Motorola ARTIX 4G MIUI Sürekli Güncel ROM (Türkçe)

« Older   Newer »

Share  
.
  1. iceboy91
        Like  

.

User deleted

Stock rom yükleyip kalibasyon yapmıştım batarya %100 olmuyor diye,onu çözdüm kalibrasyonla.

Sonra ilk yeniden şarj edişimde tekrar %95 oldu ve yukarıya çıkmadı şarj.

MIUI Kurdum,şimdi de %80 den yukarıya çıkmıyor,photon kullanırken hiçbir sorunla karşılaşmadım 1 yıl boyunca,atrix aldığıma alacağıma bin pişmanım.

Bu arada miui nin bu versionu bataryanın anasını ağlatıyor 1 gecede %10 dan fazla şarj götürüyor ve arka planla çalışan uygulamalarla alakası yok bunun,kernelle alakalı çünki ben bütün uygulamaları kapattım ve denedim.

MIUI romu kurunca sanki atrix değil başka telefon kullanıyorum,ekran acayip daha kaliteli görünüyor...

Tekrar istemeye istemeye mecburiyetten stock roma dönüyorum,bu kalibrasyon olayı neredeyse 6-7 saat sürüyor her gün de kalibrasyon yapacak değiliz ne yağacağımı şaşırdım.

.
  2. »CanERYVZ«
        Like  

.

User deleted

QUOTE (üstad @ 14/12/2013, 20:56) 
    kulaklık takınca müziğin çalması, uygulama ile alakalı, stock romda 5-6 müzik çalar denemiştim, bir tanesi dediğiniz gibi çalışıyordu, diğerlerinde sorun yoktu. şimdi bir miui rom denemek istiyorum ama sanırım kernel yüzünden 4.0 üstü sorunsuz yok, bir yerde miui 2.3.x görmüştüm ama sanırım yalnızca tema desteğiydi, orjinal miui 2.3.x var mı? (donanımda sorunsuz-parmak izi-webtop-hdmi-video ...)

Biraz araştırdım üstad ama sorunsuz yok sanırım.

Link atıyorum dene ve forumdaki arkadaşlarıda bilgilendir.

İkiside aynı sürüm, hızlı olanı sömürürsün :D

http://roms.miui.us/romsnippet.php?device=olympus
    http://goo.im/devs/miui/olympus

.
  3. benistemem
        Like  

.

User deleted

Acaba yeni kernel ile çalışacak bi miui yok mu? Denemek istiyorum çünkü.

.
  4. üstad
        Like  

.

User deleted

@iceboy91
    hocam ortada dolaşan batteryfix adlı yama var, işe yaramadı mı o?

@»CanERYVZ«
    üstad sağol, indiriyorum ama sanırım kullanmam, biraz önce niçin miui kurmuyorum diye biraz gaz gelmişti ama kurmama sebebimi unutmuşum :blush-anim-cl.gif: sonradan jeton düştü, eski telefonum gio 'da Türkçe sorunu yüzünden kurup kaldırmıştım, hala halledilmemiş sorun(sorun değil tabiiki, birisi çıkıp miuitr sitesi açıp bir de mi3 ithalatı yapsa fena olmaz)

.
  5. iceboy91
        Like  

.

User deleted

CITAZIONE (»CanERYVZ« @ 14/12/2013, 22:59) 
    CITAZIONE (üstad @ 14/12/2013, 20:56) 
    kulaklık takınca müziğin çalması, uygulama ile alakalı, stock romda 5-6 müzik çalar denemiştim, bir tanesi dediğiniz gibi çalışıyordu, diğerlerinde sorun yoktu. şimdi bir miui rom denemek istiyorum ama sanırım kernel yüzünden 4.0 üstü sorunsuz yok, bir yerde miui 2.3.x görmüştüm ama sanırım yalnızca tema desteğiydi, orjinal miui 2.3.x var mı? (donanımda sorunsuz-parmak izi-webtop-hdmi-video ...)

Biraz araştırdım üstad ama sorunsuz yok sanırım.

Link atıyorum dene ve forumdaki arkadaşlarıda bilgilendir.

