[ROM][GSM]Razr Android 4.1.2 Official MIUI V5

Türkçe Miui V5 Karşınızda.

« Older   Newer »

Share  
.
  1. By.TRabZonLu™
        Like  

.

User deleted

slot 1 aktif değil bence dostum, safe yi aç Boot Options a gir slot 1 i seç(eğer romu oraya kurduysan) ardından activiteye tıkla. yeniden başlat.

.
  2. mahseer898
        Like  

.

User deleted

hocam şimdi dosyaları indirdim. (ana rom-Türkçe rom mu eklenti mi bilemedim onu-google uygulamarı).

ben dh'de de söylemiştim. 1. slotta china 404 ve 2. slotta pacman rom kullanıyorum ve bmm kurulu. pacman rom yerine yani 2. slota kuracağım miui'yi ancak biraz kafam karıştı gibi.

2. slotu wipe yapacağım sonra ana rom u kuracağım sonra wipe yapmadan Türkçe eklenti/rom u kuracağım onunda üstüne google uygulamalarını mı kuracağım ?

.
  3. emirsaltuk
        Like  

.

User deleted

QUOTE (By.TRabZonLu™ @ 6/8/2013, 23:12) 
    slot 1 aktif değil bence dostum, safe yi aç Boot Options a gir slot 1 i seç(eğer romu oraya kurduysan) ardından activiteye tıkla. yeniden başlat.

üstadım slot aaktif şimdi yeniden uk kurdum rootladım safeyi kurdum ve deniyorum

.
  4. emirsaltuk
        Like  

.

User deleted

evet kurulumu bitirdim şuan m logosu yanıyor ardından safe menusu ve kapanıyor siyah ekran geliyor ve bu sürekli tekrarlıyor :S

.
  5. oguzpasa
        Like  

.

User deleted

Trabzonlu kardeş istersen ilk sayfaya ics kullananların bmm ile 982.124.14 eu kerneli flaşlayarak kullanabileceklerini ekle. millet boş yere rsd ile jb flaşlayıp güme gitmesin :)

.
  6. By.TRabZonLu™
        Like  

.

User deleted

QUOTE (emirsaltuk @ 7/8/2013, 00:46) 
    evet kurulumu bitirdim şuan m logosu yanıyor ardından safe menusu ve kapanıyor siyah ekran geliyor ve bu sürekli tekrarlıyor :S

safe menüsü kapanıyor derken? rsd ile jb kurduktan sonra, safe yi kur programı aç install recovery e tıkla sonra kapat telefon tekrar aç otomatik olarak safe programı açılacak boot options tan slot 1 e tıklayıp bölüm oluşturacaksın , sonra anlattığım gibi yapacaksın. bu arada telefon hafızasını bir biçimlendir sen öyle yap bunları.

QUOTE (mahseer898 @ 7/8/2013, 00:25) 
    hocam şimdi dosyaları indirdim. (ana rom-Türkçe rom mu eklenti mi bilemedim onu-google uygulamarı).

ben dh'de de söylemiştim. 1. slotta china 404 ve 2. slotta pacman rom kullanıyorum ve bmm kurulu. pacman rom yerine yani 2. slota kuracağım miui'yi ancak biraz kafam karıştı gibi.

2. slotu wipe yapacağım sonra ana rom u kuracağım sonra wipe yapmadan Türkçe eklenti/rom u kuracağım onunda üstüne google uygulamalarını mı kuracağım ?

wipe yaparak bence pacman rom silinmez, slot 2 yi komple silmen gerekiyor. bmm ye girmeden hangi slotu seçeceksin o menüde altta settings var oraya tıkla sonra slot 2 yi seç kurduğun bölümü sil ismini hatırlamıyorum, 3 tane olacak galiba silmen gerekn cache, system.img falan diye galiba. ardından geri gelip bmm recovery'e tıklayıp slot2 yi seçeceksin yeniden bölüm oluşturacaksın , ondan sonra wipeleri yaparak ana rom, türkçe içinde olan rom ve google uygulamaları sonra 2 wipe yapacaksın bmm ile wipe cache, wipe dalvik ve yeniden başlatcan.

