İnternete Gerek Kalmadan Jelly Bean ROOT

En kolay, en kısa sürede yapılan root aracı.

« Older   Newer »

Share  
.
  1. doktor42
        Like  

.

User deleted

Cevap gelmedi ama hallettim. Root ile birlikte superuser yüklenmedi ama kendim googleplay den supersu yu indirdim aşşağıdaki uygulamayı çalıştırdıktan sonra aşşağıdaki ekranda altta root yazan kısma tıklayınca supersu ikonunun olduğu bir sayfa geliyor. O ikonu çek edip onayladıktan sonra çıkıp supersuyu açıyorsun ve çalıştığını görüyorsun...aynı zamanda googleplaydan indirdiğim root checker diye bir uygulamayıda indirip check ettim ve sorunsuz şekilde root olmuş...saygılarımla
    QUOTE (doktor42 @ 4/9/2013, 14:29) 
    inşallah olmuştur resim.
    I4O9BdZ
    QUOTE (doktor42 @ 4/9/2013, 13:47) 
    hocam ben bugün uyguladım ama programı indiriken v1.6.0 indirdi ve root devamında telefon açıldığında superuser menüde gözükmedi. onun yerine şöyle resimde sol üst köşedeki ikonlu bir uygulama gözüktü ve basıncada resimdeki ekran açılıyor. (maalesef resim yapıştırmadım bir türlü. nasıl resim yapıştırabiliriz) saygılarımla...

QUOTE (anticor @ 3/9/2013, 16:02) 
    Evet 4,1,2 olan her sürümde( verizon ve çin hariç sanırım)

.
  2. uykuculinux
        Like  

.

User deleted

Eyvallah hocam isin rast gelsin

.
  3. By.TRabZonLu™
        Like  

.

User deleted

15 saniyede root yapıyor.

.
  4. asuhatuna
        Like  

.

User deleted

by.trabzonlu..... bu programı taaaaa çin den bulabildiğine göre ... sen büyük adamsın...

tabi... bu programı yapan "CİN" lide gerçekten BÜYÜK bir adammış...

her ikinizede çookkkk teşekkürler....

((cid.img yüklemek için bmm ye ihtiyacım vardı.. root olmadan mümkün değil.. cid olmadan mtp usb aygıt sürücüsü yüklenmiyor.. "su" dosyasını bu yüzden system/bin içine atamıyorum..sistem bp tools olmadan başlamıyor.. razrblade işe yaramıyor tabiki... sonuçta 5 tır dolusu dertten kurtardınız beni))

.
  5. By.TRabZonLu™
        Like  

.

User deleted

QUOTE (asuhatuna @ 8/12/2013, 04:00) 
    by.trabzonlu..... bu programı taaaaa çin den bulabildiğine göre ... sen büyük adamsın...

tabi... bu programı yapan "CİN" lide gerçekten BÜYÜK bir adammış...

her ikinizede çookkkk teşekkürler....

((cid.img yüklemek için bmm ye ihtiyacım vardı.. root olmadan mümkün değil.. cid olmadan mtp usb aygıt sürücüsü yüklenmiyor.. "su" dosyasını bu yüzden system/bin içine atamıyorum..sistem bp tools olmadan başlamıyor.. razrblade işe yaramıyor tabiki... sonuçta 5 tır dolusu dertten kurtardınız beni))

ROOTSUZ, CID GERİ YÜKLEMEK İSTEYENLER, CİD HATASINDAN KURTULMAK İSTEYENLER...

Aşağıdaki anlatımların aynısını uygulasın..

İlk olarak buradaki dosyayı indir, ve rardan çıkar;
    www.mediafire.com/?s74sq9u2doxndfr

m6m7m

Klasörde görünüm şekli bu resimdeki gibi olacaktır..

m6m9x

Sende bulunan cid_800EB95C-000600CC dosyasını ve bu adresten indirdiğin ; www.mediafire.com/?70m3e6bk3wx5xs6 dosyayı bu klasörün içine kopyala.. ve resimdeki yönergeleri izle..

m6mh2

bu adımı da geçtikten sonra, klasörün son hali bu resimdeki gibi olacaktır...

m6mjm

m6ml2

Yerel disk c'nin içine kopyaladıktan sonra, bu işlemi yapınız.

m6mml

ardından,
    Telefonunun, kapat, ses açma tuşu + ses kısma tuşu ve power tuşuna basarak aç, gelen menüden ap fastboot modunu seç ve usb kablosuyla bilgisayara bağla, bir sonraki resimdeki komutları cmd ekranına gir.

