Motorola ARTIX 4G MIUI Sürekli Güncel ROM (Türkçe)

« Older   Newer »

Share  
.
  1. iceboy91
        Like  

.

User deleted

CITAZIONE (delidana @ 7/3/2014, 19:22) 
    CITAZIONE (iceboy91 @ 6/3/2014, 20:03) 
    Hocam nasıl kurduğunuzu anlatırmısınız ?

Ben 50.9MB lik 2.9 EE Versionunu kurdum,

Wipeleri yapıp romu flashladım,

Reboot deyip sonra da gapps'ı flashladım fakat açılmıyor atrix.Sürekli Resetliyor kendini M Ekranında

yanlışın var arkadaşım Nottachtrix in öyle bir versiyonu yok. Nottachtrix in 2.3 versiyonu var en fazla. Ve bu versiyonunda WEBTOP lı ve WEBTOP sız olmak üzere iki çeşidi var. WEBTOP olmayan versiyon boyut olarak 200 küsür mb. WEBTOP lı versiyon bundan dahada fazla.

Romu bu verdiğim linkdeki konudan indirebilirsin. Kurulumdan önce tüm wipeları yap sonra kuruluma geç. aroma installer ile kuruluyor rom. bir sürü seçenek sunuluyor sana rom u kurarken. Dikkat etmen gereken kilit şeyler romu kurarken international kernel i seçmen ve full wipe seçeneğiyle romu kurman.

Hocam linki verdim deyip vermeyi unutmuşsun :D

.
  2. delidana
        Like  

.

User deleted

CITAZIONE (iceboy91 @ 3/4/2014, 18:15) 
    CITAZIONE (delidana @ 7/3/2014, 19:22) 
    yanlışın var arkadaşım Nottachtrix in öyle bir versiyonu yok. Nottachtrix in 2.3 versiyonu var en fazla. Ve bu versiyonunda WEBTOP lı ve WEBTOP sız olmak üzere iki çeşidi var. WEBTOP olmayan versiyon boyut olarak 200 küsür mb. WEBTOP lı versiyon bundan dahada fazla.

Romu bu verdiğim linkdeki konudan indirebilirsin. Kurulumdan önce tüm wipeları yap sonra kuruluma geç. aroma installer ile kuruluyor rom. bir sürü seçenek sunuluyor sana rom u kurarken. Dikkat etmen gereken kilit şeyler romu kurarken international kernel i seçmen ve full wipe seçeneğiyle romu kurman.

Hocam linki verdim deyip vermeyi unutmuşsun :D

link = http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=2167927

.
  3. can1907
        Like  

.

User deleted

selam uzun zmandir formu takip ediyorum.miui turcelesdirme arcini kurup en son miui romunu turkcye ceviremdim.tam islem bitmek uzereyken network apk null diyor gormuyo yda bulamiyo.en son yuklenen miui romu cok stabil calisiyo bazi puklari var ama ben bunu turkce kullanmak iatiyorum.can arkadasimizin en son yuklledigu jbart progrminda bir problem vae sanirim.bana bunu turceye cevirip forma link atarsaniz cok sevnirim.ayrica jbart programinada bemmi yapamadim yoksa programdami problem var bi kontrol ederseniZ cok iyi olur.. simdiden hersy icin tesekkurler

.
  4. salihk06
        Like  

.

User deleted

CITAZIONE (can1907 @ 7/4/2014, 20:33) 
    selam uzun zmandir formu takip ediyorum.miui turcelesdirme arcini kurup en son miui romunu turkcye ceviremdim.tam islem bitmek uzereyken network apk null diyor gormuyo yda bulamiyo.en son yuklenen miui romu cok stabil calisiyo bazi puklari var ama ben bunu turkce kullanmak iatiyorum.can arkadasimizin en son yuklledigu jbart progrminda bir problem vae sanirim.bana bunu turceye cevirip forma link atarsaniz cok sevnirim.ayrica jbart programinada bemmi yapamadim yoksa programdami problem var bi kontrol ederseniZ cok iyi olur.. simdiden hersy icin tesekkurler

https:// github.com/BurgerZ/jBART/archive/master.zip şurdan son surumunu indirip jar dosyasını konuda verilen dosya ile değiştir yeninden derle düzeliyo

.
  5. can1907
        Like  

.

User deleted

arkaadsim ordan indirdim ama diger turkce ayarlarini yapmam icin bastan sirasiyla anlatirmisin.ben beceremedim ordan indirdigim jbart programini canerin paylastigiyla yer degistirip oyle calistirdiktan sonra dil dosyqlqrini nasil taniticagim

.
  6. salihk06
        Like  

.

