Symbiosis IV by |DeN|

« Older   Newer »

Share  
.
  1. Semseddin
        Like  

.

User deleted

image

Symbiosis 4 mp'si zn5 için mevcut tüm modları tek paket halinde kullanıcıya sunar. Mp'nin kriterleri telefonda kullanışlılık, hız, fotoğraf ve video kalitesi, stabilite sağlamasıdır. Flashlaman önce lütfen rehberleri okuyun ve anlamadığınız yer olursa foruma danışınız.

Özelliklere girmeden önce aşağıdaki arkadaşlara bu mp'ye katkılarından dolayı teşekkür ederim.

TiM_22R, Neomoto, Ant-ON, Art-21, V!iT, AstaRoth, tmp_do, iLove3d, Rejoice, JAYDD , r.o.m.a.N, sim_emrom, kidscracker, OCM770, Skrilax_CZ, BeZ, feiheng86, Semseddin ( Scriptleri Türkçeye çevirdiği için )

Özellikler :

- 05R-kamera kütüphanesi, kamera kütüphanelerini değiştirme kabiliyeti (RAW formatında fotoğraf ve QVGA video kayıt 240x320 desteği)
    - Akıllı CPU overclocking
    - SWAP (desteği)
    - Mgxbox, PEManager, zTaskMan ( hepsinin son sürümü )
    - Ext2/ext3/ntfs/swap dosya sistemleri için kernel desteği
    - UnionFS için kernel desteği
    - İngilizce, Fransızca, Çince, İspanyolca, Türkçe, İtalyanca, Fince, Portekizce, Çekce, Almanca destekli dil paketi
    - FTP, Telnet, Web Server desteği
    - Java programlara tam dosya erişimi
    - Galeri tuşuna basınca zTaskMan devreye girer.
    - MgxBox 1.2 custom 1 ile dosya yöneticisinden mgx programları ve mgs temaları yükleme özelliği
    - PEManager ile pep programları yükleme özelliği
    - Dosya yöneticisinden : .sh .lin .csh, .cfg, .rar, .zip, .7z formatlarını okuma desteği
    - Kırmızı no tuşuna basınca media oynatıcıyı minimize eder
    - Dosya yöneticisinden MyStuff gizli klasörüne kolay erişim
    - Scripts autorun
    /mmc/mmca1/autorun/S??*
    /ezxlocal/download/mystuff/unKnown/S??* (for example ../unKnown/S81Samba )
    /ezxlocal/download/mystuff/Others/S??*

Görsellik

- Harika temalar
    - Altmenülerde 7 öğeden fazlasını liste şeklinde, azını simge şeklinde otomatik gösterme.
    - Ana menü yeniden düzenlendi ve 12 öğeli.
    - Kolay tema yüklemek için aşağıdaki klasörlerden birine skinlerini kopyalayabilirsiniz.
    - /ezxlocal/download/mystuff/skins/ (standard)
    - mmc/mmca1/skins ( hafıza kartı )
    - Kodak, BlackZine, MEIZU Style (default), Palm Style, China Style temaları

Scriptler

Tüm scriptler, Tweaks menüsündedir.
    - Tüm scriptler çok dillidir ; English, Spanish, Chinese, Russian ve Türkçe

- Ai CPU – Akıllı overclocking işine yarar. Telefon işlem yapmadığında cpu saat frekansını düşürür, işlem yaptığında ise hızı arttırır.

- Disc Director

Bunu kurcalamadan önce hafıza kartındaki önemli dosyalarınızı pc'ye yedekleyin.
    a.Eğer standart tek bölümlü hafıza kartınız varsa, sd kartı 3 bölümlü formatlama
    b.Eğer sd kartta 3 bölüm varsa , 2. ve 3. bölümleri silme
    c. SD kartı 3 bölüm için formatlayın, kernel, UnionFS ve swap için.
    d. Standart 1 bölümlü sd kart formatlama ( fabrikasyon ayara dönmek için)

- Java Tool ile neler yapılabilir ?

a. Aynı anda birden fazla java çalıştırabilirsiniz.
    b. Menüden silinmiş javaları, games klasörüne geri yükleyebilir
    c. Yüklü javaların isimlerini değiştirebilir
    d. Tampon boyutu ( Heap size ) kolayca değiştirebilirsiniz.

- Multi Camera

Kamera kütüphanelerini QVGA ya da 05R arasında restartsız çevimenize olanak sağlar. 2 şekilde çalışır ; UnionFS açıkken ya da kapalıyken. Eğer UnionFS açıksa , ‘QVGA via UnionFS’ seçeniği kullanın.

a. “QVGA video” ile 320x240 boyutta video kaydedebilirsiniz.
    - Swap – dosyası oluşturup ayarlarını yapmanızı sağlar.
    - nClock – tuş kilidi aktifken çalışan bi ekrankoruyucu.
    - Web Server
    - HSA panel , açıkken ne oluğunu ana ekranda görebilirsiniz.
    - Media – Hafıza kartı modunda pc'ye bağlantı kurulduğunda telefonu kullanmaya devam edersiniz.
    - Info – sistem bilgilerini verir.
    - Backup ile tüm kişisel ayarlarınızın ve kayıtlarınızın yedeğini alıp geri yükleyebilirsiniz.

