[ROM][AOSP/4.3] Eclipse v5.1 build 6- Razr (Spyder) XT910 - Light & Dark!

XT910'da Android 4.3 ve Kaymak Stabilite!

« Older   Newer »

Share  
.
  1. Semseddin
        Like  

.

User deleted

Arada force close ve restart gibi hatalar versede, düzgün çalışan bir AOSP 4.3 temelli custom romdur eclipse 5.1 build6.
    Yeni güncellemelerde AOSP olduğundan Android sürümü 4.4 KitKat görebiliriz. RAZR donanımı yeterliden fazlasını verir.

.
  2. v6_maxx
        Like  

.

User deleted

CITAZIONE (Semseddin @ 6/11/2013, 11:17) 
    Arada force close ve restart gibi hatalar versede, düzgün çalışan bir AOSP 4.3 temelli custom romdur eclipse 5.1 build6.
    Yeni güncellemelerde AOSP olduğundan Android sürümü 4.4 KitKat görebiliriz. RAZR donanımı yeterliden fazlasını verir.

Semseddin kısaca xt910 için en iyi 4.3 rom bu diyebilirmiyiz yoksa daha stabil daha verimli başka custom rom varmıdır birde ben tekrar bu romu kurdum yanlız slot felan açmadım direk stok romun üzerine kurdum sıkıntı olurmu acaba :biggrin2.gif:

.
  3. thek54
        Like  

.

User deleted

Xdaforumdaki butun romlari denedim china haric. Gunluk olarak arturun artmod 4.1.2 yi kullaniyorum 2.slotta bunu kullaniyorum. Surekli bunu kullanmaya basladim. Piyasadaki tek stabil 4.3 ve sorunsuz calisiyor. O kadar uygulama yukleyip sildim banamisin demedi. Bir defa google+ uygulamasi durdu guncelleyince fc vermiyor artik. Bence bu romda sorun yasayanlar temiz kurulumla tekrar flashlasinlar.

.
  4. sene1983
        Like  

.

User deleted

CITAZIONE (v6_maxx @ 6/11/2013, 13:40) 
    CITAZIONE (Semseddin @ 6/11/2013, 11:17) 

Semseddin kısaca xt910 için en iyi 4.3 rom bu diyebilirmiyiz yoksa daha stabil daha verimli başka custom rom varmıdır birde ben tekrar bu romu kurdum yanlız slot felan açmadım direk stok romun üzerine kurdum sıkıntı olurmu acaba :biggrin2.gif:

Nasıl yaptın bunu? Stock roma ne oldu? Safestrap uygulamasına nasıl ulaşacaksın gerektiğinde? Hani böyle bir şey mümkün mü tümden stock romu kaldırııp mesela bu romu yüklemek?

.
  5. v6_maxx
        Like  

.

User deleted

CITAZIONE (sene1983 @ 7/11/2013, 07:22) 
    CITAZIONE (v6_maxx @ 6/11/2013, 13:40) 

Nasıl yaptın bunu? Stock roma ne oldu? Safestrap uygulamasına nasıl ulaşacaksın gerektiğinde? Hani böyle bir şey mümkün mü tümden stock romu kaldırııp mesela bu romu yüklemek?

arkadaşım kurmasına kuruyorsun ama BMM ı unistal yapıca tel açılmıyor haliyle RSD lite ile yeniden rom flaslıyorsun sonra dön başa...

arkadaşlar stok romda voice commander vardı şimdi bu roma yüklüyorum ama çalışmıyor illegal yazılım vs vs açaba çalıştırmanın bir yolu varmıdır veya sesli komut yazılımı varmı başka bu romda çalıştırabilecegimiz ??

.
  6. Ziya10
        Like  

.

User deleted

Telefonuma ilk kez custom rom yüklüycem (şuan orjinal 4.0.4 yüklü). Buradaki rom u yüklerken kernel değiştirmiyor muyuz

.
  7. thek54
        Like  

.

User deleted

Kexec rom oldugu icin kernel istemez. İlk mesajda anlatildigi gibi flashlayabilirsiniz

.
  8. Ziya10
        Like  

.

User deleted

Cevabınız için teşekkürler :thumb_yello.gif:

.
  9. DrSayko
        Like  

.

User deleted

bu rom pilimi nitro emer gibi tükettiği için kullanamıyorum. boot sonrası %83 gözüken pil, 3-4dk'da %80 seviyesine düştü. tekrar 4.1.2 (beta) roma geçtim ve pil %85 gözüküyordu.. neler oluyor?

.
  10. sene1983
        Like  

.

User deleted

ben de bataryadan acaip memnunum işin garibi...

İlk zamanlarda çok mükemmel çalışıyordu bu rom. Hatta bağış bile yaptım :))
    son zamanlarda romda tutarsızlıklarla karşılaşıyorum. Donmalar, kendi kendine kapanmalar.

Şemseddin xda'da tekrar kur, cpu'nun çalışma şeklini değiştir demiş. Ben de tekrar tertemiz kurdum, CPU profilini interactive'den hotplug'a çektim. Bugün taze kurmama rağmen gene bir donma olayı oldu. bakalım ne olacak?

.
  11. DrSayko
        Like  

.

User deleted

bug hunt yapıyoruz işte :)

.
  12. sene1983
        Like  

.

User deleted

yapıyoruz da takan yok :)) yazıyorum sorunları xda'da geliştirici pek ilgilenmiyor bug vs. olayları ile sanırım. hatta donate bile ettim :))) bi faydası olur başkaları da yüklenir diye ama nafile...

başka böyle temiz AOSP saf androide benzer sorunsuz çalışan bir rom bulsam anında yüklerim

.
  13. sene1983
        Like  

.

User deleted

arkadaşlar bir şey sormak istiyorum.
    rom flash yaparken. romun zip dosyasını flahladıktan sonra hemen ardından google apps mı flashlanıyor?
    yoksa bu arada bir şey yapıyor muyuz? cihazı restart edip telefonu çalıştırmak, sonra tekrar kapatmak gibi vb?

.
  14. thek54
        Like  

.

User deleted

Xdada bazi romlarin aciklamalarinda rom dosyasini flashladiktan sonra restart edip gapps flashlayin yaziyor ve sonrasinda wipe cache dalvik cache yapin diyor.
    Ben oyle yapmiyorum ve hic sorun yasamadim. Wipe ve formatlari yapip temiz kurumla restart ediyorum sikintisiz kullaniyorum. Tabi romun krndisinde olan buglara kasmalara bisey diyemem.

.
  15. sene1983
        Like  

.

User deleted

QUOTE (thek54 @ 19/11/2013, 15:38) 
    Xdada bazi romlarin aciklamalarinda rom dosyasini flashladiktan sonra restart edip gapps flashlayin yaziyor ve sonrasinda wipe cache dalvik cache yapin diyor.
    Ben oyle yapmiyorum ve hic sorun yasamadim. Wipe ve formatlari yapip temiz kurumla restart ediyorum sikintisiz kullaniyorum. Tabi romun krndisinde olan buglara kasmalara bisey diyemem.

evet ben de bazı romlarda öyle yazıldığını gördüğüm için sordum. Bu romu belki 2-3 sefer kurmuştum hepsinde açılışta bazı hatalar alıyordyum system durdu vb. gibi. bu sefer önce romu kurdum sonra reboot ettim, sonra yeniden safestrapa girip gapps yükledim. bu sefer öyle bir hata almadım henüz. bakalım hayırlısı. harika bir rom keşke geliştirici biraz daha online olsa...

.
113 replies since 10/10/2013, 21:50   5080 views
  Share  
.