[ROM][AOSP/4.3] Eclipse v5.1 build 6- Razr (Spyder) XT910 - Light & Dark!

XT910'da Android 4.3 ve Kaymak Stabilite!

« Older   Newer »

Share  
.
  1. oguz_
        Like  

.

User deleted

arkadaşlar merhaba; benim cihazımda bu rom yüklü şu. bmm ile recovery ye girmeye çalıştım şu an telefon kırmızı motorola logosuna geliyor ondan sonra ekran komple siyaha dönüyor ne yapmam acil yardım bekliyorum teşekkürler.

.
  2. By.TRabZonLu™
        Like  

.

User deleted

QUOTE (oguz_ @ 25/10/2013, 23:42) 
    arkadaşlar merhaba; benim cihazımda bu rom yüklü şu. bmm ile recovery ye girmeye çalıştım şu an telefon kırmızı motorola logosuna geliyor ondan sonra ekran komple siyaha dönüyor ne yapmam acil yardım bekliyorum teşekkürler.

ota ile güncellemiş jelly bean mı vardı cihazda ?
    4.1.2 Retail UK

telefon fastboot moduna al (cihazı kapat ses açma + ses kısma + power tuşuna aynı anda bas) gelen menüden ses kısma tuşu yardımla aşağıya in AP FASTBOOT moduna ses açma tuşuna bas. ardından usb kablosuyla bilgisayarla bağlantıyı kur.
    Rsd lite 6.15 programını çalıştır (eğer yoksa önceki versiyonunu kaldır bunu kur; www.mediafire.com/download/7puan3uzhwu1pm6
    Burdan 4.1.2 Retail UK indir flashla; http://sbfdownload.droid-developers.org/um..._fb_CFC.xml.zip

.
  3. oguz_
        Like  

.

User deleted

yok üstad 4.0.4 ıcs vardı cihazda bu romu da bmm ile kurmuştum ıcs nin üstüne, dün gece rsd lite ile ıcs final sürüm flashladım telefona şimdilik bir sorun kalmadı teşekkür ederim ilginiz için.

.
  4. mfcsy
        Like  

.

User deleted

şemsettın hocam selamlar.
    önce root yaptım,dahasonra au4.0.4 kurdum ,güncelleyerek 4.1.2 oldu.bmm ile syt2 4.2.2.,sym3 4.3 kurdum.bmm bayağı kurcaladım ve hiçbir dosya yedeği almadım.daha sonra syt1 deki 4.1.2 au nun yerindede 4.3 oldu.bu arada 4.3 hep fabrika ayarlarıyla açılıyordu.bende 4.3 tekrar syt1 e kurdum syt 2 de yine 4.2.2 duruyordu.bu gün 4.3 de açıkken telefonu kapattım ve telefon m logosundan sonra siyah ekran oluyor. resetliyorum aynı şekilde siyah ekran.bu işi nasıl çözebilirim.bu işlerdede yeniyim.bana bir çözüm yolu bulursanız sevinirim.saygılarımla

.
  5. bkr89
        Like  

.

User deleted

Arkadaşlar acil yardım bmm de rom kurarken bu romda dahil 1.slottaki orijinal romun üzerine kuramıyorum ancak 2.slota kurabiliyorum 1.slotta takılıp kalıyor açılsa da durmadan unfortunately hatası veriyor açılmıyor yani.
    Bunun neden kaynaklandığını bilen var mı telde jb rsd lite ile herhangi bir sürüm flashlı bir çok sbf dosyası flashladım uk,fr,vodafone hepsinde aynı sorun sadece 2.slotta kurduğumda sıkıntı olmuyor 1.slotta açılmıyor!

.
  6. thek54
        Like  

.

User deleted

QUOTE (bkr89 @ 28/10/2013, 20:04) 
    Arkadaşlar acil yardım bmm de rom kurarken bu romda dahil 1.slottaki orijinal romun üzerine kuramıyorum ancak 2.slota kurabiliyorum 1.slotta takılıp kalıyor açılsa da durmadan unfortunately hatası veriyor açılmıyor yani.
    Bunun neden kaynaklandığını bilen var mı telde jb rsd lite ile herhangi bir sürüm flashlı bir çok sbf dosyası flashladım uk,fr,vodafone hepsinde aynı sorun sadece 2.slotta kurduğumda sıkıntı olmuyor 1.slotta açılmıyor!

Wipe larin hepsini yapip format sistem/data/cache leri yaparak temiz kurulum gerçekleştirince sorun cikacagini sanmiyorum.

.
  7. bkr89
        Like  

.

User deleted

QUOTE (thek54 @ 28/10/2013, 21:47) 
    QUOTE (bkr89 @ 28/10/2013, 20:04) 

Wipe larin hepsini yapip format sistem/data/cache leri yaparak temiz kurulum gerçekleştirince sorun cikacagini sanmiyorum.

Şu ana kadar çok rom denedim her zaman wipeları full yaptım ancak son çıkan romlarda bu sorun oluşuyor başka bir olay var sanırım ama ben çözemedim

.
  8. ErgN
        Like  

.

