Android 4.4.4-Atrix

« Older   Newer »

Share  
.
  1. Vaste
        Like  

.

User deleted

CITAZIONE (erci77 @ 7/11/2014, 09:34) 
    Sorun temiz kurulum yapamaktan kaynaklanıyor gibi geliyor bana.. Birçok rom attım böyle hiçbir sorun yaşamadım. PC den sadece yeni CWM yi flash layıp geri kalan ları SD karttan atıyorum.. Sadece kitkat ı kurup bir deneyin gapss paketini kurmadan eğer hata devam ederse eski system dosyalarının artıklarından kaynaklı olabilir atrix in formatlarını kendi üzerinden CWM den yapın.

tmm bide gapps kurmadan deniycem. bu sorun olunca wipe data/factory ve dalvik cache yapıp yeniden başlattım yine aynı hata. xda dada bu hatayı alan olmuş bildirim çubuğunda sağa sola kaydırarak ayarlara ulaşmaya çalışın falan demişler ben google takvim ve saatten başka bişeye ulaşamadım.

.
  2. sukabi
        Like  

.

User deleted

bence hata sd kartta ve cihaz hafızasında kalan atık bilgiler
    sd kartınızı yedekledikten sonra biçimlendirin ve romu öyle kurun derim
    benimde başıma benzer sorunlar gelmişti sd kartı biçimlendirip öyle çözmüştüm
    naçizane....
    umarım düzelir ....

.
  3. Birol Kocaku
        Like  

.

User deleted

Arkadaşlar şarj %90 a kadar doluyor, bunun çözümü nedir?

.
  4. üstad
        Like  

.

User deleted

benim şarj da %90 hatta wifi falan açıksa %83ü geçmiyor, batarya kalibrasyon denen uzun bi işlem var sitede mevcut yaparsan muhtemelen düzelir ancak hiç gerek görmedim, sanırım o göstergeyle ilgili bir sorun pil yine tam doluyor, olmadı pili dışarıda tam doldur ve cihaza tak kaç gösterecek bak

.
  5. Birol Kocaku
        Like  

.

User deleted

CITAZIONE (üstad @ 9/11/2014, 13:57) 
    benim şarj da %90 hatta wifi falan açıksa %83ü geçmiyor, batarya kalibrasyon denen uzun bi işlem var sitede mevcut yaparsan muhtemelen düzelir ancak hiç gerek görmedim, sanırım o göstergeyle ilgili bir sorun pil yine tam doluyor, olmadı pili dışarıda tam doldur ve cihaza tak kaç gösterecek bak

Uygun kernelle düzelme imkanı yokmu acaba, ben ROM ve Gasp kurdum sizce kernel Kurman gerekiyormu ,eğer gerekliyse hangi kerneli kurmalıyım

.
  6. üstad
        Like  

.

User deleted

diğer yayınlanan kernelleri de denedim, bu romla alakalı değil, cm romlarda hep böyle

.
  7. erci77
        Like  

.

User deleted

Kitkat ile durum düzgün yanlız. %100 dolum yapıyor. CM10.1 de çok kernel var ve çoğunda bu durumu yapıyordu.

.
  8. saykili
        Like  

.

User deleted

CITAZIONE (Birol Kocaku @ 9/11/2014, 08:58) 
    Arkadaşlar şarj %90 a kadar doluyor, bunun çözümü nedir?

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1832470

adresindeki battery fix prg. ı indir kur cihaz şarj olurken enerjiden çıkarmadan prg ı çalıştır voltage 4200 ve üzerine çıktıktan sonra
    run the fix
    restart
    tuşlarına bas gösterge düzelecektir sonraki şarjlarda da gerekirse yaparsın

.
  9. Ali Kara
        Like  

.

User deleted

iyi günler,
    bu yeni versiyonu yuklemek icin recovery değiştirmek gerekıyo sanırım gereklı herseyı yaptım recovery_olympus_kitkat_bigpart_v3m.img recovery ı fastbottdan telefona yukluyorum fakat. telefonu android recovery modunda acmak istediğimde reset atıyo. v2 de denediğimde ise siyah ekranda kalıyo. bi daha eski ayarları yuklemek istemiyorum açıkçası yardımcı olabilirseniz çok mutlu olucam...

.
  10. Ali Kara
        Like  

.

User deleted

tamam sorunu hallettim. fastboot ekranında fastboot erase boot yapıp v3 zip in icindeki boot_olympus_kitkat_bigpart_hporch32_v3m.img yi telefona flash layınca recovery acılıyo. sonrası zaten bellı direk açıldı telefon kitkat şeklinde =)

.
  11. üstad
        Like  

.

