Atrix Dahili Depolama Sorunu

« Older   Newer »

Share  
.
  1. »CanERYVZ«
        Like  

.

User deleted

Servise yollamanız en iyi çözüm olacak. Fakat eğer çok yakınınızdaysa kendiniz götürün ve çözümünü sorun aksi halde aylarca sürebilir. Geçmiş olsun.

.
  2. üstad
        Like  

.

User deleted

data partisyonu bir şekilde kilitlenmiş sorun orada, linux ile müdahale etmek gerekli, en kolayı Can hocamın dediği gibi servise götürmek, sonuç çıkmazsa ya bu konuları bilen linux uzmanı bulmak lazım, veya telefonun içini açıp iç mmc kartı çıkarıp atrixe uygun şekilde partisyonlara ayırarak, biçimlendirip geri takacak bir donanım uzmanı bulmak gerek. Veya bunlardan birisini yapabilecek bir uygulama, çünkü androidde profesyonel uygulamalar yeni yeni çıkmaya başladı, partisyon kontrolü yapan bir uygulama bulmak gerekli.

.
  3. Dehr
        Like  

.

User deleted

İstanbuldayım, lakin telefonum root lu ve unlocked yazısı açık garantisi var servise götürsem ne gibi bir çözüm bulabilirler acaba ?

Bir linux uzmanı bulmak zor açıkcası.. Telefonun içini açıp mmc kartı çıkarıp atrixe uygun şekilde partisyonlara ayıracak bir servis uzmanı bulabilirim sanırım. Dedidiğiniz gibi hocam ben elimden geleni yapayım da en son çare servis olacak gibi. Şu partisyon işini de araştırayım yavaştan

Ek olarak ingilizcesi iyi olan bir arkadaş bulup xda'ya taşısam mı bu konuyu ?

.
  4. üstad
        Like  

.

User deleted

olabilir, belki küçük bir müdahele ile düzelebilir, problemin ilginçliği dikkat çekebilir.

.
  5. beefytr
        Like  

.

User deleted

QUOTE (Dehr @ 29/12/2013, 17:18) 
    İstanbuldayım, lakin telefonum root lu ve unlocked yazısı açık garantisi var servise götürsem ne gibi bir çözüm bulabilirler acaba ?

Bir linux uzmanı bulmak zor açıkcası.. Telefonun içini açıp mmc kartı çıkarıp atrixe uygun şekilde partisyonlara ayıracak bir servis uzmanı bulabilirim sanırım. Dedidiğiniz gibi hocam ben elimden geleni yapayım da en son çare servis olacak gibi. Şu partisyon işini de araştırayım yavaştan

Ek olarak ingilizcesi iyi olan bir arkadaş bulup xda'ya taşısam mı bu konuyu ?

bir hayli karışık bir durum gibi görünse de çok kolay bir yolu olabilir.
    4547-fix-try2.sbf ile flashlayin ve sonra stock rom'u RSD ile atın...

neden böyle diyorum diye sorarsanız, geçenlerde atrix'i brcik edip tamir edebilir miyim diye uğraşırken neler denedim, kar etmedi; ne script'ler denedim tınmadı bile alet...
    cihazı bilgisayara taktığımda tanınmayan isimlerle gözüktü, derya gibi bilgilere ulaştım, ama olmadı.
    aynı şekilde fastboot da kafayı yedi, pili görmez oldu.
    ama Allah'tan fabrika kablom vardı da cihazı bağlayabiliyordum bilgisayara.

sözün özü 4547-fix-try2.sbf dosyasını bir kere flashlarsanız cözüm olabilir eğer bir şekilde tüm yaptıklarınız kar etmiyorsa...

bol şans...

bu arada cihazınız at&t 4g değil mi?

.
  6. Dehr
        Like  

.

User deleted

QUOTE (beefytr @ 30/12/2013, 13:55) 

neden böyle diyorum diye sorarsanız, geçenlerde atrix'i brcik edip tamir edebilir miyim diye uğraşırken neler denedim, kar etmedi; ne script'ler denedim tınmadı bile alet...
    cihazı bilgisayara taktığımda tanınmayan isimlerle gözüktü, derya gibi bilgilere ulaştım, ama olmadı.

sözün özü 4547-fix-try2.sbf dosyasını bir kere flashlarsanız cözüm olabilir eğer bir şekilde tüm yaptıklarınız kar etmiyorsa...

bol şans...

cihazım, hızlal sitesinden almıştım, kırmızı paketli atrixlerden, MB860 olarak gözüküyor.
    Bu dediğiniz işlemi yapabilir miyim yani ?
    Denemediğim şey kalmadı..
    Birde cahilliğime verin dosyayı 4547-fix-try2.sbf diye arattım lakin bulamadım

.
  7. üstad
        Like  

.

