Motorola ARTIX 4G MIUI Sürekli Güncel ROM (Türkçe)

« Older   Newer »

Share  
.
  1. xnail
        Like  

.

User deleted

selamlar MIUI ROM daki son durum nedir kullanana bir arkadaş bilgi vere bilirmi acaba

.
  2. iceboy91
        Like  

.

User deleted

Son fixleri bir önceki sayfada log halinde vermişsiniz,peki hala devam eden sorunlar yada buglar neler bu romla hocam ?

.
  3. »CanERYVZ«
        Like  

.

User deleted

CITAZIONE (iceboy91 @ 3/12/2013, 20:37) 
    Son fixleri bir önceki sayfada log halinde vermişsiniz,peki hala devam eden sorunlar yada buglar neler bu romla hocam ?

Genel olarak sıralamak gerekirse;

+Parmak izi okuyucu
    +HDMI
    +Kamera ve Video Kamera için Flash

Görüntü olarak tatmin edici ve Android 4.xx için sunulan ayrıcalıklı programları deneme imkanınız oluyor, kendine has müzik oynatıcısı gayet başarılı bir şekilde çalışıyor, web tarayıcısıda aynı şekilde. Oyunlar için büyük çaplı oyunları denemedim (fifa, real racing 3, asphalt 8..) ama ufak çaplı oyunları çalıştırıyor. Tahminimce grafik ve ram isteyen olurlarda kasmalar olacaktır. Günlük kullanım için uygun olduğunu söyleyebilirim.

İyi günler..

.
  4. iceboy91
        Like  

.

User deleted

CITAZIONE (»CanERYVZ« @ 3/12/2013, 21:29) 
    CITAZIONE (iceboy91 @ 3/12/2013, 20:37) 

Genel olarak sıralamak gerekirse;

+Parmak izi okuyucu
    +HDMI
    +Kamera ve Video Kamera için Flash

Görüntü olarak tatmin edici ve Android 4.xx için sunulan ayrıcalıklı programları deneme imkanınız oluyor, kendine has müzik oynatıcısı gayet başarılı bir şekilde çalışıyor, web tarayıcısıda aynı şekilde. Oyunlar için büyük çaplı oyunları denemedim (fifa, real racing 3, asphalt 8..) ama ufak çaplı oyunları çalıştırıyor. Tahminimce grafik ve ram isteyen olurlarda kasmalar olacaktır. Günlük kullanım için uygun olduğunu söyleyebilirim.

İyi günler..

CM9 deneyeceğim 1-2 gün,sonra sıra MIUI de o zaman,teşekkürler.

.
  5. iceboy91
        Like  

.

User deleted

Hocam şu son kernelin linki için 30 dk dir xda dayım.

Verdikleri linke giriyorum 127mb diyor,bir kernel 127mb olamaz nedir bu işin aslı

.
  6. iceboy91
        Like  

.

User deleted

Hocam kurdum romu,fakat rom çince :D Kurarken ingilizce kurulması gerekmiyormuydu ?

Şimdi mecburiyetten CM9'a dönüyorum.Herşey çince olduğundan dili de değiştiremiyorum

.
  7. xnail
        Like  

.

User deleted

Bu romu turkçe yapma gibi bir şans yokmu acaba

.
  8. iceboy91
        Like  

.

User deleted

CITAZIONE (xnail @ 3/12/2013, 23:50) 

Romu ingilizce yapabildim binbir takla attıktan sonra ayarlardaki klavye işaretini bul,oraya gir orda en üstteki yerden english i seçeceksin.

Ama hat çalışmıyor.Gapps i flashladıktan sonra açtım telefonu apk ile marketi kurdum ama marketi açıyorum 1 saniye bile olmadan kendini kapatıyor beyaz ekrandayken daha..

Beni arayanlar bana ulaşamıyor,telefonum kapalıymış gibi şu an ama sinyal full :)

.
  9. iceboy91
        Like  

.