User deleted

v3m versiyonu çıkmış xda'da içindeki kernel değişmiş sanırım, diğer değişikliği anlamadım, saykili arkadaşımız ilk postu bir yenilese iyi olur, son versiyonu(v3m) yükleyen arkadaşlar bir değerlendirme yazarsa onca işlemi tekrar yapmaya değer mi öğrenelim; ayarlar kısmına update koymamışlar, bunlar biraz bodozlama çalışıyorlar sanırım.

.
  12. erci77
        Like  

.

User deleted

Denemeniz lazım :D

.
  13. Vaste
        Like  

.

User deleted

konuyu bende takip ediyorum v3m de polesapart'ın kerneli kullanılmış yorumlarda bu kernelle reset atma sorununun durduğunu söylüyorlar. ama sanırım şarjının çabuk bitme sorunu daha çözülmemiş(ona dair bişey yazmıyor). kernel yapımcısı pil sorununun üzerinde çalışıcağına dair bişeyler okudum. bildiğim kadarıyla kayda değer bi pil bitme sorunu var (hdmi dır parmak izidir önemli değil zaten kullanmıyoruz) onuda hallederseler gördüğüm kadarıyla pek bişey kalmıycak hadi hayırlısı :)

.
  14. erci77
        Like  

.

User deleted

CITAZIONE (Vaste @ 25/11/2014, 22:15) 
    konuyu bende takip ediyorum v3m de polesapart'ın kerneli kullanılmış yorumlarda bu kernelle reset atma sorununun durduğunu söylüyorlar. ama sanırım şarjının çabuk bitme sorunu daha çözülmemiş(ona dair bişey yazmıyor). kernel yapımcısı pil sorununun üzerinde çalışıcağına dair bişeyler okudum. bildiğim kadarıyla kayda değer bi pil bitme sorunu var (hdmi dır parmak izidir önemli değil zaten kullanmıyoruz) onuda hallederseler gördüğüm kadarıyla pek bişey kalmıycak hadi hayırlısı :)

Reset atma olayı ben v3 ü ilk kurduğumda yoktu taki 1-2 hafta kullanım sonrası antutu benchmark yaptıktan sonra ortaya çıkmıştı. WİFİ veya mobil ağ açıkken reset atmalar başladı. fabrika reseti atsamda sorun devam etti.. Batarya 28 ila 30 saat arası gidiyordu.. v3m i çıktığı gibi temiz bir kurulum yaptım. Reset olayı yok batarya ömrü ise yazımı yazarken hemen bakıyorum şarjım şuan %19 ve 2g 10s gösteriyor. Antutu benchmarkı kurmaya tırsıyorum :D :D

.
  15. Vaste
        Like  

.

User deleted

CITAZIONE (erci77 @ 26/11/2014, 21:00) 
    CITAZIONE (Vaste @ 25/11/2014, 22:15) 

Reset atma olayı ben v3 ü ilk kurduğumda yoktu taki 1-2 hafta kullanım sonrası antutu benchmark yaptıktan sonra ortaya çıkmıştı. WİFİ veya mobil ağ açıkken reset atmalar başladı. fabrika reseti atsamda sorun devam etti.. Batarya 28 ila 30 saat arası gidiyordu.. v3m i çıktığı gibi temiz bir kurulum yaptım. Reset olayı yok batarya ömrü ise yazımı yazarken hemen bakıyorum şarjım şuan %19 ve 2g 10s gösteriyor. Antutu benchmarkı kurmaya tırsıyorum :D :D

Hiç elmasrom, neutrino veya mrom kurdunmu? Şarji bu romlara göre nasıl gidiyor?
    Bide sende kullanırken bi sorun yarattımı reset atma dışında?
    Ben v3 ü bikaç saat kullandım wifi neutrino kadar iyi çekmiyor neutrino 1-2 diş çekerken bu 1 veya boş gösteriyor ama internet kopmuyor. Ama internet hızı oldukça iyidi neutrino dan daha iyi neutrino nun niyeyse internet performansı baya yavaş. Bide bende 4.4 kasma donma falan yapıyodu ve bana yavaş geldi acaba sadece cwm den kurup fastboot eraseleri yapmadım diyemi böyle oldu bilemedim.

.
99 replies since 14/8/2014, 08:31   13393 views
  Share  
.