[ROM][GSM]Razr Android 4.1.2 ARTMOD V4.31

Türkçe ve stabil

« Older   Newer »

Share  
.
  1. c3yhun
        Like  

.

User deleted

Arkadaşlar ,
    Rom u kurdum , cihaz açılırken boot ekranından sonra siyah bir ekran geliyor bildirim ışığı kırmızı yanıyor ve öyle kalıyor.
    Bir kaç defa kurulum yaptım hata olabilir diye ama sonuç değişmedi.
    Rsd ile Orjinal romu kurdum şu anda tekrar kullanıyorum.

Hatanın neden kaynaklandığını tahmin edebilecek , yardım edecek ?

.
  2. thek54
        Like  

.

User deleted

Guncel bir eu jb kernel flashlayin sonra romu flashlayin. Siz buyuk ihtimalle ics nin uzerine yukleme yaptiginizdan kerneli uyumsuzdur.

.
  3. anticor
        Like  

.

User deleted

Evet sorun kernelden kaynaklanıyor gibi görünüyor. Muhtemelen @thek54 arkadaşımızın da dediği gibi ICS'nin üzerine kurmya çalışıyorsunuz sanırım. Önce root yapıp BMM yükleyin sonra kerneli yükleyi daha sonra romu yükleyin. Sorun olmayacaktır.

.
  4. sedoman34
        Like  

.

User deleted

cid silinmiş verizon us versiyon için uygulama sıralaması ne şekilde olacak yardımcı olabilirmisiniz.

cid img, eu imaj (kernel deniyor sanırm 8 mb kadar ) ve artmod zipli olarak sd kartta bir klasör içinde (hepsi aynı yerde ). bmm yüklü superuser yüklü tlf da.

rica etsem yükleme aşamalarını "kernel yükleyin" şeklinde degilde bu işlem için "şu menüye girip şu işlemleri "yapmak gerek şeklinde tarif edebilirmisiniz.

.
  5. thek54
        Like  

.

User deleted

Telefonu restart edin acilistaki android e tiklayin recovery menusune girin firmware flashing e tiklayin changelocation gibi bir yer vardi oradan ext storage i secin ve haricikarta attiginiz kernel i bulup uzerine tiklayip yukleme yapin. Hemen yuklerzaten. Sonra geri gelin wipe kismindan battery stats haric hepsini yapin maunt format kismindan butun formatlari yapin ve install zip file kismina girin yine ext storage i change location kismindan secin rom dosyasini bulup tiklayin yukleme yaptiktan sonra geri gelip restart kismina tiklayipcihazi tekrar baslatin islemem tamamdir.

.
  6. sedoman34
        Like  

.

User deleted

açılıştaki android hangisi, recovery telefonun açma kapama ve ses düğmeleri ile girdiğimiz yermi yoksa telefon da kurulu olan bmm menüsündeki mi acaba, kusura bakmayın kavram karmaşası yaşıyorum.
    edit:bu arada sense diye bi ekran açıldı, sonrasındna firmawr flash kısmını gördüm şuan.

kernel i ok yaptım ,wibe kısmınıda kolayca geçtim, tüm formatlar kısmındayım o kısım biraz bekletiyor, bazıları tepk vermezken bzıları yes-no seçenekli.

formatlardan sonra instal zipten ext storage seçtiğimde" no files found "uyarısı veriyor o sayfaya giremiyorum, sanırım tüm formatları yapın dediğinizde sd kartta olan dosyaları fln silmiş olmalıyım o ekranda ki bşey görünmüyor.

.
  7. sedoman34
        Like  

.

User deleted

o ekranda iken usb kablosunu taktım ancak ne tlf nede sd kartı göstermiyor, bende sd kartı tlf dan çıkarıp artmod zip i karta yükleyip tekrar tlf a taktım ancak şimdide o menüden hiçbir yere çıkamıyorum, geri dönemiyorum, tlf u yeniden başlatsam recovery e geri dönermiyim ? emin değilim açıkçası.

tlf u kapatıp açmayı denediğimde customer ıd error contact dealer uyarısı veriyor . :unsure:

.
  8. sedoman34
        Like  

.

User deleted

data kablosunu taktığımda beyaz led yanıyor. şarj kablosunu taktığımda ise customer ıd error contakt dealer diyor bi süre sonra ekran kararıyor.arada bir nadiren de olsa fastboot menü ekranı da getirebiliyorum ancak seçim yapamıyorum.o ekranda iken şarj durumunu sürekli low gösteriyor. halbuki tlf u 1-2 saat şarjda beklettim.

cid geri yükleme girişimi de başarılı oldumu emin değilim fastboot menüdeyken yaptım işlemleri(data kablo takılı) ancak fastboot menü içine girmedim sanırım.

şimdi orj ıcs yüklemek için data kabloyu takıp cihazı açmaya çalışıyorum o esnada beyaz led sürekli yanıyor. bir iki kez fastboot menünün olduğu ekrana gelebildim ancak seçim yapana kadar tekrar customer ıd error ekranı gelip cihaz kararıyor.

menü ye girme yönergeleri için : data kablo takılıyken beyaz led sönene kadar açma-kapama + power a basılı tutuyorum. ardından açma-kapama+ power a kısa basıyorum kurtarma menüsü için. ancak bu sıralamada bazen o kısma girebiliyorum birden fazla deneme yapsamda bazen olmuyor. nerde hata yapıyorum destek rica ediyorum deneyimli arkadaşlardan

.
  9. anticor
        Like  

.

User deleted

Battery Low ekranında şarjda beklemeyi deneyin veya factory cable gerek. Bir de CID yedeği gerek. Yok ise baya bir sorun olacaktır sizin adınıza.

.
  10. Ã-zkan Ersoy
        Like  

.

User deleted

arkadaslar gogle playdan Boot Menu Manager(bmm) indirdim ama kök lazım diyor nolur yardım edin

.
  11. anticor
        Like  

.

User deleted

Sanırım root atmmaışsın. root nedir araştır önce sonra yap ve ardından işe koyul :D Forumda her türlü bilgi var. Kolaya kaçıp yardım edin demeyi de bir bırakın artık. Sanırım hiçbirşey okumadan direk yardım edin diyorsunuz.

.
  12. HACEGAN
        Like  

.

User deleted

paylaşım için teşekkürler sorunsuz kullanıyorum ama benim için en büyük sorun swype klavyem gitti ne kadar aradıysam bulamadım ve elimdeki yedeği (Swype_3.26.92.38727.apk) yükledim olmadı, system/app klasörüne kopyalayıp gerekli izinleri verdikten sonra kapatıp açtım yine olmadı forum xda sitesinde birisi zip olarak paylaşmış onuda indirip flaşladım oda ingilizce çıktı dil desteğide yok Allah rızası için yardım edecek varsa sevinirim.

.
  13. anticor
        Like  

.

User deleted

swype dosyasını buraya atsana bakayım.

.
  14. v6_maxx
        Like  

.

User deleted

Arkadaşım /system/ventor/app/swype.apk ve libswypecore.so ikisini aynı yere kopyalayıp dene çalışması gerekiyor. :thumb_yello.gif:

.
  15. HACEGAN
        Like  

.

User deleted

http://yadi.sk/d/dAsCQVkZQCyQ3 Bu linkten indirebilirsin

.
62 replies since 21/11/2013, 19:01   2888 views
  Share  
.