Java uygulamalar

Sudoku
    - Diamond Twister
    - UCWEB
    - Opera 5.0 eng
    - Gmail client
    - Read Maniaс
    - Text Editor
    - DocViewer

Nasıl flashlanır ?

- RSD Lite 4.3 ya da üzeri kullanarak
    - Önce Bootloader sürümünüze uygun NoRSA bootloader dosyasını RSD ile flashlayın. Eğer NoRSA daha önce flashladıysanız bu işlemi atlayın.
    - Aşağıdaki dosyalardan telefonun bootloader sürümüne uygun olanı indirip, RSD ile flashlayın.
    - Flash işleminden sonra telefon kendine geldikten 2 dakika sonra kabloyu çekip, teli kapatıp açın.

Sadece NoRSA 06.2A Bootloader için !
    Sadece NoRSA 06.2DP Bootloader için !

.
  2. l0veysingh!!!
        Like  

.

User deleted

thank you for share here

.
  3. -Yasin-
        Like  

.

User deleted

Herkese slmlar öncelikle forumda yeni olduğumu belirtiyim. :) Symbiosis IVün nasıl flashlanacağıyla ilgili bir konu olduğunu biliyorum yalnız orayı bulandırmak istemedim :) ordaki adımları uygulamaya çalışıyorum ancak flashlamak işlemi fail oluyor noRSA bootloader 06.2A yı flashlarken. Bunun sebebi ne olabilir? Bu işlemi yapamadığım için diğerine de geçemiyorum tabi ki :) Bi el atsak size zahmet :):). Telefonun bootloader sürümü 06.2A ve daha önce herhangi bir flashlama işlemi yapmadım.

Güncelleme: noRSA boot meselesi şimdi oldu ancak şimdi de symbiosisde problemim var :) rsd lite da start butonu görünmüyor yani işleme başlayamıyorum. Böyle bir şeyle karşılaşan var mı acaba??

Edited by -Yasin- - 5/2/2010, 05:08

.
  4. inanki
        Like  

.

User deleted

Foruma hoşgeldin Yasin..

ZN5 ile bilgili arkadaş (Admin) gereken cevapları verecektir. ;)

.
  5. -Yasin-
        Like  

.

User deleted

Hoşbulduk teşekkürler :) umarım derdimize derman buluruz :)

.
  6. inanki
        Like  

.

User deleted

Hallederiz, kafanı yorma.. ;) :)

.
  7. Semseddin
        Like  

.

User deleted

Merhaba Yasin, foruma hoşgeldin.

NoRSA bootloader kısmını hallettiysen, geriye sadece RSD Lite ile flashlamak kalıyor. RSD Lite 4.53 kullanmanı tavsiye ediyorum.

.
  8. -Yasin-
        Like  

.

User deleted

Merhaba, hoşbulduk

Evet 4.53 kullanıyorum ancak symbiosis i flashlayamadım. Flash için gerekli dosyayı seçince start butonu sönük kalıyor ve file description'da da herhangi bir şey yazmıyor. Symbiosis'i yapamayınca bende evo3 yükledim ancak onda da bazı buglar var. Ne yapıyım sizce symbiosis yükleyemiycem gibi :) evo3 iyi kullanmaya devam et derseniz onla ilgili sorularım olacak :) (fot çekerken focus anında beyaz bi kare çıkıyor onu nasıl giderebilirim gibi :) ayrıca tema nasıl yükleniyor? burdan temaları indirdim skins dosyasına attım ancak yarım yamalak oldu eksik yaptığım nokta nedir acaba ? :) şimdilik bu kadar yardım edebilirseniz çok makbule geçecek valla...

.
  9. Semseddin
        Like  

.

User deleted

Symbiosis 4.5'i foruma atıyorum. Onu dene yasin. RSD start butonunu göstermiyorsa, rsd telefonu görmemiş demektir. Telefonu görmesi için biraz zaman ver, 15-20 sn. kadar.

.
  10. -Yasin-
        Like  

.

User deleted

İşte o noktada bi sıkıntı oluyor. Telefon bilgileri görünüyor. Ancak yalnızca symbiosis i flashlıyacağımda start butonu görünmüyor. Evo3 ve norsa yı yaparken böyle bir durum olmuyor. Neyse ben dediğin gibi symbiosis 4.5 'u bi deniyim :) Cevaplar için teşekkürler...

.
9 replies since 28/11/2009, 23:15   163 views
  Share  
.