Android 4.4.4-Atrix

« Older   Newer »

Share  
.
  1. imhotep61
        Like  

.

User deleted

Geliştirici Seçenekleri
    Uygulamalar
    Čalışma Zamanı
    Dalvik yerine ART seçince,
    Launcher olarak Nova kurunca
    kilitlenme donma gibi problemler son buldu.

.
  2. delidana
        Like  

.

User deleted

rom ilk etapta güzel gibi gözüküyor ama stabilite "0" malesef. ara sıra telefon kilitlenip res atıyor. Telefon görüşmesi yaparken ses cızırtı yapıyor bazende telefon çekmiyor gibi ses gidip geliyor. görüşmeyi sonlandırınca arka arkaya geri tuşuna hızlıca bastığım zaman ses yöneticisini ekranda anlık olarak görüyorum sonra kayboluyor. fabrika ayarlarına döndürünce rom gidiyor :D böyle abuk sabuk sıkıntıları var romun. bilginize.

.
  3. yakup1890
        Like  

.

User deleted

Uzun süreden beri siteyi takip ediyorum nihayet yazmaya karar verdim
    Eskisi gibi ilgi alakanın düştüğünü görüyorum.

Stock rom kullanıyordum bu zamana kadar romu değiştirmenin zamanı geldiğini düşünerek kit kat dan başladım.

*Görsellik 10 numara olmuş
    *Telefon gerçekten eskisine nazaran daha hızlı
    *Şarj konusunda da iyi

*Ama şu kamera pek beğenmedim odaklama yapamıyor beyaz dengesi çok kötü
    *Ara sıra reset atıyor kendine
    *Finger (parmak izi çalışmıyor)
    *Webtop çalışmıyor

Rom la ilgili çalışmaların sürdüğünü söylüyorlar yabancı sitede.
    inşallah tam anlamıyla kullanabilme şerifine nail oluruz

"""Motorola kulllanmak bir ayrıcalıktır......"""

.
  4. erci77
        Like  

.

User deleted

Sorunlar mutlaka olucak çünki Rom DENEME sürüm hem yapanlar hemde kullanıcılar rom u deneyerek sorunları çözmeye çalışıyor.

Her cihaz bir değil onun için farklı farklı sorunlar gözlemleniyor.

Delidana arkadaşımız birçok sorun yazmış ve bunların hiçbirisi benim cihazımda yok. Günlük kullanıyorum ve hiçbirşekilde bir sorun oluşmuyor bende. Tek sıkıntı flash lı foto çekiminde çok yüksek ışık alması bunuda manuel olarak asa değerini düşürüyorum auto da asa yı yüksek tutuyor ve ışık patlaması oluyor. Flash sız çekimlerde hiç sorun yok.. 2D olarak 3-4 oyun oynuyorum takılma donma yok 3D oyunlar ise muhteşem hızda oda nvidia gpu nun sayesinde..

.
  5. qwertapo
        Like  

.

User deleted

3d oyun olarak real boxing i dener misiniz tek oynadığım oyun o ve kitkatda sorun yaratıyor

.
  6. Semseddin
        Like  

.

User deleted

QUOTE (yakup1890 @ 23/10/2014, 05:09) 
    Uzun süreden beri siteyi takip ediyorum nihayet yazmaya karar verdim
    Eskisi gibi ilgi alakanın düştüğünü görüyorum.

Stock rom kullanıyordum bu zamana kadar romu değiştirmenin zamanı geldiğini düşünerek kit kat dan başladım.

*Görsellik 10 numara olmuş
    *Telefon gerçekten eskisine nazaran daha hızlı
    *Şarj konusunda da iyi

*Ama şu kamera pek beğenmedim odaklama yapamıyor beyaz dengesi çok kötü
    *Ara sıra reset atıyor kendine
    *Finger (parmak izi çalışmıyor)
    *Webtop çalışmıyor

Rom la ilgili çalışmaların sürdüğünü söylüyorlar yabancı sitede.
    inşallah tam anlamıyla kullanabilme şerifine nail oluruz

"""Motorola kulllanmak bir ayrıcalıktır......"""

Merhaba Yakup,

Çok güzel yazmışsınız motorola kullanmak bir ayrılacıktır diye tabii anlayana. Bahsettigin sorunların ve eksikliklerin hepsi olağan şeyler. Fingerprint ve Webtop asla cm rom'larda çalışmadı. Webtop 2.3 sürümle beraber bitti yerine hdmi mirroring ile tablet modu geldi, eğer hdmi üzerinden televizyon'a ekran görüntüsünü aktarıyorsa sorun yoktur. Kamera performansı hiçbir zaman cm rom'larda orjinal rom'u gibi iyi ve sorunsuz olmadı. Bu her marka ve cihaz için geçerli bir durum. Sanırım bu eski donanımdan alabileceğiniz maksimum keyfi 4.4 ile azıcık sorunları da olsa tadını çıkarmaya bakmak lazım. Update'leri ve patchleri takip edip sistemi güncel tutunuz.

