Yeni Moto G Sahipleri! Hepiniz Buraya

Sorularınızı ve Sorunlarınızı Burada Paylaşın

« Older   Newer »

Share  
.
  1. Frat
        Like  

.

User deleted

Arkadaşlar sanki romda çok şişme oldu. Acaba bir şekilde tekrar firmware atma şansım yok mu herşeyi temizleyip? Telefonda root hakkı yok. bootloader kilidi kapalı. İstediğim sıfır baştan firmware yükleyip kurulum yapmak. XDA de bazı konular gördüm ama Türkiye için uygun yazılım hangisidir çözemedim.

.
  2. 0zgur
        Like  

.

User deleted

Herkese merhaba arkadaşlar bende moto g ile aranıza katıldım yalnız kafama takılan bazı şeyler var sizlerle paylaşmak istiyorum.

Telefonu hb dan 2 gün önce aldım.İlk kurulumla 4.3 geldi ardından yeni sürümle arasındaki farkı görebilmek için batarya bitirene kdr kullanmaya çalıştım.İlk kurulumdan sonra batarya %­50 idi biraz kurcalama dan sonra bir ara şarj yüzdesine baktım ve %24 lere düştü birden ve yeni olduğu için fazla takılmadım bu konuya.Şarj %­4 e ininceye kadar kullandım telefonu ve ardından kapatarak yaklaşık 3 saat şarj ettim ve batarya dolum oranını %100 gördüm.Ardından telefonu açtım ve sistem güncellemesi yaptım yaklaşık 220mb civarı dosya indi ve telefon kendini kapatarak güncelleme yapmaya başladı.

Telefon güncellendikten sonra %100 olan bataryamın %­46 olduğunu gördüm ve şok oldum.Ardından yine sistem güncelleme uyarısı geldi şaşırdım 4.4.4 olması gerekiyor diye düşünüyordum yazılım sürümüne girdim fakat sürüm 4.4.2 olarak güncellenmiş.Dediğim gibi tekrar güncelleme paketi var gibisinden uyarı verdi ve ona da onay verdim sonrasında 120 mb civarı bir dosya daha indirdi telefon ve kendini güncelledi.Sistem 4.4.4 oldu şarj %­42 lerde gösteriyordu.Telefonu tekrardan kapatarak yaklaşık 2 saat şarj ettim ve kademe kadame kontrol ettim % ibaresi arttı ve 100 oldu.

Telefonu açtım stock recovery den wipeleri yaptım ve temiz bir kurulumla 4.4.4 hazır hale geldi.Şarjdan çıkardığım wipe yaptığım ve ardından ART aktif ettikten sonra telefon şarjı 90 lara geldi.(wireless üzerinden program güncellemeleri de yaptım)

Şimdi arkadaşlar telefonun performansından çok memnunum.xt910 razr kullanıyordum dün onu bi kenara koydum.Fakat bataryanın bu şekilde davranması canımı sıktı acaba sıkıntı mı var wifi açık şekilde 5dk birşeyler yapınca %2 azalıyor.Razrım da böyleydi batarya konusunda ama onun kapasitesine göre normal bi durumdu.

Takıldığım noktalar şunlar yardımcı olursanız sevinirim
    -Android sürüm 4.3 ten direk 4.4.4 olması gerekmiyormuydu yoksa herkeste benim yaşadığım gibi mi oldu.
    -Batarya konusunda yaşadığım sıkıntı için görüşleriniz neler sizlerin telefonunda böyle bir durum oldu mu ve şarj wifi kullanımında stock haldeyken bu şekilde mi gitti? Wifi ile 5dk kullanım (marketten dosya indirme kurma vs 3g kapalı) sonrası %2 gibi bir rakam azaldı.Eski telefonumda da böyle moto g nin razr den bi farkı olmalı bence.

Bahsettiğim konular hakkında bilgi paylaşabilirseniz sevinirim telefonumu ona göre iade edicem.Okuyup zaman ayırdığınız için teşekkürler.