User deleted

Şimdi hiç istemeyerek CM9'a döndüm...

MIUI de cihaz akıyordu resmen..

Ama gapps açılmıyordu ve şebeke var gösterdiği halde kendimi ariyorum ulaşılamıyor diyordu.

İnşallah vardır bir çözümü

.
  10. »CanERYVZ«
        Like  

.

User deleted

CITAZIONE (iceboy91 @ 3/12/2013, 23:21)

Verdikleri linke giriyorum 127mb diyor,bir kernel 127mb olamaz nedir bu işin aslı

CITAZIONE (iceboy91 @ 3/12/2013, 23:39) 
    Hocam kurdum romu,fakat rom çince :D Kurarken ingilizce kurulması gerekmiyormuydu ?

Şimdi mecburiyetten CM9'a dönüyorum.Herşey çince olduğundan dili de değiştiremiyorum

XDA Kernel Linki : http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=2016837

Kernel linkinde güncel sorunları takip edin diye ekledim. Ayrıca indirilebilir bir şey değil, 127 MB dosya olarak yanlış bişey indirmişsiniz sanırım.
    Kernel GitHub üzerinden derlenebilir halde geliştiricilere sunuluyor.

ROM Xiaomi marka telefonların yazılımı, marka çin olduğundan haliyle çince fakat kurulumda dil desteği var ve ne istediğini soruyor 10-15 e yakın dil seçeneği var. Türkçe mevcut fakat derlenip rom içine eklenmesi gerek. Uğraşmak istiyorsanız link : http://en.miui.com/thread-6222-1-1.html

Gapps sorunu olmaması gerek, yinede linki yeniledim ve small edition sürümünü ekledim. Şebeke sorunu neutrino rom'da da yaşamıştınız. O sorununuza belirgin çözüm sunamayacağım (STOCK ROM) flashlamak en akıllıca çözüm olabilir.

Şuan bu romu birçok arkadaşıma kullandırtmaktayım, herhangi bir sorun yaşamadılar. Romu tekrar flashlayarak yeni verdiğim gapps linkini denemenizi öneririm. Eski roma cwm yedek alırsanız toplamda 10 dk'nızı alır romu denemek.

.
  11. iceboy91
        Like  

.

User deleted

CITAZIONE (»CanERYVZ« @ 4/12/2013, 15:38) 

Kernel linkinde güncel sorunları takip edin diye ekledim. Ayrıca indirilebilir bir şey değil, 127 MB dosya olarak yanlış bişey indirmişsiniz sanırım.

ROM Xiaomi marka telefonların yazılımı, marka çin olduğundan haliyle çince fakat kurulumda dil desteği var ve ne istediğini soruyor 10-15 e yakın dil seçeneği var. Türkçe mevcut fakat derlenip rom içine eklenmesi gerek. Uğraşmak istiyorsanız link : http://en.miui.com/thread-6222-1-1.html

Gapps sorunu olmaması gerek, yinede linki yeniledim ve small edition sürümünü ekledim. Şebeke sorunu neutrino rom'da da yaşamıştınız. O sorununuza belirgin çözüm sunamayacağım (STOCK ROM) flashlamak en akıllıca çözüm olabilir.

Şuan bu romu birçok arkadaşıma kullandırtmaktayım, herhangi bir sorun yaşamadılar. Romu tekrar flashlayarak yeni verdiğim gapps linkini denemenizi öneririm. Eski roma cwm yedek alırsanız toplamda 10 dk'nızı alır romu denemek.

Şimdi tekrar deneyeceğim miui romu.

Şu şekilde yüklüyorum ben,

Wipe Data/Factory Reset

Wipe Cache

Wipe Dalvik Cache

Format /System

Format /Cache

Format /Preinstall

Yapıyorum sonra romu flashliyorum,sonra neleri flashlayacağım yada buraya kadar bir hata varsa düzeltirmisiniz ?

.
  12. iceboy91
        Like  

.

