senin işin bir root'a bakıyor, zor değil yani. Hiçbir bootloader locked cihaz bizim gibi rom ve geliştirici çeşitliliğine sahip değil bunu da eklemek lazım.

usta,
    ben geri dönmek istemiyorum onda da değilim zaten jb iyi ben kendimce beğendim.
    sen diyon ki one x günecellemek zor, benim yanımda yanımda güncelledi wireless ten otomatik pc ye felan bağlamadan 10 dakika sürmedi nası zorluk bu sadece günecellemek istiyormusunuz sorusuna evet dedi o kadar.
    neyse uzatmayım fazla seni de meşgul etmeyim, senin bilgilerinden biz çok fazydalanacağız daha.

.
  14. zupper
        Like  

.

User deleted

jb 'ye güncellediğimizde çin sızmadaki kadar extra olmasa bile yinede kamera performansında artış olacak sanırım.

.
  15. Semseddin
        Like  

.

User deleted

Uçak moduna aldığında cihaz hot-reboot yapıyor. Sizde durum nasıl ?

.
226 replies since 21/3/2013, 13:22   20853 views
  Share  
.