*NOT: Telefonu almayı düşünen arkadaşlar yazıma aldanarak cihaz hakkında olumsuz şeyler düşünmesinler.Cihaz tam bir f/p ürünü tüm sorun benden kaynaklı olabilir genel değildir.

Son olarak Semseddin üstada saygılarımı sunuyorum.Forumdan kendisini RAZR 'dan bu telefona geçtiğini görünce bende hiç düşünmeden aldım.Yanılmadım saygılar iyi forumlar dilerim.

.
  3. Mert38
        Like  

.

User deleted

Yaşadığın sorunlar zamanla düzelecek sorunlardır. Telefonu ilk defa sen kullandığın için yani yeni açıldığı için böyle sorunların olması normaldir. Benim Moto G yi ilk aldığımda %100 şarj etmiştim. şarjdan çıkardığım anda %1 olmuştu ve %1 de 1 gün boyunca gitmişti şarjı. Fakat şuan şarj etme sorunu gibi hiçbir şey yok. Herşey normal ve stabil çalışıyor :)

.
  4. motog
        Like  

.

User deleted

Recovery wipe ayarlarından temiz kurulum nasıl yapılıyor arkadaşlar yardımcı olabilecek var mı?

.
  5. Mert38
        +1   Like  

.

User deleted

1-) Telefonu kapat ve 10 saniye bekle.
    2-) Ses Kısma + Güç tuşuna 10 saniye basılı tut.
    3-) Orada yazılar göreceksin (Normal Powerup, Recovery, Factory) gibi. Ses kısma tuşu ile Recovery' nin üzerine gel ve ses açma tuşu ile Recovery' e giriş yap.
    4-) Normal boot ekranı gözükecektir. Olmadı sanma. 15 saniye felan sonra Android logosuyla beraber ''Komut Yok'' yazısı çıkacak. Çıktıktan sonra 5 saniye bekle. Sonra Ses Açma + Güç tuşuna 5 saniye bas.

Bunları yaptığında %100 orijinal recovery menüsü açılması gerekir. Eğer olmadıysa tekrar dene ;)

Wipe yapmak en basiti zaten. Ses kısma ile Wipe Data' ya geliyorsun. Ses açma ile açıyorsun. Sonra Ses Kısma ile ''Yes'' yazan yerin üzerine geliyorsun. En sonunda Ses Açmaya basarak işlemi başlatıyorsun. İşlem bittiğinde Reboot System Now' un üzerine gelip Ses Açma' ya basıyorsun. İşte bu kadar. Telefonuna Hard Reset atmış bulunuyorsun. :thumb_yello.gif:

CITAZIONE (Frat @ 9/8/2014, 08:12) 
    Arkadaşlar sanki romda çok şişme oldu. Acaba bir şekilde tekrar firmware atma şansım yok mu herşeyi temizleyip? Telefonda root hakkı yok. bootloader kilidi kapalı. İstediğim sıfır baştan firmware yükleyip kurulum yapmak. XDA de bazı konular gördüm ama Türkiye için uygun yazılım hangisidir çözemedim.

Herşey bizim forumumuzda yazılı. Yazılanları okuyup hangi yola çıkmak istediğine sen karar ver :)

.
  6. motog
        Like  

.

User deleted

CITAZIONE (Mert38 @ 11/9/2014, 00:53) 
    1-) Telefonu kapat ve 10 saniye bekle.
    2-) Ses Kısma + Güç tuşuna 10 saniye basılı tut.
    3-) Orada yazılar göreceksin (Normal Powerup, Recovery, Factory) gibi. Ses kısma tuşu ile Recovery' nin üzerine gel ve ses açma tuşu ile Recovery' e giriş yap.
    4-) Normal boot ekranı gözükecektir. Olmadı sanma. 15 saniye felan sonra Android logosuyla beraber ''Komut Yok'' yazısı çıkacak. Çıktıktan sonra 5 saniye bekle. Sonra Ses Açma + Güç tuşuna 5 saniye bas.