İkiside aynı sürüm, hızlı olanı sömürürsün :D

http://roms.miui.us/romsnippet.php?device=olympus
    http://goo.im/devs/miui/olympus

Yarın 2.12.7 yi deneyip buraya yazarım.

MIUI V5 i deneyecek arkadaşlara uyarı bataryayı eksik görüyor malesef 1-2 şarjdan sonra. %80 E kadar düşüyor.

Batarya kalibrasyonu çözmüyor sorunu.

.
  6. üstad
        Like  

.

User deleted

QUOTE (proton252 @ 15/12/2013, 15:39) 
    Rom içinde dil dosyaları olmayınca bu programlar işe yaramaz. Dil dosyalarının roma eklenebildiğini yazmıştım ilk sayfada. #entry388587133
    Hatta bir sürümü dil dosyalarını ekleyip dropbox'a yüklemiştim. #entry388376835
    İstenirse her hafta dil dosyasını ekleyip güncelleyebilirim.

hocam dropbox linki uçmuş, bir el atıversen :), bu arada 3.10.30 demişsin bu son değil sanırım,
    biraz çok olacak ama, dil dosyalarını nerede bulabileceğimi, ve roma nasıl gömeceğimi iki cümleyle anlatıversen daha rahatsızlık vermesem, tam süper olurdu :D

.
  7. Mert38
        Like  

.

User deleted

QUOTE (proton252 @ 15/12/2013, 14:39) 
    Rom içinde dil dosyaları olmayınca bu programlar işe yaramaz. Dil dosyalarının roma eklenebildiğini yazmıştım ilk sayfada. #entry388587133
    Hatta bir sürümü dil dosyalarını ekleyip dropbox'a yüklemiştim. #entry388376835
    İstenirse her hafta dil dosyasını ekleyip güncelleyebilirim.

Dil dosyasını Her hafta tr yaparsan çok iyi olur veya işim olur diyosan bi anlatırsan ben veya başka kullanıcılar yapabilir...

Edited by »CanERYVZ« - 18/12/2013, 03:01

.
  8. »CanERYVZ«
        Like  

.

User deleted

QUOTE (üstad @ 15/12/2013, 20:10)
    hocam dropbox linki uçmuş, bir el atıversen :), bu arada 3.10.30 demişsin bu son değil sanırım,
    biraz çok olacak ama, dil dosyalarını nerede bulabileceğimi, ve roma nasıl gömeceğimi iki cümleyle anlatıversen daha rahatsızlık vermesem, tam süper olurdu :D

QUOTE (Mert38 @ 16/12/2013, 11:52)
    Dil dosyasını Her hafta tr yaparsan çok iyi olur veya işim olur diyosan bi anlatırsan ben veya başka kullanıcılar yapabilir...

Beyler kusura bakmayın yoğun final haftası pek giremiyorum.
    Bunu için orjinal miui konusu mevcut her şey anlatılmış sadece 5 adımda ve dil dosyasıda mevcut.
    Ufak bir program kurup dil dosysını içine gömüyorsunuz, 5 dk nızı alır haftalık eklemeler yaparsanız ben konunun ilk postuna eklerim.

http://en.miui.com/thread-6222-1-1.html

.
  9. Mert38
        Like  

.

User deleted

CITAZIONE (»CanERYVZ« @ 16/12/2013, 16:45) 
    CITAZIONE (üstad @ 15/12/2013, 20:10)

CITAZIONE (Mert38 @ 16/12/2013, 11:52)

Beyler kusura bakmayın yoğun final haftası pek giremiyorum.
    Bunu için orjinal miui konusu mevcut her şey anlatılmış sadece 5 adımda ve dil dosyasıda mevcut.
    Ufak bir program kurup dil dosysını içine gömüyorsunuz, 5 dk nızı alır haftalık eklemeler yaparsanız ben konunun ilk postuna eklerim.

http://en.miui.com/thread-6222-1-1.html

Ayrıca son sürümü yükledim ben,Gappsı görmedi direk miuinin marketine giriyor ne önerirsiniz?