İyi forumlar.

.
  7. üstad
        Like  

.

User deleted

5-6 aydır 4.2.2. kullanıyordum, bu romu yükledim, ilk recovery wipeları yaparken sdkart0 'ı (dahili sdkartı) ext4 formatladım ve romu kurdum, ancak kamera çalışmadı, dosya yönetici dahilideki bir dosyayı hariciye kopyalamak için root hakkının kullanımını istedi; anladım ki ext4ü kullanabilmek için root hakkı gerekiyor; recoveryye dönüp yeniden "default" biçimlendirdim ve herşey düzeldi, kamera 4.2.2 den iyi ilk onu gördüm. Şimdi yedeklerimi yükleyeceğim, sorun yaşarsam bilgi veririm. Konuyu açtığı için "saykili" ve anlatımından dolayı "sukabi" arkadaşlara teşekkür ederim.
    ek: yukarıdaki şekilde ilerleyince sdkart0 ile sdkart1 yer değiştirmiş oldu, dolayısıyla titanium ile tüm sistem yedeğini alıp romu tekrar yükleyeceğim. Zira harici sdkartın öncelikli olması sonradan birçok sorun yaşatabilir.

.
  8. üstad
        Like  

.

User deleted

bahsettiğim gibi romu tekrar kurmak istemiştim dün gece, tam kurarken batarya şarjı bitti :( , ne olduysa şarjda olmuyordu, fastboot moduna alsam veya recovery veya rsd modunda "flash yapmak için batarya çok düşük" diye uyarı çıkıyordu; sabaha kadar uğraştım pil çıkar tak kablo değiştir, usbye tak şarj cihazına tak v.s. bir sonuç alamadım. Sabah telefoncudan şu her pili şarj eden aparatlardan aldım ve pili telefon dışında şarj ettim, direkt rsd ile orjinal romu yapıştırdım. açıp biraz 2.3.4 ile hasret giderip tekrar kitkat kurdum.
    Karşılaştığım bazı püf noktalar şu:
    1) sdkart0 ile sdkart1 arasındaki değişimi "ayarlar-uygulamalar altındaki gelişmiş" menüsündeki "use external stroge" tiklendiğinde oluyor
    2) wifi listesinde menü tuşuyla "gelişmiş" seçilerek "wifi bölgesi" Türkiye olarak ayarlanmazsa bazı wifi kanallarını görmüyor (misal benimki 12. kanal gözükmüyor)
    3) root için su yüklenmiş bir de terminal ... var yine de superuser yükledim hemen,
    4) açılıştaki şeytandroid :P bootanimasyonu sevmedim hemen değiştirmek için güzel animasyon arıyorum

4.2.2 ye görece çok daha iyi gibi geldi, ilk olarak kamera çok güzel olmuş, 6aydır webtopsuz yaşamaya alıştım artık, bunda da eksikliğini fazla hissetmem ama hdmi mirroru henüz denemedim.

EK: xda anlatımda v2 versiyonu için ". Call recording NOT WORKING [ build.prop : persist.call_recording.enabled=true, persist.call_recording.src=4 ]" diye bir laf etmiş zatı muhterem; bu rom ile telefon konuşmalarını kayıt edebilirmiyiz? bilen var mı? uygun kayıt programı tavsiyesi? (Atrix için donanım olarak görüşme kaydı yasak diye biliyorum, yanılıyorsam uyandırın)

Edited by üstad - 28/10/2014, 00:25

.
  9. delidana
        Like  

.

User deleted

CITAZIONE (üstad @ 27/10/2014, 21:36) 
    bahsettiğim gibi romu tekrar kurmak istemiştim dün gece, tam kurarken batarya şarjı bitti :( , ne olduysa şarjda olmuyordu, fastboot moduna alsam veya recovery veya rsd modunda "flash yapmak için batarya çok düşük" diye uyarı çıkıyordu; sabaha kadar uğraştım pil çıkar tak kablo değiştir, usbye tak şarj cihazına tak v.s. bir sonuç alamadım. Sabah telefoncudan şu her pili şarj eden aparatlardan aldım ve pili telefon dışında şarj ettim, direkt rsd ile orjinal romu yapıştırdım. açıp biraz 2.3.4 ile hasret giderip tekrar kitkat kurdum.
    Karşılaştığım bazı püf noktalar şu:
    1) sdkart0 ile sdkart1 arasındaki değişimi "ayarlar-uygulamalar altındaki gelişmiş" menüsündeki "use external stroge" tiklendiğinde oluyor
    2) wifi listesinde menü tuşuyla "gelişmiş" seçilerek "wifi bölgesi" Türkiye olarak ayarlanmazsa bazı wifi kanallarını görmüyor (misal benimki 12. kanal gözükmüyor)
    3) root için su yüklenmiş bir de terminal ... var yine de superuser yükledim hemen,
    4) açılıştaki şeytandroid :P bootanimasyonu sevmedim hemen değiştirmek için güzel animasyon arıyorum

