Android 4.4.4-Atrix

« Older   Newer »

Share  
.
  1. erci77
        Like  

.

User deleted

CITAZIONE (Vaste @ 26/11/2014, 22:22) 
    CITAZIONE (erci77 @ 26/11/2014, 21:00) 
    Reset atma olayı ben v3 ü ilk kurduğumda yoktu taki 1-2 hafta kullanım sonrası antutu benchmark yaptıktan sonra ortaya çıkmıştı. WİFİ veya mobil ağ açıkken reset atmalar başladı. fabrika reseti atsamda sorun devam etti.. Batarya 28 ila 30 saat arası gidiyordu.. v3m i çıktığı gibi temiz bir kurulum yaptım. Reset olayı yok batarya ömrü ise yazımı yazarken hemen bakıyorum şarjım şuan %19 ve 2g 10s gösteriyor. Antutu benchmarkı kurmaya tırsıyorum :D :D

Hiç elmasrom, neutrino veya mrom kurdunmu? Şarji bu romlara göre nasıl gidiyor?
    Bide sende kullanırken bi sorun yarattımı reset atma dışında?
    Ben v3 ü bikaç saat kullandım wifi neutrino kadar iyi çekmiyor neutrino 1-2 diş çekerken bu 1 veya boş gösteriyor ama internet kopmuyor. Ama internet hızı oldukça iyidi neutrino dan daha iyi neutrino nun niyeyse internet performansı baya yavaş. Bide bende 4.4 kasma donma falan yapıyodu ve bana yavaş geldi acaba sadece cwm den kurup fastboot eraseleri yapmadım diyemi böyle oldu bilemedim.

CM serilerini kullandım hep.. CM10 u uzun süre kullandım ve şarj offical rom gibi çok uzun gidiyordu. CM10.1 de şarj 2 gün max kullanıyordum ama değişik zamanlarda değişik sorunlar baş gösteriyordu o yüzden KK çıkana kadar Cm10 la mutluydum..

Sorun değilde fotograf olayı v3m düzelmiş baya onu farkettim.. v3 te kasma vardı ve flash dengesizdi biraz aşırı parlak çekimler oluşuyordu. Bunlar düzelmiş ve pil ömrüde baya iyileşmiş zaten şarj olma süresi ile bunu farkediyorsunuz. v3 te 30dk da full şarj oluyordu ve ömrü kısa oluyordu, v3m de 2,5 saatte doldu şarj ve bugün sabahtan beri %10 luk bir düşüş gösterdi.. Şimdilik çok çok iyi gibi.

Hiçbir rom da WİFİ ve 3G sıkıntısı yaşamadım, Diğer CM romlarda da aynı idi KK romda da WIFI seviyesi hep aynı benim ağımda. Sadece WC :D KK wifi si biraz daha iyi sanki :D :D

Genelde sosyal ağ programları ve bunların oyunlarını oynuyorum şimdilik bir sıkıntı yok..

Kurarken tüm erase işlemleri ve sd0 formatını yapıp sd1 den kurulum yapıyorum. Gaps olarakta enson burda paylaşılan temel paketi kuruyorum kk ile gelen çok gereksiz ve büyük.

.
  2. imhotep61
        Like  

.

User deleted

v3m kurdum dün. Sıfır reset. Donma filan da yok. Kamera ise v3 den iyi durumda. Parmak izi ve webtop lazım değilse sorunsuz kullanılabilir. Sadece kablolu kulaklık takılıyken gelen aramaları otomatik cevaplıyor. Bir de görüşme kaydı halen çalışmıyor.

.
  3. üstad
        Like  

.

User deleted

QUOTE (imhotep61 @ 8/12/2014, 13:27) 
    v3m kurdum dün. Sıfır reset. Donma filan da yok. Kamera ise v3 den iyi durumda. Parmak izi ve webtop lazım değilse sorunsuz kullanılabilir. Sadece kablolu kulaklık takılıyken gelen aramaları otomatik cevaplıyor. Bir de görüşme kaydı halen çalışmıyor.

bildiğiniz, görüşme kaydının çalıştığı bir rom var mı?
    bildiğim kadarıyla atrix donanım olarak görüşme kaydı yapılamayacak şekilde ayarlı, sadece mikrofondan kayıt yapılabiliyor, o da karşı tarafın sesi hiç yok. Hem atrix de mikrofonla ilgili sorunlarda var, uygulamalar mikrofonu doğru düzgün kullanamıyor, misal "mobil voip", çoğu kaliteli ses kaydetme uygulamaları da cızırtılı kayıt yapıyor.

.
  4. the_hero66
        Like  

.

User deleted

merhabalar,
    en son garantiden stock rom yüklenmişti telefona, öyle kullanıyordum. bu rom için yorumlar iyi olunca yüklemeye karar verdim. ama malesef recoverye girmiyor, sürekli açılıp kapanıyor. başka recovery flashlayınca sorun yok.var mıdır bir çözümü.

.
  5. Vaste
        Like  

.

User deleted

CITAZIONE (imhotep61 @ 8/12/2014, 12:27) 

bu kablolu kulaklık takılıyken aramayı otomatik cevaplama hakkında bi yorum bulamadım xda da. wipeları düzgün yapmadan vs yükledinde ondanmı böyle sorun oluştu acep?
    bide görüşme kaydı dediğin konuşmaları kaydetmemi? oysa eğer olmasada olur :)

.
  6. erci77
        Like  

.