Bunları yaptığında %100 orijinal recovery menüsü açılması gerekir. Eğer olmadıysa tekrar dene ;)

Wipe yapmak en basiti zaten. Ses kısma ile Wipe Data' ya geliyorsun. Ses açma ile açıyorsun. Sonra Ses Kısma ile ''Yes'' yazan yerin üzerine geliyorsun. En sonunda Ses Açmaya basarak işlemi başlatıyorsun. İşlem bittiğinde Reboot System Now' un üzerine gelip Ses Açma' ya basıyorsun. İşte bu kadar. Telefonuna Hard Reset atmış bulunuyorsun. :thumb_yello.gif:

Teşekkür ederim hocam, akşama deneyeceğim. Bu reset işini belli aralıklarla yapmanın telefona herhangi bi zararı olur mu peki?

.
  7. motog
        Like  

.

User deleted

Forumda gezinirken şunu buldum bir konuda:

*#*#786#*#*
    Telefona hard reset atan kod. (bütün wipeleri yapar. Telefonun hafızasını tamamıyla siler. Bu kodu tuşladığınız anda geri dönüşü olmaz. Kodu yazmanız gerekiyorsa yazın.)

Yukarıdaki işlemleri yapmak yerine direk bunu yapsak daha kolay olmaz mı acaba? Aynı işlemi yapıyor öyle değil mi?

.
  8. Mert38
        +1   Like  

.

User deleted

O kod herşeyi siliyor. Benim dediğim yöntem ise sadece sisteme format atıyor.

.
  9. motog
        Like  

.

User deleted

Hallettim resetleme işini, teşekkürler. Son olarak bu ana ekran sayfalarını nasıl azaltacağız biliyor musunuz? 5 sayfa var, bunu 2 ye indirmek istiyorum ama yapamadım bir türlü.

.
  10. Mert38
        +1   Like  

.

User deleted

Öyle bir seçenek yok diye biliyorum ama isterseniz GooglePlay' den farklı Launcherlar yükleyip sayfayı azaltabilirsiniz.

.
  11. motog
        Like  

.

User deleted

Hocam çok soru sordum biliyorum ama son bir sorum daha olacak. Telefonu bilgisayara usb ile bağlamak istediğimde mtp medya cihazı diye bir şey çıkıyor, telefona film falan atmak istiyorum, bunu nasıl yapabilirim?

.
  12. Mert38
        Like  

.

User deleted

O Telefon simgesine tıklıyıcan kardeşim. Ondan sonrada Dahili Depolama Birimine gircen. Oraya istediğin şeyi at.

.
  13. Motog1
        Like  

.

User deleted

Selamlar. Herkese kolay gelsin arkadaşlar
    Benim de bir sorum olacaktı. Moto g yi ilk aldigimda şarj 15 in altina filan düştüğünde otomatik olarak sarj tasarruf modunu aciyordu fakat simdi acmiyor. Kendim aciyim diyorum acilmiyor geri kapaniyor. Sizce sorun nedir.

.
  14. Motog11
        Like  

.

User deleted

Bir sorum daha var. Forum pek aktif değil heralde ama. Arkadaslar telefonu usb ile bilgisayara bagladigimda bilgisayardan telefona nasil muzik atacaz veya bunun tam tersini nasil yapacaz. Yapamiyorum. Veri transferi icin bir pencere cikmiyor. Sadece telefondaki resimleri aktarabiliyorum.

.
  15. Mert38
        Like  

.

User deleted

CITAZIONE (Motog1 @ 13/10/2014, 15:40) 
    Selamlar. Herkese kolay gelsin arkadaşlar
    Benim de bir sorum olacaktı. Moto g yi ilk aldigimda şarj 15 in altina filan düştüğünde otomatik olarak sarj tasarruf modunu aciyordu fakat simdi acmiyor. Kendim aciyim diyorum acilmiyor geri kapaniyor. Sizce sorun nedir.

Herhangi bir uygulamadan kaynaklı bir sorun olmuş olabilir. Şüphelendiğiniz bir uygulama varsa silin ve tekrar deneyin. Eğer yine olmuyorsa Cihazınızı fabrika ayarlarına geri döndürün.

.
69 replies since 22/5/2014, 13:49   1429 views
  Share  
.