4.2.2 ye görece çok daha iyi gibi geldi, ilk olarak kamera çok güzel olmuş, 6aydır webtopsuz yaşamaya alıştım artık, bunda da eksikliğini fazla hissetmem ama hdmi mirroru henüz denemedim.

EK: xda anlatımda v2 versiyonu için ". Call recording NOT WORKING [ build.prop : persist.call_recording.enabled=true, persist.call_recording.src=4 ]" diye bir laf etmiş zatı muhterem; bu rom ile telefon konuşmalarını kayıt edebilirmiyiz? bilen var mı? uygun kayıt programı tavsiyesi? (Atrix için donanım olarak görüşme kaydı yasak diye biliyorum, yanılıyorsam uyandırın)

mobil datayı açıp internette biraz dolaşırmısınız? telefon reset atıyormu? ben bu reset problemi yüzünden cm7 ye döndüm

.
  10. Vaste
        Like  

.

User deleted

@sukabi
    mrom kullanıyorum mromda wifi iyi çekmiyor bunda mroma göre wifi daha iyi çekiyormu?
    pili mroma göre ne kadar gidiyor (uyku halinde vs)
    v3 ün v2 den farkı nedir kayda değer güzel bir düzeltme fark varmı
    birde paylaştığın gappslı v2 romundaki gapps full mu yoksa mini veya micro paketmi(full paket sorun yaratabilir diye yazmışlar kamera vs)
    sorularımı cevaplayabilirsen sevinirim :)

.
  11. delidana
        Like  

.

User deleted

CITAZIONE (Vaste @ 29/10/2014, 02:45) 
    @sukabi
    mrom kullanıyorum mromda wifi iyi çekmiyor bunda mroma göre wifi daha iyi çekiyormu?
    birde paylaştığın gappslı v2 romundaki gapps full mu yoksa mini veya micro paketmi(full paket sorun yaratabilir diye yazmışlar kamera vs)

ben ilk denememde gapp nin full versiyonunu yüklemiştim ve cihazı mahvetmişti. kasmalar ve kilitlenmeler oluşmuştu cihazda. sonra sadece google servisleri ile play store olan mini paketi yükledim sorun çözüldü. full paket zaten gereksiz. sonuçta tr desteklemeyen birkaç uygulama dışındaki tüm google uygulamalarını play store dan zaten yükleyebiliyoruz ;) bir son olarak bu romda wifi normal vaziyette çekiyor ama mobil datayı açınca bir kaç dk sonra cihaz reset falan atıyor.

.
  12. üstad
        Like  

.

User deleted

hocam dediğiniz gibi mobildatayı açıp baktım bir sorun yok, 2 gündür kullanıyorum dün 2 kez kitlendi ve pil çıkarıp açtım, bugün 1 kez reset attı, ancak sistemi daha yeni yükledim ve uygulamalarımı ayarlıyorum titanyumdan 200 küsur uygulamayı geri yüklemek bunların bir kısmını sdkarta taşıtmak falan filan 4.2.2 veya orjinal 2.3.4+root yükleyip bu işlemleri yaparken yine aynı arızalar olmuştu ilk hafta çıkan arızalara pek aldırmıyorum. Bir de gapps konusunda haklısınız gapps full değil ama biraz fazla gibi (yukarıda verilen v2 linkindeki gappsı kurdum), kitlenme ve reset olayı da uygulamaları yedekten aldığımda 10-15 tanesi birden gplaydan update yapmaya çalışınca oldu. kamera 1080p çekiyor (ayrıntılı kontrol etmedim) bir arkadaşın dediği gibi otomatikte iken flaş biraz fazla gibi ama ortam değişikliği ile düzeliyor, misal plaj modunda çekim floresan altında çok başarılı.

wifi konusunda yukarıdaki bahsettiğim ayarı yapınca sorun yok aksi halde 10. kanal üstünü görmüyor, wifi ile fiberden 1MB/s civarında dosya çekebiliyorum(indirme sitesine bağlı), minimum gapps paket linkleri de eklenirse güzel olur, internetteki çoğu siteye güvenmiyorum hele gapps konusunda, içine olmadık uygulamalar ekliyorlar.

aklıma takılan şey v3 versiyonu içinde yeni recovery dosyasıyla birlikte boot dosyası konmuş, onu da fastbootdan yüklemek gerekir miydi, bilmiyorum. ben yüklemedim. xda'da da iyi açıklanmamış(veya ben anlamadım)

.
  13. delidana
        Like  

.

