Motorola ARTIX 4G MIUI Sürekli Güncel ROM (Türkçe)

« Older   Newer »

Share  
.
  1. fener907
        Like  

.

User deleted

hocam programları indirdim 2 sinide hiç biri çalışmadı 2 sinde rom hata veridi başka çözüm yolu varmı

.
  2. delidana
        Like  

.

User deleted

Merhaba arkadaşlar. öncelikle paylaşımınız için teşekkür ederim. rom güzele benziyor fakat hakkında hiçbir bilgi yok. mesela hangi kerneli kullanıyor? çalışan ve çalışmayan şeyler neler? hdmi çalışıyormu? video kayut ve parmak izi okuyucusu çalışmıyorsa sorun değil zaten kullanmıyorum onları ama hdmi benim için olmazsa olmaz bir özellik :)

.
  3. saykili
        Like  

.

User deleted

Arkadaşlar iki sorum var
    1-Sürekli rom değiştiriyoruz sürekli kullandığım programları paket yapıp her seferinde cwm den yükleyebileceğim bir yöntem varmı
    2-miui nin root yetkisini nasıl alacağız çünkü bazı programlar root yetkisi istiyor

.
  4. proton252
        Like  

.

User deleted

QUOTE (delidana @ 7/11/2013, 07:40) 
    Merhaba arkadaşlar. öncelikle paylaşımınız için teşekkür ederim. rom güzele benziyor fakat hakkında hiçbir bilgi yok. mesela hangi kerneli kullanıyor? çalışan ve çalışmayan şeyler neler? hdmi çalışıyormu? video kayut ve parmak izi okuyucusu çalışmıyorsa sorun değil zaten kullanmıyorum onları ama hdmi benim için olmazsa olmaz bir özellik :)

3.10.11 sürümüne kadar cm10 (4.1.2 jelly bean) tabanlı çıkıyordu atrix için miu romları. Bu sürümler gingerbread kerneli kullanıyor video çekimi, donanımsal hızlandırma (video ve oyun) yok bunların haricinde webtop ve parmak izi okuma miui romlarında genel olarak yok.

3.10.18 sürümünden itibaren cm10.1 (4.2.2 jelly bean) sürümü üzerine yapılıyor ve yeni kerneli kullanıyor.
    Yeni kernel ile ile çalışmayan ne varsa bu sürüm için de geçerli.

QUOTE (saykili @ 7/11/2013, 08:06) 
    Arkadaşlar iki sorum var
    1-Sürekli rom değiştiriyoruz sürekli kullandığım programları paket yapıp her seferinde cwm den yükleyebileceğim bir yöntem varmı
    2-miui nin root yetkisini nasıl alacağız çünkü bazı programlar root yetkisi istiyor

1 Bilmiyorum.
    2 Ana ekranda system & security klasörü içinde permissions veya yetkiler adındaki uygulama üzerinden root erişimini açabilirsiniz.
    androidpit-miui-v5-locks-1

.
  5. delidana
        Like  

.

User deleted

yanıtın için teşekkür ederim proton252. webtop olmasada olur. HDMI mirroring varmı acaba? o konuda bir bilgin varmı? :)

.
  6. proton252
        Like  

.

User deleted

QUOTE (delidana @ 7/11/2013, 12:03) 
    yanıtın için teşekkür ederim proton252. webtop olmasada olur. HDMI mirroring varmı acaba? o konuda bir bilgin varmı? :)

Hdmi hiç denemedim ama 3.1 kernelde henüz çalışmıyor eski sürümde çalışabilir.

.
  7. saykili
        Like  

.

User deleted

Proton252
    Çok teşekkür ederim

.
  8. khramn
        Like  

.

User deleted

CITAZIONE (saykili @ 7/11/2013, 08:06) 
    Arkadaşlar iki sorum var

1. Go backup yazılımı var. Rehper, arama kaydı, mesajlar, programlarınız, duvar kağıdı, zil sesi, wifi ayarları vs. vs. tüm bilgilerinizi yedekleyip rom değişikliğinden, recoveryden vs. sonra yazılımı yükleyip tekrar yedekleri yüklebilirsiniz.

2. Sistem rotlu ise zaten superuser yüklenmiştir ve onunda rot yetkisini alabilirsiniz.

.
  9. alprclkts
        Like  

.

User deleted

Arkadaslar bugun yeni bir surumu yayinlanmis deneyen var mi ?

miuirom.xiaomi.com/rom/u3350008/3.11.8/miui_me860_santajin_3.11.8_20b959e425_4.2.zip

.
  10. »CanERYVZ«
        Like  

.

User deleted

CITAZIONE (alprclkts @ 8/11/2013, 17:44) 
    Arkadaslar bugun yeni bir surumu yayinlanmis deneyen var mi ?

Lütfen konunun ilk mesajı dışında link paylaşmayın.

*MIUI 4.2.2 sürümü Olympus 3.1.10 kernelini kullanmaktadır. Bu kernel ile gelen tüm sorunlar devam etmektedir.

XDA Kernel Ana Konu : http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=2016837

Teşekkürler...

.
  11. serkans1
        Like  

.

User deleted

3.11.15 çıkmış, sitesinden çok yavaş iniyor ama, 200 mb civarı rom, 4 saatte indi.

.
  12. »CanERYVZ«
        Like  

.