User deleted

V4 yayınlanmış.. Sanırım güvenlik yaması içeriyor, SMS ve MMS bug larını düzeltmiş. Son satırdada Lolipop geliyor demek istemiş bariz bir şekilde :D

http://forum.xda-developers.com/atrix-4g/d...igpart-t2847281

.
  7. imhotep61
        Like  

.

User deleted

CITAZIONE (Vaste @ 18/12/2014, 23:20) 
    CITAZIONE (imhotep61 @ 8/12/2014, 12:27) 

bu kablolu kulaklık takılıyken aramayı otomatik cevaplama hakkında bi yorum bulamadım xda da. wipeları düzgün yapmadan vs yükledinde ondanmı böyle sorun oluştu acep?
    bide görüşme kaydı dediğin konuşmaları kaydetmemi? oysa eğer olmasada olur :)

wipeları düzgün yapmıştım. Temiz kurulum yaptım. Görüşme kaydı: gelen aramaların ses kaydı.
    Neyse sorunsuz şu an.

.
  8. erci77
        Like  

.

User deleted

V4 deneyin.. İlk kurduğum gece uykuda şarjımı bitirmişti ve korkmuştum ama sorunun sonradan yüklediğim theme paketinden kaynaklıymış.. 3 günü doldurdu batarya.. Reset veya donma gibi sıkıntılar yok gerçi v3 tede yoktu sadece çok nadir reset atma oluyordu 1 günde 1 kere gibi...

Kurulumları mutlaka full wipe yaparak atın sorunların sebebi eski yazılım artıkları... Sadece wipe data, chache ve dalwik olarak bırakmayın ben sd1 hariç herşeyi wipe lıyorum.

.
  9. plaayak
        Like  

.

User deleted

merhaba arkadaşlar bir sorum olucak. ben son çıkan v4 kitkat romu yükledim ancak kernellerin olduğu yerde en son PolesApart-krnl-ZKK_V3M-20141119.zip kerneli var bu V3M ye göre mi yoksa V4 içinde uygun mudur?

.
  10. erci77
        Like  

.

User deleted

V3m ile çekirdek değişti. Verdiğin kernel bilgisindede zaten v3m yazıyor... Kitkat yüklerken ben kernel i ayrı yüklemedim hiç. Sorun yaşayanlar için extra kernel yayımlıyorlar büyük ihtimal onun için bu.. Paketin içinde bile 3 adet recovery dosyası var sorun yaşayanlar bu recovery lerden deneyerek sorunsuz çalışanı kullansın deniliyor.

.
  11. Vaste
        Like  

.

User deleted

ben bu romdayken internetten bi video açtığımda yada playerla video açtığımda müzik uygulaması kendi kendine başlayıp şarkı çalmaya başlıyodu bunun bi çözümü varmıdır?

.
  12. plaayak
        Like  

.

User deleted

@Vaste hocam dediğiniz sorun bendede oluyor ancak sadece kulaklık takılıyken bu sorun var çözümünü bende bulamadım hatta bazı kişilerde kulaklık takılıyken aramayı otomatik cevaplama sorunu da varmış.

eğer çözümünü bilen söyleyebilirse seviniriz.

.
  13. xnail
        Like  

.

User deleted

ben uzun zamandir 4.2.2 kullanıyordum dun gece 4.4.4 un çıktıgını gördüm hemen yüklemek istedim ama
    hevesim kursagımda kaldı recovery.img yi yükledigim zaman telefon ile açılışta sürekli kandini resetliyor
    CWM 6.0.5.1 deki bu sorunu nasıl gidere bilirim bilen yarkadaşlar yardım

test için v2-v3-v4 içindeki dosyaları denedim ama omadı

recovery_olympus_kitkat_bigpart_v2
    recovery_olympus_kitkat_bigpart_v3
    recovery_olympus_kitkat_bigpart_v4

recovery_olympus_kitkat_bigpart_hporch32_v2
    recovery_olympus_kitkat_bigpart_hporch32_v3
    recovery_olympus_kitkat_bigpart_hporch32_v4-

.
  14. saykili
        Like  

.

User deleted

recovery_olympus_kitkat_bigpart_v4.img
    sadece bu dosyayı fastboot dan flaşlayıp
    xda da belirtilen sırayı gözeterek bütün wipe leri yapman gerekiyor
    sonrasında romu flaşlarsan sorunsuz açılıyor

.
  15. xnail
        Like  

.

User deleted

QUOTE (saykili @ 2/1/2015, 14:29) 
    recovery_olympus_kitkat_bigpart_v4.img
    sadece bu dosyayı fastboot dan flaşlayıp
    xda da belirtilen sırayı gözeterek bütün wipe leri yapman gerekiyor
    sonrasında romu flaşlarsan sorunsuz açılıyor

Teşekkürler çalıştı

ben 3. sayfadaki üstad arkadaşın dediği gibi yapmaya çalışıyordum olmuyordu bu şekilde oldu

şimdi başka bir problem var telefon açılıyor kurulum sihirbazı durdu diye hata veriyor

.
99 replies since 14/8/2014, 08:31   13393 views
  Share  
.