Android 4.4.4-Atrix

« Older   Newer »

Share  
.
  1. delidana
        Like  

.

User deleted

CITAZIONE (Vaste @ 29/10/2014, 13:15) 
    CITAZIONE (delidana @ 29/10/2014, 07:29) 
    ben ilk denememde gapp nin full versiyonunu yüklemiştim ve cihazı mahvetmişti. kasmalar ve kilitlenmeler oluşmuştu cihazda. sonra sadece google servisleri ile play store olan mini paketi yükledim sorun çözüldü. full paket zaten gereksiz. sonuçta tr desteklemeyen birkaç uygulama dışındaki tüm google uygulamalarını play store dan zaten yükleyebiliyoruz ;) bir son olarak bu romda wifi normal vaziyette çekiyor ama mobil datayı açınca bir kaç dk sonra cihaz reset falan atıyor.

ok saol mobil datayla pek işim olmaz heralde benim :)
    bi yardım istiycem elinde fastboot komut dosyası olan varsa biyere upload edip yollayabilirmi elmasrom deniycem heryerde diamante linki koymuşlar ama kırık galiba hertürlü denedim açamadım hata veriyor.

o tür dosyalara pek güvenmiyorum ben açıkcası. en güzeli cihazı fastboot modda başlatıp pc komut satırından tek tek komutları girmek. eğer böyle yapmak istersen komutlar şuanlar =

recovery flashlamak için=

fastboot erase recovery
    fastboot flash recovery recovery dosyasının adı.img
    fastboot reboot

temizlik için=

fastboot erase boot
    fastboot erase system
    fastboot erase userdata
    fastboot erase cache
    fastboot erase webtop
    fastboot erase preinstall
    fastboot reboot

.
  2. Vaste
        Like  

.

User deleted

CITAZIONE (delidana @ 29/10/2014, 14:32) 
    CITAZIONE (Vaste @ 29/10/2014, 13:15) 
    ok saol mobil datayla pek işim olmaz heralde benim :)
    bi yardım istiycem elinde fastboot komut dosyası olan varsa biyere upload edip yollayabilirmi elmasrom deniycem heryerde diamante linki koymuşlar ama kırık galiba hertürlü denedim açamadım hata veriyor.

o tür dosyalara pek güvenmiyorum ben açıkcası. en güzeli cihazı fastboot modda başlatıp pc komut satırından tek tek komutları girmek. eğer böyle yapmak istersen komutlar şuanlar =

fastboot erase recovery
    fastboot reboot

temizlik için=

fastboot erase boot
    fastboot erase system
    fastboot erase userdata
    fastboot erase cache
    fastboot erase webtop
    fastboot reboot

tmm işte onu yapmak için fastboot dosyası demiştim başka bi siteden buldum, elmasromuda yükledim sırf wifi için yükledim. mroma göre biraz daha iyi çekiyo gibi wifi ama bariz bi fark yok gibi. hemde diğer 2.3 romlar gibi bi kopuyo bi bağlanıyo wifi ayrıca web sayfasında film izleyemiyosun doğru dürüst hemde 720p hiç açmıyor bu 2.3 romlar hep aynı al birini vur ötekine. şu 4.4 ü bi stabilleştirseler yada en azından pilini bide reset atmasını halletseler büyük ihtimalle onda wifi daha iyi çeker. ya anlamıyorum arkadaş, arkadaşın telefonda(samsung galaxy s3 neo) odanın öbür ucundan 3 diş çekiyor aynı yerden benim hiç çekmiyor nasıl iştir bu?

.
  3. sukabi
        Like  

.

User deleted

QUOTE (Vaste @ 29/10/2014, 02:45) 
    @sukabi
    mrom kullanıyorum mromda wifi iyi çekmiyor bunda mroma göre wifi daha iyi çekiyormu?
    pili mroma göre ne kadar gidiyor (uyku halinde vs)
    v3 ün v2 den farkı nedir kayda değer güzel bir düzeltme fark varmı
    birde paylaştığın gappslı v2 romundaki gapps full mu yoksa mini veya micro paketmi(full paket sorun yaratabilir diye yazmışlar kamera vs)
    sorularımı cevaplayabilirsen sevinirim :)

