TELESERVİS ÜCRET İADESİ

« Older   Newer »

Share  
.
  1. bthngnc
        Like  

.

User deleted

aslında konu sahibi arkadaşın ya da bit moderatörün ilk sayfayı güncellemesi takip açısından iyi olur diye düşünüyorum

kısaca
    telefonun nereden alındığı
    telefonun servise verildiği tarih
    arızası
    ücret iadesine karar verildiği tarih
    ücret iadesinin gereçekleştiği tarih

konuyu okuduğum kadarıyla en erken ücret iade kararı 15 gün en geç 3 ay gibi çıkmış
    ücret iade kararından sonrada sanırım en erken 20-25 gün paranın yatması beklenmiş

bu duruma göre benim önümde en iyi ihtimalle 45 gün kötü ihtimalle 5 ay var :bash.gif:

.
  2. »CanERYVZ«
        Like  

.

User deleted

679,00 TL 14.02.2014 günü yatırıldı. Darısı bekleyenlerin başına..

.
  3. Mayor37
        Like  

.

User deleted

herkeze ücret iadesi çıkmış bendemi göndersem ne beyler sorunlarınız neydi sizin benim bi parmak izi okuyucu ve telefon kulaklık yeri bozuk bide telefonun ekranı bombeli :D düz deyil şişlik var ortalarda napsak gödersekmi ?
    ve bunlar için ne yazmak lazım ayrıntılı bilen varmı acaba?
    telefona toz felanda kaçmadı :( bi ihtimal olurdu sizin sıkıntıları bi öğrensem ? acaba
    caneryavuz modum benim artık canıma tak etti bu telefondan ücret idaesi alıp yeni telefon almam lazım bu güncelleme işi delirtdi beni
    senin gibi telefon ekranı tam oturmuyor kulaklık yeri bozuk parmak izi okuyucu bozuk desem olurmu acaba birde telefonum rootlu onu stoc roma döndürüp rootu geri almamız lazımmı ?
    birde iban felan diyorsunuz bu nedir acaba ?
    birde bu ücret iadesini 20 gün içinde bir cevap gelmezsse biz mi yollayacaz bi ayrıntılı açıklama alsam telefonu yollayacam bozuk bozuktur diyip bakalım :(

Edited by Mayor37 - 17/2/2014, 00:19

.
  4. benistemem
        Like  

.

User deleted

Diğer konuda iki arkadaşın telefonu yapılıp yollanmış sanırım ellerine parça geldi, artık ücret iadesi sıkıntıya girdi bence.
    Telefonda gözle görülür bir sorun yoksa istediğiniz kadar sorun yazın adamlar sorun yok diyip geri yollamaya bahane arıyorlar.
    Ücret iadesi için en az 1 ay beklemen gerekiyor bir de, o da en az yani. Ben 23.01.2014 de gönderdim hepsiburadaya şuana kadar hala yedek parça beklemekte diyor, 4 gün kaldı 20 iş gününün dolmasına ve açıkcası acaba parça geldi mi diye tırsmıyor değilim. Bakalım süreç bi tamamlansın ona göre buraya geri dönüş yapıcam.
    Iban vadesiz hesabın kimliği gibi bir şey, 20 iş günü dolunca adamlara ulaşamadığın için onların insafına kalıyorsun ama para iaden kesin oluyor, onlar mırın kırın ederse tüketici hakem heyetine gidip paranı alıyorsun sadece süreç uzuyor 2-3 ay kadar.

.
  5. Mayor37
        Like  

.

User deleted

süreç 3 ay sürsün bekleriz 8ay sonra zaten garanti bitiyor
    senin sorun neydi ben yinede gönderiyim diyorum olmassa düzelmiş gelir en azından :(
    ama ben kastamonuda oturuyorum nasıl gönderecem acaba hepsiburadan felan gönderiliyormuş nasıl oluyor biliyormusun?

.
  6. djsabay
        Like  

.

User deleted

tüketici hakem heyeti ücret iadesi kararı verdi kararın teleservice e tebliginden sonra 10 gün dolmadan ücret iadesi yapıldı cuma günü böylece benimde 4 ay süren garanti sürecim tamamlandı darısı diger bekleyen arkadasların basına...

.
  7. »CanERYVZ«
        Like  

.

User deleted

QUOTE (Mayor37 @ 16/2/2014, 23:04) 
    caneryavuz modum benim artık canıma tak etti bu telefondan ücret idaesi alıp yeni telefon almam lazım bu güncelleme işi delirtdi beni
    senin gibi telefon ekranı tam oturmuyor kulaklık yeri bozuk parmak izi okuyucu bozuk desem olurmu acaba birde telefonum rootlu onu stoc roma döndürüp rootu geri almamız lazımmı ?
    birde iban felan diyorsunuz bu nedir acaba ?
    birde bu ücret iadesini 20 gün içinde bir cevap gelmezsse biz mi yollayacaz bi ayrıntılı açıklama alsam telefonu yollayacam bozuk bozuktur diyip bakalım :(

IBAN : Banka vadesiz hesap numarasıdır. Herhangi bir karta sahipsen online olarak öğrenebilirsin.

