[XT910] RETAIL UK 4.1.2 TÜRKÇE DİL PAKETİ !

Odex Retail UK 4.1.2 Artık Orjinal %100 Türkçe

« Older   Newer »

Share  
.
  1. osinte
        Like  

.

User deleted

slm,

Arakadaşlar sorunu çözdük saolsun Trabzonlu çok ilgilendi, aslında hep aynı şeyleri yapmıştım ama tek fark ilk dosyayı telefona indirmiştim 3G ile daha sonra bilgisayara indirip sd karta kopyaladım. Sonrasında aynı şeyleri yaptım ve Türkçe oldu.

T-Mobile 4.1.2

Bilginize.

.
  2. By.TRabZonLu™
        Like  

.

User deleted

QUOTE (v6_maxx @ 2/12/2013, 12:23) 
    hemşerim resmen pidikopata baglamışsın :biggrin2.gif:

aynen :)

QUOTE (osinte @ 2/12/2013, 13:54) 
    slm,

Arakadaşlar sorunu çözdük saolsun Trabzonlu çok ilgilendi, aslında hep aynı şeyleri yapmıştım ama tek fark ilk dosyayı telefona indirmiştim 3G ile daha sonra bilgisayara indirip sd karta kopyaladım. Sonrasında aynı şeyleri yaptım ve Türkçe oldu.

T-Mobile 4.1.2

Bilginize.

Türkçe olmasına sevindim, güle güle kullan :)

Paketi safestrap ya da boot menu manager ile kurabilirsiniz arkadaşlar ..

.
  3. anticor
        Like  

.

User deleted

Eline sağlık hocam :)

.
  4. By.TRabZonLu™
        Like  

.

User deleted

QUOTE (anticor @ 3/12/2013, 12:38) 
    Eline sağlık hocam :)

kendi telefonumu satacağım, orjinal türkçe 4.1.2 ile satabilcem, alan kişi fabrika ayarlarına dönse bile sistem Türkçe açılacak, çünkü paketteki dosyalar kendini systeme entegre ediyor :) ingilizce olması imkansız. Satmadan önce system/ app içinden Superuser.apk sını sildikten sonra , bmm açıp "su" dosyasını da sildik mi , ve son olarak bmm yi unistall yapınca herşey orjinal 4.1.2 oluyor rootsuz temiz :)

.
  5. emirsaltuk
        Like  

.

User deleted

delikanlımı desem kardeşimmi desem ula uşak mı desem bilemedim ama ellerine sağlık telefonumu yeniden sevdim sayende

.
  6. By.TRabZonLu™
        Like  

.

User deleted

QUOTE (emirsaltuk @ 3/12/2013, 21:36) 
    delikanlımı desem kardeşimmi desem ula uşak mı desem bilemedim ama ellerine sağlık telefonumu yeniden sevdim sayende

estagfurullah hocam :) aynen bende sevdim vala.

.
  7. By.TRabZonLu™
        Like  

.

User deleted

QUOTE (Aykut_74 @ 4/12/2013, 01:04) 
    Emeğine sağlık :D Türçe dil paketiyle ilgili merak ettiğim bazı hususlar var:
    1. Paketi yüklemeden önce telefona format atmamız gerekiyor mu?
    2. Wipe Cache / Dalvik yapınca telefonun internet tarayıcısındaki parolalar silinir mi?
    3. Bu paketi yükledikten sonra telefona sonradan yüklediğimiz programların (facebook, instagram vb.) dilide türkçe oluyor mu?
    4. Telefonu ota yoluyla jeally bean'e güncelledim şu anda reatail.en.fr yazılımı yüklü paketi yükledikten sonra sıkıntı çıkar mı yoksa türkçe dil paketini yüklemeden önce retatil.uk yazılımını mı flaşlayayım telefona :)

hayır format atmanız gerekmiyor.
    Hayır parolalar silinmez.
    evet herşey orj. türkçe oluyor ( türkçe dil desteği olmayan programlar elbette türkçe olmaz)
    sıkıntı çıkacağını sanmıyorum, kullanabilirsin .

.
  8. By.TRabZonLu™
        Like  

.

User deleted

QUOTE (Aykut_74 @ 4/12/2013, 02:05) 
    yanıtlar için teşekkür ederim :D
    son bir soru sormak istiyorum dil paketini yükledikten sonra telefona format attığımda dil paketi siliniyor değil mi? Telefona format atarsam tekrardan dil paketini yüklemem gerekir mi?

Hangi formattan bahsediyorsun, fabrika ayarlarına dönmek mi , (wipe data /cache, factory reset) mi ?

Edited by By.TRabZonLu™ - 4/12/2013, 02:10

.
  9. By.TRabZonLu™
        Like  

.

User deleted

QUOTE (Aykut_74 @ 4/12/2013, 02:09) 
    privacy> factory reset olarak format attığımda?

hayır kesinlikle silinmez, bu paketin silinmesi için RSD ile rom flashlaman lazım , ya da var olan sistemin üzerine farklı bir rom kurarsan silinir. Ama sen system-2 ye farklı bir rom kurarsan ,Bu paketin olduğu systemdeki hiç birşey değişmez Türkçe kalır.

.
  10. By.TRabZonLu™
        Like  

.

