teleservice Cihaz Takip

« Older   Newer »

Share  
.
  1. »CanERYVZ«
        Like  

.

User deleted

QUOTE (oburixar @ 16/9/2013, 08:58) 
    ağustos 19 dan beri parça bekliyorum. Atrix'i olan tele servise yollamasın büyük bir sorun değilse. Arkadaşıma 3 ay sonun da para iadesi çıktı.

20 gün sonunda yasal hakkımı kullanarak para iadesi talep ederim fakat alabilecek daha iyi bir telefon yok :D
    Yedek cihazım olduğu için sabrediyorum ayın 18-19 unda mail atıp duruma gere davranıcam.
    Arkadaşın için üzüldüm, 3 ay bekletme hakları yoktu keşke tüketici haklarına şikayet etseydi.

.
  2. Prodzeus
        Like  

.

User deleted

Ben cihazımı 10-09-2013 tarihinde Maltepe'den telefonumu Teleservice'e teslim ettim.20 günde cihazı onarıp elime ulaştırmaları gerekiyor sanırım.Ulaşmadığı taktirde ben nasıl para iadesi alabilirim ? Yedek cihazımda yok çok zor durumdayım şuan.

.
  3. »CanERYVZ«
        Like  

.

User deleted

QUOTE (Prodzeus @ 16/9/2013, 23:44) 
    Ben cihazımı 10-09-2013 tarihinde Maltepe'den telefonumu Teleservice'e teslim ettim.20 günde cihazı onarıp elime ulaştırmaları gerekiyor sanırım.Ulaşmadığı taktirde ben nasıl para iadesi alabilirim ? Yedek cihazımda yok çok zor durumdayım şuan.

Tüketici Mahkemesine başvurmanız gerekecektir.

BAŞVURUNUZU NASIL YAPACAKSINIZ?

Şikayet konusunu içeren dilekçe ve ekinde konuya ait belgelerle (fatura, satış fişi, garanti belgesi, sözleşme vb.) bizzat veya posta yolu ile başvurabilirsiniz.
    Yazılı dilekçenizde,
    • Satın aldığınız mal ya da hizmetin ne olduğunu, özelliklerini,
    • Malın ne zaman teslim edildiğini ya da hizmetin ne zaman ve nerede verildiğini,
    • Ne kadar para ödediğinizi,
    • Sorunun ne olduğunu,
    • Satıcı ya da sağlayıcıya durumu ilettiğinizde neler olduğunu,
    • Ne yapılmasını istediğinizi anlatın.

BAŞVURULARDAN ÜCRET ALINMAZ

Hakem heyetlerine yapılan başvurulardan herhangi bir ücret alınmaz. Hakem heyetlerince görevlendirilecek bilirkişi ücretleri Sanayi ve Ticaret Bakanlığı tarafından karşılanır.
    Tüketici Mahkemeleri nezdinde tüketiciler tarafından açılacak davalar her türlü resim ve harçtan muaftır.

GÖRÜŞÜLME SÜRESİ

Hakem Heyetlerine yapılan başvurular, başvuru tarih ve sırasına göre en geç 3 ay içinde karara bağlanır.
    Kararlar, alındığı tarihten itibaren 5 gün içinde taraflara yazılı olarak bildirilir.
    Hakem Heyeti kararlarının taraf ve sonuçlarını gösterir listeler, İllerde İl Müdürlükleri, İlçelerde Kaymakamlıklarda duyuru panolarında aylık olarak ilan edilir.

HAKEM HEYETLERİ VE TÜKETİCİ MAHKEMELERİ NEREDEDİR?

Hakem Heyetleri illerde Ticaret İl Müdürlüğü, ilçelerde ise Kaymakamlık binalarındadır.

81 İl Müdürlüğü ile 892 ilçede Tüketici Sorunları Hakem Heyetleri bulunmaktadır. Ancak iki ilçede (İlçemizde ve Bursa İli Osmangazi İlçesinde) iki hakem heyeti bulunmaktadır.