User deleted

sadece jar dosyasını değiştir data klasorunu değiştirme dil otomatik türkçe geliyor.

.
  7. salihk06
        Like  

.

User deleted

kendi derlenmiş olduğum tükrçe son surum miui 4.2.2 http://ul.to/scdwp02v

Edited by »CanERYVZ« - 10/4/2014, 14:10

.
  8. can1907
        Like  

.

User deleted

tesekkur ederim cok saoll bende en sonunda hallettimm :O

.
  9. »CanERYVZ«
        Like  

.

User deleted

QUOTE (delidana @ 22/3/2014, 06:43) 
    Evet dostum söylediğin gibi oldu. Romu yükledim gapps yide yükledim. Play falan çalışıyordu ama google hesabı eklememe rağmen telefon rehberim gelmedi :/ o çince uygulamalarıda kaldıramamıştım bir türlü şu 3.1.10 kernel iyice adam olduktan sonra seninde önerilerini göz önünde bulundurarak tekrar deneyeceğim. ama o acaountu almak neden zorunlu onu anlayamadım orayı biraz açarmısın? ne işe yarıyo mesela o xiaomi acountu? almazsam ne olur ?

Xiaomi android den ayrılmış başlıbaşına bir sistem. Altyapısını ve linux kernelini kullanıyor ama ColorOS arayüz ve özelleştirmeler tamamen farklı bu yüzden kendi servislerini kullanabilmen için gerekli o account zaten fake bir mail ile alırsan gereksiz maillerden de kurtulursun. O hesabı aldığında yanlış hatırlaıyorsam 7-8 tane hizmetten yararlanabiliryorsun, yedekleme, tema, güncelleştirme vs. bunları yapıyor. Sürekli uyarıda vermiyor. Google Play için gereken gmail account u gibi bir nevi, servislerini daha stabil kullanmaya yarıyor.

Ben pes ettim atrixden başka cihazlara geçtim. Sabrınıza sağlık doğrusu. Son zamanlarında rom denemekten ve özelleştirme yapmaktan, hiç vaktim kalmıyordu başka bişey yapmaya. Günlük 2-3 saat harcıyordum. Güncelleme almayacak cihaza bulaşmayacağım artık..

.
  10. »CanERYVZ«
        Like  

.

User deleted

Türkçeleştirmek için gerekli araç güncellenmiştir..

.
  11. qwertapo
        Like  

.

User deleted

Romu yüklerken status 7 hatası alıyorum acaba sorun ne olabilir?

.
  12. delidana
        Like  

.

User deleted

CITAZIONE (qwertapo @ 27/6/2014, 08:59) 

aynı hatayı bende aldım. sanırım rom dosyalarıyla ilgili bir sıkıntı var. yeni versiyonlarda yakın zamanda düzeltirler diye düşünüyorum

.
  13. efsaneturk
        Like  

.

User deleted

CITAZIONE (delidana @ 28/6/2014, 08:21) 
    CITAZIONE (qwertapo @ 27/6/2014, 08:59) 

aynı hatayı bende aldım. sanırım rom dosyalarıyla ilgili bir sıkıntı var. yeni versiyonlarda yakın zamanda düzeltirler diye düşünüyorum

Romu kurarken CDMA modunda kurmayı deneyin ben bu şekilde çözdüm

.
  14. delidana
        Like  

.

User deleted

CITAZIONE (efsaneturk @ 3/7/2014, 10:21) 
    CITAZIONE (delidana @ 28/6/2014, 08:21) 

CDMA modu nedir? bu modda nasıl kuruluyor?

.
  15. efsaneturk
        Like  

.

User deleted

CITAZIONE (delidana @ 3/7/2014, 21:54) 
    CITAZIONE (efsaneturk @ 3/7/2014, 10:21) 

CDMA modu nedir? bu modda nasıl kuruluyor?

Hocam biraz geç oldu yeni gördüm mesajınızı. Benim cihazım photon 4g. Ben rom atarken aroma instalerr kendiliğinden açılıyor ve kurulumla ilgili bana seçenekler sunuyor. Bu aşamada bana CDMA mı GSM mi diyede ek seçenek sunuyor ki bu tüm cihazlarda böyledir. Ben ülkemizde 4g yok diye gidip GSMi işaretleyip yüklemeye devam ediyordum ve bu hatayı alıyordum. Sorunu araştırırken bir yerde denk geldi CDMA ı seçerek kuruluma devam etmem gerekiyormuş. Sizin cihazınızda aroma instaler yoksa onu kurun derim. Birde ben CWM den ziyade TWRP yi daha çok beğendim. En azından dokunmatik desteği mevcut sizede onu tavsiye ederim.

.
150 replies since 13/10/2013, 13:19   12258 views
  Share  
.