User deleted

Pc bozulduğu için anca rom'u yükleyebildim sabırsızlıktan ölüyordum :)

Sinan abi paylaşım için teşekkürler çok sağlam rom.

.
  9. sene1983
        Like  

.

User deleted

QUOTE (ErgN @ 30/10/2013, 19:13) 

dostum merhaba,

birkça sorum olacaktı.
    romda antispam var mı? miui romdaki gibi arama ve sms engelleme. mesela kayıtlı olmayan numaradan gelen mesajları engelleme gibi.

.
  10. ErgN
        Like  

.

User deleted

QUOTE (sene1983 @ 31/10/2013, 08:16) 
    QUOTE (ErgN @ 30/10/2013, 19:13) 

dostum merhaba,

birkça sorum olacaktı.
    romda antispam var mı? miui romdaki gibi arama ve sms engelleme. mesela kayıtlı olmayan numaradan gelen mesajları engelleme gibi.

Blacklist var hocam ama hata veriyor bende cid silmiştim oyüzden olabilir belki emin değilim.

Şarj konusunda almanya jb'ye göre en az 3 saat daha iyi diyebilirim. Tam bir aosp rom uygulamalardaki ve ekran geçişlerindeki fps çok güzel kaymak derken bundan bahsediliyor heralde :)

.
  11. sene1983
        Like  

.

User deleted

QUOTE (ErgN @ 1/11/2013, 00:14) 
    QUOTE (sene1983 @ 31/10/2013, 08:16) 
    dostum merhaba,

birkça sorum olacaktı.

Blacklist var hocam ama hata veriyor bende cid silmiştim oyüzden olabilir belki emin değilim.

Şarj konusunda almanya jb'ye göre en az 3 saat daha iyi diyebilirim. Tam bir aosp rom uygulamalardaki ve ekran geçişlerindeki fps çok güzel kaymak derken bundan bahsediliyor heralde :)

Çok Teşekkürler Ergün
    Bu romu deneyeceğim saf androidi andırıyor.

yalnız bir hususta daha yardım ederseniz memnun olur. Bende miui var. Acaba kurulum aşamalarım şöyle mi olacak?

Yardım ederseniz çok sevinirim.
    eski stock romu aktif edeceğim safestraptan. sonra slot1 de miui vardı onu sileceğim. ardından yeniden bölüm oluşturup slot1 ya da 2 ye (neyse artık) normal rom yükler gibi, önce rom sonra diğer paketleri flashlayacağım. ardından wipecahce ve dalvik cache yapıp çalıştıracağım.

değil mi?

.
  12. Semseddin
        Like  

.

User deleted

XT910 için çok rom denedim, en iyisi bu arkadaş. 480P video kamera, hdmi ve webtop gibi eksikleri olsada android 4.3 olması ve sorunsuz çalışması benim için daha önemlidir. Denediğim herşey sorunsuz çalışıyor, tema desteği aktif cm10 temaları yükleyebilirsiniz marketten. Bazen force close hataları alsamda umursamıyorum, olabilir. Android 4.4 apk'leriyle donatılıp 4.3 sürümde kitkat tadına varmak çok kolay. Nitro'yu desteklemek lazım, belki bizim cihazla daha çok oynasın diye. Arkadaş profesyonel bir geliştirici ve çekmecesinde RAZR olması bizler için bir şanstır. Hashcode'un CM10'u alıp, temizleyip tamir edip düzgün çalışan bir UMTS sürüm yayınlaması Motorola RAZR camiası için bir mucize olduğunu da söylemeli. Bu rom'u geliştirmeye devam edip %100 hatasız hale getirsin, bootloader unlock'dan vazgeçerim. :thumbup1.gif:

.
  13. sene1983
        Like  

.

User deleted

ilk defa bir roma bağış yaptım. Tek kelime ile müthiş. Gözü kapalı yükleyin.

.
  14. v6_maxx
        Like  

.

User deleted

CITAZIONE (sene1983 @ 5/11/2013, 15:36) 

hocam bu rom saglıklı çalışıyormu ben birkere yüklemiştim bir iki donma kitlenme vs yapınca stok roma geri döndüm acaba kurulumu yanlışmı yaptım siz tam olarak nasıl kurdunuz romu ben slot1 e yani stok romun üzerine kurucam o şekide tarif ederseniz tşk. :thumb_yello.gif:

.
  15. sene1983
        Like  

.

User deleted

CITAZIONE (v6_maxx @ 6/11/2013, 08:06) 
    CITAZIONE (sene1983 @ 5/11/2013, 15:36) 

hocam bu rom saglıklı çalışıyormu ben birkere yüklemiştim bir iki donma kitlenme vs yapınca stok roma geri döndüm acaba kurulumu yanlışmı yaptım siz tam olarak nasıl kurdunuz romu ben slot1 e yani stok romun üzerine kurucam o şekide tarif ederseniz tşk. :thumb_yello.gif:

öncesinde factory reset yaptım (burası önemliymiş, xda'da öyle yazdılar.)
    slot1 bölüm oluşturdum, (3GB)
    daha sonra dosyaları flashladım. önce rom dosyası sonra google apps
    sonra wipe dalvik/cache

.
113 replies since 10/10/2013, 21:50   5080 views
  Share  
.