User deleted

CITAZIONE (serkans1 @ 15/11/2013, 22:03) 
    3.11.15 çıkmış, sitesinden çok yavaş iniyor ama, 200 mb civarı rom, 4 saatte indi.

Benim paylaştığım tüm linkler hızlı olarak iniyor.

8MB internet ile 800-900KB arası indiriyorum. Ortalama 2-4dk sürüyor.

Büyük ihtimalle internetinizde sorun olabilir.

.
  13. DarKKnighTR
        Like  

.

User deleted

3.1.15 sürümündeki hatalar ve yenilikler nelerdir? Bir de link verebilir misiniz?

.
  14. serkans1
        Like  

.

User deleted

CITAZIONE (»CanERYVZ« @ 16/11/2013, 18:40) 
    CITAZIONE (serkans1 @ 15/11/2013, 22:03) 

Benim paylaştığım tüm linkler hızlı olarak iniyor.

8MB internet ile 800-900KB arası indiriyorum. Ortalama 2-4dk sürüyor.

Büyük ihtimalle internetinizde sorun olabilir.

kendi sitesinde guncel romu gorunce, oradan indirdim, cince yazilar arasindan indirme linkini zor buldum :)

3-4 saat denedim, 3.1 kernel kaynakli sorunlar devam ediyor, lgcamera programi ile 1080 p videolari oynatmak istedigimde restart atti, birde ilginc bir sekilde facebook a baglanamadim, bende kaldirdim. epinterin son paylaatigi romdayim simdi. video cekimi sorununu lgcamera ile hallettim sayilir, ama skype ile gorusurken on kamera arada sorun cikartiyor.

.
  15. »CanERYVZ«
        Like  

.

User deleted

Son güncelleme ile birçok sorun giderilmiş.

MIUI ROM 3.11.29 Full Changelog
    [System] (MI 3)
    Fix - When SIM card text message storage was full, user wasn't notified (11-27)
    Fix - Choppy playback for videos stored in cache by third-party apps (11-28)
    Fix - When phone was in silent mode, start up sound would still play when device was powered on (11-28)

[Phone]
    Fix - When user was answering call, the status of the upper Status bar was irregular (11-26)

[Locks screen, Status bar, and Notification shade]
    Optimization - The push icon displays pushed apps' icons (11-27)

[Home screen]
    Optimization - Improved Gaussian blur effect for 1080p devices (11-27)

[Browser]
    Optimization - When a page is added to the Useful tab, the corresponding shortcut square's background is the same color as the page's (11-27)

[Music]
    Optimization - MiSound prompt added (11-25)
    Fix - Sometimes playing default video would cause FC (11-25)

[Downloads]
    Fix - Sometimes changing the system language would cause app to FC (11-25)

[Gallery]
    New - Cloud images can be played as slide show (11-22)
    New - User can share cloud images using third-party apps (11-22)
    Optimization - Faster loading time for start page and local images page (11-22)
    Optimization - Screen saver settings moved to system settings (11-25)
    Fix - When Gallery was open, the bar along the bottom of the screen would flicker (11-22)
    Fix - Sometimes an error would cause cloud images to increase to over 1000 (11-22)
    Fix - When user closed cloud album, cloud album images would still be displayed as screen saver (11-25)
    Fix - The on the local storage page, the phone's internal storage and external SD card were being displayed with the same name (11-25)

[Themes]
    Fix - Themes with incompatible components cannot be applied (11-28)

[Video]
    Optimization - Improved display for details page when viewing with lager system font sizes (11-26)
    Optimization - When DLNA devices are found, they are displayed in the same directory (11-27)
    Fix - Sometimes, when coming from the player interface, the details page would FC (11-26)
    Fix - When system was set to English, some menu titles were still displayed in Chinese (11-26)
    Fix - When user tapped search button, two loading animations would appear (11-26)
    Fix - Sometimes app would FC in list view (11-26)

[Weather]
    New - Weather data for cities out side of China added (11-26)
    New - Inclement weather warning feature (11-26)
    New - Trends data now includes weather data from the previous day (11-26)
    Optimization - Improved weather animation for clouds at night (11-26)
    Optimization - User can swipe between pages (11-26)
    Fix - Some themes couldn't get weather data (11-26)

[Security Center] (Mi2 & Mi2A only, Security Center for other devices is still being tested now, sorry T_T)
    Optimization - Increased efficiency for virus scans using cloud definitions (11-28)
    Fix - After virus scan, app names and icons weren't displaying properly in virus detail list (11-28)
    Fix - When system language was set to English, part of the Power settings interface was still in Chinese (11-28)
    Fix - When cleaning up trash, checking for large install packages would cause FC (11-28)
    Fix - Sometimes in Permissions, when user was looking at logs, app would FC (11-28)
    Fix - Sometimes during "Clean up" process app would FC (11-28)
    Fix - Sometimes the number of items cleaned up would display "-1" (11-28)
    Fix - Sometimes changing configurations in Power settings would also enable vibrate (11-28)
    Fix - When using a custom power configuration, notification sound on touch feature didn't work (11-28)
    Fix - Sometimes in the auto-clean configuration for cache, the "Never" setting didn't work (11-28)
    Fix - Sometimes power configuration would continuously change back and forth between Sleep and Default (11-28)

[Data usage] (Oppo Find 5)
    Fix - Icons weren't displaying properly (11-28)

.
150 replies since 13/10/2013, 13:19   12257 views
  Share  
.