Motorola ARTIX 4G MIUI Sürekli Güncel ROM (Türkçe)

« Older   Newer »

Share  
.
  1. »CanERYVZ«
        Like  

.

User deleted

CITAZIONE (iceboy91 @ 5/12/2013, 21:48) 
    Şimdi bir bug daha keşfettim bu romda.

Şarj %87 ye kadar oluyor ve daha yukarı gitmiyor.Telefon şarjda ne kadar durursa dursun hep %87 gösteriyor.

Varmıdır bunun için bir fix ?

Birde MIUI rom kullanırken stock rom flashlasam bir sıkıntı olurmu ?

Şu an CM9 Kerneliyle kullanıyorum çünki.

Şarj için bunu bir dene http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1832470
    Tam şarj olduktan sonra (emin olduğunda :D ) prizden çıkarmadan uygulamayı aç ve fix battery yap. Büyük ihtimal düzelir.

STOCK Rom yükledikten sonra herhangi bir kernel yüklemene gerek yok. Aslında hiçbir rom için gerek yok. İçlerinde gömülü olarak zaten yüklenmekte. Android işletim sistemi dediğimiz şey Linux'un makyajlanmış ve yeniden derlenmiş halidir. Onlarda yüklenince kernel dosyaları ile birlikte gelir. Herneyse stock rom yapmadan önce bu romun ilk postunda anlattığım şekilde temiz kurulum öneririm. Sonrasında RSD ile flashlama işlemini yapabilirsin.

Kolay gelsin..

.
  2. iceboy91
        Like  

.

User deleted

CITAZIONE (»CanERYVZ« @ 5/12/2013, 22:08) 
    CITAZIONE (iceboy91 @ 5/12/2013, 21:48) 
    Şimdi bir bug daha keşfettim bu romda.

Şarj %87 ye kadar oluyor ve daha yukarı gitmiyor.Telefon şarjda ne kadar durursa dursun hep %87 gösteriyor.

Varmıdır bunun için bir fix ?

Birde MIUI rom kullanırken stock rom flashlasam bir sıkıntı olurmu ?

Şu an CM9 Kerneliyle kullanıyorum çünki.

Şarj için bunu bir dene http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1832470
    Tam şarj olduktan sonra (emin olduğunda :D ) prizden çıkarmadan uygulamayı aç ve fix battery yap. Büyük ihtimal düzelir.

STOCK Rom yükledikten sonra herhangi bir kernel yüklemene gerek yok. Aslında hiçbir rom için gerek yok. İçlerinde gömülü olarak zaten yüklenmekte. Android işletim sistemi dediğimiz şey Linux'un makyajlanmış ve yeniden derlenmiş halidir. Onlarda yüklenince kernel dosyaları ile birlikte gelir. Herneyse stock rom yapmadan önce bu romun ilk postunda anlattığım şekilde temiz kurulum öneririm. Sonrasında RSD ile flashlama işlemini yapabilirsin.

Kolay gelsin..

Sağolun.Yeni bir bug daha buldum belki eklemek istersiniz ana sayfaya.

Kulaklık takınca otomatik olarak müzik çalar açılıyor,youtubeden video izliyor bile olsanız sürekli müzik çalar açılıp şarkı çalmaya çalışıyor ve yapıyorda.

Ayrıca ben 6 yıldır linux kullanırım hocam,android ile linux'u hiç karşılaştırmayın,ikisi çok ayrı dünyalar.

Android linux değil bir linux portudur diyebiliriz.Linux dağıtımlarında (ubuntu,fedora,arch) gibi kernel yüklü gelir dediğiniz gibi fakat hepsi için aynı kernel mevcuttur,kernel asla değişmez dağıtımdan dağıtıma.

.
  3. »CanERYVZ«
        Like  

.

User deleted

O zaman android'in de tamamen linux kerneli üzerine kurulu bir linux dağıtımı olduğunuda biliyorsunuzdur.

Bug için ne diyebilirim bilemiyorum? Muhakkak kapatılıyordur, bir ayarı olduğuna eminim. Arkadaşımda kullanmakta ama onda öyle bir sorun olmadığını söyledi. Çok kurcaladığını belki tesadüfen kapattığını söyledi ama kapalıymış. Ayarlar kısmını biraz kurcalayın veya müzik çalar ayarlarını yine bulamazsanız konuya bug olarak ekleyebilirim. Zaten baktım diyorsanız yeniden bilgilendirene kadar bug olarak ekliyorum.

İyi günler..

.
  4. iceboy91
        Like  

.

User deleted

CITAZIONE (»CanERYVZ« @ 6/12/2013, 07:27) 
    O zaman android'in de tamamen linux kerneli üzerine kurulu bir linux dağıtımı olduğunuda biliyorsunuzdur.

Bug için ne diyebilirim bilemiyorum? Muhakkak kapatılıyordur, bir ayarı olduğuna eminim. Arkadaşımda kullanmakta ama onda öyle bir sorun olmadığını söyledi. Çok kurcaladığını belki tesadüfen kapattığını söyledi ama kapalıymış. Ayarlar kısmını biraz kurcalayın veya müzik çalar ayarlarını yine bulamazsanız konuya bug olarak ekleyebilirim. Zaten baktım diyorsanız yeniden bilgilendirene kadar bug olarak ekliyorum.