merhaba Vaste
    öğretmenlik yapıyor ve webtop özelliği bana çok lazım oluyor bu yüzden stock roma döndüm

mrom hiç kurmadım
    stock ile aynı değerde bir wifi performansı var
    pil ilk zamanlarda kayda değer bir performans sergiliyor ancak programları kurdukça
    arkaplan da işlem yapan programlar arttıkça hızlı bir düşüş izliyorsun
    gappslı v2 sorunsuz full olmayan paket
    Ancak şunu söylemeliyim ki romun kullanışlılığı 10 üzerinden 9
    herşeyi ideal durumda
    ancak atrix için sorunun büyüğü ram miktarı
    816 mb ram kitkat ile780 mb civarında görülyor(ramfix yapılsabile)
    kitkat görsellik ve performansı iiçin -benim kanaatim- 2gb rama ihtiyaç var
    vesselam

naçizane
    faydalı olabildiysem ....

.
  4. beefytr
        Like  

.

User deleted

QUOTE (sukabi @ 1/10/2014, 18:53)
    konu açık ama deneyen yok galiba ki yazan yok
    gerçi atrix ten kopan sayısıda azımsanmayacak kadar çok

ben kurdum xda daki yönergeleri izleyerek
    ve 4 gündür kullanıyorum
    denediğim en iyi rom bu
    hem de 4.4.4
    camera stabil
    pil performansı 2 güne yakın gidiyor
    wifi 3g 2g stabil ve kopmadan nette gezilebiliyor
    3.1 çekirdek kullanıyor
    ben epey beğendim
    hala atrixi olan arkadaşlara duyurulur sonunda ics alamayan atrix stabil kitkat ile yola devam ediyor( keşke offical olaydı:()
    denemenizi şiddetle tavsiye ederim......

gapss'ı içinde olan olympus kitkat v2 sürümü yandex ten

https://yadi.sk/d/cD51NoFObmVhL

QUOTE (Semseddin @ 6/10/2014, 11:27)
    Hayırlı olsun Atrix kullanıcılarına, sonunda düzgün çalışabilen bir rom hemde KitKat, Android L 'de alırsa şaşırmayın.

elimde hala sökülmüş vaziyette duran atrix'i toparlayıp da kurayım bari :)
    denemeye değer gözüküyor...

.
  5. üstad
        Like  

.

User deleted

QUOTE (beefytr @ 30/10/2014, 11:41) 
    elimde hala sökülmüş vaziyette duran atrix'i toparlayıp da kurayım bari :)
    denemeye değer gözüküyor...

başka bir telefon aldığımda ilk olarak atrixin içini açıp "modify" etmekle uğraşacağım, ram ve belleklerini büyütebileceğimi düşünüyorum. sökülmüş atrix deyince aklıma o geldi :)

.
  6. beefytr
        Like  

.

User deleted

cuma gecesi hallettim kurma işini, tam 3 kere komple açıpğ kapatmak zorunda kaldım aleti :)
    yeteneğimi kaybetmişim aylardır yapmaya yapmaya tamir işi :)

neyse şimdi sıra şu kitkat patlamada atrix'te :)

.
  7. onemsiz
        Like  

.

User deleted

CITAZIONE (Vaste @ 29/10/2014, 20:28) 
    CITAZIONE (delidana @ 29/10/2014, 14:32) 

fastboot erase recovery
    fastboot reboot

temizlik için=

fastboot erase boot
    fastboot erase system
    fastboot erase userdata
    fastboot erase cache
    fastboot erase webtop
    fastboot reboot

tmm işte onu yapmak için fastboot dosyası demiştim başka bi siteden buldum, elmasromuda yükledim sırf wifi için yükledim. mroma göre biraz daha iyi çekiyo gibi wifi ama bariz bi fark yok gibi. hemde diğer 2.3 romlar gibi bi kopuyo bi bağlanıyo wifi ayrıca web sayfasında film izleyemiyosun doğru dürüst hemde 720p hiç açmıyor bu 2.3 romlar hep aynı al birini vur ötekine. şu 4.4 ü bi stabilleştirseler yada en azından pilini bide reset atmasını halletseler büyük ihtimalle onda wifi daha iyi çeker. ya anlamıyorum arkadaş, arkadaşın telefonda(samsung galaxy s3 neo) odanın öbür ucundan 3 diş çekiyor aynı yerden benim hiç çekmiyor nasıl iştir bu?

hacı dediğni yaptık fastboot rsd menüler gelmiyor sürekli bootloop oluyor napıcaz bi yardım bekliyom

.
  8. beefytr
        Like  

.

