Motorola ARTIX 4G MIUI Sürekli Güncel ROM (Türkçe)

« Older   Newer »

Share  
.
  1. iceboy91
        Like  

.

User deleted

CITAZIONE (»CanERYVZ« @ 4/12/2013, 15:38) 
    CITAZIONE (iceboy91 @ 3/12/2013, 23:21)
    Hocam şu son kernelin linki için 30 dk dir xda dayım.

Verdikleri linke giriyorum 127mb diyor,bir kernel 127mb olamaz nedir bu işin aslı

CITAZIONE (iceboy91 @ 3/12/2013, 23:39) 
    Hocam kurdum romu,fakat rom çince :D Kurarken ingilizce kurulması gerekmiyormuydu ?

Şimdi mecburiyetten CM9'a dönüyorum.Herşey çince olduğundan dili de değiştiremiyorum

CITAZIONE (xnail @ 3/12/2013, 23:50)
    Bu romu turkçe yapma gibi bir şans yokmu acaba

XDA Kernel Linki : http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=2016837

Kernel linkinde güncel sorunları takip edin diye ekledim. Ayrıca indirilebilir bir şey değil, 127 MB dosya olarak yanlış bişey indirmişsiniz sanırım.
    Kernel GitHub üzerinden derlenebilir halde geliştiricilere sunuluyor.

ROM Xiaomi marka telefonların yazılımı, marka çin olduğundan haliyle çince fakat kurulumda dil desteği var ve ne istediğini soruyor 10-15 e yakın dil seçeneği var. Türkçe mevcut fakat derlenip rom içine eklenmesi gerek. Uğraşmak istiyorsanız link : http://en.miui.com/thread-6222-1-1.html

Gapps sorunu olmaması gerek, yinede linki yeniledim ve small edition sürümünü ekledim. Şebeke sorunu neutrino rom'da da yaşamıştınız. O sorununuza belirgin çözüm sunamayacağım (STOCK ROM) flashlamak en akıllıca çözüm olabilir.

Şuan bu romu birçok arkadaşıma kullandırtmaktayım, herhangi bir sorun yaşamadılar. Romu tekrar flashlayarak yeni verdiğim gapps linkini denemenizi öneririm. Eski roma cwm yedek alırsanız toplamda 10 dk'nızı alır romu denemek.

Şimdi tekrar deneyeceğim miui romu.

Şu şekilde yüklüyorum ben,

Wipe Data/Factory Reset

Wipe Cache

Wipe Dalvik Cache

Format /System

Format /Cache

Format /Preinstall

Yapıyorum sonra romu flashliyorum,sonra neleri flashlayacağım yada buraya kadar bir hata varsa düzeltirmisiniz ?

.
150 replies since 13/10/2013, 13:19   12258 views
  Share  
.