[ROM][AOSP/4.3] Eclipse v5.1 build 6- Razr (Spyder) XT910 - Light & Dark!

XT910'da Android 4.3 ve Kaymak Stabilite!

« Older   Newer »

Share  
.
  1. ozibozi
        Like  

.

User deleted

CITAZIONE (anticor @ 5/1/2014, 19:42) 
    Buna bakabilirsin.

O kerneli hatırlayamadım.

Doğru kernel oymuş :)

Rom dosyası da doğrudur.

işlem tamam 4.1.2 kuruldu
    yardımların için teşekkürler

.
  2. ozibozi
        Like  

.

User deleted

ilk root rom olayımı gerçekleştirdim :) gülmeyin ( bu arda burası yeri olmayabilir gerçi kusura bakmayın)
    4.1.2 olduk

2 sorum olacak

1- kişilerden senkronizasyonu kapatmama rağmen her aşılışta bi senkron yapmaya çalışıyor bunu kapatabiliyormuyuz

2- ekranın üstündeki bildirim ışıkları vardı artık yok ( ekran kapalıyken gelen arama, sms, şarj oluyorken ) sadece şarj 10 un altına inince kırmızı yanıyor diğerleriini yakamadım 4.0.4 ken nasılolduğunuda hatırlayamadım.

sorular bunlar ( şimdilik) yardım lazım.

.
  3. anticor
        Like  

.

User deleted

1)Bu sorun romdan kaynaklanıyor.
    2)Olması gerek.Gerçi ben kuralı uzun süre oldu da vardı sanırım ama.
    3)Blueandroid V5'i deneyebilirsin şimdi aynı yöntemle. Ve isteyip de kurarsan (Bu dorumda vardı yukardaki linkte ) kurduktan sonra geliştirici seçenekleri içerisindeki animasyon süre ölçeğini falan filan olan seçenekleri 1.0x/0.5x/0.5x yaparsan telefonun gayet iyi olacaktır. 4.1.2 nin biraz daha düzenlenmiş hali. Sorunsuz ve akıcı bir rom. Bu artmod daki kişiler şeysi sorunu da yok. Tabi sana kalmış.

.
  4. ozibozi
        Like  

.

User deleted

CITAZIONE (anticor @ 5/1/2014, 23:05) 
    1)Bu sorun romdan kaynaklanıyor.
    2)Olması gerek.Gerçi ben kuralı uzun süre oldu da vardı sanırım ama.
    3)Blueandroid V5'i deneyebilirsin şimdi aynı yöntemle. Ve isteyip de kurarsan (Bu dorumda vardı yukardaki linkte ) kurduktan sonra geliştirici seçenekleri içerisindeki animasyon süre ölçeğini falan filan olan seçenekleri 1.0x/0.5x/0.5x yaparsan telefonun gayet iyi olacaktır. 4.1.2 nin biraz daha düzenlenmiş hali. Sorunsuz ve akıcı bir rom. Bu artmod daki kişiler şeysi sorunu da yok. Tabi sana kalmış.

ilk denemede bayağı bi bocaladık ( gerçi kernel yüklemeyi atlayınca haliyle cihaz tırt oldu)

bugün değilde yarın kesin deniyeceğim :) ayrıca yaptıklarımın tamamını sıra ile yazdım onuda yarın burdan yayayım benim gibiler yararlansn :)

yardımların için çok teşekkür ederim

.
  5. anticor
        Like  

.

User deleted

Ne demek yardım edebildiysek :D

.
  6. ozibozi
        Like  

.

User deleted

CITAZIONE (anticor @ 6/1/2014, 00:37) 
    Ne demek yardım edebildiysek :D

yeni soru vaktin varsa tabiki:

1-slot olayı şumudur. bizim cihazca 6 slot var 6 ayrı sistemmi kurulabilir. ( gereksiz gerçi de merak)
    birde çok sistem kurunca dahili hazıfa yetermi

2-hala bildirim ışıklarını açamadım (donanım haberde de sordum )

3-şu an bende sadece slot1 de 4.1.2 (diğer slotlar boş )var telin içinden fabrika ayarlarına dön dersem ilk kurulum yaptığım 4.1.2 haline mi gelir 4.0.4 emi döner

4-4.0.4 e dönmek mümkünmü (bu da merak sorusu) ( deme onu deme :))

5-dahili hafızada 4.0.4 ten kalma bi yığın klasör var ( wipe ların 3 ü de yapılmıştı) normalmi ( hatta kendi oluşturduğum klasörler bile duruyor)
    burada . ile başlayan sistem klasörleri vs dahili hafızada temizlik nasıl yapabiliriz veya Blueandroid V5 i yüklerken bu hafızayı silebilirmiyiz.

.
  7. anticor
        Like  

.

User deleted

Olay şu kardeş:
    1) Evet 6 ya kadar kurabilirsin ( Bende 2 tane var bir ara 3 kurmuştum ama Sonra temizlik yaptım RDS ile 4.1.2 En.EU JB flashlayıp root attıktan sonra slot 1 e Blueandroid V5 ( Her zaman kullandığım normal rom ) slot 2 ye de MoKee 4.4.2 (Deneme slotu ve buradaki değişiklikler 1 dekine veya diğerlerne zarar vermez )
    Ve slot 1 de 3.8 miydi neydi öyle bir hafıza var normla hafıza yani uygulama için; 3.8+8 GB yani Ama slot 2 de 1.8 GB vardı sanırım uygulama için. )

2)O sorun kurduğun romdan kaynaklanıyor sim kart her seferde ayarlaması gibi hata yani roma özgü.

3)4.1.2 yi RDS ile flashlamadıktan sonra ve ya 4.04 AU romu flashlayıp ondan sonra ayarların içerisinde OTA ile yani 4.1.2 ye güncelleme yaparsan geri dönülmez. Diğer her türlü döner yani hata yapmadıktan sonra. CDT.bin seviyesini biliyorsundur diğer forum sayfalarını okuduysan.Bilmiyorsan da cdt.bin seviyesi artınca geri aşağı inmez. Yani şu anda sende 5. seviye güvenlik var.( 4.04 ) Ama rds ile veya OTA ( Yani telefondan 4.1.2 ye ayararda geçersen ) cdt.bin 7 ye yükselir ve bir daha asla 5 e ( 4.04 e gelemezsin ). Diğer türlü BMM ile mesela 4.1.2 veya 4.2.2- 4.3 gibi ROM lar yüklersen geri dönebilirsin 4.04 e. BMM veya safestrap güvenlik seviyesine etki etmez kısaca.

4)3. cevapta var :)

5)wipelar ayarları sıfırlıyor ve uygulamaları kaldırıyor.Yani dosyalara etki etmez. RDS ile yüklediğin zaman herşeyi (DOSYALAR DA içerisinde ) siler. İlk aldığın hali gibi olur.

6)Bu kadar sanırım :D

5 i tekrarlayayım. Temizlik yapmak istiyorsan 4.04'ü RDS ile flashla ama yedek almayı unutma(resimleri kişileri falan)
    Ve ardından tekrar root yapıp istediğin romu temiz bir şekilde yükleyebilirsin.

.
  8. ozibozi
        Like  

.

User deleted

CITAZIONE (anticor @ 6/1/2014, 18:50) 
    Olay şu kardeş:
    ..............
    6)Bu kadar sanırım :D

bana bu kadarı çok bile. :)
    çok emeğin var üzerimde

çok teşekkürler açıklamaların için.