Apk olarakta yükledim ama bu sefer giriyor hemen atıyor.

.
  10. iceboy91
        Like  

.

User deleted

Aynı sorun bende V5 Te oluyor her versionda.

Temiz bir kurulumdan sonra GAPSS'ı flashlamayın.

Direk apksını kurun ve kurulum ekranından sonra launch demeyin,kurulum ekranından çıkın ve menüden girin.

Edited by »CanERYVZ« - 18/12/2013, 03:02

.
  11. »CanERYVZ«
        Like  

.

User deleted

QUOTE (Mert38 @ 16/12/2013, 18:21) 
    Ayrıca son sürümü yükledim ben,Gappsı görmedi direk miuinin marketine giriyor ne önerirsiniz?

Apk olarakta yükledim ama bu sefer giriyor hemen atıyor.

Sorun GAPPS ile alakalı değil. Aynı sorunu bende yaşadım sorun com.android.vending-4.5.10.apk ile alakalı eğer bu sürümü kurduysan.

System App Remover ile yüklü olan Goople Play ve Google Play Service'i sil.

Root Explorer kur. Kök(Root) dizinine gir orada system\app içerisine gir.

com.android.vending-4.5.10.apk dosyasını direk oraya kopyala yapıştır yap.

Telefonu yeniden başlat

Programlar paralı, bulamazsın diye APK dosyalarını yükledim.

Kolay gelsin.

http://www72.zippyshare.com/v/67030702/file.html

http://www72.zippyshare.com/v/92629586/file.html

.
  12. Mert38
        Like  

.

User deleted

Dediklerinizi harfiyen uyguladım ama olumlu sonuç alamadım.Google playi yükledim giriyo gibi oluyor , hemen atıyor.Çok garip ilk defa yaşyorum bu hatayı ..

Edited by »CanERYVZ« - 18/12/2013, 03:03

.
  13. Mert38
        Like  

.

User deleted

CITAZIONE (proton252 @ 17/12/2013, 16:28) 
    CITAZIONE (»CanERYVZ« @ 17/12/2013, 15:51) 
    Konuya ekledim, Teşekkürler.

Ben de teşekkür ederim. Yalnız ayarlar kısmında bir iki değişiklik yapılmazsa build.prop dosyasına Türkçe ayarları işlenmiyor. Bu durumda rom Türkçe olarak açılmıyor

data/settings/locales.xml dosyasına Türkçe seçeneğinin eklenmesi lazım.
    CODICE
    <?xml version='1.0' encoding='UTF-8'?>
    <locales>
     <locale id="Russian (ru_RU)">ru_RU</locale>
     <locale id="English (en_US)">en_US</locale>
     <locale id="Ukrainian (uk_UA)">uk_UA</locale>
     <locale id="Polish (pl_PL)">pl_PL</locale>
     <locale id="Korean (ko_KR)">ko_KR</locale>
     <locale id="German (de_DE)">de_DE</locale>
     <locale id="Hungarian (hu_HU)">hu_HU</locale>
     <locale id="Slovak (sk_SK)">sk_SK</locale>
     <locale id="Czech (cs_CZ)">cs_CZ</locale>
     <locale id="Turkish (tr_TR)">tr_TR</locale>
    </locales>

Patch (yama) ayarlarını devre dışı bırakıyorum çünkü bu yamalar belirli modeller için geçerli.
    Extra kısmı tercihe bağlı.
    İmza kısmı yine tercihe bağlı ama süreyi uzatıyor.
    (IMG:https://i.imgur.com/jRsDuCb.jpg)

teşekkürler proton ...
    teşekkürler CanerYVZ

.
  14. iceboy91
        Like  

.

User deleted

Bu romu şu anda kullanmaktan olup,ilk şarj edişten sonra 2. ve diğer şarjlarda şarj % si sorunu yaşayan yokmu ? Ben full dolduruyorum şarjı %80 den yukarı gitmiyor..

.
  15. iceboy91
        Like  

.

User deleted

Birde link uçmuş,haberiniz olsun.

.
150 replies since 13/10/2013, 13:19   12257 views
  Share  
.