User deleted

QUOTE (Aykut_74 @ 4/12/2013, 02:13) 
    Hımm Şu anda ne kadar muhteşem birşey başardığının bir kez daha farkına vardım trabzonlu kardeşim :) emeğine sağlık sayende telefonumuzu orjinal jelly bean ile türkçe kullanıcaz :)

faydalı olabildiysem ne mutlu bana.
    aynen öyle oluyor kardeşim şuan miui falan bıraktım slot-1 de hazır duruyor, fakat ben odex sistemli orjinal 4.1.2'mi kullanıyorum :) KitKat Launcher de kurdum tam oldu tadından yenmez :)

.
  11. By.TRabZonLu™
        Like  

.

User deleted

QUOTE (Aykut_74 @ 4/12/2013, 02:16) 
    kesinlikle katılıyorum :D

Yaşasın kitkat :)

v52fm

.
  12. v6_maxx
        Like  

.

User deleted

hemserim bu kitkat ın stabil sürümü çıktımı varmı bi sikinti 4.4 de ?

.
  13. By.TRabZonLu™
        Like  

.

User deleted

kurmadım ki hemserim stabil kolay cikmaz

.
  14. anticor
        Like  

.

User deleted

QUOTE (v6_maxx @ 4/12/2013, 07:24) 
    hemserim bu kitkat ın stabil sürümü çıktımı varmı bi sikinti 4.4 de ?

Stabil denmez de CM 10.2 deki gibi sürümler çıkıyor şu an. ve JBX kerneli ile 720P video kaydı ( MotoX camera ile gerçekten yeterli diyebiliriz ) yapabiliyorsunuz. Benim anlattığım konudaki linklerden son sürümü indirip deneyebilir siniz istiyorsanız :)

.
  15. ismailtunakus
        Like  

.

User deleted

CITAZIONE (By.TRabZonLu™ @ 2/12/2013, 11:04) 
    En.fr devam et bence ilk slot da o var galiba :)
    Onceden ilk turkce rom ciktiginda en.au onla alakali rom hazirlamisti artur588 o romu indirdim. System/app ve framework yedegini aldim, bilindigi gibi o rom da her acilista android yeni surume geciyor diyor ben oraya takmistim kafayi. Sonra rsd ile flashladigim en.eu romun app ve framework yedegini aldim, ikisini de bilgisayara kopyaladim. En.eu da olan dosyalari en.au olan dosyalarla karsilastirdim, tek tek dosyalari en.au dan bakarak en.eu klasorune kopyaladim, fazla bir dosya (uygulama) ya da eksik bir uygulamasin diye. Sonra framework kklasorune de aynisini uyguladim. Sonra bunu zip dosyasi haline getirdim fakat kurarken kurulmuyordu zip dosyasi imzali olmasi gerekiyordu galiba bende hazir olan en.eu klasorunu h.kartina attim root explorer ile ilk olarak framework klasorunu degistirdim bazi yerler turkce oldu, ardindan system/app uygulamalarini 5tanesini kopyaladim sonra kapatip actim cihazi, actigimda android yeni surume geciyor yazisi yoktu, bende sonraki 5 tane app dosyasini degistirdim o sekilde surekli kapatip actim android yeni surume geciyor yazisini hangi app den kaynaklandigini bulmak icin P harfine kadar geldim, 5 tane dosya daha kopyaladim bi baktim and.yeni.sur geciyor yazisi geldi sonra o 5 tane dosyayi tek tek kopyaladim sorun ilk postta bahsettigim 2 dosyadan kaynaklaniyordu, o dosyalari ing en.eu dosyalariyla degistirdim artik o yazida kalkmisti, yine 5 er 5 er kopyalamaya devam ettim system/app dizinine belki ilerideki dosyalari kopyalayinca ayni sorunu yapar diye. Oyle bise olmadi 2 dosyadan kaynaklaniyormus. Cihazi 30 defa rahat kapatip actim bulmak icin. System %100 turkce oldu. Simdi bunu sizlere nasil paylasabilirm dusuncesine gittim. Miui deki dil paketini kurdugumuz zip dosyasini aldim zip deki app ve framework klasorunu sildim, benimkileri kopyaladim, ardindan safestrap ile yukledim basarili oldu. Sonra safestrap ile yukleme esnasindaki yazilari degistirmek icin zip dosyasinin icindeki updater-script dosyasini notepad++ ile degistirdim ve rom son halini aldi, ve sizlerle paylastim . Boyle bir seruven

Ağzına sağlık çok güzel anlatmışsın herşeyi fakat ben yinede bir iki şey sormak istedim." RSD İLE İ.C.S AU sürümünü yükledim wifi üzerinden orjinal türkce JB.AU sürümüne geçtim fakat bu her acıldığında android yeni sürüme geçiliyor yazısı gerçekten can sıkıcı bir durum. Şimdi senin bu söyledikleri türkçe olduğu halde yapsak bir sorun olurmu ? AU JB.de Birde google arama cubuğu AU JB de ekranın en üstüne yerleşmiyor diğer romlara baktığımda en üste takılıcak bir durum değil belkide onun bir ayarı varmı cok kurcaladım ama bulamadım tam olarak bildirim cubunun altına yerleşmiyor o arada cok boşluk var diğer romlarda baktım özellikle ona iyi duruyor bu konudada bilgilendirirsen sevinirim teşekkürler

.
53 replies since 1/12/2013, 01:25   7003 views
  Share  
.