User deleted

QUOTE (onemsiz @ 3/11/2014, 01:24) 
    QUOTE (Vaste @ 29/10/2014, 20:28) 

hacı dediğni yaptık fastboot rsd menüler gelmiyor sürekli bootloop oluyor napıcaz bi yardım bekliyom

o komutlar atrix'i temizlemek için.
    bundan sonra recovery flashlayip, onun da içine girerek yeni rom'u kuracaksınız.
    içindeki her şeyi sildikten sonra çalışır mı alet, elbette bootloop'ta kalır.
    kafamızın içinde beyin olmasaydı biz ne yapardık, atrix'in de durumu aynen öyle içindeki her şey silinince yani "no os" durumu :)

bu arada ilginç bir şey başıma geldi.
    atrix'i 4.5.145 sbf ile flaslayınca bootloader kapanıyor (belki bunu zaten biliyordunuz ben neredeyse bir yıldır atrix'e ellmediğim için kaçırmış olabilirim).
    dolayısıyla kitkat yüklemek hayal oluyor.
    neyse onun da çözümü var; otomatik bootloader unlock ile tekrar açılıyor ve custom recovery falan yükleyebiliyorsunuz.
    root için de tekrar 4.5.14'deki gibi elle yapacaksınız.

gelelim kitkat'a...
    ne yaptımsa bigpart_v2 veya v3 recovery'i atamadım alete, bir türlü yemedi.
    pes ettim.

o yüzden atrix'te kitkat deneyimimi bir başka güne bırakıyorum.

.
  9. onemsiz
        Like  

.

User deleted

CITAZIONE (beefytr @ 3/11/2014, 10:38) 
    CITAZIONE (onemsiz @ 3/11/2014, 01:24) 

o komutlar atrix'i temizlemek için.
    bundan sonra recovery flashlayip, onun da içine girerek yeni rom'u kuracaksınız.
    içindeki her şeyi sildikten sonra çalışır mı alet, elbette bootloop'ta kalır.
    kafamızın içinde beyin olmasaydı biz ne yapardık, atrix'in de durumu aynen öyle içindeki her şey silinince yani "no os" durumu :)

bu arada ilginç bir şey başıma geldi.
    atrix'i 4.5.145 sbf ile flaslayınca bootloader kapanıyor (belki bunu zaten biliyordunuz ben neredeyse bir yıldır atrix'e ellmediğim için kaçırmış olabilirim).
    dolayısıyla kitkat yüklemek hayal oluyor.
    neyse onun da çözümü var; otomatik bootloader unlock ile tekrar açılıyor ve custom recovery falan yükleyebiliyorsunuz.
    root için de tekrar 4.5.14'deki gibi elle yapacaksınız.

gelelim kitkat'a...
    pes ettim.

iki batarya sonra bootlooptan çıktı atrix5 adlı recoveryle farklı bi custom kurup tekrar denedim kitkat v3 recovery yükeyip yükledim yanlız gaps daha sonra yükledim yandexe atıyorum zipleri birde fastboot dosya aramıştım bulamamıştım onuda buraya attım inşallah işin görülür ben 3 tane gapps kurdum hiç biri açılmadı pico gappsla açıldı bi dene istersen

https://yadi.sk/d/lST4tCG_cVFUK fastboot paket +kitkatv3.recovery
    https://yadi.sk/d/XujErBhdcVFXz atrix 4.4.4 kitkat+pico gaps

Edited by onemsiz - 4/11/2014, 18:31

.
  10. Vaste
        Like  

.

User deleted

şu romun kurulumunu türkçe olarak birisi yazsa veya birinci mesaja eklese çok makbule geçer. denemeyi düşünenler daha kolay bi şekilde kurar. recoveryden yüklenmiyor çünkü.

.
  11. üstad
        Like  

.