CODE
    cd\
    cd fastboot
    fastboot flash mbm allow-mbmloader-flashing-mbm.bin
    fastboot reboot-bootloader
    fastboot flash cid cid.img

m6mnp

bu kadar, umarım halledersin..

Bu işlemleri tamamladıktan sonra artık cid geri yüklenmiştir.

.
  6. asuhatuna
        Like  

.

User deleted

ilgine ve güzel anlatımına... teşekkürler..

denemiştim... ancak olmadı..

cihaz normal olarak açılmıyor çünkü.. ap fastboot modunda .. bp tools komutu ile acılıyor ve her seferinde cmd veya benzeri terminalle eklenmiş işlemleri yok sayarak başlıyordu..

ancak söylediğim gibi siz ve çinli .... beni kurtardınız.. teşekkürler

.
  7. agrofea
        Like  

.

User deleted

arkadaşlar bu program sayesinde 1dk az sürede telefonu rood ve Android 4.1.2 ARTMOD V4.31 sürümünü yükledim....
    1gün sonra da 16 aydır kullandığım cihaza imai kayıtlı değildir bir haftaya tel kapatılacaktır diye sms geldi. ve sisteme baktığımda kayıtlı imai silindiğini gördüm. nasıl düzelte bilirim. raslantımı şansmı anlamadım başıma gelmesi çok saçma geldi. çok sevdiğim telefonumdan ayrılmak istemiyorum yardım :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry:

.
  8. asuhatuna
        Like  

.

User deleted

daha önce cid.img (cihaz tanım bigisi) almış iseniz , boot menu manager ile yükleyin.... bmm da yeri ... firmwareflash/ restore cid ...

.
  9. agrofea
        Like  

.

User deleted

ilkez bmm kurulum yaptım o yüzden cid.img almadım. nasıl alındı bilmiyordum doğru:( telefonun imei baktığımda kutudaki imai ile aynı bir değişme yok.. sadece yolcuyla gelen kayıtlı tel yazısı sitede yer almıyor. nasıl olduysa silinmiş....

.
  10. asuhatuna
        Like  

.

User deleted

telefonunuzda imei nosu yer alıyor ve açıkça görünüyorsa... donanım olarak sorun yok demektir.... iletişim kurumu kayıtları ile bir sorun olduğunu varsayarsak.. telefon operatörünüze başvurun.. sanırım sorun çözülür..

.
  11. sombaa
        Like  

.

User deleted

Arkadaşlar selamlar,iyi hafta sonları.
    Telefonumu bu sayfada yazılanlar ile türkçe dil desteği almak için bir cesaret root yapmaya karar verdim ama sanırım ufak bir detay sonuca ulaşmamı engelliyor.
    By Trabzonlu arakadaşımın resimli anlatımını takip ederek yol almaya çalıştım fakat root yazısına tıklanması ve sonradan telefonun açılması ile birlikte gözükmesi gereken çekmeceli dosya alış verişini simgeleyen resim gelmedi.

.
  12. sombaa
        Like  

.

User deleted

http://uploads.forumcommunity.net/api.php

aslında bu görselin çıkması diye belirtilmiş???

.
  13. By.TRabZonLu™
        Like  

.

User deleted

QUOTE (sombaa @ 14/12/2013, 12:45) 

Dikkat "çekmeceli dosya alış verişini simgeleyen resim gelmedi." böyle birşey gelmeyecek.
    Menüde bu simgeyi görürsen cihaz root olmuştur.
    vhw75

.
  14. sombaa
        Like  

.

User deleted

Evet kırmızı ile belirttiğiniz ikon menüne yer aldı.Sonrasında ne işlem yapmam lazım acaba?

.
  15. sombaa
        Like  

.

User deleted

CITAZIONE (sombaa @ 14/12/2013, 13:34) 
    Evet kırmızı ile belirttiğiniz ikon menüne yer aldı.Sonrasında ne işlem yapmam lazım acaba?

yardım lütfen....

.
40 replies since 13/8/2013, 22:27   3243 views
  Share  
.