.
  7. sagamor
        Like  

.

User deleted

trabzonlu kardeş çok sık rom değiştiren biri değilim. bug'u olmayan kararlı ve görsellik açısından güzel bir 4.XX'a geçip onda kalıcam. bütün özellikleri çalışan miui v5'i mi önerirsin (batarya ömrü de önemli) yoksa yine senin sunduğun https://motomodtr.forumcommunity.net/?t=53806361 bu rom'u mu önerirsin?

.
  8. By.TRabZonLu™
        Like  

.

User deleted

QUOTE (sagamor @ 7/8/2013, 01:23) 
    trabzonlu kardeş çok sık rom değiştiren biri değilim. bug'u olmayan kararlı ve görsellik açısından güzel bir 4.XX'a geçip onda kalıcam. bütün özellikleri çalışan miui v5'i mi önerirsin (batarya ömrü de önemli) yoksa yine senin sunduğun https://motomodtr.forumcommunity.net/?t=53806361 bu rom'u mu önerirsin?

şunu belirteyim 4.1.2'ye geçmek cihazı garanti dışı bırakıyor, fakat oguzpasa arkadaşımız sadece jb kerneli flashlayarak bu romu kullanabileceğini söyledi. Eğer öyle olursa sende jb kerneli flashlayarak bu romu kullanabilirsin, miui v5 her haliyle mükemmel hele görsellik harika, şarj konusunda da çok iyi 12 saat geçti %­50 şuan.

.
  9. eddl
        Like  

.

User deleted

QUOTE (sagamor @ 7/8/2013, 00:23) 

ben bu romu kurdum 4,2,2 gayette iyi önceki romum blueandroiddi onda kasma oluyordu bu gaet akıcı ama video cekimi 1080 yok kendi otamatik çekim modu var..aslında bende muiu kurmak istiyorum ama sanırım 4.2.2 nin üzerine kurulmuyor :unsure:

.
  10. emirsaltuk
        Like  

.

User deleted

üstadım hafıayı biçimlendirmekten kastın vipe yapmak mıdır eğer öyleyse yapıyorum zaten

.
  11. By.TRabZonLu™
        Like  

.

User deleted

hayır Emir normal telefon hafızasını biçimlendir. usb ile bilgisayara bağla o şekilde biçimlendir.

QUOTE (eddl @ 7/8/2013, 01:30) 
    QUOTE (sagamor @ 7/8/2013, 00:23) 

ben bu romu kurdum 4,2,2 gayette iyi önceki romum blueandroiddi onda kasma oluyordu bu gaet akıcı ama video cekimi 1080 yok kendi otamatik çekim modu var..aslında bende muiu kurmak istiyorum ama sanırım 4.2.2 nin üzerine kurulmuyor :unsure:

bende avatar rom vardı kurdum bi sorun çıkmamıştı. temiz olsun diye rsd ile tekrar herseyi sildim retail uk yükledim root yaptım ardından safe ile romu anlattığım gib yükledim şuan çok memnunum hakkatten görsellik açısından cihazda birşeye benzedi yav

.
  12. emirsaltuk
        Like  

.

User deleted

ya üstadım iş inada bindi sen demiyonmu bişiye benzedi ben deliriyorum burda emin ol ama yapacam bunu başka çare yok

şimdide retail france kurdum root yapayım tekrar deneyeceğim

.
  13. By.TRabZonLu™
        Like  

.

User deleted

dostum ilk başta sen telefon hafızasını bilgisayara takıp biçimlendir ardından rsd ile rom flashla root yap, safe ile anlatıldığı gibi kur. Belki daha önce partition oluşturduğun için bu romu açmıyor olabilir.

.
  14. eddl
        Like  

.

User deleted

Trabzonlu bu 3 dosyayı direk telefon hafızasına dimi sd karta degil?

.
  15. By.TRabZonLu™
        Like  

.

User deleted

QUOTE (eddl @ 7/8/2013, 01:57) 
    Trabzonlu bu 3 dosyayı direk telefon hafızasına dimi sd karta degil?

evet telefon hafızasına kopyalayın.

.
633 replies since 4/8/2013, 23:43   19443 views
  Share  
.