Stock Rom : Telefonu yollamadan önce mutlaka stock rom at(yazılımdan kullanıcı hatası demesinler) hatta ayarlarını bile yapmadan o şekil yollayabilirsin.

Yazman Gerekenler : Maddeler halinde önem sırasına göre yaz sorunlarını, açık bir şekilde ifade et. (3-4 madde yeterli bence)

Göndermen Gerekenler : Eğer kesin ücret iadesi istiyorsan ikinci bir işle uğraşma, cihazın tüm parçalarını kutusuna yerleştir. Yazdığın kağıdı kutunun üstüne yapıştır veya içine koy(görünür bir kısma).

Şanslıysan 15-20 içinde ücret iadesi çıkar.

25-30 gün bekleyip aramalara ve mail atmaya başla. Gerekli bilgiler bu konuda.. https://motomodtr.forumcommunity.net/?t=55725923

3-4 gün arayla rahatsız etmeye devam et ;) sana sıranızı öne aldık, parça bekliyoruz gibi bahaneler uyduracaklardır.

Hemen motorola roe destek kısmından iletişime geçmeye başla, ücret iadesi istediğini söyle işlemlerine başlarlar.

https://motorola-global-en-roe.custhelp.com/app/home/

Edited by »CanERYVZ« - 17/2/2014, 13:23

.
  8. Mayor37
        Like  

.

User deleted

hmm :D tamamdır saolasın modum da ben şimdi kastamonuda oturuyorum bunu teleservice nasıl yollayacam hepsiburadadan yollanıyormus galiba öylemi yapsam yoksa düz mü göndersem

.
  9. »CanERYVZ«
        Like  

.

User deleted

Yollaman gereken adresi öğrenmek için önce teleservice ile iletişime geç sonrasında kendin yolla. Bende ilk hb ye danıştım fakat kendileri biz garanti sağlayıcısı değiliz bizde sizden geleni oraya iletiyoruz yaptığımız bişey yok işiniz uzar demişti. Alıcı ödemeli yolluyorsun kargoyu, zaten anlaşması var yurtiçi kargo ile.

.
  10. Mayor37
        Like  

.

User deleted

en yakın NECATİBEY CAD. NO:82/B SIHHIYE ANKARA bura varmış iyi bende buraya gönderirim
    hadi bakalım bi kaç sorunda olsa iyiydi şimdilik kulaklık yeri bozuldu telefonun ekranı bombeli parmak iz okuyucu çalışmıyor diyecem :S

.
  11. benistemem
        Like  

.

User deleted

Bilmeniz gereken iki şey var, bunlar sizin kanunen haklarınız. Size cumartesi çalışmıyoruz o yüzden iş günü sayılmaz bu derlerse inanmayın kanunda yazanı onlara söyleyin. Aksi takdirde 20 iş günü dolduğunda Tüketici Hakem Heyetine başvuru yapıp parayı çatır çatır alabilirsiniz.

Madde 6 -
    (Değişik fıkra: [24/04/201] - 27914 S. R.G. Yön./3. md.) Malın tamir süresi, ekli listede ilan edilen azami tamir süresini geçemez. Bu süre mala ilişkin arızanın servis istasyonuna, servis istasyonunun olmaması durumunda, malın satıcısı, bayii, acentesi, temsilciliği, ithalatçısı veya imalatçısı-üreticisinden birine bildirim tarihinden itibaren başlar. Tüketicinin arıza bildirimini; telefon, faks, e-posta, iadeli taahhütlü mektup veya benzeri bir yolla yapması mümkündür. Ancak, uyuşmazlık halinde ispat yükümlülüğü tüketiciye aittir.

Garanti Belgesi Uygulama Esaslarına Dair Yönetmeliğe göre İşgünü: Ulusal, resmî ve dini bayram günleri ile yılbaşı, 1 Mayıs ve pazar günleri dışındaki çalışma günlerini,ifade eder.

.
  12. Mayor37
        Like  

.

User deleted

beyler +dan ne gibi hatalar yazabilirim sizce laf olsn torba dolsun mesala arada telefon reset atıyor bunu felan yazıymmı
    ama büyük ihtimal o custom rom olayındandır ama işte iş olsun ?

Edited by Mayor37 - 17/2/2014, 21:55

.
  13. benistemem
        Like  

.

User deleted

Tekrar diyorum iş gününe cumartesi dahildir, ben bugün kanunu bildiğimi hatırlatarak ücret iademi almış bulunuyorum darısı sizin başınıza.

.
  14. Dehr
        Like  

.

User deleted

Merhaba beyler, elime başka bir telefon geçtiğinden atrix'imi servise göndereceğim fakat şöyle bir sorunum var;

https://motomodtr.forumcommunity.net/?t=55627941

Stock rom atamadığımdan telefonu açılmaz hale getirip servise yollamak istiyorum.
    Yardımcı olabilecek arkadaşlar varsa lütfen beni aydınlatsınlar.

.
  15. bthngnc
        Like  

.

User deleted

benim 20 iş günü 22.02.2014 c.tesi doldu
    direk tüketici hakem hayetine mi vereyim yoksa teleservise yazı mı yazayım

.
259 replies since 13/11/2013, 14:39   9979 views
  Share  
.