Atrix Dahili Depolama Sorunu

« Older   Newer »

Share  
.
  1. bluering
        Like  

.

User deleted

hocam bende de aynı durum var. Dün sabah uyandığımda telefon kapalıydı. Açtığımda cyanogenmod yazısı dönüp duruyor. Ama twrp ye girebiliyorum. ordan her türlü işlemi yaptım. bütün wipe ları ve factory reseti. telefon tekrar açılınca sanki hiç bişey yapmamış gibi tekrar aynı şey. hatta Twrp içinde internal memory usb mount var ordan bilgisayarda içindeki bilgileri siliyorum hatta formatlıyorum. telefonu açıp kapayınca bütün bilgiler geri geliyor. fastboot la bilgisayardan bütün komutları yaptım yine çare olmadı. Rsdlite programıyla da orjinal rom attım. Daha yüzde 30 lardayken yine bootloop a düşüyor.
    Bende Epinter cm10 vardı. romdan mı oldu yoksa bozulmasından iki gün önce kısmi deniz suyu teması oldu ondan mı oldu bilemedim.
    Senin cihazında varmı bi gelişme

.
  2. Dehr
        Like  

.

User deleted

Ah ah bende aynı romu kullanıyordum her hangi bir gelişme yok ne yaptıysam çare olmadı 2 aydır yatıyor öyle boş boş.. Bozmaya çalışıyorum bozulmuyor da ne yapacağız bilmiyorum.

.
  3. bluering
        Like  

.

User deleted

romdan nasıl olur ki. kernelden filan olsa atıığım zaman bozulması gerekmezmiydi. 20 gün filan kullandım ben bu romu. Dün içini açtım deniz suyunun temas ettiği yerler yeşil yeşil oksitlenmişti. Saf alkol ve fırçayla bi güzel temizledim. kurutup taktım. Tel açılıyo ama düzelmedi. Jtag falan yaptırdın mı telefona. Nand flash bulunmuyor mu ki.

.
  4. Dehr
        Like  

.

User deleted

jtag yaptırmadım bizimkisi daha çok nand bellek ile ilgili aslında. Herhangi bir sistem ile belleğe emir vermek imkansız gibi o yüzden elektrik - eloktronik işine kalıyor. Eğer sende bir çözüm bulursan benimle paylaşmaktan çekinme bende ona göre ne yapacağıma karar vereyim

.
  5. bluering
        Like  

.

User deleted

ben ankaradayım yarın telefoncuları gezcem. istanbulda tamir işi yapan biri var. donanımhaberde konusu var hatta bestcool nicki. olmazsa ona göndercem artık. Seviyodum ben bu teli yaa :( Haber veririm tabi.

.
  6. Dehr
        Like  

.

User deleted

Bende kendisiyle konuştum zamanında "atrix çok uğraştığım bir model değil elimde kalabilir, yollayın yinede bir bakalım" gibisinden bir cevap verdi. Ama işinin ehli biridir kendisi.

.
  7. üstad
        Like  

.

User deleted

bu konuyu ilgiyle izliyorum :) yani sırf hatayı incelemek için bendeki atrixle takas etmeyi bile düşündüm ama fazla telefonum yok! onaramazsam telefonsuz kalırım :D

.
  8. Mert38
        Like  

.

User deleted

CITAZIONE (üstad @ 11/5/2014, 22:13) 
    bu konuyu ilgiyle izliyorum :) yani sırf hatayı incelemek için bendeki atrixle takas etmeyi bile düşündüm ama fazla telefonum yok! onaramazsam telefonsuz kalırım :D

Telefoncularda Samsung box falan var anakarttan yazılım atmak için. Acaba Motorola box var mıdır ? Varsa önce Cpunun içerisine Micro kod aktarıp sonrada Nand Flash belleğin içerisindeki yazılımı silip, orjinal yazılımı yükleyebilirsiniz. (Ama Motorola Box diye birşey varsa :D)

.
  9. bluering
        Like  

.

User deleted

telefoncudan haber bekliyorum inşallah murdar etmez telefonu

.
  10. Dehr
        Like  

.

User deleted

QUOTE (bluering @ 13/5/2014, 08:50) 
    telefoncudan haber bekliyorum inşallah murdar etmez telefonu

Hadi bakalım bende merakla bekliyorum.

Ek olarak ne gördüm, ne duydum motorola box, keşke yapsalar.

.
  11. Mert38
        Like  

.

User deleted

Bende duymadım. Belki vardır ama :D

.
  12. bluering
        Like  

.

User deleted

arkadaşlar malesef telefon düzelmedi. Ankarada 3 tamirci gezdi. Hiç biri de yapamadı. Hatta sonuncuda motorola box da varmış jtag için. ama cihazı görmedi bile dedi. senin nand chip bozuk dedi. Yerine çinde Xiaomi mi3 getirecek arkadaş. Olurda seninkini yapan olursa haber ver kardeş. olmazsa parça niyetine satayım diyorum.

.
  13. Dehr
        Like  

.

User deleted

Benimki hala yatıyor, telefoncuların motorola'dan anladığı yok dostum. Çünkü çok popüler değil. Bir samsung ver ellerine jtaginden tut bilmemnesine kadar çözüyorlar. Benimde nand chip bozuk söylüyorum adamlara bön bön bakıyorlar. Bende uygun fiyata 2 el bir anakart bulursam onu taktıracağım

.
  14. Dehr
        Like  

.

User deleted

QUOTE (üstad @ 11/5/2014, 22:13) 

yok hocam ne yaptıysam kar etmedi illet bir şey ya çözememekten çıldırdım. yedek parça niyetine anakartı sağlam olan başka bir atrix bulup satın alacağım sonrada boardı değiştireceğim en temizi bu gözüküyor.

.
  15. Dehr
        Like  

.

User deleted

Tekrardan Merhaba arkadaşlar.

Pazartesi günü Sefaköy'deki bir abimizden anakart aldım, taktım. 2 gündür stabil olarak kullanıyorum.
    Atrix'ime tekrar kavuştum diyebilirim :biggrin2.gif:

Şuan CynogenMod 10.1 yüklü 4.2.1 jb sürümünü kullanmaktayım. Ama ufak bir sorunum var;

Şarj süresi ve kamera.
    Şarjı hemen hemen 1 günü çıkarıyor ama günde 3-4 saat kurcalarsam oda.
    Kamera konusuna gelecek olursak çekim ile flaş arasında delay var.
    Şöyle ki flaş çalışıyor ama flaş patladıktan sonra görüntüyü çekiyor, zamanlama sorunu var yani, romdan kaynaklandığını düşünüyorum.
    Eski anakartım ise dolabın üstünde yatıyor :(
    Şimdilik kullanımdan memnunum, bu sorun çok nadirde olsa atrix'lerimizin başına gelebiliyor.
    Henüz çözebileni göremedim, ben anakartı değiştirerek çözdüm. Diğer türlü bir sonuç umarım çıkar.

.
46 replies since 12/12/2013, 17:57   808 views
  Share  
.