[ROM] Android 4.4 CM 11

JBX kernelli stabil bir 4.4 rom

« Older   Newer »

Share  
.
  1. sene1983
        Like  

.

User deleted

Yok yine olmadi. Screenshot Bluetooth yok
    :)
    Pes ediyorum

.
  2. sene1983
        Like  

.

User deleted

Ahan da olayı çözdüm :))
    Herşey çalışıyor şu anda.

İpucu senin screeshottaydı. dedektif gibiyim :))

0s1z

biz hep farklı sürümleri yüklüyormuşuz. Senin screenshotta yazan sürümü yükledim ve herşey çalışıyor. :))) Bir problem yok. Bu sürümü ve bu kernel sorun çıkarmaz inşallah?

cm-11-20131126-UNOFFICIAL-umts_spyder.zip
    JBX-Kernel-2.0-Hybrid-4.4_2013-12-02.zip
    gapps-kk-20131120-no_set_metadata.zip

.
  3. anticor
        Like  

.

User deleted

YOk çıkarmaz. BUndan önceki de öyleydi. kernel aralık CM11 kasım.

.
  4. sene1983
        Like  

.

User deleted

Rom gayet güzel çalışıyor. Tek canımı sıkan ekranı tuşa basıp kapattığımız zaman ekran kapandıktan sonra ekran görüntüsünün bir an gelip gitmesi. Bir çok romda bu olay vardı. Sadece slimbean romda ekranın kapanış animasyonunu değiştirme ayarı vardı oradan bu problemi halletmiştim. Bu sorunu nasıl çözeriz?

.
  5. Semseddin
        Like  

.

User deleted

Selam Sene,

Bahsettiğin hata kexec kernel'in çözülemeyen sorunlarından birisi ve cidden can sıkıcı. Eğer kod yazmayı biliyorsan kendin çözebilirsin, aksi takdirde ortada bilinen bir çözümü hala yok.. Hashode biliyorsunuz OMAP4 kexec kernel'i geliştirmeyi bıraktı. Adam akıllı bir geliştirici bu işi Hashcode'dan devralmadığı sürecede mevcut kexec kernel'in hatalarını düzeltebilecek aktif ve babayiğit developer görüntü de yok. Quarx'a göz kırptık bakalım, hayırlısı.

Yeri geliyor bende beğenerek kullanıyorum kexec kernel'i fakat malesef günlük olmuyor kardeşim. Yarı yolda bıraktı mı bütün android 4.3,4.4 keyfinden vazgeçip stock'u vuruyorum. Misal çözülemeyen bir sorun da " sdcard unmounted problemi". Tam telefon lazım oldu MP3 açacaksın açmaz, Kamera çalıştıracaksın çalıştırmaz çünkü sdcard yok ortada, hayda bu sefer restart at belki düzelir diye,. İlk restartta düzelirse şanslıyız yoksa 3-4 restart'a kadar kadar yolu var. Haha. Bu arada dtrail1'in dün'e kadar MY build dediği kitkat romlar,, xda'a lafı koyunca bugün DHacker build'i oluverdi birden.. Dün kernel dediği şeyin bugün Hashcode'un Kexec kernel'i üzerine yaptığı GPU modifiyeleri ve 10lu apk utility paketinden başka birşey olmadığını kendisi söyledi. Bence geliştiricisi bile olmadığı bir rom'u benim diye satabilen birine lüzumsuz kredi veriyorsunuz. İnsanlar yorumlara bakıp yüklüyor o yüzden orjinal konudaki yorumlar çok önemlidir. Bir bakmışsın data yok, kamera çekmez, bluetooth çalışmaz,SS yok, hdmi,1080P video zaten yok alıştık. Bu kafayla heralde wifi,dokunmatik ve şebekeyide bozarlarsa CM11 official kitkatı hazırlamış olurlar.

.
  6. sene1983
        Like  

.

User deleted

Çok haklısınız Şemseddin

Xda'da dtrail'in itirafını ben de okudum. Anlattığınız şeyleri aynen biz de yaşıyoruz. Gerçekten can sıkıcı bir durumdayız hepimiz

Aslında lüzumsuz kredi veriyorsunuz derken sonuna kadar haklısınız ama ne derler koyunun olmadığı yerde keçiye abdurrahman çelebi derler.
    Yani şu da bir gerçek ki başka 4.4 deneyimi sunan rom olmayınca böyle oluyor işte

.
  7. anticor
        Like  

.