User deleted

QUOTE (beefytr @ 3/11/2014, 11:38) 
    gelelim kitkat'a...
    pes ettim.

hocam fastboot modunda recovery yüklemeye çalıştığınızda nasıl bir hata veriyor?
    isterseniz önce 2.3.4 orjinal romu rsd ile flaşlayın, sonra Pete's root ile rootlayın(aynı zamanda unblock yapıyor bu prog.) , sonra fastboot ile temizlik+recovery ve son olarak recoveryden rom+gapps kurulumu olarak işi bitirin.

.
  12. üstad
        Like  

.

User deleted

Türkçe anlatım:(önce anlatımı sonuna kadar okuyup daha sonra tekrar baştan uygulamaya geçiniz.)
    hazırlık: windowsun herhangi bir versiyonu yüklü ve atrix sürücüleri kurulmuş pc, atrix usb kablosu, hemen hemen şarjı tam dolu, partisyon kilidi kırık(unlocked) atrix telefon,
    kitkat v3 sürümü pcye indirilip zıp açılmış olsun. Telefonunuzda her türlü yedeğinizi alıp pcye kaydetmeyi unutmayınız.
    not: atrix partisyon kilidi kırma ve root yapmak için internette "Pete's motorola root tools" aratıp indirip kurup root butonuna basın.

1)
    Buradan fastboot dosyasını indirip kolaylık açısından bilgisayarınızda C:\ altına kopyalayıp, fare sağ tık ile buraya çıkar deyiniz,
    sonuç C:\ sürücünüzde fastboot adlı bir klasör peydah olacak

2)
    win8 altı bir windows sürümünde iseniz, "başlat" butonuna tıklayıp "çalıştır" kısmına "cmd" yazıp çalıştırın veya genellikle "donatılar" menüsündeki "komut istemi"ni çalıştırın; win8 ve üstü bir windows sürümünde iseniz klavyedeki windows tuşuyla beraber X tuşuna bastığınızda açılan menüde "komut istemi" ni seçin; kısacası DOS komut emulatörünü açın,

ilk açtığınızda windows v.s. bir klasörde olabilir aşağıdaki komutları yazıp her satır sonunda enter'e basın
    c:
    cd\
    cd fastboot

siyah pencere ekranında en altta gördüğünüz satır şöyle olmalı:
    c:\fastboot>_

3)
    burada telefonunuzu fastboot moduna alıp pcye bağlamanız gerekiyor, şöyleki telefonu kapatın, ses azaltma tuşuna basılı tutarken bir kez güç tuşuna basıp açın, ses azaltma tuşunu ekranda "fastboot" yazısı görünene kadar bırakmayın, bu yazıyı görünce ses azaltma tuşuna basmayı bırakıp bir kez ses arttırma tuşuna basın, ve sonrasında usb kablonun uygun uçlarını pcye ve telefonunuza takın,

4)
    pc ekranında açık olan siyah komut satırına gelip aşağıdaki komutları yazınız yine her satır sonunda enter tuşuna basınız ve enter tuşuna bastıktan sonra c:\fastboot>_ yazısı alt satırda belirene kadar bekleyiniz(genellikle birkaç saniye)
    fastboot erase boot
    fastboot erase cache
    fastboot erase system
    fastboot erase userdata
    fastboot erase webtop

5) kitkat v3 içindeki recovery_olympus_kitkat_bigpart_v3.img isimli dosyayı windows altında bu c: sürücüsündeki fastboot klasörünün içine kopyalayın ve kolaylık açısından ismini recovery.img olarak yeniden adlandırın.

6) yeniden açık olan siyah komut istemi penceresine gelin ve aşağıdaki komutu yazıp enter tuşuna basın:
    fastboot flash recovery recovery.img

7) komut çalışıp bittiğinde telefonunuzu kablodan ayırın ve pilini çıkarın, sdkartıda çıkarın, sdkartı bir kart okuyucuyla pcye takıp, içine, daha önce indirip açtığınız kitkatv3 klasörünü kopyalayın bu kopyaladığınız klasörün içerisine birde gapps paketi kopyalayın,
    açıklama: gapps paketi telefona google uygulamalarını toplu yükleme yapmak içindir, google tarafından rom dosyalarına gömülmesi yasaklandığı için ayrıca yüklenmesi icap eder. Her android sürümünün farklı gapps dosyaları oluşturulmuştur. Bizim için gereken gapps dosyasını ilk sayfada sukabi hocamın verdiği linkteki kitkatv2 linkinin içinde bulabilirsiniz, veya bir önceki sayfada delidana hocamın verdiği http://d-h.st/BPS gapps daha uygun olur.