İyi günler..

İlk aklıma gelen zaten oydu,yani ayarlardan kapatılıyordur belki diyerek müzik çalar ayarlarına daldım direk ama bunla ilgili hiçbir ayar yok...

Ana ayar menüsünde de bulamadım ama biraz daha kurcalayalım bakalım.

.
  5. »CanERYVZ«
        Like  

.

User deleted

CITAZIONE (iceboy91 @ 6/12/2013, 10:32) 
    İlk aklıma gelen zaten oydu,yani ayarlardan kapatılıyordur belki diyerek müzik çalar ayarlarına daldım direk ama bunla ilgili hiçbir ayar yok...

Settings > Device kısmında ki ayarlara bakın özellikle, gizli seçenekleri de inceleyin.

.
  6. iceboy91
        Like  

.

User deleted

CITAZIONE (»CanERYVZ« @ 6/12/2013, 12:57) 
    CITAZIONE (iceboy91 @ 6/12/2013, 10:32) 

Settings > Device kısmında ki ayarlara bakın özellikle, gizli seçenekleri de inceleyin.

Settings de device diye bir kısım yok malesef..

Siz hangi romu kullanıyorsunuz atix'inizde

.
  7. »CanERYVZ«
        Like  

.

User deleted

Benim cihaz teleservice de, arkadaşımın cihazında miui yüklü o bulamadı nasıl yaptığını, diğer bir arkadaşımda cm 10.1 yüklü onda settings > device kısmında var bu ayar.

.
  8. iceboy91
        Like  

.

User deleted

Romun güncel versionu yayınlandı official siteden indirebilirsiniz

.
  9. »CanERYVZ«
        Like  

.

User deleted

Dersler gittikçe ağırlaşıyor haftalık güncellemeleri artık ekleyemeyebilirim, o yüzden rom'un kendi sitesini ekledim.
    Artık herkes rom'u kendi sitesinden indirebilir. Karşılaşılan sorunlar yine bu başlık altından tartışılacaktır.

Herkese iyi günler dilerim..

.
  10. iceboy91
        Like  

.

User deleted

Hocam bu roma stock gb kerneli atsak bir sıkıntı olurmu ?

Yada faux'un 1.0 ghz kernelini ?

En son versionla birlikte anasını ağlatıyor şarjın rom..

.
  11. »CanERYVZ«
        Like  

.

User deleted

rom android 4.2 siz stock gb sürümünün yani 2.3 sürümünün kernelini atmak istiyorsunuz. tabiki sorun olur, 3.1.10 kernel bu yüzden yapılıyor. faux kernel uygularsanız telefon kullanılamaz hale gelir. şarj konusunda yapabileceğiniz tek şey çalışan uygulamaları kullanmadığınızda sonlandırmak, play store dan bunu otomatik yapan uygulamalar bulabilirsiniz. ve kullanmadığınız ama sürekli çalışan uygulamalar var onları application bölümünden disable yaparsanız bir daha çalışmaz.

.
  12. Semseddin
        Like  

.

User deleted

Greenify arkaplanda çalışmasını istemediğiniz programlar için harika bir çözüm.

.
  13. DarKKnighTR
        Like  

.

User deleted

QUOTE (Semseddin @ 14/12/2013, 17:46) 

Hocam denedim o programı vallaha arka planda çalışan program olsa Greenify'den daha az batarya harcar :D Cidden kullandım ama faydasını göremedim.

.
  14. »CanERYVZ«
        Like  

.

User deleted

QUOTE (DarKKnighTR @ 14/12/2013, 17:56) 
    QUOTE (Semseddin @ 14/12/2013, 17:46) 

Hocam denedim o programı vallaha arka planda çalışan program olsa Greenify'den daha az batarya harcar :D Cidden kullandım ama faydasını göremedim.

Benim tavsiyelerim bunlar;

https://play.google.com/store/apps/details...d.appquarantine
    https://play.google.com/store/apps/details...tapp.appfreezer
    https://play.google.com/store/apps/details...anmaster.mguard (Düzenli Kullanım)
    https://play.google.com/store/apps/details...r.ramboosterpro (Düzenli Kullanım)

Hiçbiri arkaplanda çalışmaz RAM ve CPU harcamaz. Smart RAM Booster da tek tıklama ile RAM boşaltan küçük bir simge var onu kullanabilirsin, ayrıca ekranı klitlediğinde çalışan tüm uygulamaları sonlandırma özelliği var. Hepsini denemeni öneririm.

İyi günler..

.
  15. üstad
        Like  

.

User deleted

kulaklık takınca müziğin çalması, uygulama ile alakalı, stock romda 5-6 müzik çalar denemiştim, bir tanesi dediğiniz gibi çalışıyordu, diğerlerinde sorun yoktu. şimdi bir miui rom denemek istiyorum ama sanırım kernel yüzünden 4.0 üstü sorunsuz yok, bir yerde miui 2.3.x görmüştüm ama sanırım yalnızca tema desteğiydi, orjinal miui 2.3.x var mı? (donanımda sorunsuz-parmak izi-webtop-hdmi-video ...)

.
150 replies since 13/10/2013, 13:19   12257 views
  Share  
.