User deleted

CM nin offical sitesinde CM 11 test sürümleri yayaımlanmaya başlanmış. Konuya ekledim siteyi ve yeni Gapps gelmiş 6 aralık tarihli onu da ekledim konu anlatımında var. kredileri artık offical siteye de verebiliriz :) xda orjinal konuyu da ekledim Artık orjinal bir konu var XDA da :)

SLİMKAT 4.4 ve CARBON rom 4.4 yayımlanmış

.
  8. oguzpasa
        Like  

.

User deleted

batarya durumu nasıl?

.
  9. anticor
        Like  

.

User deleted

Açıkçası daha denemedim. Test sürümü olduğundan iyi olduğunu söyleyemem ama :)

.
  10. Semseddin
        Like  

.

User deleted

http://imageshack.us/g/1/10441310/

.
  11. anticor
        Like  

.

User deleted

Teşekkürler usta konuya ekliyorum resimleri..

.
  12. sene1983
        Like  

.

User deleted

Çakma cm11'den daha stabil olduğunu kesinlikle söyleyebilirim. Fakat batarya durumu bana çok vahim geldi. Gerçi bataryanın %10 u kuruluma gitmiştir büyük bir ihtimal. Ben yarın akşam batarya durumu ile ilgili ayrıntılı yazarım.

.
  13. Semseddin
        Like  

.

User deleted

Ben batarya ile ilgili olumsuz yorum yapamıyorum Maxx olduğu için ama rom bana iyi geldi. Videoları açamadı mx player çalışmadı, diğer birçok player'ın açamadığı video dosyalarımı sadece mobo player ile açabildim bu rom'da. Diğer rom'larda mxplayer şiir gibiydi. Bunun dışında sdcard'a yüklenen uygulamalar yeniden başlatınca kayboluyor, Programları dahili depolama'ya yükleyin. Henüz sdkart unmounted uyarısı almadım. Eski hatalar

Bluetoothi Uygulamalar Önizlemeleri, Screenshot çalışıyor. Diğer şeyler zaten çalışıyordu. Bir sürpriz ile bize Stable CM11 gelirse harika olurdu.

.
  14. anticor
        Like  

.

User deleted

QUOTE (Semseddin @ 8/12/2013, 21:58) 
    Ben batarya ile ilgili olumsuz yorum yapamıyorum Maxx olduğu için ama rom bana iyi geldi. Videoları açamadı mx player çalışmadı, diğer birçok player'ın açamadığı video dosyalarımı sadece mobo player ile açabildim bu rom'da. Diğer rom'larda mxplayer şiir gibiydi. Bunun dışında sdcard'a yüklenen uygulamalar yeniden başlatınca kayboluyor, Programları dahili depolama'ya yükleyin. Henüz sdkart unmounted uyarısı almadım. Eski hatalar

Bluetoothi Uygulamalar Önizlemeleri, Screenshot çalışıyor. Diğer şeyler zaten çalışıyordu. Bir sürpriz ile bize Stable CM11 gelirse harika olurdu.

İnşallah biz de onu umuyoruz :) Bluetooth u çoook nadir kullanıyorum. Ve bir de şu CRT screen animasyon seçeneği eklerlerse iyi olur. Yani normal kapansa ekran daha yi olur :) Sanırım bu JBX kernel ile çözülmeyen bir sorun. Çünkü yüklediğim her romda ( orjinalden düzenlenme hariç ) yani bu 4.2.2 , 4.3 ve 4.4 de sorun vardı bu CRT animasyonu ile ilgili.

.
  15. sene1983
        Like  

.

User deleted

QUOTE (anticor @ 8/12/2013, 22:30) 
    QUOTE (Semseddin @ 8/12/2013, 21:58) 

İnşallah biz de onu umuyoruz :) Bluetooth u çoook nadir kullanıyorum. Ve bir de şu CRT screen animasyon seçeneği eklerlerse iyi olur. Yani normal kapansa ekran daha yi olur :) Sanırım bu JBX kernel ile çözülmeyen bir sorun. Çünkü yüklediğim her romda ( orjinalden düzenlenme hariç ) yani bu 4.2.2 , 4.3 ve 4.4 de sorun vardı bu CRT animasyonu ile ilgili.

xda'da yazdım bunu. SlimBean romda bu ekran kapanma animasyonunu değiştirme ayarı vardı ayarların içerisinde. Ben onu normal kapanışa ayarlamıştım. Bu hatadan kurtulmuştum. Ama sakalımız yok dinlesinler :)))

.
69 replies since 22/11/2013, 01:24   5286 views
  Share  
.