8) sdkartınızı kart okuyucudan çıkarıp telefona tekrar takın, ve telefonu yine ses azaltma tuşuna basılı tutarak güç tuşuna bir kez basarak açın, yine fastboot yazısını ekranda görünce parmağınızı ses azaltma tuşundan çekin, burası önemli şimdi yine ses azaltma tuşuna birer birer basarak ekrandaki yazıları takip edin ve ekranda "android recovery" yazdığında durup bir kez ses arttırma tuşuna basın,

9) herşey yolunda gitti ise şu anda recovery menüye gelmiş olacaksınız ve aşağıdakine benzer bir görüntü oluşacak ekranda (bizim recovery versiyonu v6.0.5.1 olmalı)
    Install-Boot-CWM-and-TWRP-Recovery-for-Samsung-Galaxy-S4-T-Mobile

not: gerek yok ama aşağıdaki 2 adımı uygulayınız

10) wipe data ile başlayan başlığı ses tuşlarını kullanarak seçiniz ve güç tuşuna basarak menüye giriniz karşınıza çıkan ekranda ses tuşlarıyla "yes.." seçeneğine gelip yine güç tuşuyla seçerek temizliğin bitmesini bekleyiniz.

11) mount and stroge başlığına geliniz ve güç tuşuyla seçiniz, gelen menüde sdkart ile ilgili olmayan tüm formatları yapınız

12) "go back" seçimiyle ilk menüye dönüp "install zip" başlığını seçiniz; gelen menüde "-choose zip from /storage/sdcard1" seçeneğini seçip gelen kendi sdkart içeriğinizden kitkatv3 dosyanızı bulup güç tuşuyla seçiniz "yes" diyerek yükleyiniz, bitince aynı şekilde gapps dosyasını seçiniz ve yükleyiniz.

13) ilk menüde "reboot system now" seçeneğini seçerek telefonu başlatınız(arada fix root diye bir soruyla karşılaşırsanız, yes diyip geçin).

14) bekleyiniz, bekleyiniz yaklaşık 10-20dk sürebilen(gapps büyüklüğüne göre değişir) bekleme süresi sonunda kitkatınız açılacaktır.

Hayrlı uğurlu olsun :thumb_yello.gif: .

.
  13. üstad
        Like  

.

User deleted

Birol hocam kolay gelsin, bence sitede anlatıldığı şekilde rsd ile 2.3.4 orjinal sürümü bir kur, bu bigpart falan hepsini düzeltir. Bende de benzer bir durum oluşmuştu, orjinal romu kurunca bir aç, boot kilidini kaldır, root yap, herikisini birden üstte bahsettiğim Petesin programı ile yapabilirsin. Sonra recoveryi yükleyip üzerine kitkatı kurarsın.
    boot kilidi kaldırma işini eğer petesin programı halledemezse siteden bir araştır, hızlı yaptığım için tam hatırlayamadım, bir dosya flaşlamak gerekebilir, ihobbell.rar diye bişey vardı.

.
  14. Vaste
        Like  

.

User deleted

arkadaşlar 4.4.4 yükledim açıldı ama dil seçme ekranında türkçe seçiyorum ''malesef kurulum sihirbazı durdu'' diye hata veriyor ingilizce ve diğer dilleride denedim hep aynı hata başka gapps denedim micro-mini yok düzelmedi kurulumdada söylenilen adımları takip ettim farklı bişey yapmadım acaba çözümü nedir yardımcı olabilirmisiniz

.
  15. erci77
        Like  

.

User deleted

Sorun temiz kurulum yapamaktan kaynaklanıyor gibi geliyor bana.. Birçok rom attım böyle hiçbir sorun yaşamadım. PC den sadece yeni CWM yi flash layıp geri kalan ları SD karttan atıyorum.. Sadece kitkat ı kurup bir deneyin gapss paketini kurmadan eğer hata devam ederse eski system dosyalarının artıklarından kaynaklı olabilir atrix in formatlarını kendi üzerinden CWM den yapın.

.
99 replies since 14/8/2014, 08:31   13393 views
  Share  
.