User deleted

CITAZIONE (üstad @ 29/10/2014, 12:24) 
    hocam dediğiniz gibi mobildatayı açıp baktım bir sorun yok, 2 gündür kullanıyorum dün 2 kez kitlendi ve pil çıkarıp açtım, bugün 1 kez reset attı, ancak sistemi daha yeni yükledim ve uygulamalarımı ayarlıyorum titanyumdan 200 küsur uygulamayı geri yüklemek bunların bir kısmını sdkarta taşıtmak falan filan 4.2.2 veya orjinal 2.3.4+root yükleyip bu işlemleri yaparken yine aynı arızalar olmuştu ilk hafta çıkan arızalara pek aldırmıyorum. Bir de gapps konusunda haklısınız gapps full değil ama biraz fazla gibi (yukarıda verilen v2 linkindeki gappsı kurdum), kitlenme ve reset olayı da uygulamaları yedekten aldığımda 10-15 tanesi birden gplaydan update yapmaya çalışınca oldu. kamera 1080p çekiyor (ayrıntılı kontrol etmedim) bir arkadaşın dediği gibi otomatikte iken flaş biraz fazla gibi ama ortam değişikliği ile düzeliyor, misal plaj modunda çekim floresan altında çok başarılı.

wifi konusunda yukarıdaki bahsettiğim ayarı yapınca sorun yok aksi halde 10. kanal üstünü görmüyor, wifi ile fiberden 1MB/s civarında dosya çekebiliyorum(indirme sitesine bağlı), minimum gapps paket linkleri de eklenirse güzel olur, internetteki çoğu siteye güvenmiyorum hele gapps konusunda, içine olmadık uygulamalar ekliyorlar.

aklıma takılan şey v3 versiyonu içinde yeni recovery dosyasıyla birlikte boot dosyası konmuş, onu da fastbootdan yüklemek gerekir miydi, bilmiyorum. ben yüklemedim. xda'da da iyi açıklanmamış(veya ben anlamadım)

ben sana gapps linki vereyim. ben bunu kurmuştum sorunsuz güvenilir bir paket. http://d-h.st/BPS

onun dışında o kilitlenme ve reset sorunu tüm uygulama kurulumları ve ayarlamalar bitincede oluyo bilgin olsun. en hazzetmediğim şeydir cihazın öyle kilitlenmesi ve reset atması o yüzden cm7 ye geri döndüm ben. o boot dosyalarnı bende kurcalamadım hiç. birde hporch32 diye birşey vardı onuda ellemedim. belkide sorunlar onlarla çözülüyordur ama bende onlarla ilgili bir açıklama bulamamıştım.

.
  14. üstad
        Like  

.

User deleted

kamera konusunda sevmediğim ayarlar içine ses kısmayı koymamışlar, mecburen system/audio dizininden kamera seslerini sileceğim
    ek: aynen hocam haporch32 lere ben de dokunmadım, bir yazsalarda ne ne değildir anlatsa xda daki vatandaş, aslına bakarsanız ilk yazı haricinde xda daki diğerlerini hiç okumadım belki cevaplar verilmiştir :)

Edited by üstad - 29/10/2014, 13:55

.
  15. Vaste
        Like  

.

User deleted

CITAZIONE (delidana @ 29/10/2014, 07:29) 
    CITAZIONE (Vaste @ 29/10/2014, 02:45) 
    @sukabi

ben ilk denememde gapp nin full versiyonunu yüklemiştim ve cihazı mahvetmişti. kasmalar ve kilitlenmeler oluşmuştu cihazda. sonra sadece google servisleri ile play store olan mini paketi yükledim sorun çözüldü. full paket zaten gereksiz. sonuçta tr desteklemeyen birkaç uygulama dışındaki tüm google uygulamalarını play store dan zaten yükleyebiliyoruz ;) bir son olarak bu romda wifi normal vaziyette çekiyor ama mobil datayı açınca bir kaç dk sonra cihaz reset falan atıyor.

ok saol mobil datayla pek işim olmaz heralde benim :)
    bi yardım istiycem elinde fastboot komut dosyası olan varsa biyere upload edip yollayabilirmi elmasrom deniycem heryerde diamante linki koymuşlar ama kırık galiba hertürlü denedim açamadım hata veriyor.

.
99 replies since 14/8/2014, 08:31   13393 views
  Share  
.