[ROM] Android 4.4 CM 11

JBX kernelli stabil bir 4.4 rom

« Older   Newer »

Share  
.
  1. anticor
        Like  

.

User deleted

Evet o konuda normal solma şeklinde kapanma ayarları koyarlarsa roma tamam yaa başka birşey yok. video da 720P çekiyor 4.4 te MotoX camera programı ile güzel oluyor :)

.
  2. Semseddin
        Like  

.

User deleted

Şurada birşey buldum, belki şifa olur.

Yanlız bu rom'da adb bağlantısı kuramadım pc ile. Sizde denermisiniz adb'de sorun mu var ? pc'den de göremedim, terminalden de cihazı bulamadım.

http://seasonofcode.com/posts/disabling-sc...in-android.html

1) adb shell
    2) su
    3) cd /data/
    4) echo "debug.sf.electron_frames=1" > local.prop
    5) reboot

hepsi bu eğer çalışırsa.

.
  3. sene1983
        Like  

.

User deleted

Google Aramsı ile çözdüm çözdüm olayı...
    Xda'daki bir konuda

"XBlast tools module disables/changes CRT. " yazdığını ve bunun Xposed framework'te olduğunu okudum.
    Daha sonrası basit ingilizce ile çözülebiliyor :)

Romu kurduktan sonra gelen Xposed Installer uygulamasına girilir FrameWork yüklenir, Modules'den download kısmına girilir, oradan XBlast Tools download edilir. Uygulama kurulur.

Xblast Tools açılır, Visual Tweaks, CRT screen off effect'den başka bir efekt seçilerek kurtulunur :) Ben Fade Effect yaptım. Bir sıkıntı yok. Kurtuldum o CRT şeyinden.. :woot:

.
  4. Semseddin
        Like  

.

User deleted

cm11 experimental kullanıp pc ile adb bağlantısı kurabilen var mı ?

.
  5. sene1983
        Like  

.

User deleted

bende adb yüklü değil, internet de kota da sıkıntılı o yüzden indiremiyorum.

.
  6. anticor
        Like  

.

User deleted

QUOTE (sene1983 @ 9/12/2013, 14:08) 
    Google Aramsı ile çözdüm çözdüm olayı...
    Xda'daki bir konuda

"XBlast tools module disables/changes CRT. " yazdığını ve bunun Xposed framework'te olduğunu okudum.
    Daha sonrası basit ingilizce ile çözülebiliyor :)

Romu kurduktan sonra gelen Xposed Installer uygulamasına girilir FrameWork yüklenir, Modules'den download kısmına girilir, oradan XBlast Tools download edilir. Uygulama kurulur.

Xblast Tools açılır, Visual Tweaks, CRT screen off effect'den başka bir efekt seçilerek kurtulunur :) Ben Fade Effect yaptım. Bir sıkıntı yok. Kurtuldum o CRT şeyinden.. :woot:

Güzel bulmuşsun eline sağlık. İznin olur ise konu başlığına ekleyeyim CRT yi nasıl kapatabileceğimiz hakkında :)

.
  7. sene1983
        Like  

.

User deleted

ne demek dostum izne gerek bile yok

.
  8. anticor
        Like  

.

User deleted

Çok iyi bir haber bence : cm-11-20131216-NIGHTLY-umts_spyder.zip gelmiş... artık 4.4 ler gelir stabilleşmeye başlar :)

.
  9. sene1983
        Like  

.

User deleted

anticor,
    iki sorum olacak dostum,

yeni sürümü indirdim, sıfırdan kurulum yapmak istemiyorum çünkü ayarlama işleri çok vakit kaybettiriyor. Şöyle yapsak olur mu?

1- yükleme yaparken direkt flashlayacak mıyız? öncesinde ya da sonrasında wipe mipe bişey yapmaya gerek var mı?
    2- kernel güncelleme yaparken de aynı şekilde direkt üzerine flashlayacak mıyız?
    3- Rom gerçekten sorunsuz, stabil olduğunu hissettiğimizde aynı sistem 2-3'e kurar gibi system1'e kurabilir miyiz?

.
  10. anticor
        Like  

.

User deleted

QUOTE (sene1983 @ 17/12/2013, 12:26) 
    anticor,
    iki sorum olacak dostum,

yeni sürümü indirdim, sıfırdan kurulum yapmak istemiyorum çünkü ayarlama işleri çok vakit kaybettiriyor. Şöyle yapsak olur mu?

1- yükleme yaparken direkt flashlayacak mıyız? öncesinde ya da sonrasında wipe mipe bişey yapmaya gerek var mı?
    2- kernel güncelleme yaparken de aynı şekilde direkt üzerine flashlayacak mıyız?
    3- Rom gerçekten sorunsuz, stabil olduğunu hissettiğimizde aynı sistem 2-3'e kurar gibi system1'e kurabilir miyiz?

3. evet
    2. evet
    1. experiment sürümünü kurduysan önceden wipe cache ve wipe dalvik cacheyap yeterli ( Yani fabrika ayarlarına döndüren wipe factory reset ti sanırım ona gerek yok. Böylece uygulamaların da silinmemiş olur. MIUI da da böyleydi 4.1.2 de her hafta ben de sadece romu flashlıyordum ve ardından wipe cache ve wipe dalvik cache yapıyordum :) ) Ama dtrail veya dhacker'indi saırım onlarınkinden birini kurdu isen bence her wipe yi yap :B):

.
  11. sene1983
        Like  

.

User deleted

Teşekkür ederim.

bu arada cm-11-20131218-NIGHTLY-umts_spyder.zip da gelmiş

.
  12. anticor
        Like  

.

User deleted

Evet bugün gelmiş ...

.
  13. draltus
        Like  

.

User deleted

cm 11 romu boot menü ile kurulmaya çalışıldığı zaman "installation aborted status 6 " hatası alıyorum. forumlarda okuduğm kadar ile sadece safestrap ile kurulabiliyormuş

bu konuda bir deneyimi olan arkadaşım var mı ?

.
  14. sene1983
        Like  

.

User deleted

QUOTE (draltus @ 19/12/2013, 08:43) 
    cm 11 romu boot menü ile kurulmaya çalışıldığı zaman "installation aborted status 6 " hatası alıyorum. forumlarda okuduğm kadar ile sadece safestrap ile kurulabiliyormuş

bu konuda bir deneyimi olan arkadaşım var mı ?

aynı hatayı ben de almıştım. xda'da aradığımda en son yüklediğiniz, çalışan bir cm romunun metainf klasörünü aborted hatası veren zip dosyasının içerisine yükleyin diyordu. ama denemedim, farklı bir rom test ediyorum.

.
  15. anticor
        Like  

.

User deleted

Bu dosyayı en sonindirdiğiniz CM zip inin içine atın değiştirsin ve sonra kurun. İşleminiz tamam

Veya ben düzenleyip yülediğim rom direk indirin...Yandex e yüklerim telefona da kurdum sorunsuz olarak

İnternetiniz sınırsız sa direk olarak 2. yi indirip kurmanızı tavsiye ederim :) Bende sorunsuz kuruldu.

.
69 replies since 22/11/2013, 01:24   5286 views
  Share  
.