Tüketici Mahkemeleri ise her il ve ilçenin Adliye binalarında bulunmaktadır.

Örnek bir form : http://bit.ly/198zKVw

.
  4. Prodzeus
        Like  

.

User deleted

QUOTE (»CanERYVZ« @ 17/9/2013, 09:46) 
    Tüketici Mahkemesine başvurmanız gerekecektir.

BAŞVURUNUZU NASIL YAPACAKSINIZ?

Şikayet konusunu içeren dilekçe ve ekinde konuya ait belgelerle (fatura, satış fişi, garanti belgesi, sözleşme vb.) bizzat veya posta yolu ile başvurabilirsiniz.
    Yazılı dilekçenizde,
    • Satın aldığınız mal ya da hizmetin ne olduğunu, özelliklerini,
    • Malın ne zaman teslim edildiğini ya da hizmetin ne zaman ve nerede verildiğini,
    • Ne kadar para ödediğinizi,
    • Sorunun ne olduğunu,
    • Satıcı ya da sağlayıcıya durumu ilettiğinizde neler olduğunu,
    • Ne yapılmasını istediğinizi anlatın.

BAŞVURULARDAN ÜCRET ALINMAZ

Hakem heyetlerine yapılan başvurulardan herhangi bir ücret alınmaz. Hakem heyetlerince görevlendirilecek bilirkişi ücretleri Sanayi ve Ticaret Bakanlığı tarafından karşılanır.
    Tüketici Mahkemeleri nezdinde tüketiciler tarafından açılacak davalar her türlü resim ve harçtan muaftır.

GÖRÜŞÜLME SÜRESİ

Hakem Heyetlerine yapılan başvurular, başvuru tarih ve sırasına göre en geç 3 ay içinde karara bağlanır.
    Kararlar, alındığı tarihten itibaren 5 gün içinde taraflara yazılı olarak bildirilir.
    Hakem Heyeti kararlarının taraf ve sonuçlarını gösterir listeler, İllerde İl Müdürlükleri, İlçelerde Kaymakamlıklarda duyuru panolarında aylık olarak ilan edilir.

HAKEM HEYETLERİ VE TÜKETİCİ MAHKEMELERİ NEREDEDİR?

Hakem Heyetleri illerde Ticaret İl Müdürlüğü, ilçelerde ise Kaymakamlık binalarındadır.

81 İl Müdürlüğü ile 892 ilçede Tüketici Sorunları Hakem Heyetleri bulunmaktadır. Ancak iki ilçede (İlçemizde ve Bursa İli Osmangazi İlçesinde) iki hakem heyeti bulunmaktadır.

Tüketici Mahkemeleri ise her il ve ilçenin Adliye binalarında bulunmaktadır.

Örnek bir form : http://bit.ly/198zKVw

Gayet açıklayıcı, teşekkürler :)

.
  5. fairboy
        Like  

.

User deleted

bende teleservis için hakem heyetine gidiyorum. bugün yarın başvururum. garantisi devam eden telefonumu imei si klonlanmış olduğu için hiçbir işlem yapmadan geri göndermişler. telefon açılmıyor şuanda. bende para iadesimi istesem napsam

.
  6. cfrdm
        Like  

.

User deleted

Bende Atrixi mi Ağustos un 28 inde verdim 30unda kayıt edildi hala ses seda yok. aklıma takılan şey ise de 20 iş gününün içine cumartesi dahil mi acaba ? Şimdiden Teşekkür ederim.

.
  7. oburixar
        Like  

.

User deleted

QUOTE (»CanERYVZ« @ 16/9/2013, 17:08) 
    QUOTE (oburixar @ 16/9/2013, 08:58) 
    ağustos 19 dan beri parça bekliyorum. Atrix'i olan tele servise yollamasın büyük bir sorun değilse. Arkadaşıma 3 ay sonun da para iadesi çıktı.