User deleted

CITAZIONE (»CanERYVZ« @ 4/12/2013, 15:38) 

Hocam çözdüm sorunu sorun yükleme sırasındaymış.Aşağıya yazacaklarımı ilk sayfaya yükleme şekli diye eklerseniz kimse benim karşılaştığım sorunlarla karşılaşmaz.

Romu ve Gapps'i indirdikten sonra.

Uygun kerneli flashlayip telefonu yeniden başlatıyoruz,telefon yeniden başlarken ses kısma tuşuna basılı tutup recovery'e giriyoruz.

Wipe data/Factory Reset

Wipe Cache

Wipe Dalwik Cache yapiyoruz.

Daha sonra romu flasliyoruz ve GAPPS I FLASHLAMADAN CWM'den reboot diyoruz,yine telefon açılırken ses kısma tuşuna basılı tutarak cwm ye girdikten sonra

Hiçbir wipe yapmadan gapps'i flashlayip telefonu yeniden başlatiyoruz.

Telefonun ilk açılışı biraz uzun sürecektir,ilk açıldıktan sonra ayarlardan ingilizceyi seçip gmail hesabımızı ayarladıktan sonra market force close hatasi verecek ama dikkate almadan telefonu tekrar yeniden başlatırsanız hiçbir sorun kalmayacak.

.
  13. »CanERYVZ«
        Like  

.

User deleted

CITAZIONE (iceboy91 @ 5/12/2013, 00:24) 
    Hocam çözdüm sorunu sorun yükleme sırasındaymış.Aşağıya yazacaklarımı ilk sayfaya yükleme şekli diye eklerseniz kimse benim karşılaştığım sorunlarla karşılaşmaz.

Uygun kerneli flashlayip telefonu yeniden başlatıyoruz,telefon yeniden başlarken ses kısma tuşuna basılı tutup recovery'e giriyoruz.

Wipe data/Factory Reset

Wipe Cache

Daha sonra romu flasliyoruz ve GAPPS I FLASHLAMADAN CWM'den reboot diyoruz,yine telefon açılırken ses kısma tuşuna basılı tutarak cwm ye girdikten sonra

Telefonun ilk açılışı biraz uzun sürecektir,ilk açıldıktan sonra ayarlardan ingilizceyi seçip gmail hesabımızı ayarladıktan sonra market force close hatasi verecek ama dikkate almadan telefonu tekrar yeniden başlatırsanız hiçbir sorun kalmayacak.

Dün size anlatıcaktım ama kullanıcı girişi aparken sürekli hata aldım. Kusura bakmayın.
    Ana sayfaya kurulum olarak ekleyeceğim.

.
  14. iceboy91
        Like  

.

User deleted

CITAZIONE (»CanERYVZ« @ 5/12/2013, 10:13) 
    CITAZIONE (iceboy91 @ 5/12/2013, 00:24) 

Wipe data/Factory Reset

Wipe Cache

Dün size anlatıcaktım ama kullanıcı girişi aparken sürekli hata aldım. Kusura bakmayın.
    Ana sayfaya kurulum olarak ekleyeceğim.

Hocam eklemişsiniz ama tersini yazmışsınız.Eğer sizin yazdığınız gibi yüklerlerse Market çalışmıyor.

Romu yükleyecekler,sonra reboot diyip telefon açılırken tekrar cwm ye gireyecekler,gapps i flashlayip telefonu yeniden başlatacaklar.

.
  15. iceboy91
        Like  

.

User deleted

Şimdi bir bug daha keşfettim bu romda.

Şarj %87 ye kadar oluyor ve daha yukarı gitmiyor.Telefon şarjda ne kadar durursa dursun hep %87 gösteriyor.

Varmıdır bunun için bir fix ?

Birde MIUI rom kullanırken stock rom flashlasam bir sıkıntı olurmu ?

Şu an CM9 Kerneliyle kullanıyorum çünki.

.
150 replies since 13/10/2013, 13:19   12257 views
  Share  
.