User deleted

https://motomodtr.forumcommunity.net/?t=49840989 burada ilk mesajdaki ihop bell dosyasından bahsediyor hocam, size uygun olan bu dosya, hocamın bahsettiği 4gli modeller için

.
  8. beefytr
        Like  

.

User deleted

QUOTE (Dehr @ 31/12/2013, 17:12)
    QUOTE (beefytr @ 30/12/2013, 13:55) 

bol şans...

cihazım, hızlal sitesinden almıştım, kırmızı paketli atrixlerden, MB860 olarak gözüküyor.
    Bu dediğiniz işlemi yapabilir miyim yani ?
    Denemediğim şey kalmadı..
    Birde cahilliğime verin dosyayı 4547-fix-try2.sbf diye arattım lakin bulamadım

QUOTE (üstad @ 1/1/2014, 23:34)
    https://motomodtr.forumcommunity.net/?t=49840989 burada ilk mesajdaki ihop bell dosyasından bahsediyor hocam, size uygun olan bu dosya, hocamın bahsettiği 4gli modeller için

evet cihaz belli ki 4g at&t değil.
    o yüzden memleket sınırları içinde satılan atrix yolunu yani "üstad"ın söylediği yolu takip edin.
    tahminim "ihop bell" işinizi görecektir.

.
  9. Dehr
        Like  

.

User deleted

Dediğiniz gibi ihop bell.zip içinde ki .sbf uzantılı dosyayı rsd ile flashlıyorum, unlocked yazısı kalkıyor sonra telefon tekrar kendini reboot ediyor, phone is beign rebooted yazıyor ve %23 ten sonra telefon açılıyor kendiliğinden.. Arkasından rsd ile stock rom'u flaslıyorum.. oda aynı şekilde unlocked yazısı gidiyor bir sonraki reboot edişinde geri geliyor. Yine phone is beign rebooted derken %20 lerde telefon kendini çıkarıp cynogenmod ekranı gelerek açılıyor..

recovery denedikten sonra, show log diyerek hatalara baktım. e2fsck, superblocks on flag olayları falan çıktı..

.
  10. üstad
        Like  

.

User deleted

dosyayı rsdlite ile flaşlayınca rsdlite penceresinde PASS yazısını görünceye kadar telefona hiç müdahale etmiyorsunuz değil mi?

.
  11. Dehr
        Like  

.

User deleted

pass yazmıyor saatlerce bekledim zamanında dedigim gibi phone is beign rebooted kısmında telefon zaten kendini açıyor 6 aralık kısmına dönmüş olarak

.
  12. Dehr
        Like  

.

User deleted

Selamlar yeniden herkese 1 ay dan fazla olmuş :glasses.gif:
    Aynen düşündüğünüz gibi bu kadar süredir telefonumu yarım yamalak kullandım ve hala 6 aralığa dönüyor her boot ettiğinde.
    Şimdi elime kuzenimden intouch2 modelli bir telefon geçti. imeisi çalınmış bir telefoncuya hallettirip çok sevdiğim fakat son 3 ay boyunca beni kanser etmiş atrix'imi ebedi yolculuğuna uğurlamak istiyor.

Bana yardımcı olan bütün arkadaşlara teşekkürü bir borç bilirim.
    Şimdi sorunu değiştiriyorum ve diyorum ki;
    Unlocked yazısı hiç bir şekilde kalkmıyor ve ben uzun ayları göze almaya karar verdim.
    Telefonu açılmayacak hale getirmek için ne yapabilirim arkadaşlar ?

.
  13. »CanERYVZ«
        Like  

.

User deleted

Bu tür bir istekte bulunan pek olmamıştı :D Eğer gerçekten buna karar verdiysen telefonu kalıcı bir şekilde bozman için fastboot ile tüm silme işlemlerini yap temiz kurulumda anlattığım şeyler.. ardından alakasız bir boot.img yüklemen yeterli. Netten aratıp herhangi bir cihaz için boot.img yükle motorolanın başka telefonları olursa daha iyi olur. Boot.img yi telefona gömdüğün anda artık telefon ile ilişkini bitirmişsin demektir. Kolay gelsin..

.
  14. Dehr
        Like  

.

User deleted

Öyle garip bir sorun ki fastbootta yaptığım hiç bir işlemi onaylamıyor. Sadece succsessfuly diyor yine aynı tas aynı hamam olarak açabiliyor. Zaten fastboottan müdahale edebilsem orjinal romu çakıp güzel güzel kullanırdım :(

.
  15. »CanERYVZ«
        Like  

.

User deleted

Herhangi bir telefoncuya götür, tamir-elektrik vs yapanlardan olsun, sıfırlasınlar telefonu at romu kullan. NAND değiştirmek pahalı bir iş değil..

.
46 replies since 12/12/2013, 17:57   808 views
  Share  
.