20 gün sonunda yasal hakkımı kullanarak para iadesi talep ederim fakat alabilecek daha iyi bir telefon yok :D
    Yedek cihazım olduğu için sabrediyorum ayın 18-19 unda mail atıp duruma gere davranıcam.
    Arkadaşın için üzüldüm, 3 ay bekletme hakları yoktu keşke tüketici haklarına şikayet etseydi.

Hocam haklısında adamlar çirkef. Nette biraz araştırma yaptım adamlarla ilgili, 127 gün sonunda 2 mahkeme kararı neticesinde para verdiği kişiler bile var.

.
  8. atasayar71
        Like  

.

User deleted

İş emri:
    AN1048371
    Kargo Giriş Tarihi:
    2013-09-06
    Tamir Bilgisi:
    Telefonunuz yedek parca beklemektedir
    Durum:
    Cihazınız servisimizde yedek parça için beklemektedir.

Arkadaşlar bende 6 eylülde telefonu servise vermiştim.dokunmatiğinde problem vardı.x,s,w,e harflerinin olduğu kısım basmıyordu.10 eylülde kayda girmişler.nerdeyse 1 ay oldu hala yedek parça bekleniyor yazıyor.daha nekadar bekleyeceğiz.veyahut neyapmam lazım.servisden bu sıralar telefonunu alan oldumu?nasıl bir yol izlemeliyim.teşekkürler...

.
  9. Endelo46
        Like  

.

User deleted

Bende 24 eylülde vermiştim sizin gibi w e olduğu kısım boydan boya algılamıyor.Büyük ihtimal bende 1 ay bekleyip para iadesi isticem

.
  10. atasayar71
        Like  

.

User deleted

arkadaşlar 20 işgünü geçip de sonuç alan varmı hiç?

.
  11. »CanERYVZ«
        Like  

.

User deleted

Malesef herhangi bir dönüt olmadı. Ne yapsak bilemedim :D Topluca para iadesi isteyelim.

Bu adresten www.tuketici.gov.tr/index.snet?wapp=hakemheyetibul_tr en yakın yere gidip başvuruda bulunun.

.
  12. Prodzeus
        Like  

.

User deleted

Yok ya Motorola'dan ve Teleservice'den nefret ettim.Birdaha asla Garantili telefon almam zaten bir işe yaramıyor.30 gündür hala yedek parça bekleniyor.Arayada bayram falan girdi yaşadılar.Pasaport kayıtlı Apple'dan şaşmayacaksın aga bozulursada parasını verip 2 günde alacaksın telefonunu.Bu nedir ya.

.
  13. enas57
        Like  

.

User deleted

Arkadaşlar, Sizce bu parça gelir mi :)

İş emri:
    AN1056487
    Kargo Giriş Tarihi:
    2013-09-25
    Tamir Bilgisi:
    Durum:

.
  14. Endelo46
        Like  

.

User deleted

İş emri:
    AN1056985
    Kargo Giriş Tarihi:
    2013-09-26
    Tamir Bilgisi:
    Durum:

Bekliyoruz gelmicek sanırım
    İnternette dokunmatik ekran buldum 75 tl ye alıp ben mi göndersem acaba

.
  15. enas57
        Like  

.

User deleted

Teleservise Sony sk17i göndermiştim.. 20. iş gününde cihazın garanti disı kaldıgını , sıvı teması olduğunu belirtip 850 tl ücret talep etmişti... Cihazın faturasında alıs fiyatı 699 TL iken , onarım bedeli 850 tl dediler :bash.gif: bu gidişle bunlar bu cihazları da yapamazlar... atrix için aradım sordum cihaz parçaları yurt dışından gelmekte dediler... Artık ne zaman gelir bilinmez... Saturn de yetkili bir kişi ile de görüşmüştüm, ifadesi şu " parça değişimi 20 günlük süreyi aşabilir " , fakat garantisi süresi 1 gün aştığı zaman, neden kimse aşabilir ifadesini kullanmıyor ? Bu haksızlık ve adaletsizlik değil mi ? :angry:

.
227 replies since 5/9/2013, 21:26   9359 views
  Share  
.